Отношение с бившата! Но в контекста на децата

  • 4 483
  • 92
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 35 229
Абе, в кофти позиция си, няма какво да го говорим. И не, защото си мъж, а защото тя е отглеждащият родител.
Най- добрият съвет, който мога да ти дам аз - не прехвърляй върху дъщеря си отношенията с майка ѝ. Да, ще стане ужасна, ще те вбесява, ще репликира, няма да ти вдига - не майка ѝ трябва да носи отговорност за това.
Бъди внимателен, обичащ, разбиращ, подкрепящ, но и строг, подкрепяй майката в отглеждането, ако иска и така.

# 16
  • Мнения: 14 958
И няма хейт към жените, което е очевидно от молбата ми за съвет. И да наясно съм, че мъжете априори са виновни, но нека да забравим за това сега.
Ето, пак вкарваме пасивничката агресийка. Добре, че най-бляскавите ти мнения са заминали в кофата, че сега мамите да ти се вържат колко си бял, добър, пухкав и грижовен.

# 17
  • Мнения: 17 409
Аз Краси съм го чела по други теми за жена му и го разбирам много добре. Обаче, Краси, за детето - тя може преднамерено да ти пречи, може детето да не е добре ориентирано още. Отношенията Баща - дъщеря са много важни за едно момиче, уви ти нямаш късмет засега. Аз на моята голямата ѝ казах - можеш да избираш мъж като баща си или мъж като моя баща и мъжа ми. Мъже - бол 😂

# 18
  • Мнения: 4 577
Няма как да участваш в живота на детето по скайп. Ако наистина за теб е важна връзката с дъщеря ти - връщаш се тук. Ако си търсиш извинения защо не ти се получава - лесно ще ги намериш. След две- три години съвсем ще сте се отчуждили и вината няма да е само на майка й. За да участваш в решенията, трябва да участваш и в грижите, радостите, трудните моменти, парите от разстояние нищо не компенсират.

# 19
  • Мнения: X
Няма как да участваш в живота на детето по скайп. Ако наистина за теб е важна връзката с дъщеря ти - връщаш се тук. Ако си търсиш извинения защо не ти се получава - лесно ще ги намериш. След две- три години съвсем ще сте се отчуждили и вината няма да е само на майка й. За да участваш в решенията, трябва да участваш и в грижите, радостите, трудните моменти, парите от разстояние нищо не компенсират.

Благодаря. И си права и грешиш. Приемам гледната ти точка. Но след 3-5 ние пак ще бъдем отчуждени, аз ще бъда на никъде на 45г, а тя ще ме забрави като всяко дете. Ще си намери някой бастун, които ще и каже че е невероятна и ще забрави за мен. Животът

# 20
  • София
  • Мнения: 35 229
Е, защо така депресарски сега?
Че ще си има свой живот, това не значи ти да не си в него. Като какъв - зависи от теб.

# 21
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 032
Аха, ти си решил, че няма да имате нормална връзка баща - дъщеря.... Еми ние какво да кажем, добре...
Всъщност връзка родител - дете се изгражда от раждането. С 10-годишно дете май е късно...

# 22
  • Мнения: 354
Децата не забравят така лесно родителите си.
Ако искаш да са ви хубави отношенията трябва да си вземеш апартамент в града, където учи, да й направиш детска стая и да знае, че може да идва винаги, когато пожелае.
Да не водиш там други жени пред нея и да не си някаква депресия, а да си ведър и подкрепящ.

# 23
  • Мнения: 4 577
Имам най-различни примери на разведени бащи около мен. Един от тях си е хаймана по принцип - все без пари и безработен, но с много топла връзка с децата си. Като бяха ученици редовно ги взимаше от училище, караха колела вечер, задължително събота и неделя ги водеше по хижи, палатки. Имал-нямал гадже, децата са задължително присъствие и то се усеща, че желано. Децата го обожаваха,макар че редовно не плащаше издръжка и бяха в крайно обтегнати отношения с майката. От няколко години двамата учат в Англия, но топлата връзка си я има и не вярвам някога да се разруши.

# 24
  • Мнения: 21 587
Добре, ти как си представяш да имаш пълноценна връзка с дете, с което не се виждаш. Децата искат присъствие, да прекарвате време заедно.

# 25
  • София
  • Мнения: 62 595
Детето ти е в конфликт на лоялност и не очаквай майката да ти съдейства, особено преди делото. Калвото и да искаш като отношения с детето, трябва сам да го постигнеш.

# 26
  • Мнения: X
Добре, ти как си представяш да имаш пълноценна връзка с дете, с което не се виждаш. Децата искат присъствие, да прекарвате време заедно.

Това е моята дилема! Заминах за да има чанти версаче, за апартамент. Но всичко отиде за дрехи, ядене и пиене. Аз няма къде да се прибера в Бг буквално. Нямам никой освен щерката. Тя ще има свой живот Да. И както обикновенно става родителите са част от живота на децата си само, ако са в полза. Разбираш ли ме? След 16г пълно себеотдаване  без изневери и пиянство и т.нат. вече имам 1но на ум ама само за мен. Това не означава, че не обичам дъщеря ми. Напротив! Само тя ще остане след мен. Кофти нещо е животът особенно като си роден в България

# 27
  • Далечният изток
  • Мнения: 15 032
Оф, айде тия жертви за чанти версаче някъде пред комшиите моля ти се.... Направо е гнусно това...

# 28
  • София
  • Мнения: 35 229
Е, къде сте живяли? Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 17 409
Добре. Може и да не го тикаме да се връща при дъщеря си. Не знаем какво ще се случи тогава. Това са решения лични.
Е, гнусно, айде стига! Сетих се за познат на мъжа ми -  един рейса събира да има за пръстен, после за апартамент, и все не стигат, бе. Не ме питайте що не сменя жената, не ме засяга това.
И все пак - близък до теб човек, може да успее да компенсира…

Общи условия

Активация на акаунт