От Германия до България – превоз и закупуване на поръчките ни – 2

  • 38 380
  • 401
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 5 249
Габиели вече такусват обем - ако едната страна на кашон минава 60см автоматично системата им таксувала обем.

Некоректното е, че никъде не е обявена промяната в таксуването. Напълно разбирам нуждата от промяната и респект за тях, че досега дори при големи кашони рядко са таксували обем, но след години таксуване на кг такава промяна би трябвало да бъде комуникирана с клиентите.
Противоречиш си. Кое от двете е - вече или рядко? Нямам спомен да е нямало в тарифата им обемно тегло.

Как таксувате леки и обемни пратки?
Всички пратки под 10кг. и с дължина повече от 69см се таксуват по формулата ш/в/д÷6000. Получената цифра са реалните килограми.

https://gabieli.com/bg/faq

Калкулаторът им смята по същия начин.

# 91
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
От страничката на ГГБГ във ФБ:

Съобщение относно курс #1009 от 20.05.2022 - Германия 

Драги приятели, курсът от Германия очакваме да пристигне в утрешния ден!
Поради системна грешка в софтуера някои от Вас са получили автоматичен мейл за пристигане, който молим да игнорирате!

Курсът е на път и ще пристигне на 24.05. След като се разтовари, разпредели и обработи ще се пусне за раздаване.

Утре на 24.05 работим с пълно работно време от 10:00 до 20:00 часа.

С пожелания за хубав празник!

Екип GGBG

# 92
  • София
  • Мнения: 9 920
Това според вас от амазон.де ли или от превозвача (ггбг-simplyshop)? Чудя се дали да пиша на амазон, след като може да не е от тях проблема...
Скрит текст:

Последна редакция: пт, 27 май 2022, 19:45 от Starrydream

# 93
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Кое "това"? Нищо не се разбира.

# 94
  • София
  • Мнения: 9 920
Не виждате ли че кутията е на "баница"? Вътре няма защита освен целофан...и после дисплей без рамка (елек. четец)

Последна редакция: пт, 27 май 2022, 19:56 от Starrydream

# 95
  • Мнения: 811
И? Дисплеят ли е счупен?

# 96
  • Мнения: 5 080
Някой може ли да провери в историята си, ако е поръчвал само 1 бр 70мл парфюм от flaconi.de, какво е теглото му на пратката.

# 97
  • Мнения: X
Адресът за доставка в Германия от контакти на сайта на габиели ли се взема? Gutweiler, werkstrase 5 блабла?

# 98
# 99
  • Мнения: X
Много тенкю

# 100
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 756
Gabieli приемат ли пратки в ГЕРМАНИЯ в събота ? Дава ми доставка на един пакет утре и се чудя да го пренасоча ли ...

# 101
  • Мнения: 1
Здравейте момичета, моля за помощ.
Преди близо 2 месеца майка ми е изпратила колет по Габиели от Варна до Триер, който не е пристигнал при сестра ми там. Уж не я били намерили и затова са го върнали към България, но това не е вярно, тъй като никой дори не се е свързал с нея. Сега, 2 месеца по-късно твърдят, че уж са го пратили обратно, но стоял някъде в чужбина и не знаят къде и дали изобщо ще го получим в България. Разбира се, всички такси за изпращането са платени и не подлежат на връщане. Ако някой се е сблъсквал с такава ситуация моля да ме посъветвате къде да подам оплакване. От Габиели не получаваме никакво съдействие вече месец, а в колета има ценни неща.
Предварително благодаря на всеки, който би могъл да даде някакъв съвет.

# 102
  • София
  • Мнения: 19 249
Ако някой се е сблъсквал с такава ситуация моля да ме посъветвате къде да подам оплакване. От Габиели не получаваме никакво съдействие вече месец, а в колета има ценни неща.
Предварително благодаря на всеки, който би могъл да даде някакъв съвет.
Жалба до КЗП с всички подробности. Може и в полицията да пуснете жалба, това мирише на измама, като си запишете номера и следите за придвижването.

# 103
  • Мнения: 1 870
Здравейте! Някой поръчвал ли е от немската Пандора?

# 104
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
И аз се нареждам с питане - някой поръчвал ли от немската версия на сайта на Paco Rabanne до превозвач?

Общи условия

Активация на акаунт