Препоръки за бойлер за баня

  • 14 244
  • 94
  •   1
Отговори
# 15
  • СИ
  • Мнения: 4 406

Имам нужда от съвет относно бойлер. Налага се да е хоризонтален. Спряла съм се на няколко, моля, насочете ме кой да избера. Искам да е икономичен ...


Коментирано е безброй пъти. Нови закони във физиката няма. Колкото вата пише, толкова консумира. Един литър вода се затопля до определени градуси с точно определено количество енергия. Ни повече, ни по-малко. Икономията може да дойде от нощна тарифа или соларни панели (примерно).

# 16
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 732
Икономия при бойлер идва от изолазията му, нещо не сте я коментирал/ли?

# 17
  • София
  • Мнения: 2 434

Имам нужда от съвет относно бойлер. Налага се да е хоризонтален. Спряла съм се на няколко, моля, насочете ме кой да избера. Искам да е икономичен ...


Коментирано е безброй пъти. Нови закони във физиката няма. Колкото вата пише, толкова консумира. Един литър вода се затопля до определени градуси с точно определено количество енергия. Ни повече, ни по-малко. Икономията може да дойде от нощна тарифа или соларни панели (примерно).
Тогава защо едните са енергиен клас В, а другите С?
И още един въпрос /не е специално към вас.../ емайлиран или неръждавейка?

# 18
  • СИ
  • Мнения: 4 406
Икономия при бойлер идва от изолазията му, нещо не сте я коментирал/ли?

Естествено. То няма и какво да се коментира на тема изолация. Единственият бойлер, който ми е правил някога впечатление с изолацията си беше испанско производство. Тук не знам дали изобщо може да се намери.

# 19
  • София
  • Мнения: 2 434
По въпросът за избор на бойлер.

# 20
  • Мнения: 147
Благодаря, много полезна информация!

По въпросът за избор на бойлер.

# 21
  • Мнения: 121
Здравейте, бойлера ни се развали и трябва да купуваме нов. Моля за съвет към коя марка да се насочим. До сега бяхме с Теси 80 литъра хоризонтален. Прочетох, че веритикалните бойлери са по-добри, но нямаме място в банята и трябва да е хоризонтален. Другото ограничение което имаме е, че трябва да е същия размер или закачането да е на същото разстояние, защото вече са пробити дупките, а къртене отново е голям проблем - плочките са нови и доста дебели, има голяма вероятност да се спукат при пробиване на нови дупки. Не съм доволна от Теси, но мой нямам много голям избор за съжаление. Майстора който идва да констатира повредата изказа мнение, че всички марки са еднакви и каквото и да взема все има вероятност да се развали. Моля за съвет дали да взема отново Теси или да търся друга марка със същите параметри ако е възможно. Не съм технически грамотна по тази тема и не мога да преценя. Ще бъда много Благодарна за съвети и мнения.

# 22
  • Мнения: 511
Елдом ще е най-добре. Като за трима 100-120 литра е добре. 2 или 3 киловата. Зависи кога и как ще го включвате и ползвате. Трябва да е правилно свързан и монтиран. Много хора подценяват това. Правилното свързване и монтиране удължава много живота на бойлера.
Ако има възможност, бойлера не трябва да е в банята. Иска и профилактика през 3-4 години. Тоест да се отвори и да се почисти.
Със 80л бойлер може и трима души да се изкъпят.
Ние във вкъщи сме със 80 л и се къпим спокойно всички.

# 23
  • Мнения: 21 275
Здравейте,предстои ни ремонт на банята и може би смяна на бойлера.
Сегашният е едновремешен неръждавейка,но май ще е ок да го сменим.80 литра е.
Трима сме ,но топла вода върви и към кухнята.
100 или 120 литра ще е ок?

# 24
  • Мнения: 1 574
Ами зависи от потреблението ви, едно количество топла вода се харчи в кухнята с миялна, друго без. Едно количество се харчи в банята с една, две тинейджърки вкъщи, друго без... Simple Smile

# 25
  • Мнения: 2 762
От години залагам само на Аристон, отлични бойлери. И като добавим смарт функция , има пълен контрол кога да се пуска и колко е загрял.

# 26
  • Мнения: 21 275
Благодаря ви,ще го помислим малко.

# 27
  • Мнения: 544
От години залагам само на Аристон, отлични бойлери. И като добавим смарт функция , има пълен контрол кога да се пуска и колко е загрял.
От години...защото си бяха от Италия. Да не ви казвам моя Аристон купен преди 2 години от къде е. И въобще не мога да дам гаранция че балона е изработен със същото качество. Но го поръчах онлайн и не видях на място. (Made in Russia)
Относно литража на бойлера....всеки трябва да си прецени консумацията, колко човека са,но като цяло в 90% от случаите за бойлер ми се струва че "колкото повече-толкова повече". Ние сме на ТЕЦ (руския Аристон е само резерв) и така сме свикнали че един бойлер 80литра стига за човек и малко....

# 28
  • Бургас
  • Мнения: 1 678
аз залагам на нераждавейка с голяма гаранция
https://praktiker.bg/bg/Obemni/BOYLER-TEDAN-MB-80-E23I-STANDARD-INOX/p/723144

# 29
  • Велики Преслав
  • Мнения: 4 732
Танчето 29, зимата, бойлер 80 литра не ми стига на мен
Сега се справям. Така, че е индивидуално
Аз много уважавам проточните бойлери, но тези над 20 kW
Ако нямате трифазен ток, но можете да инвестирате, погледнете термопомпените бойлери.

Общи условия

Активация на акаунт