Като сговорна дружина дочакахме през ЯНУАРИ подаръка за новата година! - ТЕМА 1

  • 12 651
  • 400
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 873
Мили и прекрасни дами и майки,

заедно споделяхме вълненията през бременността, нека продължим да се радваме и притесняваме заедно за нашите деца!





Линкове, които могат да са ни полезни:
Бързи въпроси и отговори по темата КЪРМЕНЕ - тема 33
Доброволни консултанти за кърмене от Национална асосиация " …  за кърмене"
Кърмене - блогът на Хедра


Последна редакция: вт, 08 фев 2022, 23:38 от Welt

# 1
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Благодаря за новата тема💐
Нека я напълним с радости и хубави емоции 💜Да са ни здрави бебоците и семействата и да имаме възможно най-малко трудни моменти🍀

# 2
  • Мнения: 1 455
Супер Welt, благодарим Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 517
Честита нова тема.
Само здраве и послушни деца да има Wink

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Благодаря за новата тема! На вас сливат ли ви де дните и нощите😳😂 С тия нощни ставания времето лети😳 Знам, че от 3-тия месец почват да спят децата вечер, чакам с нетърпение този момент😂

# 5
  • Мнения: 174
varki може и по-рано 😁 баткото почна да спи по цяла нощ около 40-я ден 😁

Welt моя господин е роден на 12 🤗

Нека новата тема я напълним с много усмивки, положителни емоции и бебета еднорози 😁😊❤

Момичета, колко е нормално да качват бебоците, че не помня 🙈 вчера се претеглих със и без Димитър и излиза, че е около 4,400 тежък, което е около 800-900 грама качени. Иначе на 10-ти е на преглед и ще разберем колко точно е тежък. Иначе сменихме адаптираното мляко, защото това на което беше му носеше доста колики и трудно изхождане.

# 6
  • Мнения: 184
Welt Боагодаря за темата, както винаги прекрасна. Ако имаш време да оправиш, че бебка е родена на 17.01 а не на 18.01. Момичета имате ли колики, нас много ни мъчат и какви капки ползвате и какво АМ.

# 7
  • Ботевград
  • Мнения: 335
Димси, моята до миналия четвъртък беше качила 850 грама😁
Сега в петък сме на първа консултация и ще кажа точно колко е качила за месец.
Сигурно ще е над 1кг.Само на кърма сме, но имам чувството, че не и достига на моменти. Също много ме изнервя и честото висене на гърда на моменти🙄Но само това я успокоява..
Еспумизан Л давам аз за колики..Няма голяма драма за сега.. Иначе не е от най - спокойните бебета напоследък, НО.. Квот такоа🤣😅
Имаше и няколко дни, които ми се сляха от с нощите от често будене през ноща..
Абе има си от всички екстри 🤣
Все повече будува.. Заглежда се.. Усмихва се като и говоря.. Иии да.. Да живее люлката на 4Mums 🤣 Тя ме спасява в критични моменти 😁

# 8
  • Мнения: 54
Dimsito, моето вчера го претеглиха и беше 4920, значи за 4 седмици е качил 745 грама.

Аз от вчера съм със запушване в едната гърда и температура 😒
Затоплям, масажирам, цедя, но за сега няма подобрение. Почва много да ми омръзва от това цедене, но се надявам скоро да започна да го слагам да суче от гърдата.

За колики не давам нищо, но той няма много силни колики. Като усетя, че го боли коремчето слагам възглавничка с черешови костилки и правя масаж с едно олио, което акушерката ми даде.

# 9
  • Мнения: 6 873
Дами, поправих грешките. Simple Smile

Mamma.2, искрено ти съчувствам. Адски зле се чувствах аз. Защо не го слагаш сега да суче на гърда? Казват, че бебето е най-доброто средство за преодоляване на проблема. Докато беше на гърда аз правех и масаж, който с помпата беше невъзможен, понеже се разваля вакуума. Иначе не мога да помогна с друго освен нормалните съвети - топли, но не горещи, компреси преди кърмене и по време на изцеждане, после намачкани зелеви листа, хладни компреси. Аз не мислех да купувам, но в крайна сметка ми бяха удобни готови компреси за охлаждане и загряване (има на Филипс Авент и Лансинох). Знам, че брадичката на бебето трябва да е от страната на запушването.

Аз имам сигурно пет литра кърма във фризера. В моя град няма банка за даряване и се чудя какво да я правя. Жал ми е да я изхвърлям, да къпя детето с кърма не ми харесва като идея. Ще ползвам със сигурност една част май месец, а евентуално и юли, понеже ще кумуваме на две сватби.

# 10
  • Мнения: 174
Welt ако ще правиш ти пюренцата при захранването може да ползваш и там кърмата 🤗 преди време имаше една група във фб където можеше да се предложи или потърси кърма, но не помня името 🤷‍♀️

Mamma.2 дано бързо оправиш запушването 🤗 може да пробваш с топъл душ преди кърмене и докато кърмиш да намокриш една пелена с топла вода и да сложиш на гърдата докато цедиш или сучи 😊

_Мама_ о ще чакаме тогава в петък да кажеш колко е пораснала куклата 🤗❤

# 11
  • Мнения: 433
Записвам се и аз за първа страничка с моят син Валентин, който се роди на 28.01.2022г. - 3450 гр 51 см, терминът ми беше 02.02.2022г.

# 12
  • Мнения: 14
Относно качването на кг педиатъра каза че килограм за месец е нормално да се качи. Калина е родена 3440кг за един месец качи до 4400кг, храня я с АМ, кърма почти нямам, давам й да суче през нощта за успокоение,  нещо като биберон Stuck Out Tongue Winking Eye

Относно коликите силно изразени са, давам Пандата, има и много газове. Като цяло е доста неспокойна, трудно заспива с часове и така бързо се събужда....
Вие успявате ли да спазвате интервалите на сън и будуване?

# 13
  • Мнения: 6 873
Аз не се стремя да спазвам интервали засега. Струва ми се мисия невъзможна в съчетание с кърмене на поискване.
За качването слушах една лекция, че има значение и колко голямо се е родило бебето.

# 14
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 68
Welt, благодарим за новата тема. ☺️

Общи условия

Активация на акаунт