Като сговорна дружина дочакахме през ЯНУАРИ подаръка за новата година! - ТЕМА 1

  • 12 762
  • 400
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 6 911
О, Дрийминг, честито! Ти почти не останало до края, леко раждане!

# 376
  • Мнения: 831
Благодаря ви, момичета! Малко съм се шашнала как ще се оправим с 2 бебета. Ще трябва да впрегна и бабите Grinning Че за сега никой не ни помага. И по някакъв магичен начин да се оправи съня на голямото бебе. Изгледах всякакви курсове. Дано поне другото излезе по-поспаливо Grinning

# 377
  • Мнения: 125
Dreaming_girl, честито  и леко да ти е до финала! В голям екшън ще сте, но пък след време ще е по-лесно сигурно.
И аз нямам време да ям и както не можех да сваля кг, вече съм много под кг, с които забременях. В края на юни ковид, после с тръгването на баткото на градина 2 вируса с продължителна хрема и кашлица, много изтощаващо с две болни деца. И ние с тях болни, чудо. Бебето ми отказваше всякаква храна, едва я храних със спринцовка с кърма, от шише не искаше, не можеше да суче от хремата. И така. Иначе батко и така и не пропълзя, а направо проходи. Тя пълзи супер бързо от 8 месец, първите зъби излязоха много по-бавно от при баткото, засега 2 има в 10 месец, виждам други на път. Покрай тях ни се разби нощния сън, буди се през 1-2 часа да суче, а спеше по цяла нощ непробудно. Иначе си е все така усмихната и блага, само да не поиска нещо, става лют козирог. Simple Smile Предстоят рождени дни и на двамата, дано сме здрави всички покрай празниците! Аз поръчах сензорен комплект от Озон:
https://www.ozone.bg/product/darvena-igrachka-hape-bebeshki-senzoren-komplekt/
Най-много обича да си играе с дървения конструктор на брат си: гризане, удряне, събаряне. Simple Smile Малки топчици, имаме този комплект, обича да го гризе:
https://dete-i-priroda.bg/komplekt-cvetni-kubcheta-i-topki-sofie
В леглото много я успокояват одеялце за гушкане, кукла, този куб, в други цветове е, но явно се е изчерпал:
https://dete-i-priroda.bg/aktiven-kub-sailors-bay
https://dete-i-priroda.bg/kukla-julia-35cm
Поръчах за първи рожден ден това пиано, да видим колко ще и допадне. На приятелка детето много си го обича:
https://www.ozone.bg/product/prenosimo-dj-studio-hape/
Много обича едно музикално автобусче сортер, което е наследство от брат и, той е на 5 и още си играе с него. Много обичана играчка:
https://prom.ua/ua/p782646196-igra-988-avtobus.html
Весели и светли празници на всички!

# 378
  • Мнения: 6 911
При нас нещата със съня са отишли по дяволите спрямо всички съвременни разбирания за правилно.
Приспивам на гърда, спи два часа в нейното легло и после я взимаме при нас, защото там плаче. Нощес плачеше на сън милото дете, не знам защо.
Пробива четвърти зъб в момента, тя пълзи супер много, изправя се, но грам не и хрумва, че може и да върви с тези крака. Grinning

# 379
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Здравейте и от нас,момичета! Да повдигнем малко темата!
Първо, честито на дрийминг и леко да минава! Кога се очаква хубавото събитие? Поне ще можеш да използваш дрешките от първото дете , а и не само😁! Бабите ще помагат, нама къде да ходят! Не се притеснявай ще намериш начин да се оправиш, после децата ще са неразделни и като поотраснат ще е по-лесно!
Dandelion.wish, и ние така с боледуванията! Юли карахме корона и след това като се почна, всеки месец без прекъсване, голямото дете се опита два пъти да тръгне на градина ами спукахме се да боледуваме, всички ...септември, октомври, ноември, декември.... Хем не се събираме с никой , детето не ходи на градина,но никой не се съобразява, масово всеки ходи кашля, киха, няма как да не влизам в магазини да пазарувам и имам чувството, че с това струпване на хора по магазините си хващаме по някои нов бацил. Тук в южната част на Пловдив стана толкова претъпкано с народ... Масово се накупиха апартаменти и на малко пространство , направо вярвате ли ми вече не искам да виждам хора. Навсякъде е претъпкано с народ... Малкия е голяма беля, придвижва се по мебелите, тормози кака си, скубе я, радвай се и много пищи ... Ама всичко в устата, онзи ден в такъв филм се вкарах, че изяде нещо от кошарата, а там принципно нищо няма... Обикаляхме пак по лекари, но за момента няма нищо, дано и да няма. Не мога да го оставя и за секунди, само на беля , а е още бебе😆 Нито бабите, нито мъжът ми искат да го гледат за повече от 30мин. Като скачени съдове сме,което от една страна не е мн.хубаво, но никой не иска да се занимава с бебета😂 Опасни са тия козирози, голямото е скорпион и е китка пред малкия😆 Има 3 зъба, два отдолу и един горе, май тръгва да избива и втория горен и е мн.неспокоен. Вечер спи при нас, стане ли 23ч.и се буди като швейцарски часовник и чака да го сложим на спалнята, а аз тъкмо тогава свършвам с миене, пране и домашните задължения. Тъкмо аха да си полегна да си пощракам и айде пак търчане😂 Докато стане на 3 ще побелея и брадясам😆😆😆Украсихме в нас и вече една идея повече се усеща Коледно настроение, само да сме здрави, че направо ми омръзна с тия вируси. Голямото е предучилищна група и очаквам да ми спрат детските ,като не ходи, но ми е изключително трудно болна и с две болни деца, ужас! Взех иначе обувки на Колев и колев ,но все задачи има и е едно бясно тичане като излезнем в промеждутъка между хранене и спане, в повечето случай няма време да го изкарвам от количката. На принципа сме "Трябва да избираш - Или да имаш чиста коса или чиста кухня и къща или чисти деца, не може да имаш всичко заедно"😆 И вкъщи се въртя между печка, мивка и пералня😂 Записах го на държавна кухня, къде яде ,къде не, но е безмлечна и ни е далече. Сега януари вече ще минем на млечна и ще имаме близък пункт, надявам се да ме улесни. Вкъщи всеки с предпочитания за яденето, голямото дете яде едно, мъжът ми друго и отделно за малкия готвя. Като заспи и се хващам за тенджерите. Пак се събуди , докато избият тия зъби ще е зор, а и отгоре на всичкото и на мен на дърти години на 35, тръгнаха да ми растат мъдреци и заедно с децата вадим зъби, луда работа😂 Ще трябва да ги изваждам,но изпитвям истински ужас от мисълта. Весели празници, момичета! Да сте здрави всички и децата, всичко друго ще се нареди.

# 380
  • Мнения: 831
Varki, благодаря. Новата бебка се очаква към края на февруари. Поне са един пол и един сезон и наистина ще ползвам всички дрешки от януарчето.
Споделета какво готвите на децата за обяд. Вечеря замествате ли и с какво...?

# 381
  • Мнения: 6 911
За боледуванията... тежка, тежка тема.
На 7 месеца девойката се разболя от коронавирус, на 8 направи бронхоспазми, на 9 - пак бронхоспазми. Не ходи на ясла, не се събираме с много хора, направо се зачудих какъв е този ужас.
От следващата година ще и правим допълнително здравно осигуряване.
Като цяло и отделям от нашата храна и не и слагам сол и черен пипер. Ако няма нещо подходящо и правя омлет/кюфтета/крем супа.
Давам винаги обяд, следобедна закуска и вечеря. Закуската е малко плаваща. Grinning Не знам какво е заместено и незаместено, все още кърмя на поискване.

# 382
  • Мнения: 1 488
Значи навсякъде едно и също. Simple Smile С храненето при мен горе долу никаква схема, как дойде. Отделям от нашата храна, не мисля да ползвам кухня, бурканчета открих 2-3 вида, които яде и си държа няколко за спешни случаи.
Сутрин 7-8 суче, спи до около 9. Към 10-10.30 предлагам някакво ядене, обикновено супа от предния ден, но може да е инстантна каша или плод. Ако ми се види, че е ял малко, пак предлагам да суче. Към 11-11.30 излизаме и спи до около 14. Не винаги заспива веднага, ако много не иска го свалям на една площадка на пързалка за 15+20 Мин и е готов.  Прибирам го и у нас като се събуди, пак нещо сготвено предлагам (и солети по пътя, че....)  Готвя много супи сега всякакви. Ако е нещо по- лесно го готвя сутрин 9-11, докато играе около мен по земята. Иначе готвя след обяд 14-16. Към 16 пак му се доспива. Или навън, или в леглото, но навън е по- лесно, не знам сега като застудее как ще стане, че по леглото само се гоним. Към 17 се прибират баткото и таткото и го събуждат Simple Smile давам тогава плодово пюре. Вечеряме към 18, после играят с батко си и ми е по+ лесно, че гони него, а не мен. Заспиват след 22.30 след много крясъци от моя страна. Давам да суче преди сън. Много рядко се буди нощем, обикновено ако е болен или превъзбуден от деня. И двете ми момчета от бебета спят сутрин до късно, а вечер могат и до 12-1. От приятели чувам за деца ставащи в 5-6, и заспиващи 8-9, поне в това отношение сме на една вълна с децата Simple Smile

# 383
  • Мнения: 1 517
добро утро и от мен
Честито ни ново чакане на бебче в темата Simple Smile
Браво за куража. Аз не знам как бих издържала.

как сте със синя с децата момичета? Работих с два три консултанта. Имаме хубав режим и той отново се уди в 5-6 и заспиването е ужас и понякога невъзможно сутрин.

хранения има общо 5, от които едно с АМ.

# 384
  • Мнения: 6 911
Късно запсиване, будения нощем, кърмене през нощта, ставане между 8 и 9.
Това е положението при нас.
От известно време изкарва половината нощ при нас. Буди се плач, иска само на гърда и ако я махна, почва да плаче истерично. Не намитам решение на този проблем засега. 

# 385
  • Мнения: 831
Не ви ли е страх бебчетата да не се задавят от солетки и гризини? На мен ми е някаква фобия и не знам кога ще започна да давам такива неща. Давам банан и круша ако е много мека. Останалото са каши, пюрета, кус кус. Чакам сега за държавна кухня, че много не готвим в нас Grinning

# 386
  • Мнения: 6 911
Солети аз не давам, обаче иначе яде всичко на парчета. Плодове, зеленчуци, кюфтета, пържоли. Grinning Захранвам по ЗВБ и от самото начало е така. Закашляла се е, но успява се справи сама. Страх ме е (а в началото още повече), но няма как, трябва да се учат и да свикват, а и ние да свикваме.

# 387
  • Мнения: 1 488
Аз давам понякога солети, той по-скоро чеше венеца с тях и омекват. За път, в кола или количка спасяват положението. Че много мъка с тези зъби. С големия ми син не беше така. То са лиги, то е чесане, то е чудо. Кучешкия долу е подул венеца днес гледах.

# 388
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Ако давам солети или нещо му го чупя, много ме е страх. Онзи ден му дадах половин бебешка бисквита и я нагълта цялата и взе да се дави. Няма рефлекса да дъвче и мен ме е страх да давам и знам ,че трябва да се учи вече ама не смея. Боби ляга в 20:30-21ч.и става около 06:30. Буди се взимаме го при нас и това е спасението. Трудно ми е ставането рано, но гледам да поддържам железен режим ,че и другото дете е вкъщи и няма смогване с всичко. Спи сутрин 1 час и на обяд още около 2 часа та гледам да използвам това време да обърна внимание на голямото дете, да измия, сготвя или да се изкъпя или изчистя. Днес бяхме на консултация ами разбих се от бързане. Добре ,че след годинката са поне на 2 месеца. Все още го има проблема с каналчето в тестисите и казаха,че др.месец ще го изпратят на уролог. Дано не се наложи оперативна корекция ,но каквото такова... Важно е да се реши проблема.

# 389
  • Мнения: 12
Здравейте, Елена яде доста работи
Имаме 2 зъба и с тях не се спираме с крокитата на Зайо Байо
Опитах солети натрошени ги яде
Дъвча си не е проблем
До колкото знам останалите как хранят бебетата си моята яде повече от тях
Ние имаме 6 хранения
Мляко, манджа, манджа, десерт, супа и пак мляко по 240мл
Яде през 3 часа все още
Щях да го намаля ако беше качила много
Но си стоим на 8кг и половина от два месеца вече почти
По цял ден не се спира
Няма режим за спане, но попринцип спи на обяд за 1 час и след няколко часа спи още два
Тогава и се приспива
Вече си ходим бая стабилно и мисля че на годинката и прощъпулник ще правя
Лягаме да спим в 00 часа и ставаме в 10/11
Само ние ли сме с такъв изкривен режим 😂

Общи условия

Активация на акаунт