Захранване - въпроси и отговори - тема 12

  • 30 604
  • 844
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 1 021
От няколко дни въвеждам месо. Мога ли паралелно да въведа още нови зеленчуци и плодове? И проблем ли е ако към месно-зеленчуковото пюре (150 гр) добавям и по малко вода (30 мл) и стане с консистенция на крем-супа?

# 646
  • Мнения: 1 976
Фелисити, по това, което казваш, бебето си хапва АМ, просто не отговаря на очакванията ти за количество. Остави го да яде, колкото иска и не си създавай сама проблеми с разни очаквания. Wink Щом не плаче от глад и наддава добре, няма какво да се мъчиш да пробуташ Еди колко си милилитра. Нека яде колкото иска.

Мария, може, ама каква е целта? Нали идеята на захранването е да премине от течна на твърда храна - товест да се научи да приема различна консистенция.
Може да въвеждаш други плодове/зеленчуци щом не е дало реакция до момента.

# 647
  • Мнения: 594
Здравейте. Малката е на 1 година и 2 месеца и си хапва домашно кисело мляко и не е проявявала алергия. Интересно ми е щом не проявява към киселото мляко, това означава ли, че няма да прояви и към прясното(не съм го въвела още-отново ще бъде домашно).

# 648
  • Мнения: 8 585
Здравейте. Малката е на 1 година и 2 месеца и си хапва домашно кисело мляко и не е проявявала алергия. Интересно ми е щом не проявява към киселото мляко, това означава ли, че няма да прояви и към прясното(не съм го въвела още-отново ще бъде домашно).
Не, не значи. Но, ако въвеждате прясното мляко правилно, и бавно, шансът да имате проблеми е минимален.

# 649
  • Мнения: 1 489
Бърди, може ли насоки как да се въведе най- правилно прясното мляко? Благодаря!

# 650
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 788
И аз се интересувам от съветите за правилно въвеждане на прясното мляко. А да си призная, не се и бях замисляла даже, че има вероятност щом няма реакция към киселото, че може да прояви към прясното. Също искам да знам и в какво се изразява такава реакция, за какви прояви да се следи?

# 651
  • Мнения: 8 585
Бърди, може ли насоки как да се въведе най- правилно прясното мляко? Благодаря!
За сдмица правите разреждания с АМ- почвате от 2/3 АМ- 1/3 прясно, и за седмица стигате само до прясно.
Постепенно увеличавайки количеството прясно в сместта, и намалявайки количеството АМ.
Първо си правите АМ, спазвайки разрежданията му- тоест, една "отрязана" лъжичка на 30 мл преварена вода.

# 652
  • Мнения: 594
А ние като изобщо не приемаме АМ?

# 653
  • Мнения: 541
На мен ми предстои да го запозная с киселото мляко и ще съм благодарна да споделите как подходихте и колко често предлагате?

# 654
  • Мнения: 538
На мен ми предстои да го запозная с киселото мляко и ще съм благодарна да споделите как подходихте и колко често предлагате?
Давах 2-3 дни по няколко бебешки лъжички. След това вече колкото му се хапва, но не е изяждал повече от 150тина гр наведнъж .През ден му предлагам или ако си е изял обяда и още е гладен хапва по няколко лъжички.

# 655
  • Мнения: 594
Няколко дни подред и давах по няколко лъжички ,за да се запознае с него и вкуса му(тъй като е малко по-кисело от купешкото) и след  може би 4-5 дни и направих кисело мляко с бисквити за закуска и много и харесва. Напълно е отказала АМ от седмица горе-долу.
На мен ми предстои да го запозная с киселото мляко и ще съм благодарна да споделите как подходихте и колко често предлагате?

# 656
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Ние просто и дадохме кисело мляко за следобедна закуска. Сигурно изяде 200 грама още първия път, страшно и хареса.
Но не сме заместили АМ с кисело мляко. Просто добавихме киселото към нещата, които яде. Беше на 9 месеца.

# 657
  • Мнения: 523
Здравейте, по какво се различават обрива от претопляне и обрива при алергия. Бебчо е захранен с тиква, картоф, морков и веднъж пащърнак. На четвъртия ден от моркова му се появиха няколко пъпчици под памперса. Беше топло времето. На следващия ден,тоест вчера включих пащърнак и следобяд и снощи му се увеличиха на вратлето и малко по тялото. Днес почти няма. И се чудя дали да продължа с пащърнака, дали са от претопляне. Незнам, дали да не му дам едно компонентно например тиква. Благодаря

# 658
  • Мнения: 202
По принцип,когато е реакция от храна се появява обрив по стомахчето,но може и по други части на тялото.Възможно е и от топлото време да се изрине,ако се потил повече. Според мен пробвайте с един компонент към който няма реакция,за да се успокои организмът му,и след време пак опитайте с Пащърнак,по принцип Пащърнакът не е алерген,но все пак всичко е възможно…

# 659
  • Мнения: 71
Здравейте мамчета, кажете някакво примерно меню за бебе на 9м?

Общи условия

Активация на акаунт