Раждане в АГ болница ''Свети Лазар''- тема 2

  • 19 890
  • 284
  •   2
Отговори
# 30
  • Мнения: 3
Здравейте мили дами. Нямате представа колко точно сте полезни, чета ви трети ден вече и искам да кажа "Благодаря!".

Сега идва ред на няколко въпроса, защото явно това, че ми е за втори път, не прави нещата много по-лесни.
- Гледам пакета проследяване на бременност, който е 590 лв. Всичко ли е включено вътре, имам предвид прегледи на бебенце органи как се развиват, кръвни на мен - там изследването, което беше за редки болести. Накратко, всичко, което е нужно ли е включено или се доплаща за всичко?

- Можете ли да препоръчате лекар, при който да се следя?

- Има ли как направо да се направи и преглед за установяване на бременност при първото посещание?

Малко предговор - това за мен е втора бременност. Първата беше секцио по спешност, направено в Тина Киркова, където никога не бих се върнала или поне не при дамата, която беше моят "избор на екип". При първото раждане, водите ми се спукаха, но бяха зелени, пуснаха ме на осцикотин за няколко часа, разкритието се увеличи едва от 3 на 4 см и в крайна сметка ме оперираха. Оказа се, че малката ми девойка не е била никак добре при раждането. Не е лежала в ковьоз, но беше на термо легълце първите 3 дни. Като цяло имах изключително безпроблемна бременност. Освен киселините, които се опитваха да ме убият Simple Smile  от ден 1, нищо друго ми нямаше.

# 31
  • Мнения: 3
Здравейте.
Никой ли не се следи в момента в Свети Лазар?
Има ли някой, който скоро е родил?

# 32
  • Мнения: 15
Аз се следих и родих наскоро.

# 33
  • Мнения: 481
Аз се следих и родих наскоро.
Бихте ли разказали малко повече за раждането?

# 34
  • София
  • Мнения: 241
И аз бих искала да знам.. като цяло май няма много мнения напоследък?

# 35
  • Мнения: 15
Честно казано, ще си помисля. Моето мнение е негативно и не знам дали има смисъл да го пиша тук. Подходих  с много доверие, а не трябваше. Замислих се - преди да избера да родя там, четох какви ли не мнения, включително и негативни. Обаче избрах да гледам само хубавите неща - снимките във фейсбук и инстаграм, някаква вдъхновеност и идеализация. Сега препрочитам мненията на Allegra и още две жени, които не са били доволни... Защо не ги послушах, не знам. Не ме спряха тоновете по 50 лв, ултразвука по 100 и кусур, който веднъж мина и за фетална морфология...  и какво ли още не. Но човек явно вижда това, което иска да види. Просто не препоръчвам.

# 36
  • Мнения: 544
А може ли поне да споделиш с кой ражда? Някой от лекарите или Ла Вита Нова?

# 37
  • Мнения: 539
Моля, споделяйте всякакви мнения. Ако има само позитивни, доста хора ще останат подведени. Добре е да се знаят и плюсовете, и минусите, за да може всеки да направи своя информиран избор.

# 38
  • Мнения: 3
Честно казано, ще си помисля. Моето мнение е негативно и не знам дали има смисъл да го пиша тук. Подходих  с много доверие, а не трябваше. Замислих се - преди да избера да родя там, четох какви ли не мнения, включително и негативни. Обаче избрах да гледам само хубавите неща - снимките във фейсбук и инстаграм, някаква вдъхновеност и идеализация. Сега препрочитам мненията на Allegra и още две жени, които не са били доволни... Защо не ги послушах, не знам. Не ме спряха тоновете по 50 лв, ултразвука по 100 и кусур, който веднъж мина и за фетална морфология...  и какво ли още не. Но човек явно вижда това, което иска да види. Просто не препоръчвам.
Точно затова питам. 1600 лв за проследяване на бременност не са малко, но вече няколко неща ми направиха впечатление, които не са съвсем ок. Иска ми се да чуя всичко негативно, което сте преживяли.
Ще съм благодарна. Е, и за добрите мнения също, рабзира се.

# 39
  • София
  • Мнения: 1 034
Ла вита нова и по-точно Олга и екипът й проследяват ли бременност и издават ли болнични?

# 40
  • Мнения: 135
Здравейте момичета,
В момента съм бременна за втори път, но за съжаление гинеколога при който раждах първия път, вече не изражда, така че трябва да избера ново място. Колебаех се между Токуда и Свети Лазар заради откъслечни коментари и мнения, които съм срещала. Сега започнах да проучвам по-сериозно, защото времето напредва. След бърза проверка Токуда отпадна, тъй като не позволяват присъствие на бащата, а това ни е основно изискване, тъй като бяхме заедно при първото раждане и искаме да го споделим пак.

За момичетата, които са раждали скоро в Свети Лазар - как стои този въпрос там? Позволява ли се присъствието на бащата? Колко чести са посещенията след това, може ли да стои по-дълго време с вас и бебето?
Интересно ми е дали това се отнася само за Ла Вита Нова или е практика в клиниката?

В предишната тема последните мнения са по-скоро негативни и се налага едно негативно усещане и виждам, че някои момичета се отказват, но мненията са от началото на годината. Някой, който скоро е раждал, дали иска да сподели какво е отношението на екипа след раждане, бебето може ли да е при вас и други подробности.

И последно относно пакета Ла Вита Нова - чела съм книгата на Олга, запозната съм с нейните разбирания и методи, но има ли някъде информация, която обяснява точно какво включва този пакет?
Друго мнение, което се насажда от последните страници е, че към "хората на Олга" има все едно по-специално отношение, но негативно, защото все едно болницата не носи отговорност за тях. Може ли някой да сподели как е било при него?

Благодаря на всички, които ще споделят. Simple Smile

# 41
  • Мнения: 268
Не съм усещала подобно отношение в болницата. Всички са дружелюбни, независимо чий пациент си. Конкретно за Олга Дукат може да разгледате и нейната страничка Раждане с любов. Освен това, често организират Ден на отворени врати и може да отидете свободно да си зададете въпросите.

# 42
  • София
  • Мнения: 241
И аз искам да питам за по-скорошни мнения за раждането!

# 43
  • Мнения: 105
Здравейте Blush Аз също се интересувам от въпроса, по-конкретно от ситуацията в Ла Вита Нова. Свързах се с Олга (следя се на друго мясго; сега съм в 19 г.с.) и тя каза, че най-късно в 34 г.с. трябва да я посетя, ако реша да раждам там.

# 44
  • София
  • Мнения: 241
А ако някой иска да ражда там и е вече 35с?

Общи условия

Активация на акаунт