Раждане в АГ болница ''Свети Лазар''- тема 2

  • 21 270
  • 292
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 109
Здравейте момичета, някоя има ли списък за раждане с нещата, които искат от болницата? Вие какво си носихте?

# 76
  • Мнения: 544
С това разполагам аз. Ще раждам с Ла Вита Нова, не знам дали има разлики спрямо различните звена в болницата…

# 77
  • София
  • Мнения: 765
Въпрос към момичетата, раждали сравнително скоро с Олга Дукат: как премина раждането при вас? Отразява ли се натовареността на Олга на възможността ѝ да отдели необходимото внимание на всяка родилка, с която има уговорка?
Има ли подкрепа за кърмене в болницата и ако да - в какво се изразява?

# 78
  • Мнения: 544
Аз родих преди седмица. Винаги, когато съм имала нужда, ми е обърнала внимание. Раждането мина супер, отидох в болницата с пълно разкритие, за мое голямо учудване, и родих след час. Наложи се епизиотомия при мен, защото тоновете на бебока започнаха да падат и не успяваше да излезе. Сложиха ми го на корема с отложено клампиране. После го прегледаха неонатолозите и го сложиха на палатка за 4 часа, защото се адаптираше по-трудно. Донесоха ми го сутринта и после си беше с мен през цялото време. За кърменето - някои акушерки съветват да се дава вода, глюкоза, носят добавки уж докато дойде кърмата и не помагат особено със засукването, но една от акушерките Ани е ibclc консултант и много помага! На следващата сутрин след раждането беше на смяна и ми помогна да засуче бебето хубаво. Олга също минава всеки ден да те види и можеш да я помолиш за помощ, ако нещо не се справяш. Пиши ми, ако се сещаш нещо по-конкретно като въпроси.

# 79
  • Мнения: 329
Аз и след мен моя близка позната щяхме да раждаме там... моето бебе не се обърна главично и въпреки убежденията на Олга не посмях да опитам нормално седалищно раждане, единствено не ми хареса това, че не обсъдихме план за раждане ( чаках до 38 ма седмица да се обърне бебето) и че не ми обясни за рисковете на този тип раждане. При моята близка доста зле- два пъти ходи за тонове и да обсъдят нещага и двата пъти Олга е в раждане- тя в 39 та седмица и се е видяла с нея за 15 минути.... ами не е окей поне за мен. Момичето отиде разстроено в последния момент в друга болница да си търси лекар... не стига, че си плащаш ( навсякъде ) ами и никакво отношение!

# 80
  • Мнения: 481
Аз и след мен моя близка позната щяхме да раждаме там... моето бебе не се обърна главично и въпреки убежденията на Олга не посмях да опитам нормално седалищно раждане, единствено не ми хареса това, че не обсъдихме план за раждане ( чаках до 38 ма седмица да се обърне бебето) и че не ми обясни за рисковете на този тип раждане. При моята близка доста зле- два пъти ходи за тонове и да обсъдят нещага и двата пъти Олга е в раждане- тя в 39 та седмица и се е видяла с нея за 15 минути.... ами не е окей поне за мен. Момичето отиде разстроено в последния момент в друга болница да си търси лекар... не стига, че си плащаш ( навсякъде ) ами и никакво отношение!

Изобщо не съм съгласна! Раждах там октомври месец. Натоварена е много, но отношението и е невероятно.  Като е била в раждане, сякаш тя е виновна затова... няма как, родилката е на първо място в този момент. Иначе да, плащаш си, ама то навсякъде си плащаш!

# 81
  • Мнения: 329
Е да де... ама като е в раждане не може да звънне, да презапише часа, да се извини? Ясно, че родилката е важна, но в крайна сметка всички сме важни дали на момента или по- късно 🤷🏼♀това са си фактите при нас Никол- съгласна или не Simple Smile) много майки са доволни, вероятно и аз щях да съм сред тях ( единствено не одобрих това че не поговорихме достатъчно за рисковете) но при моята приятелка нвщата не бяха окей определено. И да навсякъде си плащаш и очакваш добре отношение - минимум.
Аз и след мен моя близка позната щяхме да раждаме там... моето бебе не се обърна главично и въпреки убежденията на Олга не посмях да опитам нормално седалищно раждане, единствено не ми хареса това, че не обсъдихме план за раждане ( чаках до 38 ма седмица да се обърне бебето) и че не ми обясни за рисковете на този тип раждане. При моята близка доста зле- два пъти ходи за тонове и да обсъдят нещага и двата пъти Олга е в раждане- тя в 39 та седмица и се е видяла с нея за 15 минути.... ами не е окей поне за мен. Момичето отиде разстроено в последния момент в друга болница да си търси лекар... не стига, че си плащаш ( навсякъде ) ами и никакво отношение!

Изобщо не съм съгласна! Раждах там октомври месец. Натоварена е много, но отношението и е невероятно.  Като е била в раждане, сякаш тя е виновна затова... няма как, родилката е на първо място в този момент. Иначе да, плащаш си, ама то навсякъде си плащаш!

# 82
  • Мнения: 240
И при мен се случи да е с родилка един път и просто си записах  нов час на рецепция, не съм чакала Олга специално да ме потърси. А и в самия план за раждане сякаш няма нещо, което да не може да се изговори с последния момент.

Иначе, когато раждах аз казаха че им е най-натовареният период и имаха най-много родени бебенца наведнъж. Не съм усетила нищо негативно от това. След раждането дулата ми Яница отдели поне 1 час да ме научи да кърмя и да си говорим за всякакви мои въпроси. На другия ден тя и Олга дойдоха да ме видят и пак да си поговорим.

Сещам се и за друг плюс - Олга прави консултация за теб и бебето 14 дни след раждането. Това дава голямо успокоение на нови майки като мен!

# 83
  • Мнения: 688
Здравейте, интересувам се след като се роди бебето (естествено), постоянно ли е в стаята при майката или го взимат в определени часове? В стаята ли го преглеждат ежедневно? Ваксините във ваше присъствие ли ги поставят? Благодаря за отговорите

# 84
  • Мнения: 150
Здравейте,

Включвам се и аз с един въпрос. Има ли жени родили бебето си по нормален път със седалищно предлежение?
Тепърва ми предстои втора среща с Олга и ще дообсъдим темата.

# 85
  • София
  • Мнения: 765
Благодаря за споделеното. За мен е ясно, че ако търсиш специалист, при когото да раждаш по естествен път и спонтанно (а не планирано с индукция), трябва да си подготвен всякакви планови срещи да са от второстепенно значение за него. А това означава евентуално отменяне на консултации, няма как.
Притеснява ме по-скоро липсата на алтернатива. Ако раждането започне в момент, в който Олга има сериозен личен ангажимент или отсъства, плановете рухват. Сигурно вероятността за такъв сценарий е минимална, но все пак я има.
Mimi275, не мога да отговоря на въпроса ти, но все пак имай предвид, че например в Надежда правят и външно верзио, включително на пациенти на други клиники.

# 86
  • Мнения: 544
hatred, моите контракции започнаха в деня преди рождения ден на майката на Олга и, понеже ме очакваше да родя, беше казала, че може и да не отиде. В крайна сметка родих след няколко часа и точно това си говорихме, че все пак ще може да присъства. Не знам за какви лични причини говориш, просто го давам като пример, че си приоритизира родилките пред личните ангажименти. Включително години наред по празници като Бъдни вечер, Коледа, Великден е на раждания…

# 87
  • София
  • Мнения: 765
Явно, че е много отдадена. Разсъждавах как би действала, ако например някое от децата ѝ е болно. Как ще го зареже заради ангажимент към родилка? Аз определено не бих.
За да не бъда разбрана превратно, искам да подчертая, че по никакъв начин тези мои разсъждения не съдържат критика към Олга, напротив. Възхищавам се на готовността ѝ да е на разположение по всяко време и съжалявам, че не се е намерила поне още една акушерка със сходна визия, с която да могат да работят съвместно, за да не е толкова абсурдно натоварването.

# 88
  • Мнения: 329
Моето бебе беше седалищно и верзио правих в Надежда - не се обърна, но не посмях да родя първо дете със седалищно предлежание. Изчетох доста по темата и изгледах доста видеа и лично за мен рискът е неоправдан. Олга беше на друго мнение като цяло, но всеки преценява за себе си и за детето си . Накрая най- важното си остава майката и бебето да са здрави .
Здравейте,

Включвам се и аз с един въпрос. Има ли жени родили бебето си по нормален път със седалищно предлежение?
Тепърва ми предстои втора среща с Олга и ще дообсъдим темата.

# 89
  • Мнения: 240
Дори и Олга да е заета и да не присъства, в което се съмнявам, доктор Паликов ще бъде там. Той е част от екипа ѝ и споделят същите виждания - няма да е същото, но и няма да ви липсва това, за което сте заплатили.

Общи условия

Активация на акаунт