Как бихте постъпили в тази деликатна за мен ситуация?

  • 2 201
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте, мами! Пускам темата тук, защото бих искала съвет по нея, която може би е малко примитивна, но мен наистина ме плаши и смятам, че мнението на хора, които макар и да не познавам лично, ще е полезно до някаква степен. И така ще започна от това, че съм жена на 43 г. Живея в София откакто дойдох студентка, омъжих се, родих и т. н. Моята първа братовчедка, тя е на 38 г., бащите ни са братя, но съдбите ни са коренно различни, тя остана без майка, когато бе на 3 годинки, баща й по-късно също почина от инфаркт и я отгледаха бабите, нашите също помагаха, брат й , и така отрасна. Дойде и тя в София като студентка, омъжи се за неин колега от университета, счетоводител е, но има проблеми с алкохола, редовно на дискотеки ходи, не веднъж братовчедка ми се е оплаквала от него, а и тя  също си пийва, имат един син, на 14 г. е, и той пуши, пие, като цяло семейството, което създаде, не е от най-примерните, но са си заможни. Докато моето семейство наистина е спокойно, нямаме такива проблеми....и тук идва разковничето, че тя винаги затова ми е завиждала, някак си усещах, че не ме долюбва поради това,  а аз винаги с каквото мога съм й помагала, защото я възприемах като сестричка. Красива и умна жена е, но след това, което започна да прави много ми падна в очите, а именно, че се занимава с магьосничество, защото преди няколко дни дойде у нас - прегръщаме се, говорим си, както винаги, и изведнъж извади един сапун обвит в чантичка и ми казва - како, ето този сапун, мийте се с мъжа ти, защото вирус върлува, нали, трябва да сме чисти, така че мийте се, докато свърши. Не знаех какво да кажа, и се учудих, но след като си отиде го хвърлих в коша. След два дни пак идва и ми дава шоколад, като ми заяви - да си го разделим със съпруга ми, защото бил много сладък, и да го изядем. Отново го хвърлих в коша. Наистина, приятели, останах смаяна, какво се опитва да прави, на другото отгоре е звъняла на сестра ми и е търсила червена и черна прежда, която уж й трябвала за една жилетка, която плела, а тя през живота си никога не е плела, тя дори не може да готви, камо ли да плете. Тогава сестра ми, ми напомни, че бабата по майчина линия на братовчедка ми, я говореха в селото ни, че се занимава с черни магии, и ми дойде на ум, че може да я е научила. Споделихме с брат й, той я защити, дори ни се обиди - как сме могли да я набеждаваме в такова нещо! Ами как няма- много съмнителни неща прави, това, че семейството й е с надолу главата, не означава, че и моето трябва да разбива. Викнахме свещеник в апартамента, за всеки случай да видим какво става, той човека още с влизането, на входната врата...и ми каза, че тук блика от черна енергия, отиде директно при коша, дето бях изхвърлила шоколада и сапуна, той каза, че от него идва всичко и незабавно, ама незабавно този кош да се хвърли, но не на боклука, а в течаща река. Напръска със светена вода, и ни каза, да не я пускаме повече братовчедка ми у нас. Аз не знам какво да кажа, смаяна съм, търся решение, тази красива и умна жена, която възприемах за моя сестра, помагах й за всичко,  да се опитва да ме съсипе по примитивен начин. Не знам какво да правя! Как да й кажа?! Как ще реагира! Дано прочете тази история, за да се познае и да се разкае!

# 1
  • Мнения: 81
Според мен се филмираш излишно и сама си навличаш негативни мисли, съответно и последствия от тях.
Когато човек ни подарява нещо, винаги влага добри намерения в предмета, това че ти му предаваш такова значение го прави енергийно значим. Едва ли си изхвърлила всички подаръци, които получаваш по всякакви поводи от когото и да било.
И защо изобщо се доверяваш на непознат човек, било то и свещеник за сметка на роднина?
Винаги съм на мнение, че човек получава това, за което се настрои- ако мислиш, че в сапуна и шоколада има негативна енергия, то със сигурност така ще ти подействат. Ако вярваш, че ти се дава с добри намерения, то наистина ще ти подействат благоприятно.
Пък е много лесно да се подадеш на съмненията си, защо просто не поговориш с братовчедка си, а пак търсиш подкрепа от непознати. Според мен имаш проблем с доверието и търсиш потвърждение на опасенията си.

# 2
  • Мнения: X
https://bg-mam.ma/t/1401357

Дано да ви е полезна информацията.

# 3
  • Мнения: 396
Според мен братовчедка ви едва ли толкова се вълнува от вашия живот, по-скоро вие сте се вторачили в нейния. Вие си казвате - ето на, тя ми завижда. Тя си казва същото, защото споделяте, че те са по-заможни хора. Спрете с глупостите! Магии и щуротии. Ще стигнете до психиатър с тези глупости. Магиите ловят хора, дето вярват в тях и си самовнушават. Човек, каквото сам може да си направи, никой друг не може да му го направи.
Ако ви се струва, че отношенията ви са токсични, просто спрете контактите с тази жена и толкова, не я канете в дома си. Всичко е във вашите ръце. И във вашата глава.

# 4
  • Мнения: 36
Според мен братовчедка ви едва ли толкова се вълнува от вашия живот, по-скоро вие сте се вторачили в нейния. Вие си казвате - ето на, тя ми завижда. Тя си казва същото, защото споделяте, че те са по-заможни хора. Спрете с глупостите! Магии и щуротии. Ще стигнете до психиатър с тези глупости. Магиите ловят хора, дето вярват в тях и си самовнушават. Човек, каквото сам може да си направи, никой друг не може да му го направи.
Ако ви се струва, че отношенията ви са токсични, просто спрете контактите с тази жена и толкова, не я канете в дома си. Всичко е във вашите ръце. И във вашата глава.
. Не е вярно, че като не вярваш в магии и като ти е направено не могат да ти действат. Действа магията и то страшно.

# 5
  • Страната на приказките
  • Мнения: 368
Щом ви притеснява нещо в тези подаръци, вероятността да сте права е много голяма! Не я допускайте в дома си. И няма значение кой какво е казал, щом вие не се чувствате комфортно, значи е така. Ако толкова се налага, виждайте се навън и толкоз.

Общи условия

Активация на акаунт