Какво е новото при мен:

  • 20 242
  • 284
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 144
И от нас "каките" някой съвет! Laughing
Внимавайте с памперсите!С по-голямата ми дъщеря нямахме много възможности за избор, но с малката имаше какви ли не видове памперси.От опит знам, че по-евтиното излиза по-скъпо.Аз лично бях много доволна от "Памперс"-препоръчвам ви ги!
И още нещо!Ако имате възможност, си купете машинка за подгряване на млекцето или храничките/по- късно/.Моите деца бяха големи "гладници"през нощта и беше страшно удобно да приготвя млекцето за секунди.
Мили мами,желая ви много и само приятни емоции по приготовленията за вашите слънчица newsm10

# 196
  • Мнения: 367
 И аз да добавя. Имам племенник на 7 месеца и снаха ми използва помпичка за сополиво носле. Много е удобно и така не се мъчи детенцето , а и майката, защото става по-лесно.   newsm32

# 197
  • Мнения: 358
за памперсите наистина внимавайте. ние не сме доволни от Памперс-пропускат, молфикс-пропускат, канбебе-обрив, мамая-късат се лепките и т.н. Ползваме косиес които са нелегален внос от германия на едно малко магазинче в града ни и като няма от тях либеро-чудесни но малко скъпички. Много ни е чувствително дупето. купувайте по-малко и при момите задължително гледайте памперсите имат ли ластик на кръстчето иначе акито отива на гръбчето. За машинките за подгряване - ние сме с авент към 90лв. скъпо удоволствие но е удобство  наистина. ще ви трябва и стерилизатор за шишетата- ползвам на чико за микровълнова беше към 35лв.  и течност или таблетки за стерилизиране. и последното за днес е едно термосче за топла вода за млякото когато сте на разходка. щях да пропусна и по едно валидолче за татковците когато плащат сметките. ако имате въпроси винаги съм насреща.

# 198
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Аз да се оплача... #Cussing out
Аз едни планове кроях на пикник да ходим и щях със снимки да ви изненадам,ама гадният грип,който погна Боби много упорит,сменихме антибиотика във неделя със нов,защото някакъв кошмар беше цяла седмица със температура да е и ужасна кашлица.
Много се надявах Преславка да се размине,но не стана.
Във неделя,както нищо и нямаше почна да кашли и да вдига температура.
Веднага я закарахме във понеделник при лекаря ни,правихме снимка  ииии......направо щях да припадна,като казаха отново пневмония. #2gunfire
Та тя беше със пневмония началото на декември месец и сега пак,откачих.
Решиха да ни взимат във болницата тримата,чудех се какво да правя,ама реших да откажа.Отказах защото мъжът ми е тръшнат със грип във къщи и ако ние влезехме във болницата сърце нямаше да ми даде да го разкарвам напред назад.
Баби и дядовци нямаме тъй че само на него можех да разчитам.
Предложихме компромисен вариянт,като потърсим мед.сестра или лекар,който да се съгласи да слага инжекциите на Преслава,три пъти на ден.
Сума народ обиколих да се моля да склони някой,като чуха на колко е годинки Преслава и веднага ми отказваха. Sad
Малка била страх ги било и т.н
Намерихме за щастие една мед.сестра,която идва у дома три пъти да я боцка. Tired
Та това е покрай нас,децата болни,мъжът ми и той болен,аз вдигнах два дни температура,ама си наложих,че сега не му е времето да се разболявам,поне докато не се оправят децата, и взех,че я уплаших температурата,отиде си и повече при мен не дойде. Mr. Green
Дано по-бързо всички у дома оздравеят,въпреки,че при всички има подобрение,но все още не са излекувани напълно. Cry
П.П.То че има,има грип,ама този пак Боби,го донесе от градината.С баща му решихме,че на градинка поне за сега няма да го пускаме.Най вероятно или напролет или чак лятото.
то няма смисъл,пет дни на градина,десет дни във къщи със антибиотик.Натрових си детето и ми писна. #Cussing out

# 199
Аз да се оплача... #Cussing out
Дано по-бързо всички у дома оздравеят,въпреки,че при всички има подобрение,но все още не са излекувани напълно. Cry
П.П.То че има,има грип,ама този пак Боби,го донесе от градината.С баща му решихме,че на градинка поне за сега няма да го пускаме.Най вероятно или напролет или чак лятото.
то няма смисъл,пет дни на градина,десет дни във къщи със антибиотик.Натрових си детето и ми писна. #Cussing out

Този грип ! #Cussing out ! Желая ви оздравяване в най-скоро време. Идеята за нови снимки провокира нетърпението ми  !!. Дано скоро да видим двамата (вече оздравели) сладури!

# 200
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
аз ще споделя - лично по мое мнение най-добри са памперс и либеро
всичко др дето се счита добро се оказва, че като се напишка става като камък желето, а не стои меко

за козметиката - болзвам Бюбхен - супер е и е най-икономично като цена /в сравнение с Чикко, а е по-добро от Нивея и Джонсън/

за ваничката - ако детето седи добре - няма смисъл от ваничка със стойка, освен ако не всземеш втора употреба

за перваряването - вода спрях да преварявам като захраних - около 6-ти, 7-ми месец
шишетата само кипвах ъвв кана за затопляне на вода - има ги за 10лв - и сега отгледах второ бебе от раждането така - без истинско преваряване - против пълното изнежване на организма съм, по същата причина не гладя бебешки дрехи

# 201
  • Мнения: 3 715
Съветите са супер, много са полезни.
Ама аз да се върна към въпросите си, касаещи проучването Simple Smile - утре е срещата ни с психолога, та ви досаждам пак, за да ви питам какво да очакваме от тази среща. За какво е изобщо и какви въпроси се задават. За другата седмица остана прегледа при психиатър за медициниското от психодиспансера и приключваме.

# 202
  • Мнения: 677
Стискам палци да мине добре и леко за вас.
Зависи много от психолога.По принцип си има един задължителен набор от въпроси и от тях произтичат следващите по-подробни,но това сависи много от човека,който разговаря с вас.Хора различни.
Ше почнат за сегашната обстановка у вас,за когато сте били деца как сте живеели,защо ще осиновявате дете и от този род,много неща които вече тука в форума сме си споделяли между нас.Главното е да сте на едно менение всички за осиновяването,особено ако живеете заедно с по-възрастни хора,може и тях да ги питат нещо.Спокойно ще си мине по реда.
съвет не чакайте само те да ви питат и вие питайте каквото ви интересува,така няма да се чувствате като на изпит.
Успех.
бъдете здрави  bouquet

# 203
  • Мнения: 1 843
Ние имахме седем срещи с психолог. Всяка среща протичаше с различни теми - най-големите ни загуби, семействата ни, рисувахме родословни дървета, питаха ни за очакванията ни към детето..., гледахме филми, говорихме за нашите взаимоотношения, защо нямаме брак и т.н, и т.н. В нашата община така се случи. Радвам се, че е минало, защото едвам издържах, честно казано.
На въпросите, които зададох, така и не получих отговори.

Стискам палци да мине леко. Все пак, по-добре е да тръгнете с положителна настройка. На мен това ми помогна, независимо, че на финала все по-често ми идеше да пратя господина някъде мноооооого далече! Горе главата и спокойно!

# 204
  • Трявна
  • Мнения: 174
А ето малко инфо и за мен Simple Smile
Все още съм жива Simple Smile - денят ми минава в подготовка за ходене до дома , предимно за обедното хранене, после приятната част- хранене и гушкане , препускане обратно и отмятяне на всички спешни задачи , нетърпящи отлагане Simple Smile, покупки на бебешки необходими неща / открих Продавалника на БГ МАМА - страшно полезно нещо/, готвене / Имам капризен относно храната съпруг/, малко спане и отново същата въртележка Grinning . С малката се храним отлично, но само при положение, че таткото не е в стаята  Grinning - иначе така го зяпва, че забравя за храната Grinning Между впрочем забравих да пиша най-важното - че на 22.01. подадохме документите в съда .
Оставам с огромна благодарност към секретаря по осиновяванията - чудесна жена - сама ни написа молбата, предложи да оставим пари и тя да плати всички такси  / между впрочем очаквахме някаква колосална сума - а то само 30 лв./ и тя да предвижи молбата - спести ни много време... А не мога да ви опиша момичета в дома какви чудесни хора и професионалисти работят - огромно благодаря  за това, че ги има Hug

# 205
  • космополитно
  • Мнения: 941
С малката се храним отлично, но само при положение, че таткото не е в стаята  Grinning - иначе така го зяпва, че забравя за храната Grinning
Здравейте всички!
Нищо не съм чела! На гости съм и се измъкнах за малко колкото да се обадя и хващам, че има съществени развития при Сарлита!  Честито!
Желая едно здраво, ящно и обичливо дете!
 Ще наваксвам с детайлите, когато му дойде времето!...
При ме новото е 3 в 1:спечелено дело - съвсем не формално, а 45 мин; имам дъщеря /която ще си взема след няколко часа/... и нямам интернет: Явно не можеш да имаш всичко!? Hug
Неусетно и за мен самата се бях пристрастила към форума и много ми липсвате и Ви мисля!
Изненадвам се, че Ви сварвам прекаленно информирани за нещата около мен!? Видях тема с моето име! Нямам време да разследвам от къде е изтекла информацията за мен... Радвах се на много могъща форумна подкрепа в извънфорумното пространство, за която съм признателна!
Ще възстановя активното си присъствие тук щом се сдобия отново с интернет/нямам идея кога ще е/. Ще надзъртам в темата за срещата!
Сърдечни целувки за всички!
С много симпатия:Аз! Heart Eyes

# 206
  • Мнения: 3 715
Хайде, идвай по-бързо!

# 207
  • София
  • Мнения: 9 517
Kakayaka, какво стана със срещата с психолога?

# 208
  • Мнения: 3 715
От два часа е

# 209
  • София
  • Мнения: 533
Kakayaka,

Чак сега виждам въпроса за срещата с психолога, напоследък съм много ангажирана и не влизам във всички теми.

Изобщо не се притеснявай, среща като среща. Забрави, че е психолог и се опитай да го възприемеш като обикновен човек. Бъди колкото можеш по-естествена и открита. Има колеги, които се държат прекалено безцеремонно на моменти - опитай се да не се връзваш. Ако евентуално те провокира с някакви въпроси, не се поддавай - провокирай и ти.

Желая ти много, много късмет и чакам да разкажеш как е минало Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт