Какво е новото при мен:

  • 20 226
  • 284
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 883
kakayaka, мислих си за вас.
Какво стана, как мина срещата с психолога?
Вярвам, че всичко е било ОК.
Разкажи ни

# 211
  • Мнения: 3 715
Ееее, момичета, страхотни сте! Много ви обичам!
Нашите срещи приключиха. Остана социалната ни работничка да се срещне с поръчителите ни и ние да минем през психодиспансера за медицински, което ще направим другата седмица сигурно и ще чакаме да напишат доклада и да ни впишат в списъците. До средата на февруари най-късно трябва да сме готови. Иначе срещата мина добре, казаха ни ако искаме да се запишем на курсовете за кандидат-осиновители, но честно да ви кажа, ние не държим да го направим. Честно казано вече беше започнало да ми омръзва да говорим едни и същи неща при всяка среща, така че приключихме тъкмо навреме.
Сега мислим да започваме с детската стая, мъжът ми държи да я направим, макар че моето мнение е, че детето няма да има нужда от нея в началото, но ще я направим, пък мъжът ми сам ще се сети после, така че не се притеснявам много. Ами май това са новините засега от мен.

# 212
Kakayaka, радвам се, че е минало добре. Още малко и ще чакаме и твоята тема! Simple Smile

# 213
  • Мнения: 367
Скъпа Sarlita, знам, че в този момент едва ли ти е до това, но много ме озадачи тази сума от 30лв.  newsm12
Вярно, че е нищо, но ние платихме само 6 лв. за молбата в съда. Не трябвали тези такси да са еднакви навсякъде? В последствие платихме още 5 лв./ за 2 бр./ за решението на съдията.  И това само преди месец.
Надявам се бързо да се предвижат нещата и скоро да сте заедно. newsm32

Честито и на Venecias! smile3525
Наистина напоследък тук има само страхотни новини и като чета се зареждам с много положителна енергия.
Моето сладурче също е страхотно и въпреки, че ме вдига сутрин мнооого рано, дните ми минават на един дъх . Не усетих кога мина месец откакто сме заедно .  Сега ще се опитам да кача снимки.

# 214
  • Трявна
  • Мнения: 174
Скъпа Sarlita, знам, че в този момент едва ли ти е до това, но много ме озадачи тази сума от 30лв.  newsm12
Вярно, че е нищо, но ние платихме само 6 лв. за молбата в съда. Не трябвали тези такси да са еднакви навсякъде? В последствие платихме още 5 лв./ за 2 бр./ за решението на съдията.  И това само преди месец.
Благодаря ти за информацията Hug
Но толкова ми поиска служителката, която се ангажира да придвижи документите  Cry А вие дали сменихте името на детето - да не би за това да е по-голямата сума newsm78
Но всъщност няма проблем, ако е решила да вземе хонорар за услугата Grinning

# 215
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Скъпа Sarlita, знам, че в този момент едва ли ти е до това, но много ме озадачи тази сума от 30лв.  newsm12
Вярно, че е нищо, но ние платихме само 6 лв. за молбата в съда. Не трябвали тези такси да са еднакви навсякъде? В последствие платихме още 5 лв./ за 2 бр./ за решението на съдията.  И това само преди месец.
Благодаря ти за информацията Hug
Но толкова ми поиска служителката, която се ангажира да придвижи документите  Cry А вие дали сменихте името на детето - да не би за това да е по-голямата сума newsm78
Но всъщност няма проблем, ако е решила да вземе хонорар за услугата Grinning
Първият път,преди три години ни взеха 100лв. за да влязат документите във съда,имаше някакъв нов закон,който по-късно премахнаха и такаста стана съвсем нормална.
Вторият път таксата беше около 6-7лв.Ние доста се учудихме и казахме каква такса сме внесли първият път.
Тогава ни обясниха за измененията по него време и ни казаха,че всички подавали тогава документи и платили тази сума,могат да напишат молба,след което парите им ще бъдат върнати.Точно в него момент хич не ми беше до тези пари  и така си и остана.
Явно при вас тези 30лв. освен таксата е включен и хонорара на служителката,от самата нея. Laughing

# 216
  • Мнения: 171
Към този момент държавната такса за завеждане на дело за осиновяване е 6,00лв. Държавната такса за заверен препис от решение е 1,50лв за първа страница и по 1,00лв за останалите. Служителката на РДСП, няма законно право да взима хонорар от молителите.

# 217
  • Мнения: 367
Няма никакво значение дали се сменя името. Ние също го сменихме. Таксите са си такси.  Обаче, на нас Нотариусът не ни взе пари. Такава му е практиката - за такива дела да не взима пари. Така, че  не знам там какви са таксите. Истината е, че в този момент човек не мисли за това. Колкото да ни бяха казали-толкова.  Пожелавам и на останалите момичета скоро да ни зарадват с новини.

# 218
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Служителката на РДСП, няма законно право да взима хонорар от молителите.
Абе,че няма право,няма,ама нали се сещаш,че във такъв момент,дето всичко ти се е обърнало на топка и тръпнеш в очакване да си вземеш детенцето хич не ти е до това да тръгнеш да гледаш,колко е таксата. Grinning
Ама здраве да е,с тия 20 лв.да се почерпи за здравето на детето. Grinning

# 219
  • Мнения: 367
Момичета, имам един въпрос, но тъй като не ми се отваря нова тема за него ще го пусна тук. След две седмици се налага моето слънчице да тръгне на градина. Приятелки ме съветват  Naughtyда не казвам на учителките , че е осиновен. А аз мисля, че трябва да знаят.  Повечето от вас имат доста опит по отношение на околните, така че, какво ще кажете?

# 220
  • Трявна
  • Мнения: 174
От вчера се чудя,  да не би при издаването на ново ЕГН също да има такса . Жената каза, че и това ще свърши... Дори наистина да е взела някой лев за нея, оставам с най-добри чувства Hug, защото ни пести време, което ползваме за да бъдем с детето си Simple Smile

# 221
От вчера се чудя,  да не би при издаването на ново ЕГН също да има такса . Жената каза, че и това ще свърши... Дори наистина да е взела някой лев за нея, оставам с най-добри чувства Hug, защото ни пести време, което ползваме за да бъдем с детето си Simple Smile

Не ми се вярва за взела пари за себе си. Така са ги погнали от инспектората на АСП с проверки, контрол и мерки за предотвратяване на  корупционните практики, че едва ли биха рискували  и с то с такава нищожна сума. При това една обикновена служителка. Все пак, знае ли човек, но аз лично отхвърлям тази възможност Naughty Ако бях на твое място бих я попитала за разяснения. Вие сте в правото си да питатате и по-добре да сте наясно с нещата , за да не оставате с усещането, че са се възползвали от най-радостния момент в живота ви за да ви "преметнат" на дребно. По-добре е да си запазиш хубавия спомен за събитието без съмнения и глождещи въпроси. Това е моето мнение, разбира се.
Желая ти много радостни мигове и времето да минава по-бързо Hug

# 222
  • Мнения: 367
Това вече не може да го свърши никой, освен теб лично. Две седмици, след като излезе решението на съдията, отиваш с личната карта в съвета по местожителство , плащаш 2 лв. за марка и си взимаш удостоверението за раждане. Между другото аз не знаех, че ще му сменят ЕГН и вече бях дала първия на ДжиПи-то, но после тя го смени, което не беше проблем.

# 223
  • на път
  • Мнения: 2 804
Момичета, имам един въпрос, но тъй като не ми се отваря нова тема за него ще го пусна тук. След две седмици се налага моето слънчице да тръгне на градина. Приятелки ме съветват  Naughtyда не казвам на учителките , че е осиновен. А аз мисля, че трябва да знаят.  Повечето от вас имат доста опит по отношение на околните, така че, какво ще кажете?

Мила orange, нашето момченце ходи на ясла от 1г и 10 месеца (сега е на 2г и 7). Не съм крила от никого в ОДЗто, че момченцето ни е осиновено (само като се погледне датата на издаване на акта му за раждане става ясно). Не сме били и барабана, че е осиновен, но нито една лоша или нетактична дума не сме чули от никого. Напротив - прекалено му се радват и му треперят според мен, с което събераме леко нервните погледи на другите майки, които не знаят и се чудят защо нашето мъниче се радва на специално внимание.
Направи така, както смяташ за уместно, но имай предвид че ще ти е трудно да криеш ...
Желая много успехи на теб и малкия ти сладур!

# 224
  • Мнения: 883
Orange, не смятам, че ще е проблем за теб, за детето или за учителките, ако знаят, че детенцето ти е осиновено. Когато дъщеричката ми тръгна на градина не казах нищо на учителката, защото не сметнах за необходимо. детето беше самостоятелно, много оправно, нямаше нужда от някакви специални грижи или внимание /осиновена е преди да навърши 3 месеца/. Но един ден, през ноември, помня, за Деня на християнското семейство в детската градина решили да правят с децата родословни дървета - нищо особено - на всяка дете бяха раздали лист с нарисувано дърво и окачени по него табелки, на които за се напишат имената на мама, тати, бабите, дядовците и т.н. и под всяко име имаше място за рождена дата. Носи го моето Наде това домашно вкъщи, сядаме тримата "мама, тате и аз" да пищем родословното дърво. Седим и потаме Надето - как се казва мама, как се казва тати, а на мама майкая й, а... И детето отговаря, а мъжът ми /с технически шрифт/ чинно изписва буквите. Стижнахме най-накрая  и до мястото на Надето в родословното дърво. Тя настоя да напишем пълното й име - Надежда и отдолу да изпишем и двата й рождени дни /мисля, че някъде по темите вече съм споменавала, че в нашето семейство още от самото начало решихме, че ще празнуваме на дъщеря си два рожени дни - денят, в който е родена, и денят , в който стана наша дъщеря/. Направихме го и на следващия ден детето занесе рисунката в д.градина. Естествено, много горда със себе си тя показала родословното дърво на децата и на учителката. Учителката веднага забелязала странния факт с двата р.дни и попитала Надя защо е така . и Надето обяснила - "защото съм осиновена и си имам два р.дни". Някакво дете попитало какво означава това, учителката се притеснила какво да обяснява. И започнала да реди едни врели некипели от рода на "когато била съвсем малка, на около три месеца на Надето й се случило нещо лошо и ние затова на този ден правим празник за да е здрава и да не й се случват повече лоши работи." Може би ако не си бяхме много говорили по въпроса вкъщи, това щеше да си остане така и дори можеше да накара дъщеря ни че нешата стоят точно така. Само че детето не приело обяснението на учителката и казало "не, нищо лошо не ми се е случило, напротив." и разказала, че мама и татако много се обичали и скали да си имат бебе, но не се получило, и тогава Дядо Господ пошушнал на мама и на тати, че няяяяяякъде там има едно момиченце, което е съвсем само и си няма никого и може би те могат да го открият и тримата да станат семейство - така момиченцето вече няма да е само, а ще си има мама и тати, а мама и тати ще си имат най-хубавото момиченце на света" /това е приказката, коята ние й бяхме разказвали/.

Стана дълго, само ще добавя, че когато 5 години по-късно изпращах сина си на градина, говорих предварително с учителките, за да няма изненади и да не ги поставям в неудобното положение да трябва да обясняват на другите деца, защо в родословното дърво под имената на моите деца има два рождени дни.

Общи условия

Активация на акаунт