Не знам по кой път да поема

  • 4 641
  • 120
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 257
Че тя е написала "добре си знам капацитета,хич не си мълча" ,а ден след това "май наистина съм глупава " . Е,много ли е умна тази жена ?
Никой не е казал ,че трябва да е хрисима и тъпкана ,а тя по този начин се поставя-в ролята на жертва. Видиш ли ,тя е успешната жена -две деца има ,готви,чисти,успешна в кариерата си,а той "рантутника" само мрънка колко й са грозни манджите и единственото,което й помага е да пренесе легена за детето. Ами ,не ти ли помага с това ,че и той работи ? Това никак не е малко ,но не виждам да е оценено от авторката .
Стига с тези нашумели напоследък тип мъжемразки истории. Има едно понятие ответна реакция . Никога човек не би реагирал срещу теб ,ако ти наистина не си го провокирал и нямаш никаква вина. Колкото пъти да съм имала конфликт с мъжкото тяло,толкова съм го провокирала и аз.
Айде сега,авторката да си представи да е с човек,който непрестанно пуши,пие и не хваща работа ,а тя да се налага да търпи. Дали мъжа й е толкова лош ?

Последна редакция: пт, 11 фев 2022, 09:54 от Gabrielageorgievva

# 31
  • София
  • Мнения: 35 332
Мчи, тъй прави. Като всеки стар ерген, на когото са му развалили рахата с памперси.

Тия с бебенцата дет лелеят да правят на всяка са си прожектор, ама що жени се ласкаят….

# 32
  • Мнения: 15 321
Какво самочувствие да му уронва, тя не е виновна, че той е застаряващ заспал....провал.
На мен ми изглежда повече, че тя е успявала, но сега е с бебе и не е в силна позиция, и той се възползва да си го върне. Ако е така, то такъв мъж не се оправя.
Не смятам и че авторката го обича, тя обича някаква идея за идеалния партньор и чака настоящият да се усети и от льольо да се превърне в идеален. Няма да стане тази метаморфоза.
Аз не бих правила фасони с временно гостуване при родителите. Направо бих се разделила с този човек.

# 33
  • SF
  • Мнения: 21 648
Всички коментираме грозната постъпка на мъжа до тази жена,защото проявяваме чисто женско съпричастие ,но искам да попитам аз нещо . Как някои жени успяват да задържат здравословни отношения с мъжа си ,а тази жена не успява и с втори ? Не оправдавам поведението на мъжа до нея ,но щом има два неуспешни опита ,които завършват с лоши последици за развитието на две деца,не мислите ли ,че има проблем и  в тази жена ?!
Може да ви прозвучи грубо,но си има жени,които от където минат деца правят .

Недей така! Ще използвам твоите прийоми на обобщаването, за да ме разбереш. ВСИЧКИ имаме трески за дялане. И тя има, и мъжете й имат. Това не ги прави лоши хора, прави ги неподходящи един за друг.
Можеше да я съветваме, а и тя самата да е убедена, че иска, да стиска зъби, да търпи, да даде време на връзката да се изгради, да се докаже и да устои. Но не я съветваме така.
И е по-добре да не го прави.
Някои жени успяват да създадат "здравословни" наглед отношения, някои мъже се правят, че и за тях са "здравословни", някои мъже играят добре ролята и правят така, че жената да разправя, че й е здравословно... Свят голям - хора шарени!
Това, което е здравословно за тебе и твоята гледна точка, мене би ме тровило и обратното.
Номерът е да имаш този късмет и шанс да срещнеш подходящият човек за тебе и с него да градиш здравословни отношения, а не да го умееш с всеки.
Иначе, ако ти напира да кажеш на някого, че е  "парясница", винаги можеш да си намериш повод и да отпушиш.


Може би подходящата партньорка за по-възрастният й мъж не е младото момиче, което не умее да готви и да чисти и не му е до тези работи, а малко по-възрастна от него мъдра, търпелива жена, с умения в кухнята, радваща се да бъде оценявана като добра домакиня, стараеща се да поддържа дом, но да й идва отвътре да го прави. Има такива жени. Не искат повече бебета, а са се научили, че "любовта на мъжа минава през стомаха" или както беше там онази глупост.
Младото крехко момиче, което е вече с дете, можеше да се събере с някое младо момченце, на което все му е рано да се жени. Живее му се по пистите, по плажовете, в клубовете... Като стане въпрос за деца, от време на време да се радва на нейното.... и така нататък. Но пъзелът в живота не винаги се реди бързо и гладко, и всичките му части са налице.

# 34
  • Сф
  • Мнения: 10 818
Авторката, де не би след раждането на детето да имаш по- високи очаквания към мъжа? Защото пишеш, че той много искал семейство и дете с теб, а сега казвал ,че не му се гледат бебета на стари години? То или е едното или другото. И пишеш, че като говорите имало промяна за седмица , две и после пак по старо му. Нещо голямо разминаване на очакванията се получава.. не знам кой е виновен и кой се е променил. Ама ти като опарена веднъж, и вече с едно дете, като че ли не е трябвало да бързаш толкова. Брак не пишеш да имате. Колко сте живяли заедно..чак пък манджите не ти харесвал сега..Какви пък манджи за 2 ма човека толко не знам. И защо сега се самоизтъкваш колко си по- по- най от него, че и по - млада. Но това не ти е попречило да тръгнеш навремето с него, сега се оказва + ...и решението лесно..ще събираш багажите... Не знам. Или си сглупила и бе си преженила човека овреме ,колкото и умна да се изкарваш сега  или си станала по изискуема, т.е. и ти си се променила не в положителна посока поне спрямо него.

# 35
  • Мнения: 32 580
Gabrielageorgievva
Авторката може да изкара и 10 висши, но е напълно възможно в личния си живот от глупост да се проваля.
Не забрявай, че и ти имаше темичка с неуспешна връзка и нищо не ти гарантира следваща успешна. Доколкото помня имаше мъж дето ти тропа по масата. Да търсим проблемът в теб тогава?
Нали знаеш, който е безгрешен, да хвърли камъка.
Ти не си, така че малко се обуздай във високопарните си присъди.

# 36
  • Мнения: 2 015
Щом имате разлика в годините, ще става по-зле. Има и комплекси, което означава, че завижда на твоята възраст и положение. Вероятно и не усеща отношение от теб каквото му се иска и почва да те мачка, за да му се умилкваш и да не бъдеш с по-голямо излъчване и достойнство, защото след време докато той остарява ти ще си по-добра и ще си търсиш друг.
За мен решението е раздяла, ако те устройва от време на време да те тормози  стой си с него. Но не трябва да те спира как ще го преживеят дугите, защото докато седиш с него ще си в лошо настроение и ще си го изкарваш на тях.

# 37
  • Мнения: 3 350
Здравейте, иска ми се да споделя с някой и да получа мнение.
Разведена съм с дете на 4 години, по стечение на обстоятелствата детето ми основно е при баща си, но в край на сметка се разбираме и вече нямаме проблеми. След развода започнах нова работа и там срещнах друг мъж с който сме заедно и имаме дете на 2 месеца. Всичко беше цветя и рози до скоро.
От известно време мъжа с който съм в момента стана избухлив и заядлив. Обвинява ме, че не чистя достатъчно, ако сготвя манджата ми била кофти, заяжда се че съм била глупава, въпреки че по образование и реализация съм доста по - напред от него. Последното което ми заяви е, че не му се гледало дете на стари години (аз съм с 13 години по - млада от него). Вчера пак ме изнерви и просто спрях да му говоря и така вече втори ден се подминаваме вкъщи. В началото на връзката ни даваше мило и драго да сме заедно, въпреки че аз се дърпах, все пак успя да ме спечели с добро отношение и загриженост. Мечтаеше да живеем заедно и да имаме дете.
Не знам какво се промени от тогава, но си мисля, че се комплексира от мен и се опитва да ми смаже самочувствието. Той самия е споменавал, че се чуди, как момиче като мен е с него.
За сега все още го обичам(и аз не знам вече защо) и искам нещата да се оправят, но усещам, че съм на предела да си взема детето и да се изнеса.
Кофти ми е че на 30 години отново мога да остана сама и с две деца, кофти ми е не толкова за мен, аз ще се оправя, кофти ми е за децата и за родителите ми, че отново трябва да преживеят същото.
Вие какво бихте направили на мое място?
Само да спомена, че сме говорили много, промяна има да кажем седмица две и после пак същата песен...
Значи, ти вече тая ситуация си я играла, няма от какво да ти дреме.
Ма, как ще му позволяваш на дъртия да ти мачка самочувствието ? Ааааа, в никакъв случай.
Значи, оставяш и 2-то дете при неговият баща и започваш да търсиш следващият мъж, с когото да свиеш ново гнездо и да му родиш и на него дете. Ако пак не потръгне и се опита да ти смачка самочувствие, шут, оставяш му детето и пак наново. До към 38-40 г някъде имаш възможност да родиш още 2 деца поне, а защо не и 3 ? Имаш време, не се тревожи.

# 38
  • Мнения: 32 580
Добър сарказъм Joy

# 39
  • Мнения: 3 350
Трябва да се насърчава раждармостта в България. + това си е висш пилотаж всичките ти деца да са от различни бащи. Всеки може от един и същ, хаха така и баба знае. Готините мацки раждат от различни, щото са много вървежни.

# 40
  • Мнения: 32 580
Викаш генно разнообразие си требе Grinning

# 41
  • Мнения: 6 188
Пак да питам - откъде решихте, че е стар ерген без предишни деца?

# 42
  • Мнения: 3 350
Понеже дерта на Авторката е да не остане сама, да я успокоя:
 Авторке, не се тревожи, сама няма да останеш, все ще се намери някой мъж. Така че който и път да поемеш тя твойта е сигурна, все същият резултат ще получиш.

# 43
  • Мнения: 15 321
Тъй де, друго си е да стисне зъби и да търпи, че нали е жена, туй ù е работата и трябва да пази поведение пред съселяните.

# 44
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 17 072
Само манджите ли са ви проблема? Ами кажи му да те води на ресторант, поръчвайте си готово,  питай съседката как се готвят кюфтета, пък ако имате и някой готин съсед с готварски умения, завърти се около него. Мъжът ти щом веднъж те е увещавал да се връщаш значи държи на тебе и ще търпи отпор, отстоявай си позицията. Той като се цупи, нацупи се и ти, намери му някой кусур да види как изглеждат нещата и от другата страна. Някои мъже разбират от пример, а и да не схване, какво толкова може да се случи освен да си тръгнеш пак, явно тази опция ти е приемлива така и така, но пък има и 50/50 шанс нещата да задобреят.

Общи условия

Активация на акаунт