През МАРТ има празник всяка мама, и ето идва бебче за награда! ❤💙 Тема 9

  • 29 171
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 629
Аз съм + 18 🙈 а съм минион - 158 и 49-50 кг нормално… Сега си се отпуснах да хапвам сладко иии си пролича. Но и според мен задържам мн вода, защото допреди 2-3 седмици краката ми си бяха същите, сега изведнъж понаедряха 😂

Искаше ми се външна фотосесия с корем, но с мартенско бебе 😬 Друга не сме правили, снимам се вкъщи с една и съша рокля да си имам за спомен после Simple Smile Пък с бебчо налято живот и здраве ще си направим.

# 76
  • Мнения: 479
Кременуша,как си тази сутрин?Надявам се да си Ок ❤

Аз от малка не съм фен на снимките. Не съм фотогенична въобще и все не се харесвам какви физиономии правя и как излизам 😬😳 Сега си правя с корема, но често са без лицето 😄 При фотограф с декори не сме ходили ,а етърва ми (те ходят поне по 2 пъти в годината на лятна
и коледна и им се получават страхотни снимки с две момиченца) иска живот и здраве като се роди бебка да я заведем.Обаче фотографката казала не по-късно от 14-тия ден.И някак си не ми се струва удачно 4-5 дни след изписването да ходим на такова място 🤷‍♀️

Качените ми кг до момента в 37г.с са 10.5-11кг като всичко е на корема, в гръб не ми личи ,че съм бременна. Кръвното ми е добре 110/70 през цялото време, но го следя през ден два, тъй като предния път ей така накрая стана 140-150 горна и се наложи да лежа 1 седмица в болницата. Но пък тогава много се подувах и от 38 номер крак си купих зимни ботуши 41 номер.

# 77
  • Мнения: 549
Определено една с друга не си приличат бременностите. С първата по нищо не се разбираше, че съм бременна. Корема ми до последно беше малък, само се обувах, ходех на дълги разходки, цъфтях. Сега не спирам да мрънкам. да си обуя чорапите е грозна гледка: търкаляне 5 мин на леглото в различни пози. Запъхтявам се само до като прочета една приказка на детето. Направя ли 10 крачки навън и веднага ми се прихожда до тоалетна. Може и да е защото гледам почти през цялото време детето у дома; може заради повечето начални килограми; или заради годините. Обаче не спирам да мрънкам и да се оплаквам. Нямам търпение. Не, че после ще ми е много лесно, но поне ще дишам спокойно.

# 78
  • Мнения: 380
И аз съм точно по същия начин. Първата бременност не си спомням кой знае какви неразположения да съм имала. Сега все съм изморена, 2 крачки и трябва да почивам. Станала съм бавна и мудна. Огромен корем, едвам издържам. Само се оплаквам 😊

# 79
  • Мнения: 563
Аз хем спокойно мога да кажа леки бременности, хем определено сега втория път е малко по отчайващо, миналия път 20кг качих ,от 42 на 62 на третия месец бях вече 42 кг но по мека... Сега от 41 42 вече съм качила 18кг тъкмо до края ще са пак 20...не се движа кой знае къде... Ям си всичко ей сега с мъжа 2 тенджери мекици, снощи по няколко американски палачинки, еми това си е много тесто..... Защо не ми се лепи, когато не съм бременна не знам... Айде вече заради Базедовата болест ама цял живот не съм я имала... Просто ген, натура. Но сега започнах с повече повръщане, повече ме боли таза, въртя си и аз в леглото докато успея да се изправя... Смешна съм май... Гледам, че мъжа ми се подсмива... Детето ми казва "мамо доста си дебелка я какви бутчета"... 🤣 Цялостно не виждам кой знае каква красота в бременеенето... Дупето ми на петна, целулит много заради задържана вода и т.н,отдолу съм една подпухнала... Гърдите само дето си харесвам и съм от бременните, които им се изчиства кожата на лицето, сравнения с преди... Защото имам познати бременни много се изпъпчиаха ама какво да правиш хормони.. 🤔😊
Допълвам:
Така, като разказвате в главата ми се заформят едни образи за вас, пък то едва ли има общо с истината... Трябва някой да ден да си покажем снимки, много ще ви се радвам, но може би на вайбър група

# 80
  • Мнения: 479
Ели,нали си имаме само наша си фейсбук групичка.Не че пишем кой знае колко там,но поне коремчета показваме 😍
Всъщност аз от там само Миленка и Танчето разпознавам,иначе кой кой е не знам 🤷‍♀️

# 81
  • Мнения: 175
Ели,нали си имаме само наша си фейсбук групичка.Не че пишем кой знае колко там,но поне коремчета показваме 😍
Всъщност аз от там само Миленка и Танчето разпознавам,иначе кой кой е не знам 🤷‍♀️

Как да вляза в групата? Не зная коя е

# 82
  • Мнения: 479
Ели,нали си имаме само наша си фейсбук групичка.Не че пишем кой знае колко там,но поне коремчета показваме 😍
Всъщност аз от там само Миленка и Танчето разпознавам,иначе кой кой е не знам 🤷‍♀️

Как да вляза в групата? Не зная коя е

Ами на Танчето писахме на лично съобщение и тя ни добави.Мисля,че е тайна или поверителна. Ако искаш прати ми профила си,трябва да те добавя първо като мой приятел и после в групата.След това можеш да ме премахнеш 😉

# 83
  • Мнения: 563
Аз съм със същото име Eli Zdravkova нали с фейбук профила влезнах тук. Ако искате ме добавете

# 84
  • Мнения: 479
Аз съм със същото име Eli Zdravkova нали с фейбук профила влезнах тук. Ако искате ме добавете

Ако може подсказка за профилната снимка,че с това име по този начин написано сте 4 дами Simple Smile

# 85
# 86
  • Мнения: 479
Добавих ви ,момичета-Мира и Ели.Но не ви виждам все още в групата,възможно е да трябва одобрение на администратор или модератор.
Има и още 2 други групи,но там са повече членове и не са от тук . Ако кажете и там ще ви добавя 😉

# 87
  • Мнения: 563
Мерси, още нищо не ми изкача, предполагам, че трябва някакво одобрение. Навън ли сте вече на слънчице? Едва се домъкнах до детската площадка.

# 88
  • Мнения: 691
Здравейте момичета. Малко ъпдейт от мен. Цялата вечер бях с нерегулярни контракции, първо на 8-9-10 минути, после на повече. Все пак ходих сутринта на преглед. Дежурният АГ ме прегледа за разкритие. Нямам такова, но пък прегледа беше отвратително болезнен. После дойде заместващия на моят АГ . Много мил лекар, обяснява абсолютно всичко, пусна ми запис на тоновете и засече няколко контракции само. Прибрахме се с ММ и усетих някакъв дискомфорт, влязох до WC и видях, че ми е паднала тапата ( или част от нея ). Сигурна съм, че е заради болезнения преглед за разкритие.
Та .. имам въпрос 🙂 Колко долу-горе е голяма тази "тапа" ? Иначе знам, че раждане може да започне от няколко часа до дни, но не знам дали е паднала цялата.
Много благодаря предварително 🙂

# 89
  • Мнения: 1 825
Мерси, още нищо не ми изкача, предполагам, че трябва някакво одобрение. Навън ли сте вече на слънчице? Едва се домъкнах до детската площадка.

Одобрих Simple Smile вече трябва да виждаш групата Мартенски Мами 2022.

Кременуша ... знам че е доста и на някой им пада с дни по -малко... дано се изкаже по опитна мама. Ако станат регулярни пак контракциите пак към преглед, дано изчака още малко.

Моята усещам как се опитва хем на долу да слиза,  хем ми рита ребрата Joy . Тръгна ли да се обувам вече не мога... краката натискат корема... и вече Мм ще помага за чорапи и обувки Joy

Относно гърдите, аз съм споделяла имам проблем с намирането на сутиен, защото съм Е-Ф чашка преди бебчо но 70см под гръдна обиколка, сега съм към 80 хахаха ама и чашката порасна ... имам два сутиена на Триумф безшевни 3Д се водят... в тях ми е удобно не дразнят кожата, но и цената им е висока, купих и един за кърмене, чудя се още 1 ще ми трябва ли, ама ще разбера по - натам предполагам . Simple Smile Истината е ,че ако са малко по - малки ще ми по - комфортно... но стига да осигурят храна за малката съм доволна Simple Smile

Момичета др седмица в Лидл има яке за бебеносене, супер удобно е аз го ползвам като бременно сега, но приставката за бебчо е много удобна.

Аз съм 153см качила съм 12-13кг, от 57-58 сега съм 70лг като сега забелязвам, че от 10 дни все едно свалям .. а беба качва . Обаче много ми тежи, явно костите ми им идва голямо натоварването... просто се задъхвам на 10-20 крачки... подути крачка, ръцете са ми като тези надуваемите за ръцете на деца да не потъват... толкова вода има... целулита и разплутото/раширено дупе са ясни... но и аз съм от тези с изчистеното лице и косата ми не пада, което си е чудесно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт