Зъбна хрема

  • 1 785
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Направо е грехота да се изписва такъв силен антибиотик на малко бебе за нищо.

# 16
  • Мнения: 7 107
Да и моята се противи на аспиратора винаги ама няма  как  държите и дърпате 🙁 ....защото е бебе,не може да го залъжете с нещо 😕
А нещо хомеопатично защо не потърсите,поне няма да навреди

# 17
  • Мнения: 8 585
Направо е грехота да се изписва такъв силен антибиотик на малко бебе за нищо.
Изписват без да мислят, рефлекторно.
Няма "грехоти" просто... до там са стигнали нещата вече, и днес.

Цитат
Да и моята се противи на аспиратора винаги ама няма  държите и дърпате 🙁 ....защото е бебе,не може да го залъжете с нещо 😕
Течни аспиратори не се ползват при деца в домашни условия. Или за ден до два. Или за много редки заболявания, броещи се на пръстите на едната ръка.
Следователно, не детето Ви е виновно...

Последна редакция: сб, 12 фев 2022, 14:11 от Birdie

# 18
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
На бебе се правят назални промивки с фр.
Аспираторите не са много ок.
Ако няма никакви други симптоми, няма нужда нищо да се дава. Но бълг педиатри много обичат да изписват разни сиропчета като Авирон и ала- бала и накрая 30лв в аптеката за нищо.

# 19
  • Мнения: X
На бебе се правят назални промивки с фр.
Аспираторите не са много ок.
Ако няма никакви други симптоми, няма нужда нищо да се дава. Но бълг педиатри много обичат да изписват разни сиропчета като Авирон и ала- бала и накрая 30лв в аптеката за нищо.
Де да бяха 30 😄 Не са важни парите,но поне лечението да е адекватно..Много бързо се случиха нещата и нямах време да се поинтересувам за други лекарства,първо детенце ми е,затова не съм и наясно изобщо с бебешките лекарства,а и тя за първи път се разболява.Другия път ще знам,но с какво може да и навреди този антибиотик за 5 дена прием.Давам и пробиотик,но ако е толкова сериозно няма да и давам.От 2 дена го давам днес още не съм.
Поръчах сега комплект за назални промивки.Колко пъти на ден мога да ги правя.И спрейчето да ползвам ли пак ?

Последна редакция: сб, 12 фев 2022, 14:59 от Анонимен

# 20
  • Мнения: 8 585
На бебе се правят назални промивки с фр.
Аспираторите не са много ок.
Ако няма никакви други симптоми, няма нужда нищо да се дава. Но бълг педиатри много обичат да изписват разни сиропчета като Авирон и ала- бала и накрая 30лв в аптеката за нищо.
Де да бяха 30 😄 Не са важни парите,но поне лечението да е адекватно..Много бързо се случиха нещата и нямах време да се поинтересувам за други лекарства,първо детенце ми е,затова не съм и наясно изобщо с бебешките лекарства,а и тя за първи път се разболява.Другия път ще знам,но с какво може да и навреди този антибиотик за 5 дена прием.Давам и пробиотик,но ако е толкова сериозно няма да и давам.От 2 дена го давам днес още не съм.
Поръчах сега комплект за назални промивки.Колко пъти на ден мога да ги правя.И спрейчето да ползвам ли пак ?
Не давайте пре/пробиотици. Нямат ефект.
Не пречи че сега сте дали 5 дена... въпросът е по принцип да не дават така антибиотици.
"Промивки"? бебе? моля само да и издърпвате секретите с помпичка и да чакате няколко дни за развитие, без да слагате нищо друго в нослето.
Направете ковид тест задължително.

# 21
  • Мнения: 162
Само хрема няма, ако тя продължава два три дни, има причина за нея и е възможно да е вирус.Капките за нос нямат никаква лечебна стойност, всички са на един и същ принцип, с тя се постига вазоконстрикция и намаляване на отока на лигавицата, вследствие на което носа се отпушва.Те самостоятелно не лекуват, затова се дават с други лекарства в комбинация.

# 22
  • Мнения: X
С пневмония е детето..днеска постъпихме в болница..

# 23
  • Мнения: 41 359
С пневмония е детето..днеска постъпихме в болница..

Дано се оправи бързо. И май не е трябвало да спираш антибиотика ей така, за два дена е нямало да се отрови, а спокойно е можело да се влоши. Дано е лека и мине бързо.

# 24
  • Мнения: 7 107
Еее кофти.....бързо оздравяване и да се прибирате.😇
Не очаквах мислех че ще ходите понеделник на док.Какво стана.

# 25
  • Мнения: X
С пневмония е детето..днеска постъпихме в болница..

Дано се оправи бързо. И май не е трябвало да спираш антибиотика ей така, за два дена е нямало да се отрови, а спокойно е можело да се влоши. Дано е лека и мине бързо.
Не съм спирала антибиотика..дано,благодаря Simple Smile
Еее кофти.....бързо оздравяване и да се прибирате.😇
Не очаквах мислех че ще ходите понеделник на док.Какво стана.
Ами появиха и се и храчки и кашлиц,не можеше да диша и направо в спешното дойдохме сутринта.Направиха и рентген и...направо не съм на себе си..

# 26
  • Мнения: 41 359
Спокойно, пневмонията не е присъда. И моето е имало пневмония два пъти. Ей така, от нищо - в петък настинка, в събота пневмония. Оправят се децата. В детската пулмология са много добри специалисти, особено шефката (ама преди 10-15 години, не знам дали е още тя).

# 27
  • София
  • Мнения: 28 781
Спокойно, ще се оправи. Синът ми беше 3-годишен, когато получи усложнения от грип и направи пневмония. Влоши се за часове, но след третия прием на антибиотик започна да се оправя. Реагирали сте бързо, което е много важно.

# 28
  • Мнения: 8 585
С пневмония е детето..днеска постъпихме в болница..
Без температура? никаква?

Цитат
появиха и се и храчки и кашлиц,не можеше да диша
Вроятно бронхиолит- за което писахме...

# 29
  • Мнения: 7 107
Как се разбира дали е пневмония?

Общи условия

Активация на акаунт