Шоколадова торта с рула - стъпка по стъпка!

  • 310 206
  • 1 104
  •   1
Отговори
# 1 035
  • под тепетата
  • Мнения: 9 553
Аз лично бих го сложила студен, но не и тръгнал да желира - т.е. най-добре хладък  Grinning. Хем лесно ще се разнася, а аз топли неща не слагам в хладилника - изчаквам да се охладят. За малините също ще е по-добре да се покрият с хладък крем, да не станата на компот от топъл.

# 1 036
  • Мнения: 0
Много благодаря,ще го видим какво ще излезе, дай Боже да стане  Simple Smile И моята купа е пластмасова а не метална... А не искам да слагам фолио на дъното за да не се развали формата.Изобщо много отдавна й се каня на тази торта и дойде време да опитам. За първи път работя със желатин ама аз съм си смела в кухнята та ще опитам! Благодаря на всички за помощта!   bouquet Ще докладвам за резултата.

# 1 037
  • Мнения: 685
dulcemaria1986, и аз съм абсолютен лаик, обаче нищо не и се разваля на формата с фолио, напротив  Peace най-много, ако има от сметаната/крема по външните стени да стане леко къдравичък/на ивици, екстра си е с фолио.

# 1 038
  • Мнения: 0
anny, и аз си мислех че няма да й стане нищо ако сложа фолио, но прочетох мнение че с фолио формата се разваля и се притесних затова реших да не слагам фолио... Ох голяма дилема ей!!!  Crazy Реших - ако имаме в нас фолио-слагам,а ако нямаме-няма да сложа!  Laughing Благодаря за съвета!

# 1 039
  • София/Сливен
  • Мнения: 1 194
Според мен всичко зависи от човека който слага фолиото, а не от факта дали има или няма фолио. Ако го направиш добре, изобщо няма да личи.
Всичките ми такива торти са правени с фолио. Не всички съм снимала само по рула, без украсата. Но открих няколко снимки.
       

 Уж следя темата от самото начало, пък не съм забелязала за това фолио.

# 1 040
  • под тепетата
  • Мнения: 9 553
Няма как да се развали формата от фолиото, освен ако крема е е излязъл много през дупчиците и пак няма да се развали, а по-скоро по крема ще има леки гънки, повтарящи фолиото.
 dulcemaria1986, само бих ти предложила да направиш и среден пласт от бисквити или рула при плодовете. Така хем става по-стабилна, хем не е само крем. Сиропирам леко бисквитите и рулата, за да не ми стане суха тортата. По-напред някъде съм го писала  newsm78

# 1 041
  • Мнения: 0
Меги, прекрасни торти! Ще сложа и аз фолио, дано да стане красива като твоята! Биляна, да и аз мисля да сложа ред бисквити и ред банани по средата! Simple Smile Много благодаря на всички за съветите! Иска ми се да се получи красива,че нали е за рожден ден... за вкуса съм сигурна че ще е хубав! А за сиропирането знам че трябва да сиропирам бисквитите а може и рулата,щом казвате значи ще сиропирам! Аз по принцип сиропирам с кафе, става много хубаво! А иначе мисля да използвам пудивг шоколад и пудинг ванилия, като при ванилията ще сложа малини за да стане розово! Дано се получи! Искам да е много красива!  Simple Smile Наистина много благодаря за съветите!   bouquet Дано само да нямам проблем с обръщането!  Praynig

# 1 042
  • Мнения: 309
Запасих се с рула с ягодово сладко , кремчета "Оле " и банани .Мисля от тях да направя вариация на тортичката на Лео.Да видим какво докарам .Снимки по-късно.

# 1 043
  • Мнения: 17
Направих тортичката преди малко и сега отлежава в хладилника,обаче имам едно леко притеснение относно желатина  Thinking
 Как се разбира че е напълно разтворен, прозрачна ли става водата или остават много микроскопични прашинки ? Притеснявах се да не заври и го докарах до по горе описаното състояние и го прибавих към сместа. Сега взех да се чудя дали изобщо ще се желира крема  Sad
Да обясня подробно как го разтворих: отворих два желатина и ги сложих в чаша с хладка вода, след като набъбна го сложих в МВ на слабо , пусках го за секунди и вадих бърках и проверявах до къде е стигнало разтварянето. Достраша ме да не заври и след няколко врътки изглеждаше разтопен но се виждаха и микроскопични частици.
Според вас дали ще стане нещо ?
Освен това не ми стигна сместа, купата се оказа голяма и наредих посредата ред бисквити, после останалия крем, пак ред бисквити ,в/у тях ред рула и още един ред бисквити, чак тогава стигнах върха .Страшна импровизация ми стана тортата  Embarassed
Ударих на камък и с фондана , не ми стигна пудрата захар, сега купих още и отивам да меся и оцветявам.
Много на карък ми тръгна тортата, дано накрая стане нещо, ще пусна и снимки (ако не се разтече като я обърна).

# 1 044
  • под тепетата
  • Мнения: 9 553
Ще стане разбира се, само изчакай достатъчно да се втвърди желатина. Течността става прозрачна. Не мисля, че микроскопичните частици ще ти създадат проблем. Другият път пробвай на водна баня да го разтопиш, че да нямаш такива притеснения. Тези дни зяпам по Фиеста майстори готвачи- мятат направо в крема набъбналия желатин, не го и разтопяват даже. Аз не смея неразтворен да го слагам . В това топло време фондана се меси по-трудно, защото се топи от топлината на ръцете . Не се притеснявай, ще стане импровизацията  Peace

# 1 045
  • Мнения: 18 059
Винаги разтварям желатина само на водна баня, знам, че при прегряване не желира...
Никога не се е случило да не  стегне   Wink

# 1 046
  • Мнения: 17
Мерси за отговорите момичета, тортата изглежда стегната, но няма да я пипам до довечера. Фондана стана супер, с баткото направихме и страхотни фигурки които сложих в хладилника да съхнат. Довечера ще е големият майсторлък да видим накрая какво ще се получи  Hug

# 1 047
  • под тепетата
  • Мнения: 9 553
Tani4ka*, ако в рецептата за фондана пише, че фигурките се сушат в хладилник - добре, но по принцип захарни фигурки се сушат на стайна температура покрити със салфетка ,за да не прашасват. От влагата в хладилника не съхнат, а се размекват! Попитай в тортената тема за по-сигурно, там са спецовете по захарни покрития и фигурки !

Последна редакция: вт, 16 авг 2011, 17:02 от bilqna_69

# 1 048
  • Мнения: 309
Ето я моята от тези дни.Само парче снимах :

# 1 049
  • Мнения: 17
bilqna_69  много е горещо и фондана отвън се втечнава направо, аз изолзвам "марципан Варна ". В хладилника добре изсъхнаха, но докато ги налепя по тортата пак започнаха да омекват, в тези жеги май не е за фондан-и тортата  Mr. Green
Готова е вече, ето снимки, малко са тъмни, но утре на светло и след като я разрежа ще кача по хубави  Crazy
http://www.facebook.com/media/set/?set=a.1868438123430.103216.16 … 383074&saved#!/photo.php?fbid=2136753671151&set=a.1868438123430.103216.1615383074&type=1&theater

Общи условия

Активация на акаунт