Тема 10- Февруарски мами 2022 г. 🌸

  • 22 420
  • 433
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 1 037
И аз преносвам, казаха ми, че ще ме чакат седмица. Само всеки ден съм на тонове. Въобще не ми се чака в болницата, там освен да лежа и да се побърквам от нерви, друго няма да стане.   А и храната е уникално гадна.

# 361
  • Мнения: 9
Честито на вече родилите мами! Да са ви живи и здрави бебоците, и мнооого да ви радват! Hug Нова съм в темата, ама да си измрънкам и на вас. Термина ми е утре, ама госпожицата мисли да си стои още доста време в мен. Тоновете са чудесни, тапата не е паднала, нямам разкритие, контракции- никакви. Unamused Вчера бях на тонове при АГ-то ми и каза, ако не родя до утре в понеделник направо да си взимам багажа, документите и да отивам в болницата. Имам си някаква надежда, че мадамата ни все пак ще си промени решението и ще излезе днес или утре, че и на мен хич не ми се преносва, а и вече и на двете ни стана тесничко. Чудя се по какъв начин още да я "побутна" да се ражда. Sweat Smile

Ооо ама то с термин, който още не е дошъл, изобщо не си за болница. Поне седмица е съвсем нормално - аз си преносвам вече 4-ти ден и вчера лекарят ми вика "ама ти закъде си се разбързала, тепърва имаш време поне седмица и може да тръгне раждането". Така че спокойно, ако всичко друго ти е наред, няма защо само да седиш в болница - по-неприятно и тягостно ще ти е там, отколкото вкъщи Simple Smile
Owly, казаха ми да отивам сутринта, щели да ме прегледат и да преценят дали ще ме хоспитализират, но най-вероятно щели да ме върнат. 😒 Хем не ми се виси в болницата, хем пък ми се иска вече да си я видя и гушкам беба.

# 362
  • Мнения: 552
Моята тапа падна като ме провериха за 3 ти път за разкритие. Тогава вече бях с 3,3 см разкритие, усещах си бебето.
Галета корема, пипайте, и би трябвало да го усетите. Ако се притеснявате по-добре отидете да ви прегледат. Аз 2 пъти ходих на празно до спешното, но си бях спокойна след това.

Относно тръгването на раждането и тайните :д Аз родих 39+ 5, като преди това 2 седмици даже бях супер активна всеки ден, всеки ден доста чистене вкъщи, просто бяхме в ремонт и беше мазало всеки ден супер много прах навсякъде и се побърквах. Та не помогна и това :д чак 2 седмици след това родих, като всеки ден пак доста си се движих. За мен си е божа работа, изчакайте си водите или контракциите, както сега ми каза следящата: виждаш ли, че няма как да объркаш истинските контракции :д Направо ми разказаха играта, ще си ги усетите като дойде времето.
Хайде остана малко от февруари , ще си дойдат още февруарчета ❤

# 363
  • Мнения: 185
Ами все още нямам контракции, говорих с акушерката каза че докато не почнат и се чувствам ок да не ходя. Надявам се в следващите няколко дни да почнат, но да видим. А бебето го усещам да, но се надявам да реши да излиза вече.

# 364
  • Мнения: 1 037
Оставам си във февруарската тема Simple Smile
Тази сутрин се роди Николай, 3800, 51 см.
Сравнително бързо, но малко болеше докато сложат упойката Simple Smile Упойките са велико нещо. Надявам се, че ще ми го дадат като се наспя.

# 365
  • Мнения: 787
Vesibu,  честита радост! Само хубави неща да се случват на Николай, дс расте волен и щастлив!

# 366
  • Мнения: 552
Честит да ти е Николай!
Упойките са си велико нещо!! Simple Smile)
Бързо възстановяване!

# 367
  • Мнения: 283
Честит Николай 💙💙🥳 на мама бързо възстановяване ❤️

# 368
  • София
  • Мнения: 745
Здравейте, аз очаквах мартенско бебе, но нахлух във вашата група, защото не се знае и може да е февруарче. И на 26.02.2022г в 38+0г.с. се роди Симеон. 3850гр, 54см.❤ Беше глътнал малко околоплодни води и го взеха, но ако днес е добре, ще се гушкаме. Аз имам няколко незабележими шева и за 2-3 дни с промивки от смрадлика и Цикатридина спрей трябва да се оправя. И аз бих казала, че упойките са велики - на мен ми сложиха спинална и родих буквално за няколко минути. Леко раждане на всички, които не са родили все още! 💋

# 369
  • Мнения: 283
Честит да е Симеон, голям юнак, да расте здрав и щастлив 💙

# 370
  • Мнения: 91
Здравейте, и ние вече сме 3ма вкъщи Simple Smile. На 18.2.2022 с планово секцио се появи нашата малка (изписаха ни 2760 гр.) Яна.
Имам питане към мамите с опит - в епикризата й пише, че са и дадени капки витамин К и че след месец трябва да й дам още 2 капки. Не го намирам никъде този витамин, за да го закупя Sad Вие как процедирахте?

# 371
  • Пловдив
  • Мнения: 777
Ехааа 3 бебчета Blush Да са здрави и честити Николай, Симеон и Яна! Heart Blue Heart Бързо възстановяване, момичета!

# 372
  • Мнения: 652
Ехааааа колко нови бебета Heart Хайде честито майчета! Да са ви здрави и щастливи!

Симеон и Николай са много големи мъже с тези 3800 кг. - пожелавам ви леко гледане - нали уж големите бебета се гледат по-лесно Simple Smile

# 373
  • Мнения: 5 563
Здравейте, и ние вече сме 3ма вкъщи Simple Smile. На 18.2.2022 с планово секцио се появи нашата малка (изписаха ни 2760 гр.) Яна.
Имам питане към мамите с опит - в епикризата й пише, че са и дадени капки витамин К и че след месец трябва да й дам още 2 капки. Не го намирам никъде този витамин, за да го закупя Sad Вие как процедирахте?
Честито бебче! ⭐💖
Консултирайте се първо с педиатър дали ще ги давате изобщо.
Иначе във февруарската фейсбук група постоянно разменят.

# 374
  • Мнения: 759
И моето момче се роди вчера. Наложи се секцио, което не мина по план, но важното е, че сме добре и двамата. Аз още не съм го виждала, след малко и това ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт