Пишещи фурии във вихъра на НЕМСКАТА тема (228)

  • 16 622
  • 778
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 7 039
Термин от химията. Най-просто казано е важно да нямаш липси и на други “неща”, които работят заедно с витамин Д. #Reina ги беше написала – К2, магнезий, цинк, витамин А…

Pipi_, да, родени сме на друга географска ширина. Кожите ни са пригодени за друг интензитет на слънцето. НО главният проблем е, че повечето хора прекарват ужасно много време на закрито, а когато се покажат навън започва  едно мазане, криене, очила… сакън да не ги види малко слънце. Две седмици на море омазан от глава до пети не решава проблема. Обаче е възможно да си набавиш достатъчно витамин Д и тук. Аз го докарвам до средни стойности без добавки, но използвам всяка възможност от ранна пролет до късна есен. Не се мажа с нищо, кожата привиква постепенно и до лятото вече имам достатъчно тен, така че да не изгарям при разумно излагане на слънце. Вече изобщо не избелявам до млечно бяло през зимата.

Аз съм с тъмна кожа и много, ама много рядко използвам слънцезащитни мазила. Трябва да е някакво зверски силно слънце, за да се омажа с нещо. Работата ми е такава, че има ли слънце, навън съм. В предишната ми работа даже нямахме навес и слънцето директно си ни печеше. И пак нямам обяснение защо така.
Продължавам да мисля, че е малкото количество слънчеви лъчи на които се радваме тук.

# 766
  • Мнения: X
Бела, тъкмо се чудех къде скиториш цял ден! 😆
Важното е, че сте си изкарали чудесно.😇

# 767
  • Мнения: X
Аз ползвам слънцезащита за лицето и ръцете си. Хубава. Витамин Ц и слънцезащита, нищо друго. Просто защото от UV лъчите кожата се уврежда и остарява. За тялото ползвам само на плажа и то не фанатично.

И без слънце се живее прилично добре. Скандинавците затова набиват много масло и нищо им няма. Аз съм живяла и на много слънце и хич не ми беше добре. И помня, че всички хора имаха ужасни кожи.
Във витамини под форма на хапчета не вярвам. Предпочитам да инвестирам в храна.

# 768
  • Germany
  • Мнения: 7 939
Витамин Д няма как да бъде набавен от храна.

# 769
  • Мнения: X
Определени мазнини способстват задържането му. Масло, сметана.
Който иска може да приема каквото иска, аз само си казвам мнението.

# 770
  • Мнения: 9 152
bella-ciao, благодаря за идеите, обичаме всички вкъщи кафява елда. Готвя я всякак и аз. Simple Smile
Ще взема да си изследвам витамин Д. Никога не съм го проверявала.
Кой знае колко ми е нисък, предвид, че много малко животински продукти консумирам, а месо и риба, никави.

# 771
  • Мнения: X
В маслото и сметаната има витамин К2 (ако са от хубаво мляко, де). Аз зимъска мъча народа с Lebertran. Laughing Масло ядем много и по възможност от пасли на ливада/хранени със сено крави. Плюс сушени на слънце гъби.

Pipi_, на по-тъмната кожа ѝ трябва повече време, за да образува вит Д. Неслучайно хората на различните географски ширини са с различен цвят на кожата. Но като сме хукнали насам-натам по света... Тук сме на географската ширина на Канада!

# 772
  • Мнения: X
О, ние без месо и риба не оставаме. С рибата е малко тегаво тук, но добре че има поне хубава скумрия и други северни. Тази вечер метнахме два говежди стека на скарата.

# 773
  • Мнения: X
Помагат добавките много, но не са заместител на разнообразно хранене.
Pipi този вит Д не е качествен. За зор заман Вигантол става, но таблетките всички са боклуци.
Moni Вигантол по принцип аз си прося рецепта от лекар, но си го плащам де. Без рецепта обаче не ми го дават в аптеката. В Бг е без рецепта. Тук даже са ми давали български.
Папурче започни магнезий високи дози поне 2 седмици и после ВитД сК2. Има един Malzrechner потърси в нета и там си попълни данните и ще ти покаже по колко да вземаш. Когато достигнеш определения период който си задала  за запълване на липсата го спираш поне 7 дни преди изследването. Ако си достигнала желания Wert то поддържаш нивата примерно с 1000 или 2000хил единици. Хубаво е вит Д да е поне 60-70 като доста хора ходят с по 100, но аз нямам опит с такива показатели. То и тялото ще си покаже.

# 774
  • Мнения: 7 261
Гречка никога не съм яла и дори не съм виждала. Аз съм фен на булгура, на всичко го слагам.
Витамин Д изследвам един път годишно и ми е в норма. Слънцезащита ползвам от април до октомври доста прилежно. От ноември до март пия таблетки, не виждам как бих си го набавила по друг начин.

# 775
  • Мнения: X
Гречка на български е елда. На руски значи нещо друго тази дума, но на български е това.

# 776
  • Germany
  • Мнения: 7 939
Само да предупредя, че високите дози магнезий могат да предизвикат разстройство.

# 777
  • Мнения: 7 039
За дъртата си кожа ползвам медицински мазила, които ми я поддържат. Имам и ред кожни проблеми, та и заради тях пробягвам до медицинкса козметика.
Знам колко е полезна рибата, но като не я понасям? Масло ям, както и месо. Но риба не може да ме накара никой да сложа в устата си.

# 778
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Въртях, суках, но подходящо мирно заглавие не ми хрумна на фона на ситуацията.

Новата тема, с полъх на пролет!

Общи условия

Активация на акаунт