Имало едно време в Чукурова | Великолепният Век, Кьосем и други исторически сериали №24

  • 17 776
  • 729
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 336
Якут ✌
Като те чета, неминуемо се сещам за оная приказка, в която един определен вид магарета отдалеч се надушвали 😀
Имам предвид себе си 😀
Edit: Искам да кажа, че да срещнеш хора, които мислят като теб  е подарък от съдбата

Последна редакция: сб, 19 фев 2022, 13:43 от Juls1

# 46
  • Мнения: 1 144
Джулс, като да си попаднала в "магарешкия рай", нали? . Grinning И аз съм благодарна на съдбата затова, че  ме срещна с хора като вас. Hug Даа, хем сме еднакви, хем сме различни - като бонбоните асорти. Даже и понякога да  сме на различни мнения, най- много ценя споделянето на различни впечатления, взаимното уважение и чувството, че се се обагатяваш приемайки, че хората са различни и по различен възприемат света. Така и животът е  по-красив и цветен. Hug

# 47
  • Мнения: 28 049
Якут, шпионската игра е за целите на сценария. Няма как врагът на Демир - Хакан за когото научихме в последните епизоди на трети сезон, да се появи в Чукурова с истинската си самоличност и да започне директна война. То има как, но няма да е интересно, защото е банално. Пример в момента - Чолак.
Със сигурност има неизвестни в живота на Демир - показаха ни едва последните няколко години от живота му, останалото го чухме от околните или от него. Не само Хюля, може да е имало и други жени в живота му - за мъж на неговата възраст не е странно, напротив. За мен "просветлението" на Зюлейха, че се насилила да го обича също беше съшито с доста бели конци. Но няма да се впускам отново, защото вече съм изказала мнението си.

Аз не мисля, че сценаристите пишат, съобразявайки се с коментари в интернет. Демир не излезе от днес за утре от сериала /както и всички напуснали го/. Тези неща се знаят доста по - рано и така продължава сюжета с нови линии. Нито Ибрахим е подписал договор, който са му показали няколко дни преди това. За появата на актрисата в ролята на Джеврие знаем от поне месец и половина. А тя откога знае - не знаем. Joy Впрочем и за Уур Гюнеш имаше версия, че напуснал /през декември 2020/ заради нов сериал, но снимките му започнаха чак пет месеца по - късно - през май 2021 г. Несъмнено е имал предложения, но напускането му е било планирано, а не заради следваща роля.

Няма сценарист който от първи епизод да знае какво ще се случи след четири години в 130 епизод /примерно/. Освен ако не разказва за живота на историческа личност, отишла си отдавна от този свят. Даже решенията за сезоните не винаги са свързани с рейтинга, а и с продажбите в чужбина.

Нека не се заблуждаваме и за целувките - почти всички са само по челото заради цензурата. Нали гледаш и "Присъда".... Никой продуцент не иска да плаща глоба за всяка целувка - понеже е известно, че веднага лицемерите пишат до РТЮРК как еди-кой си сериал разрушава морала, семейните ценности и пр. простотии.

Турски зрител като обобщен образ няма. Затова рейтингът се мери в три групи. Манталитетът на светските турци в Измир например е коренно различен от този в Анадола, на ердогановите ислямисти, в кюрдските райони и пр. Сериали, които в Тotal водят класацията, в гр. ABC и ABC1 едва кретат и обратно. Чукурова имаше щастието да е с висок рейтинг и в трите групи много дълго време. В гр. ABC и ABC1 тръгна надолу, когато напуснаха Уур и после Мурат Ю. Този и евентуално следващ сезон са заради добрия рейтинг най - вече, но не само. Историята продължава да е интересна. Можеше да свърши с трети сезон без да убиват Демир. В първия озет са четири имена - Зюлейха, Йълмаз, Демир и Хюнкар. В Чукурова остана само Зюлейха, животът не спира.
TIMS&B имат и някаква социална функция в Адана, вече четири години - хотел/жилища за десетки хора от екипа, масовките са от местни хора, някои от второстепенните роли също са за местни актьори - Фюсюн/Йелиз, както и разни епизодични за по няколко серии. Цялата логистика е местна и за всичко плащат. Тимур Савджъ е роден в Адана - разказа в интервю.
Наскоро приключиха снимките на друг сериал в Адана - "Шахмаран" със Серенай Саръкая и Бурак Дениз - за Нетфликс. Днес разбираме, че и Йелиз се е снимала в него. Тя е от Истанбул, омъжила се е за Невзат Арман от Чукурова. Интересна е семейната им история, писала съм за тях преди време заради някои съвпадения с факти в сериала.



Други доведоха семействата си в Адана и даже деца създадоха - като Мурат С. Smile Лейла вече е проходила.

# 48
  • Мнения: 367
Актрисата Серпил Тамур/Амине/ също живее в Адана.Това го разбрах от едно живо предаване по инстаграм през април 2020г. с нея и артиста Еркан Мерич,който е от Мерсин.Оказа се,че имат родствена връзка и говореха 1.30 ч. .

# 49
  • Мнения: 3 413
Според мен сценарият сериозно закуцука този сезон. На мен ми е необяснимо присъствието на Лютвие в конака на Яман, освен ако не се следва линията от предходните сезони - в конака да има една възрастна жена, която да подкрепя Зюлейха. Но ... в такъв случай идеята за силната модерна жена, управляваща холдинг, някак остава само намерение. Аз Зюлейха не я виждам нито силна, нито модерна, нито управляваща, нито майка. Отделните епизоди с благотворителност, съпричастие към бедните и това последното - избор на управител на имението от работниците (което е абсурд и закономерно доведе до хумористични ситуации) не я правят модерна. А колебанията й в личен план (тя сменя позициите си в зависимост от това, кой какво й казва) я показват като човек, силно зависим от обстоятелствата, не ги предвижда, не ги управлява.В това отношение Хюнкяр с всичките си грехове е просто недостижима.
По отношение образа на Хакан/Мехмет концепцията също е неясна. Засега знаем, че заради Демир се е свързал с някакви тъмни елементи и е използван от службите за сигурност на държавата. Обаче в Чукурова той идва, за да отмъсти на Демир и да завладее заедно с Абдулкадир Чукурова. Значи не е по служба в Чукурова, а и не се вижда да има някаква секретна работа тук. Освен ако ... не се крие от някакъв търговец на оръжие, който предстои да бъде хванат. Излиза, че докато е в "отпуск", малко ще свърши частна работа в Чукурова. Ами не е сериозно.
Искрено се стреми към любов и семейство, но е затънал в мръсните интриги и убийства на Абдулкадир, които касаят близките на Зюлейха. Гледа го сякаш всеки момент ще го накаже за злодеянията му, но си ги търпи заедно с брат му. Справедливият образ се смалява непрекъснато, а харизмата на борсалино от началото някак се "приземи" в лъжите, убийствата и заниманията със Зюлейха.
Това чисто концептуално. За отделните детайли не ми се и пише.

# 50
  • Мнения: 367
Нови снимки зад кадър!










Последна редакция: сб, 19 фев 2022, 20:37 от Lati-g

# 51
  • Мнения: 3 634
Здравейте! Animal Bee
Добре дошли в Чукурова на Джулс и Лати-г! Flowers Four Leaf Clover
Благодаря на всички за всичко споделеното! Flowers Bouquet
Лучия, добре че спомена Саит, чудех се кой е познатият четвърти на снимката.

В този дълъг сериал промених във времето начина си на гледане и писане. В началото гледах онлайн, но пишех след превода на руски, който получавахме на следващата сутрин. Сега гледам онлайн и коментирам – това е доста глупаво от моя страна, защото не знам турски, но нямам търпение да чакам. Коментирам по-отговорно епизода след озвучката или чакам превода на български, когато разбирам най-добре това, което съм гледала. В тази част на сериала разбирането е по-сложно, отделни преводи извън сцените не помагат да се разбира достатъчно. Важното за този сериал, според мен, е да не се пропуска подробното гледане на епизод.
Исках директно да мина към  124 еп., но ще кажа  нещо по-общо за сериала преди това. Всяко произведение си има своя атмосфера и ценности, които следва и защитава. Както всеки от останалите герои, така и Мехмед, трябва да бъде оценяван с критериите на семейството и обществената роля, която играе в епохата на стопанско-икономическа промяна – това е основното съдържание на сериала за Чукурова, а не по скалата на Джеймс Бонд или мафиот, натрупал сам богатство, но използвал освен познания и мръсни действия. За тях също трябва интелигентност, но такава интелигентност няма да донесе положителни точки на Хакан в  Чукурова. Да кажа и аз за убийствата, извършени от Зюлейха. И двете са в защита на нейното дете, когато няма кой друг да помогне. Когато тя застреля Юмит, Хакан беше там, той можеше да помогне. Но той не направи нищо да се предотврати убийството на жена с дете в нея, от друга майка. Защо не помогна - за да не се разкрие, че следи Зюлейха, а защо я следи, за да отмъщава на мъжа и. И какво от това, че даде пистолета, когато можеше да спаси два човешки живота, а Зюлейха - от угризения. Значи този мъж гледа безучастно, когато става дума за една непозната бременна и за жената на неговия враг, а на един друг етап, когато Зюлейха вече му е влязла в съзнанието, той и помага да не влезе в затвора. Тази сцена ми е напълно достатъчна, за да имам своя оценка за този мъж. Особено когато я гледам на фона на игривото му поведение на първата им среща на главната и маниерното запознанство в холдинга. И по-нататък присъствието му в конака на врага: да се явява  изобщо там, да сяда на мястото на Демир, да носи жена му на ръце в неговата спалня. За мен това е отвратително мъжко поведение, когато знаеш, че домакинът те е изгонил оттам, а ти си част от „тялото“ – при това главата! от групата, която го е убила – всички носят отговорнст, щом са едно тяло и са дошли с обща цел, а ти като глава си дал нареждане убиеца на мъжа на тази жена и баща на техните деца да бъде закопан „по-дълбока“. За Джеймс Бонд това може да носи медал, но в Чукурова със сигурност - не. Няма как да ми хареса такъв мъж. Аз не се доверявам на представяния на героите, нито на интервюта с актьорите, за разлика от такива с режисьора, на когото вярвам. Доверявам се на това, което виждам в самия сериал.

Хакан Гюмюшоолу има много дълъг път – почти колкото този на Демир, но ние го виждаме едва сега. В тази дълга биография той е познат за различни хора с различно лице. И засега никой не познава цялостната му биография. Едва сега започват да се отварят непознатите части, които  са различни за всеки, но на финала трябва да бъде сглобен целия Хакан.
За 1. част: 1962 до около 1965, но не за целия период и не всичко, засега знаят само Бетюл и Шермин, Фикрет има подсказки от Демир за отношенията между двамата съдружници, но той пък няма информация за другите събития и основно - не знае как е изглеждал Хакан. Може би и други знаят нещо, но засега ние не знаем това. Неясна е историята на Демир и Хюля, която не познаваме от друг източник, освен писмата на Демир, от двете жени от Мерсин и от разказа на жената, която се грижеше за нея. Братята са разбрали историята непосредствено преди да започне отмъщението, което буди съмнение. Цялостната история остава неясна.
За 2. част: отмъщението на Демир, което е довело Хакан, Абдулкадир и Вахап в Чукурова, знаят само тримата, колко и какво знаят другите техни преки изпълнители на поръчки, това не знаем. Тук се говори еднозначно: Демир се е уплашил от конкуренцията на Хакан, който обаче е искал да източи холдинга на Демир, затова Хакан първо е забогатял, а след това се връща за втори опит за унищожаване на Демир. Това са думи на Хакан, затова няма как да не се доверим на тях. Дошъл е да изстреля „последния куршум“, който е за врага, разбирай Демир, който сега трябва да бъде доубит. Последният куршум на Абдулкадир – сигурно този, окачен на врата му, може би първоначално е бил за Демир, но го изпревариха. След няколкото закани към Хакан сега този куршум е по-скоро за него. Раздялата на съдружниците от забогатяването стана на „чисти“ и „мръсни“, но събитията отново  свързаха Мехмед и Абдулкадир, вече уж с чисти средства. Но за мен това разделяне е невъзможно При забогатяването са били използвани едновременно двата вида средства и като такива са отложени във всяка единица от богатството.  Разделянето е фактическо, но морално те не могат да бъдат разделени. В това се убеждавам и от начина, по който двамата действат още с пристигането си в Чукурова. В група 2 не става изобщо дума за разузнаване. Тук „главата“ заплашва „краката“ с информация, която разобличава Абдулкадир като работил за две страни, събирана от Мехмед в първата година – много „приятелско“ звучи това, а Абдулкадир е неспокоен, когато Мехмед отсъства, а той не знае къде е – значи той подозира, че Мехмед нещо крие от него. В частта 2 не се говори нищо за приятелство между Демир и Хакан, предхождащо съдружието им. Хакан има компромат срещу Абдулкадир, а Абдулкадир, от своя страна, го е направил съдружник в престъпленията, извършени от него. Абдулкадир също не убива директно, по негова заповед убиват други или убийството е случайно в акция, организирана от него.  Абдулкадир „приятелски“ нарочи отвличането и убийството на Демир на Еркан, а по-нататък за него ще отговаря солидарно Мехмед. Хората на Еркан бяха нарочени за отговорни за нападението на конака и отвличането на Демир, но внимателното гледане разкрива, че групите са били две: хората на Еркан дори не знаеха, че Демир е излязъл от затвора, а всъщност той беше отвлечен от хора на Абдулкадир. Щом са едно тяло, отговорни са всички, всеки по съответния за участието му начин. Така Абдулкадир не прави връзка с част 1 или тази връзка е частична, нито със следващата на разузнаването, но и в двете участник е Мехмед и той единствен познава 1, 2 и 3.
Част 3 е с център Анкара, откъдето Мехмед очаква да си върне името Хакан. Най-интересният въпрос е защо Мехмед бърза да си върне името Хакан именно оттук, когато може да направи това веднага, ако не за всички, поне пред Зюлейха. Много ясно: крие част 1, която той представя по свой начин и особено част 2. В Анкара историята на Мехмед започва от момента, когато Демир е станал причина за неговия фалит и началото на неговата работа в разузнаването или каквото е там. Г-жата не знае нищо за 1 период, който най-общо се съдържа в снимката, нито за част 2: точно такъв Хакан иска да бъде Мехмед. (За част 3 се случват най-интересните неща в 124 еп., за които ще пиша отделно. Много дълъг стана този текст.)

Сега всеки от героите в частите от 1 до 3 познава един различен Хакан, съответно зад името Хакан стои една различна личност. И всеки започва да си попълва постепенно липсващата част. И така, докато се сглоби цялостния Хакан. В 124 еп. видях моменти, които ме карат да мисля, че г-жата от Анкара, която е наясно с 3,  може би започва да разбира 1, а стигне ли там, ще отвори и тема 2. Но затова в следващ пост.
А какъв е образът на Мехмед в очите на Зюлейха? Тя познава един човек, който няма нищо общо нито с 1, нито с 2, нито с 3 – с други думи тя не познава изобщо Мехмед. Влюбена е в измислен герой – Мехмед е от Испарта, но Хакан е от Измир, Мехмед е учил в Истанбул, а Хакан в Берлин, Мехмед няма семейство, няма сестра, няма брат, не е чувал за Демир и т.н. Тя изобщо не свързва Мехмед с Хакан. Мехмед я спасява, но я спасява от действията на другите части в „тялото“, на което той е глава, има, разбира се и внъшни врагове - Чолак. Мехмед не се вълнува от смъртта на значимите хора в Чукурова, която е дело на неговите хора, а убийствата обслужват неговите собствени цели. Зюлейха познава една външност и е влюбена в несъществуваща личност. 
         
Още когато реша да гледам турски сериал, знам, че си давам съгласието за всички особености, които са свързани с жанра и мястото на производство. Затова те не ме изенадват по принцип, още повече, че „Чукурова“ е сериал, който е сниман като добро кино и това е компенсация. Социално-икономическият процес  - основната тема в този сериал, засяга всички слоеве, не само този на господата и госпожите. Никой не трябва да се отегчава, защото тук присъстват също постижения на промяната и те трябва да бъдат показани, особено на фона на пътя отдолу до най-горе, който изминава самата госпожа. Управителят на чифлика вече ще се избира, няма да бъде назначаван от господаря – това е прогрес. Всяко начало има дефекти. Демир мечтаеше за професионално управление, но то ще чака своето време. След като е учил в същия университет може Хакан да предложи такъв управител на Зюлейха. Но засега той само усвоява от постигнатото от Демир – завладя още 20 % от холдинга по нечестен начин, не сме видели някакъв впечатляващ износ, единственият беше взривен. Мехмед работи за любовта и с  очакване за брак. Най-важното засега е, че пази Зюлейха от новите отмъстители. Да видим какво още, има време и за някакви дела, които да се свържат с неговото име. Сериалите имат важна социална възпитателна роля – „Чукурова“ възпитава по много и много важни теми, особено хора, които още живеят в 70-те, а много хора в Турция и в по-далечно време. На мен ми е любопитно всичко, което ни показват, то разкрива широка картина на епохата.

# 52
  • Мнения: 2 556
Привет! Hug Чакай и аз да се изкажа. Не, че има какво ново, но да поздравя новодошлите! Добре дошли в най добрата група за най добрия сериал(щом го гледаме толкова сезони). Това, че мрънкаме от време на време, то си е нормално. Няма как да ни угодят на всички. Различни сме, имаме различни симпатии към определени герои и актьори. Аз рядко коментирам и то сбито и кратко. Просто моментни впечатления. Никога не правя забележки на някой друг с различно мнение, най много просто да споделя своето. А и то понякога се променя, в зависимост от сценария и действието , което ни поднасят. В началото се опитвах да прогнозирам, изхождайки от клишето в повечето турски драми, но тук грешах. Сценаристите не спряха да ни изненадват. Сериала вече има много малко общо с началото и нашите очаквания от тогава. Само да спомена, както и помните, че изобщо не харесвах Демир, да не говоря за актьора(щото към първоначалното ми мнение се добави и яда от напускането му Joy). Но в последствие го харесах- Демир, предвид метаморфозата му, след като разбра, че насила хубост не става. Зюлейха също го оцени. Зюлейха- "Плодородната Чукурова"(не е моя мисъл, но е точна), само тя остана от 1ви сезон(е и Хамине, но тя е уникат), а Гафур изобщо не го броя.(дано Юзум го вразуми). А и Шермин, как можах да я забравя, тя пък си има достоен наследник, чийто край ми е много любопитен. Ама стига за това, Зюлейха стана госпожата на Чукурова, но да не забравя благодарение на кого. Ако Яман са били мошеници, придобивайки земя по нечестен начин, а Фекели е от потърпевшите, как Зюлейха ще отиде да стане Гьомюшоолу, те това ми обяснете.  Отмъщение към Яман ли, към Демир ли? Вярно, че не знаем подробности около миналото Хакан-Демир, но Хакан нищо не го оправдава в моите очи. Каквато и да е мисията му, колкото и да оправдава фалшивата му самоличност, той не може да се ожени като Мехмет Кара, за което настояваше. Да видим сега като Мехмет Кара се взриви, а Хакан може би ще възкръсне от пепелта. Как ще го приеме Зюлейха? Е аз не бих го приела, след толкова лъжи.  А за Фикрет, не ви ли е жал, по характер, добър като Али Рахмет Фекели, е малко импулсивен като Демир, отглежда едно от децата на Йълмаз. Е, само това, че е брат на Демир ли е проблема? То предишните му изцепки си бяха детска игра, а за действията на Юмит, отговорността и вината са си лично нейни. Тя не трябваше да се влюбва, а и изобщо нейните подбуди и планове нямаха нищо общо с Фикрет, а с майка и. Виждам, че написах ферман, нещо нечувано. Е може и скоро да не ме чуете, особено, ако Зюлейха избере Хакан въпреки всичко. По скоро да си остане сама, като Хюнкяр, истинска госпожа на Чукурова. А и ако някога съм ви разсмяла, радвам се за това. Понякога това е и целта ми.

Последна редакция: сб, 19 фев 2022, 20:29 от pipilota65

# 53
  • Мнения: 367
АлтанГордюм/Чолак-яхтмен:grinn:



# 54
  • Мнения: 2 556
АлтанГордюм/Чолак-яхтмен:grinn:




Самият актьор не ми е неприятен, има добро излъчване. Но от ролята му ми се гади.

# 55
  • Мнения: 3 634
Хубава неделя! Animal Bee
                                                               Flowers Cherries
https://vk.com/cukurova_mavi?z=video-135783830_456246732%2Fpl_wall_-135783830

Струва ми се, че в 124 еп. започва ускоряване на събитията в Анкара. Причина са събитията в Чукурова, а инициативата е на самия Мехмед: той настоятелно иска бързо разкриване на неговата личност чрез работата му към службите – това е най-благоприятният негов образ. Неговото описание започва с предизвикан от Демир фалит, в него отсъства отмъщението, а разкриването му като секретен сътрудник на държавна служба обяснява по сериозен начин различното име, с което той дойде в Чукурова, определя му сериозен статут. Две лица на Мехмед се появиха в Чукурова почти едновременно: „Мехмед Кара е Хакан Гюмюшоолу“ – от Вахап, и другото, това, че началото на познанството между Демир и Хакан е от Берлин и то е било в началото приятелство – от снимката в Бетюл. И двете заплашват с предварително разкриване, което Мехмед трябва да обяснява. При това снимката предполага обяснения от самото начало, а от него следва и съмнение за истинността на твърдението на Мехмед, че вината за фалита е на Демир – самият Демир определя Хакан като свой приятел; нужно е обяснение как се е стигнало да конфликта между двамата, което вече води и мисълта за идването в Чукурова  като свързано с отмъщение.
Можеше ли Мехмед да избегне Анкара и сам да се справи със съмненията на Зюлейха? Вероятно можеше да намери някакво обяснение, без да информира г-жата в Анкара. Но той се досеща, че дори когато вземе оригинала на снимката, Бетюл и Шермин знаят вече истината и те биха могли да кажат на Зюлейха. Това, което Вахап каза на главната пред всички, не е толкова опасно, защото те мислят Вахап за луд, а и той говори за Хакан, който е търсен като контрабандист на оръжие – това е елемент от неговата секретна дейност. По-опасна е Бетюл. И тук е интересното, защото Мехмед отведе Бетюл в Анкара за сплашване – поне временно, а веднага след това той ще трябва да вземе нови мерки; но в разговора с г-жата и информацията, която имат нейните момчета, става дума само за Хакан, който е разкрит в Чукурова като техен сътрудник. Мехмед представя ситуацията така, сякаш той е заплашен от разкриване като сътрудник. И целта му е, според мен, да се ускори официалното  разкриване. Вероятно Мехмед смята, че след намесата на такава сериозна служба зад гърба му обясненията със Зюлейха за връзката с Демир и многото пъти, когато Мехмед е сдържал или давал грешна информация пред нея, ще бъдат по-леко приети от Зюлейха. Отделно той сам ще трябва да се справи с Абдулкадир и отмъщението да остане прикрито.

Мехмед с Бетюл и Вахап, разкрили две крайни части от неговата самоличност. Пред Вахап Мехмед не каза нищо за снимката и нейното съдържание, Вахап не знае в какво е сгрешила Бетюл пред Мехмед, а Мехмед говори пред двамата за ниска цена „за трафикант на оръжие“, искана от Бетюл. Според мен, Мехмед все още не е говорил с Абдулкадир за снимката, той действа сам за предотвратяване на възможната опасност от разпространение на тази информация.
Ако проблемът на Мехмед беше скриване на дейността му като таен сътрудник, по-логично би било да вземе със себе си в Анкара Вахап, който разкрива тъкмо тази самоличност. Но той взима Бетюл и по много тънък начин скрива пред всички, започвайки от Вахап и по-нататък пред хората в Анкара, появата на снимката с текст, подменяйки тази „вина“ на Бетюл с усилие уж да предотврати разкриването си като сътрудник. Настоявайки по този начин по-бързото си официално разкриване. Мехмед е в ситуация, когато се състезават във времето двата начина на разкриване на неговата личност и той действа с цел ускоряване на официалното разкриване. Много критична е ситуацията за Мехмед и той действа хладнокръвно и рисково.
 

„За спомен на душичката ми Хаминем.
Скъпият ми приятел Хакан Гюмюшоолу и аз...
Берлин 1962“



Зюлейха не вижда истинската снимка.
За нея е приготвен монтаж от г-жата в Анкара, който ще я заблуди с една измислена история.


 

Сплашването става в склад с оръжие от мъже с маски, които демонстрират различни оръжия пред Бетюл. Въпреки, че снимката с важната информация идва от Бетюл, за мъжете причината за наказанието на Бетюл е подменена с наказание за това, че е разкрила секретния агент: „Хакан Гюмюшоолу, когото търси целият свят, ти си го намерила...“ Това е, което тези маскирани мъже са получили като информация от Мехмед. Бетюл се опитва да каже, че има нещо друго: „Всъщност аз...“, но не се получи. В крайна сметка от страх тя обеща да забрави всичко, което знае, а ние знаем колко тя си държи на обещанието.


 

В кабинета на Gungör Ayaşlı се повтаря същото. Тя явно е получила само писмото от Бетюл, придружаващо снимката. В него обаче не става дума за снимката, а Бетюл пише в него най-общо за Мехмед Кара: „какъвто го познават в Чукурова“, но тя е разбрала кой е той. И определя цената, за да остане това в тайна, цена, която „за теб като човек контрабандист...“ Писмото няма връзка със снимката, то почти потвърждава това, че Мехмед е разкрит от Бетюл като сътрудник.
Мехмед и при това посещение настоява да бъде разкрит, защото не иска да лъже повече Зюлейха, иска да се ожени за нея, „Искам да знае кой съм аз в действителност.“ (Това е въпросът всъщност: кой е Мехмед в действителност  и кой какъв Мехмед познава и би разкрил, когато проговори.)  Отговорът е, че трябва да потърпи още малко, защото са съвсем близо да  постигнат своята цел.
Интересен момент е, че г-жата попита Мехмед за името на тази, която го заплашва. Въпросът може да е рутинен, но може и да е специално зададен.  „Нека я поизплашат“, каза тя, а Мехмед сякаш нарочно в заключение подчерта: „Главното е да не издава, че аз съм Хакан Гюмюшоолу кантрабандиста.“ Бетюл изобщо не издава това, тя издава друго, което обаче Мехмед скрива заедно със снимката от г-жата.
    

Мехмед е изпратил Бетюл с един от мъжете до сейфа, за да предаде тя на него оригинала на снимката. Имам съмнение, че в Анкара разполагат с повече информация за Мехмед, отколкото той си мисли, че имат за него. И конкретно за този мъж, който е доверен човек на Мехмед, но той работи за службата, така както и тези, които сплашваха Бетюл. Дали г-жата не му е поръчала да проследи всичко, свързано с бетюл и ако има нещо, да я информира. Неслучайно тя пита името, което ще я отведе към роднина на Демир, заемала най-важната позиция в холдинга. Засега мисля, че снимката в един или друг вид: фотокопие или по факс ще стигне до Анкара.
Това е много произволно, защото още не знаем какви събития предхождат взрива, но ми се струва, че той също има отношение към действията на Мехмед за бързо разкриване „отгоре“, което е най-добрият вариант за него, всичко друго заплашва връзката му със Зюлейха. По-точно допускам сам да е организирал взрива, а смисълът виждам в това да покаже в Анкара, че животът му е заплашен. В Чукурова ще мислят, че той е загинал, а в Анкара – че заплахата сега е само за колата му, но следващия път може да е за него. Тук предполагам, че след като го видяха, че отива към колата и се качи в нея, той може да се е отстранил, след което да замине за Анкара. Или нещо подобно, с което да покаже, че животът му в Чукурова вече е под захлаха. Така отново да притисне службите да го разкрият, иначе това заплашва да се случи „отдолу“ и то по другите теми, свързани с личността на Мехмед.




Мехмед продължава да отблъсква Фикрет, представяйки това пред Зюлейха като ревност, но причината смятам, че е в настоятелното търсене от страна на Фикрет кой всъщност е Мехмед. Фикрет и Четин се лутат между Хакан като враг на Демир и Хакан като контрабандист на оръжие; правилно се досещат, че Чукурова е неподходящо място за такава дейност. Но засега Фикрет приключва с постоянното изречение, че ще открие кой е Мехмед Кара.  
Ако в Анкара разкриването на Мехмед ще върви от темата за тайния агент към приятелството с Демир през 1962 – такова разследване е мое предположение на базата на 124 еп., то за Фикрет и Четин ще бъде по-скоро в обратен ред. Мехмед е между двете, той предполага това и прави големи усилия да ускори разкриването от Анкара, преди там да са открили нещо за другите негови дейности.

Последна редакция: нд, 20 фев 2022, 13:13 от vanja@

# 56
  • Мнения: 367
Нови снимки от снимачната площадка!

Ибрахим с фенка !



Елиз Турускан,Лейля в сериала.



# 57
  • Мнения: 1 144
Привет! Animal Bee
Lati-g, добре дошла в Чукуровската група! Flowers Hibiscus
Имаме си 2-ри фраг на 125-ти епизод.
Фрагът е с мото: "Ще те пазя с цената на живота си!"
Зюлейфа: Как може да си толкова спокоен Мехмет? Можеше ние да бъдем в колата! С този страх ли ще живея аз?
Мехмет: Виж, и теб и децата ще ви пазя с цената на живота си.
Хашмет: Да оставим миналото в миналото. Ние да гледаме да бъдем приятели.
Зюлейха: Ти много се усъмни. Аз го защитавах. Може би исках да му повярвам. Не знам.
Фикрет: Добре ще проуча Мехмед. Не се притеснявай. Добре.
Надписът над вратата, пред която са Фикрет и Четин: "Офисът на Махир" /مكتب ماهر/  Явно ще ходят до Бейрут. Grinning
Фикрет: Хакан Гюмюшоглу. Най-накрая разбрахме какво име да дадем на Мехмед Кара.

https://www.youtube.com/watch?v=FI-dMWzYeCA

Последна редакция: пн, 21 фев 2022, 20:46 от yakut

# 58
  • Мнения: 367
ИМАЛО ЕДНО ВРЕМЕ В ЧУКУРОВА - 124 серия бг,суб.

https://ok.ru/video/3220263996100

https://my.mail.ru/mail/evavili/video/16/543.html

# 59
  • Мнения: 3 634
Здравейте! Animal Bee

Благодаря за фрагмана и превода на еп. 124! Flowers Bouquet

„Имало едно време в Чукурова“ 125 еп., фрагман 2, рус. суб.
https://vk.com/turkiee?w=wall-46308288_261142

Якут, друго е изведено като мото: „Разкрихме Мехмет Кара…“ Започва разкриването на Мехмед и по втората тема: отмъщението. Във фраг. 1 Фикрет казва пред всички, че Абдулкадир е убил Фекели. Това е първото говорене на висок глас за нещо важно, което е на пътя на отмъщението. Щом става дума за Абдулкадир, ще стане дума и за Мехмед Кара. Сега виждаме, че Фикрет и Четин са стигнали до Мехмед Кара, но това е този от Испарта. Там водят събитията, случили се „преди 15 години“ и те имат отношение към сегашните събития, защото Мехмед Кара от отмъщението казва за себе си, че е от Испарта. Каква е ролята на този Мехмед Кара в събитията от миналото и тези днес и каква е връзката на този с Мехмед Кара от службата за разузнаване, това ще видим. Отворени са вече и трите теми, които ще ни разкрият кой е Мехмед Кара: миналото с Демир, отмъщението и служебната дейност на Мехмед.

Цветенце в Чукурова! Green Heart
Balloon Лейля Сарачоолу днес става на една годинка! Balloon
 

Общи условия

Активация на акаунт