Имало едно време в Чукурова | Великолепният Век, Кьосем и други исторически сериали №24

  • 17 839
  • 729
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 144
Ваня, това имам предвид в споделения от мен линк: Bir Zamanlar Çukurova 125. Bölüm 2. Fragmanı | Seni canım pahasına korurum!  - Ще те пазя с цената на живота си!

А това е клипът, за който пишеш ти, но видях първо този горния. Сега виждам този, за когото ти пишеш.

Bir Zamanlar Çukurova | 125. Bölüm 2. Fragmanı "Sonunda Mehmet Kara'nın Maskesini Düşürdük!" - Най- накрая свалихме маската на Мехмет Кара!
https://www.youtube.com/watch?v=RRTxOXiF9Lc

И  двете съдържат онова, за което ще става дума във фрага. Grinning

Не знам как го постигат, но в посочения от вас руски сайт се чуват доста по-ясно думите. Последната реплика на на Фикрет я пусках няколкократно  в ютуб, но се чу това, което съм предала в предния пост. А сега ясно се чува:
Първо когато Хакан говори със Зюлейха накрая казва: Това никога не го забравяй!
После последното изречение на Фикрет тук ясно се чува: Хакан Гюмюшоглу. Накрая свалихме маската му.
Не знам какво правят, но качеството им е по-добро от ютуб. И това неведнъж го установявам. Grinning
Прегледах набързо и еп. 124. Първо сладкиша "калбура бастъ" го преведоха  като "тулумба". Два различни сладкиша са. Имаше и други изречения на Фюсун, които изобщо не бяха преведени.  Прослушах целия диалог между Хакан и каката, за да  видя дали съм чула правилно името на онзи прословут мафиот. Но изречението изобщо не беше преведено, а ясно се чу: Yani şurada yüzdük yüzdük kuyruğuna geldik. Nihai Nidar Beyi vurmamıza az kaldı. (Букв. Т.е. дотам  плувахме плувахме стигнахме до опашката. Накрая малко остана да ударим Нидар бей.) и после цели изречения не са преведени към края на разговора. Споделям просто да го имате предвид. Blush Heart
Стана ясно в кой сериал ще се снима Селин Й. Продукция на  NTC Medya и Medyapım наречена "Детето е тайна на майката" “Annenin Sırrıdır Çocuk”  ( намерих  такъв израз, но за бащата, който гласи момчето е тайната на бащата, т.е че родителите си разкриват собствените си тайни чрез възпитанието на децата, онова което развиваме в себе си преди да станем родители и го предаваме на децата си чрез генетичния код Stuck Out Tongue Winking Eye)

Сюжетът представлява разтърстващата история на две жени забременели по едно и също време. Режисьор Мюге Уурлар, сценарист Макбуле Косиф. Едната главна роля е на Селин. Ще се излъчва tv8. Другата главна роля е на Енгин Йозтюрк, Ирем Хелваджъолу и на Ахмет Варлъ. Скоро ще започнат да  снимат сериала.



https://www.birsenaltuntas.com/dizi/bir-zamanlar-cukurovanin-yil … asrolu-oldu/4854/

Последна редакция: вт, 22 фев 2022, 01:10 от yakut

# 61
  • Мнения: 28 085
Привет!
Якут, благодаря за фрагмана и превода! Flowers Bouquet Ти и арабски ли знаеш?
Лати, благодаря Flowers Bouquet! Благодарности на екипа за превода и субтитрите на еп. 124! Flowers Bouquet

"Послушай сърцето си"



От Ергюн от сета

https://www.instagram.com/p/CaPpr66ATQd/





"Любовната история на Ататюрк с Димитрина се превръща във филм!



Тъжната любовна история на Ататюрк, който пренаписва съдбата на един народ и увенчава с победа всички войни, с българката Димитрина, оставила незаличими следи в живота му, се превръща във филм. Филмът, който ще бъде заснет от Fikri Harika Prodüksiyon, ще излезе през октомври 2023 г. Снимките ще започнат през есента.
 
Докато Мустафа Кемал е млад офицер в началото на тридесетте, той е назначен за софийски военен аташе. Тук той среща Димитрина, дъщерята на генерал Стилян Ковачев, влюбват се един в друг и Ататюрк предлага брак, без да губи време. Въпреки че това предложение е прието с голямо щастие от красивата Димитрина, голямата любов за съжаление не води до брак; Съдбата няма да ги събере.
 
Години по-късно Ататюрк: "Обичах едно момиче, когато бях аташе, но те не ми я дадоха." Това е единствената война, която не можа да спечели, което го накара да каже: "Оставих младостта си в София".
"ДИМИТРИНА”, който ще разкаже своята незавършена история, пълна с разочарование, ще се срещне с киноманите на 27 октомври 2023 г."

http://www.ranini.tv/ozel/46928/1/ataturkun-dimitrinayla-yasadig … ayesi-film-oluyor

Честит рожден ден на Лейла Сарачоолу Balloon Birthday Balloon







С тази песен Ергюн е озвучил клипче в сторито си в ИГ.


# 62
  • Мнения: 1 144
Лучия, не знам арабски език. Знам азбуката. В турския език има доста арабски заемки. А и предположих какво може да е. Проверих и се оказа това. Думата се ползва за офис и за кантора. Hug

# 63
  • Мнения: 22 048
Якут, тулумбичките да са ти най-големия проблем Sunglasses

# 64
  • Мнения: 3 246
Здравейте Flowers Cherry Blossom
Благодаря за фрагманите, превода на серията и всичко споделено! Flowers Rose
Добре дошли и от мен на новите момичета! Радвам се, че се тук! Flowers Tulip
Честит рожден ден на малката принцеса! Жива и здрава да е!😊
Най-сетне, Фикрет се "размърда". Да видим, какво точно ще научат и как ще се развият нещата. Аз много сериозно изоставам с гледането на преведените серии и с интерес чета коментарите ви. Ще гледам да наваксам бързо.
Хубав ден на всички!🍀

# 65
  • Мнения: 367
Серпил Тамур каза "Добре дошла!" на новата актриса Севгили Йръмак.

# 66
  • Мнения: 3 634
Здравейте! Animal Bee

Наистина човек понякога не вижда очевидното: едва сега разбирам какво е то в сцената при сейфа. Бетюл отвори плика и извади снимката: това е различно от това, ако тя беше само подала затворен плик. Г-жата в Анкара каза на Мехмед, че момчетата така ще я уплашат, че тя няма да посмее да си отвори устата. И действително, Бетюл извървя пътя до и извърши действията пред сейфа в пълно мълчание: но действието и с отварянето на плика беше демонстрация, за която думите са излишни.

Бетюл пътува до Анкара в багажника на колата на Мехмед, беше шокирана и уплашена при вида на тримата с маски и оръжие, заплахите и подействаха, вероятно не е могла да се ориентира къде точно се намира, усетила е, че има разминаване между това, за което я наказват и предупреждават и снимката с писмото, за които тя се чувства виновна, но не успя да се изкаже докрай: „Всъщност...аз...“ Водещият наказателната акция, който и говореше през цялото време, е същият мъж, който я върна в Чукурова; с него Бетюл е трябвало да вземе плика и да му го предаде. Другите се обръщаха към него с „батко“, може да има по-висок статут в групата. Мехмед не е искал да пътува с Бетюл на връщане, предполагам, за да не се налага да води разговор с нея, защото сега обвиненията към Бетюл останаха в мъгла, а в разговор те биха се изчистили. Няма как сега да я сложи в багажника, сигурно не иска и да ги виждат заедно пред пощата, а и мъжът ще я държи в страх, докато предаде плика със снимката.
Пътуване няколко часа на задната седалка на колата очевидно е помогнало на Бетюл да се успокои и да обмисли ситуацията. Тя е разбрала напълно разминаването между своято вина и това, в което мъжете я обвиняваха. Вероятно е мълчала през цялото време така, както  и при предаването на плика, но е мислила. Езикът, на който се случва сцената пред сейфа, е разбираем за двамата: без думи тя показва пред мъжа, който я обвиняваше в едно, истинската причина да е била заведена от Мехмед при тях и той я вижда в ръцете и: снимката. Отключва сейфа, с бавни движения отваря плика, изважда снимката, гледа към нея, после към мъжа – тук той прави лека гримаса, подава му плика със снимката, но извадена от него, мъжът – нали е от бранша с нищо не се издава, не реагира, само кимва с глава – знакът е, че е получил това, което е очаквал, и я прибира. Бетюл го наблюдава през цялото време, нейното поведение е невинно, но то силно говори на човек, който е вътре в нещата, какъвто е мъжът. Нейното мълчание подчертава значението на действието, а той се прави, че не вижда нищо неочаквано. На тръгване мъжът я предупреждава да си държи устата затворена, естествено не става дума по кой въпрос. Сцената завършва като продължение на събитията в Анкара, но и двамата знаят, че нищо не е същото.

Мъжът вероятно е трябвало да предаде плика на Мехмед. Той обаче вече видя какво съдържа плика. И сега има различни възможности: вероятно първо ще разгледа снимките, ще прочете написаното, зависи какво знае за Мехмед, дали е чувал за Демир и как ще прецени различното съдържание от това, за което в Анкара ставаше дума; може да предаде плика на Мехмед и да си трае; може да е в приятелски отношения с него и да му каже как е постъпила Бетюл; може да направи копие и да го предаде на г-жата; може сам да го използва за шантаж – малко вероятно...Какво ще надделее в него: професионализмът или друго, ще видим. Но снимката продължава своя път. Не в г-жата, сега разбирам, че инициативата за това какво ще се случи нататък със снимката, е в ръцете на този мъж. Дотук Бетюл искаше да спечели от нея пари, сега обаче иска да навреди на Мехмед, връща му за неговото отношение към нея. Изненада ме с умното си действие. То, разбира се, я води пак надолу, но в конкретната мръсна игра, беше достоен партньор на Мехмед; Мехмед я унижи и подцени.
Вече без доказателство, Бетюл може да подскаже информацията от снимката на друг: виждаме я  готова за други отношения с Чолак – сега и двамата имат да си връщат на Мехмед, ще разберем и плесницата от Зюлейха за какво е. Кръгът на тези, които са виждали снимката или ще разберат за нейното съществуване и съдържание, се разширява.
Много хубава сцена е тази пред сейфа.       


 

 

 

 

# 67
  • Мнения: 28 085
Привет!
Благодаря за споделеното! Flowers Bouquet

Ваня, този мъж с Бетюл пред сейфа сам не би ли погледнал какво има в плика?
Много ми е любопитно Хакан какво щеше да каже на Зюлейха преди Вахап да стреля и да я рани - "Аз не съм Мехмет Кара..." изказването остана недовършено.
Вярно, че Гаффур не е стока, но Рашит евентуален управител е малоумно. Не се учудвам, Зюлейха едва сега включи, че няма управител на конака.
В Анкара си мислят, че плашат Бетюл заради търговеца на оръжие Хакан, а той я плаши заради приятелството с Демир, което снимката издава.
Бетюл дали няма да изнудва Зюлейха отново за пари. Тя знае за убийството на Юмит, но няма доказателства. Или нещо друго се е случило междувременно.

Снимките за еп. 125 и текст към тях /ГТ/ - няма преведен озет.

Хакан успява да оцелее в заговора срещу него, но този път е изправен пред въпросите на Зюлейха.



Докато Зюлейха, която е в хватката на съмнението, се дистанцира от Хакан, Хакан започва да търси своя враг, който се опитва да го убие.



Фикрет обявява публично, че Абдулкадир е убиецът на Фекели.



Настаняването в Чукурова става трудно за Абдулкадир след изпълнената със събития изповед. Хората от Чукурова се доверяват на думите на Фикрет, но са необходими доказателства, за да може Абдулкадир да попадне в затвора.



Зюлейха се уверява, че Мехмет крие нещо от нея.



След това Фикрет отива в Бейрут и разследва Мехмет Кара.



Мислейки, че Мехмет всъщност е Хакан Гюмюшоолу, Фикрет разкрива голямата тайна с получената информация.





Нови съмнения в Зюлейха, Фикрет заминава за Бейрут с нейно знание. А Хакан ще търси кой опитва да го убие - взривът не е организиран от него, уж.

# 68
  • Мнения: 1 144
Лучия, благодаря за йозета на 125 - ти епизод и за снимките. Flowers Hibiscus
Задава се интересна серия.
На базата на прочетеното и на двата фрага видяхме накъде ще ни насочат сценаристите. Ясно е, че Хакан ще се впусне в разплитане на случая с бомбата и кой иска смъртта му.  Зюлейха е готова да зададе директно въпросите и да поиска отговорите веднага и без заобикалки. Когато Хакан  й дава уклончиви отговори в нея нараства съмнението, че твърденията изречени от Вахап и съмнението на Фикрет не са безпочвени, предвид случая с бомбата. Не случайно в първия фраг му казва: "Можеше в колата да  сме ние Хакан". Сега вече колкото и да я уверява, че ще защитава нея и децата с цената на живота си, Зюлейха си задава въпроса с какъв човек е на път да се обвърже и колкото и да е влюбена в него и да  го защитава пред Фикрет, семето на съмнението е посято.
Фикрет си е стария Фикрет. Каква полза като е прав, след като с едни безпочвени обвинения, без  доказателства срещу Акадир няма да свършат никаква работа нито в полицията, нито в прокуратурата. Да не говорим, че ако беше Акадир с грамотността на юрист и комбинативен ум на Бетюл, щеше да подаде жалба срещу Фикрет  за отвличане, а за самопризнанията си щеше каже, че са извършени под заплаха за живота му.
Защо Фикрет и Четин отидоха в Бейрут, а не в Спарта както стори Фекели, а после и Лютвие със Сание? Дали заради казаното от Вахап? Дано откритото от тях освен сведения да съдържа поне снимки, които да могат да послужат като доказателсто, че Мехмет К. е Хакан Г. Ще видим и какъв  е този Махир при когото отиват в Бейрут.
Аз не смятам обаче, че в тази серия ще се разкрие истината за М. Кара. Мисля, че каката от Анкара ще се намеси, защото май във втория фраг дадоха как Хакан е пак при нея.
Да видим  дали  този път Зюлейха ще послуша гласът на сърцето си или най-накрая разумът ще надделее.

# 69
  • Мнения: 3 634
Лучия, благодаря за снимките и коментара! Flowers Bouquet
Не знаем какво е казал Мехмед на мъжа, когато го е изпратил с Бетюл в Чукурова. Г-жата сигурно знае, че този мъж ще откара Бетюл обратно,  защото тя би трябвало да разреши пътуването или поне да е информирана. Мехмед може да е казал примерно, че има още работа в Анкара или наистина да има такава. Но г-жата не може да му е казала да отидат първо до сейфа, защото тя не знае, че освен писмото, има и снимка. Това е направил Мехмед. Това може да е първото нещо, което да е направило впечатление на мъжа. Дали той ще отвори плика, ако пликът беше затворен, зависи от координацията, която имат в службата. Има различни възможности: може да е задължен да види какво съдържа пликът, може Мехмед да е по-високо ниво и мъжът да няма право да отваря негови писма или нещо друго. Първия път разсъждавах, че той ще го отвори, защото е в задълженията му, изобщо не обърнах внимание, че Бетюл отваря плика. Но това, че Бетюл отваря писмото и му го показа, е различна ситуация. Сега мъжът е задължен да реагира: с действието си Бетюл показа, че те не знаят какво прави Мехмед. Както писах в предишния пост, тук също има различни възможности какво мъжът ще направи след като  тя показва съдържанието на плика. Понеже няма свидетели и няма да има последствия от това какво мъжът ще направи, той сам ще реши как да постъпи. Но първото нещо, което ще му мине през ума, е да се почувства глупаво от това за какво са я наказвали: първо, той самият, а после - и службата, за която работи. Има  разлика между това дали мъжът сам ще отвори плика или Бетюл ще го отвори и ще му покаже снимката. Бетюл насочва към Мехмед!

Според мен, и двамата кандидати не стават за нищо, сигурно ще завършат наравно, но не задължително 50:50. Grinning Тогава Зюлейха може да назначи Джеврие, а Рашид и Фадик трябва да минат зад колата – според постера. Grinning Гафур е селски хитрец и виждам, че си е върнал апетита, а няма кой да му дава да яде по всяко време. Джеврие го хареса и може да стане нещо между тях, но не знам какво ще стане с Юзюм. Свръхусилие ми е да повярвам в метаморфозата на Гафур, но донякъде - може.

Хакан е облечен по един и същи начин, докато отива към колата, докато оцелява от взрива и след като е оцелял и вече е в Анкара.

# 70
  • Мнения: 28 085
Якут, мисля, че Фикрет нарочно разкри Кадир, за да изнерви него и Хакан, да ги предизвика да направят някаква грешка. Не може да не е наясно, че затворът ще му се размине - само с признание, без доказателства. А отидоха с Четин в Бейрут, защото там биха могли да намерят много повече информация и за тримата. В Испарта кого вече да питат и какво, даже снимка на Хакан нямат.

Ваня, зададох въпроса, защото мисля, че Хакан е разказал на госпожата за изнудването със снимката с Демир и тя затова му е осигурила снимка с Мона. Нали го попита дали снимката свършила работа. Ако не ѝ е казал за снимката, защо ще иска от нея друга, която да покаже на Зюлейха. Ако е казал само, че Бетюл го е разкрила като контрабандист на оръжие, това каква връзка има със Зюлейха. Не знаем какво и на кого каза, когато се обади от уличния телефон, съдя по разговора с госпожата, когато ѝ върна снимката с Мона. Би трябвало да е обяснил, че на снимката е с Демир, а Зюлейха мисли за жена и ревнува. Но Хакан снимка с жена няма и няма какво да покаже на Зюлейха, за да разсее съмненията ѝ. Не може да ѝ покаже и снимката с Демир - ясно е защо.
Показаха обаждането без звук.

# 71
  • Мнения: 3 634
Лучия, връзката със Зюлейха е пликът, който тя реши, че е от жена. Зюлейха не знае какво има в този плик. Но даде идея на Мехмед и той така е предал в Анкара. Оттам г-жата му е приготвила писмо „от жена“, в което е използвала снимка/колаж. Но не защото знае, че има снимка в писмото, което е в Чукурова, а защото Мехмед и е казал, че Зюлейха мисли, че  писмото е от жена. Никъде в разговора им не става дума за снимката в това писмо, само за приготвената от г-жата. Мехмед можеше да приготви и сам някакво писмо, нямаше нужда да има снимка в него. Обаче за него е по-важно да разберат в Анкара, че секретността му е заплашена. Затова търси помощ, за да съобщи опасността и да го разсекретят. Още първия път, когато простреляха Зюлейха, той се обади и каза, че всъщност целта е бил той. Това е същият сигнал, той иска да си върне името чрез службата. Първият път това съвпадна с предложението за брак и „второто“ което искаше да каже на Зюлейха, но не успя да и каже. Той се съмняваше във Вахап и затова влезе в затвора, но Вахап ли му заплашва сигурността на кодовото име? Дава сигнали, такъв сигнал е и искането за това писмо, но засега чакат края на операцията.
Бетюл го е разкрила като кантрабандист на оръжие в писмо, което е пристигнало при Зюлейха и тя го е приела като писмо от жена. Това е връзката. И Зюлейха трябва да бъде успокоена за това писмо. За снимката с Демир никъде не става дума.  

От уличния телефон Мехмед или директно се свързва с Анкара или предава чрез човек, който е в Чукурова.

Вахап даде идея на Фикрет да подхване Абдулкадир. Няма значение, че няма доказателства, достатъчно е да започнат да говорят, че той е убиец на Фекели. Това влече промяна в отношението към него и разстройство в групата на Мехмед - тримата  са свързани, ще проличи скоро как точно. Абдулкадир няма ли да се защитава, той уби Фекели заради тайната на Мехмед и т.н. всичките им дела.

# 72
  • Мнения: 28 085
Ваня Flowers Hibiscus, сега разбрах какво имаш предвид - снимката с Мона е за да е по - убедително писмото. И за по - сигурно, защото Зюлейха може да е видяла крайчето на снимка, когато отваряше плика.

# 73
  • Мнения: 1 144
Ваня, Лучия, единия край на снимката се видя много ясно. По парфюма Зюлейха заподозря, че писмото е от жена, така че на Хакан не му оставаше нищо друго освен да намери с помощта на каката подобно решение. Само че малко не ми се връзва. Защо снимката на  Мона трябваше да е придружена с такова дълго любовно писмо. Можеше да е бележка от два реда например. В него подаваха и информация за точна локация къде го чака, ключ, човек когото е срещнала и пр. Колкото повече детайли се дават става все по-опасно. От друга страна изобилието на  информация може да заблуди човека и той да възприеме разказаната история за достоверна.
Хакан повтаря същата грешка, каквато допусна в началото. Даде  толкова подробна информация за себе си, че беше въпрос на време някой да отиде до Спарта и да открие кое е всъщност лицето представило се в Чукурова за Мехмет Кара.

# 74
  • Мнения: 28 085
Якут, за мен беше неправдоподобно Мона да дойде в Чукурова и да не се срещне лично с Хакан, а да пише писмо, да изпраща ключ. И на Зюлейха ѝ направи впечатление. Но трябваше да оправдаят парфюма. Не мога да си представя, че Бетюл специално е парфюмирала плика, при това с някакъв много траен аромат, щом не се е изветрил по пътя. Joy
От продуцентите



Общи условия

Активация на акаунт