Великобритания - тема [91] Пролетно - Пролетно Лятна Нековидна

  • 26 759
  • 747
  •   1
Отговори
# 735
  • UK
  • Мнения: 4 308
Petlog е нашият също, общо взето  каквото му сложат ветовете.

# 736
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 090
Скоро не се бях включвала. Днес си изпратих гостите от България, миналата седмица голямо ходене му ударихме, а времето беше супер. Надявам утре и другия ден времето да е слънчево и топло че имам един куп за пране. Яйцата и козюнаците ги оставям за събота.
Илейн, зъболекарката е супер, днес бях при нея, надявам се на най-малкия проблем, който спомена.

# 737
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
G&B, честно, не знам, каквото ветката сложи. Ние си плащаме за петплан към ветовете, който покрова обезпаразитявания, ваксина, контролни прегледи плюс имах отстъпка за стерилизация и чип. Сега като я водим на преглед и ваксина и чекват и чипа дали още работи. Но ние си знаем, че работи, иначе няма да може да си отключи вратичката, ако не работи Simple Smile

# 738
  • Мнения: 9 696
Момичета, благодаря! На 30-ти най-накрая имаме час за ветвринар, след като го отлагаха два пъти. Ще се консултираме с тях и ще го сложим.

# 739
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Дорет, много се радвам. Стискам палци да се окаже най-малкия проблем.

# 740
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Merry, благодаря за линка, сега ще го проверя:).

Блу, чудесна идея, ама не знам дали ще успеем да го заверим в посолството, скъпият каза, че последно като е проврил (за подновяване на паспорт) са имале часове за октомври.

٠•● Veggie ●•٠, благодаря:)

# 741
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Аелис, някъде бях чела, че за пълномощно не се чакало. Аз не живея в Лондон и намерих нотариус на 10мин пеша от офиса ми. Услугите им са скъпи, но в обедната почивка я свърших тази работа. Пълномощното ми беше изготвено от адвокат в България на двата езика, английски/български. Нотариусът тук много добре знаеше какво трябва, не бях първата чужденка, на която разписва пълномощно Simple Smile

# 742
  • Мнения: 3 222
Каква красива котка и градинка😍

За пълномощни не се записва час, те са на отделно гише и там се минава бързо.
И аз трябва да вадя, но Лондон ми е прекалено далеч - 2 дни път с приспиване, та ще е някой местен. Въпросът е, че не знам какви точно трябва да са, за да ми свършат работа и издирвам нотариус в Бг да ми разясни и прати бланките. Писах на няколко, няма отговор😠

# 743
  • Мнения: 9 696
Преди доста време ми бяха препоръчали тези, но така и не се наложи да ги ползвам. Не знам дали биха ти свършили работа.
https://legawise.co.uk/

# 744
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Merry, Pampers много ви благодаря, не знаех, че за пълномощно не се запазва час. Супер, ще ходим там.

# 745
  • Мнения: 8 891
Опит от май'21 (ММ) и юли/август'21 (аз), когато все още имаше много ограничения в пътуванията - пълномощно в посолството се заверява с предварително запазен по имейл час, макар че когато аз ходих почти нямаше хора и едва ли щяха да ме върнат и без час. Това е имейла Consular.london@mfa.bg, на който сме запазвали часове. Тогава даваха за до 2 седмици часове.  Сега, след като отново не е сложно пътуването, може и наплива за пълномощни в посолството да е по-малък и да няма нужда от часове. За пълномощното на ММ свекърва ми беше намерила нотариус във Варна да ѝ го напише и да по прати на ММ само да го завери.

# 746
  • Мнения: 3 222
Мери, после трябва ли да се пращат за апостил като са минали тукашен нотариус?

G&B на този цените ме втрещиха😯 То, ако имаш няколко документа, ти излиза по-евтино да пътуваш до Бг😂

Според сайта на посолството - искат записване на час. Ние насред пандемията като ходихме, влизаха без часове тези за гишето със заверките😂
http://bulgarianembassy-london.org/consular-services/notary_services_bg/

Последна редакция: ср, 20 апр 2022, 13:10 от Pampers

# 747
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Заповядайте в новата тема.

https://www.bg-mamma.com/?topic=1436910.new#new

Общи условия

Активация на акаунт