Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 48

  • 17 878
  • 750
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 12 909
Направо ме стряскате аз какво ли ще видя като се наканя за изследвания... То няма да е скоро де, аз ще съм на лекарства още някое време и то кортикостероид наред и с друго. Дълъг курс ми предписаха, тепърва от днес започвам месец на ниската доза. Много работа ме чака после, аз сега и не се движа кой знае колко че си стоя вкъщи, имам само кратички разходки до магазин и то не всеки ден.

# 736
  • Мнения: 581
Теди, добре дошла официално...тези стойности на КЗ на гладно са наистина притеснителни....имаш ли наднормено тегло? Аз много често чувам, че след прекаран Ковид скача КЗ, но за мен това не е  съвсем доказано/допускам че разбъзиква хормони, но в крайна сметка храната е от основно значение/ От както ми откриха проблема с диабета, всички храни, които съм засичала че ми бъзикат КЗ не ги докосвам.....с удоволствие биих хапнала филия хляб например, но като знам какво ще последва....просто не пипам, и това е........
.....вит Д според мен е безсмислено да изследваш толкова скоро/.....пусни си по-пълни изследвания/независимо че нямаш оплаквания/, б12 проверявала ли си? Гликиран хемоглобин задължително се проверява/ако не си/, защото не знаеш през цялото време каква КЗ поддържаш/особено през ноща/

# 737
  • Мнения: 536
Долче, чудесна идея за айряна, не се бях сетила, а много обичам. Това с оцета ще го пробвам също.
А този дайкон готвите ли го или само суров го ядете? И като цяло кореноплодните като ряпа и червено цвекло позволени ли са? Много обичам салатка с ряпа, моркови и червено цвекло, но я избягвам откакто съм на режим.
Аз зелеви и репи не обичам, но гледам, че тука в темата го ядат и днес взех за първи път, да разнообразявам. От едно месец-два откак не стават доматите и краставиците съм все на зелена салата, айсберг и спанак и вече не мога да ги гледам. Даже и ряпа ми се прияде...
Сирена, извари, кисело мляко ги спрях съвсем, май не ми действат хич добре.
Азара, последните три снимки не се различават много, но в сравнение с тези от миналата година и от лятото, които ти бях гледала - все едно не е същия човек, а физиономията съвсем. Та затова сигурно така ти се чудят.
Освен това ти нали каза, че си започнала да сваляш и преди режима, това е от заболяването, та то се е натрупало дето викаш 30 кила.
Моите са 8 само - за 4 м. Но и не действам ударно, не гладувам, рядко фаствам, макар че по 16 ч. ми се събират поне няколко пъти седмично, напоследък ям към 11 /закуско-обяд/ и после към 18 ч. вечеря, дупката си е 17 ч.

Тедибеър, при мен нещата се откриха точно след Ковид, не, че не съм си имала ИР и преди това. Уж от 5 докато стане 6 КЗ минавало много време, години, при мен за една година стана цялата работа, нищо чудно да се е покачил и след вируса. Опитай да не се тревожиш, че стресът при нас не помага.
Ходи на лекар да ти назначи изследвания, да не гадаем тук, и после кажи какво е дал и вече евентуално да добавят тук жените, които разбират повечко.

Последна редакция: ср, 09 мар 2022, 13:26 от Минерва

# 738
  • Мнения: 397
Здравейте. Нова съм тук. Пуснах си глюкоза сутринта и сега видях, че е 5.04. Отделно постоянно изпитвам глад, дали трябва да пусна трикратен инсулин? В последно време напълнях много, предимно в областта на корема, отделно приемам антидепресанти, в листовката пише, че влияят на кръвната захар, както и на теглото. Моля за съвет!

# 739
  • Мнения: 536
За антидепресантите, аз съм пила прозак /т.е. българския му вариант, бифлокс/, даже скоро пак щях да започвам за една бройка, той Не влияе на КЗ, даже има сведения, че помага за ИР, така че ако се налага да ги пиеш взимай него. Казваш на лекаря, че си го пила и ти се отразява добре и понеже от другите качваш килограми и искаш него и готово, като съм правила така ми го изписват и окото не им мига. Те и без това експериментират с тези антидепресанти.

Голямото ми наддаване на тегло всъщност беше съпътствано от такъв тип лекарства, като цяло съм против тях. Гледай да ги пиеш кратко време и внимателно избери конкретния медикамент. Освен зверски апетит и други драми се докарват от тях. Опитай да намериш лекар, който да съобрази лекарствата с това, че качваш КЗ. Аз се безпокоя повече от захар и диабет, отколкото от депресия, нея търся начин да я боря с естествени методи. Отстраняваш дразнителите и стресорите в максимална степен, променяш поведението, работиш с психотерапевт, даже писах и по-горе - спрях кафето, за да подобря съня, защото той е фактор както за разни психични състояния, така и за метаболитния синдром. Вечер мелатонин, движението също е важно и за двете състояния, а и сънят би трябвало да се подобри поне малко при увеличаване на физическата активност.

Обременяване не знам, но пусни инсулин и гликиран хемоглобин на първо време, те ще ти дадат доста добра информация. А ако много те е страх може и направо обременяване, няма да ти навреди. Защото може КЗ и инсулин на 0 час да са добре, но после да се види, че на 60-та и 120-та минута има проблем.

Последна редакция: ср, 09 мар 2022, 14:04 от Минерва

# 740
  • София
  • Мнения: 966
Здравейте,

С ИР съм, писала съм и преди по темите. Сега имам въпрос, но не съм сигурна дали тук ще е правилното място. Относно добавките, които приемам. Чела съм, че някои не е хубаво да се приемат едновременно, а други се влияят от кафе/мазнини и тн. Ако можете да ме консултирате кое как и кога да приемам, ще съм много благодарна. За момента пия всичко сутрин, наведнъж. После пия кафе и не закусвам (глупаво да взимам лекарства на гладно, но знам ли)
Взимам:
Коензимиран Б комплекс
Ябълков оцет, на капсули (подариха ми ги към друг продукт, едва ли бих закупила като приключи)
Магнезиев цитрат (444мг Мг)
Омега 3 (2000мг)
Витамин д3 (4000IU)
Селен (200mcg)

Доказан дефицит само на вит Д

Има ли нещо, което не е хубаво да се приема с останалите или с кафе?
Или пък е по-добре да се приема вечер?
Или пък мога да предозирам и да си създам проблеми...

Иначе като АД взимам Дуксет от 60мг, ако има общо.

# 741
  • София
  • Мнения: 2 044
Азара,  браво момиче!Направо коренна промяна Yum .Дай моля повече инфо ,кога ,как ,по колко ,какво яде и пи? Satisfied За три месеца 15 кг са си цифра.На какъв точно режим си?Подмладена си освен и остлабнала!

# 742
  • Мнения: 33 411
И моят проблем цъфна след Ковид.. След като оздравях започна зверския глад и напълняването. За норматив качих 10 кг..  Не съм и подозирала за този проблем. Отидох при ЛЛ да се оплаквам от подуване в областта на прасците и тя докато мислеше да ме изпрати на съдов хирург, изведнъж реши да се изследвам за инсулинова резистентност. Бях засичала мнения за нея в групата на Узунов, но не съм си и помисляла, че ще имам такъв проблем. Слава Богу горе-долу се справих с нещата.
При мен всички се радват за сваленото тегло. Повечето ми колеги знаят какво ми е, защото се налагаше да отказвам да консумирам определени неща. Близките дори се хранят режимно с мен, ако вечеряме заедно. От 6 месеца живея сама и нямам проблем с храната, най-малкото няма кой да купува или яде пред мен нережимна такава. Нито ми се налага да готвя.
Азара, аз 25 кг свалих за 6 месеца. Не обръщай внимание на никого. Изобщо не става въпрос за болест. Убедена съм, че тези, които продължават да са роби на захарта и брашното, няма да бъдат в по-добро здраве от нас.
Изглеждаш прекрасно😉
Карфиол правя с подправки на еър фрайър и е много хубав. Алабаш взех и не ми харесва😒

# 743
  • Мнения: 945
Да кажа за алабаша, че много пишете за него тези дни. Лилавият не е хубав, и аз не го харесах, обаче има един светло зелен, под името колраби - много по- крехък и вкусен. Ям го настърган с моркови, на тънки кръгчета със сол също. Някои и чипс правят от него.

# 744
  • Мнения: 12 909
Всякакъв алабаш харесвам, много ми е вкусен ей така само с малко сол.
Относно добавките - магнезия гледам да го вземам вечер, а не сутрин. За да не е заедно с кафето и витамин Д. Б-витамините обикновено вървят с магнезия но не знам доколко е важно да се вземат по едно и също време, може и да не е. Витамин Д всъщност по-добре с хранене, доколкото съм чела се усвоява по-добре така. Има много свидетелства за връзка между дефицит на витамин Д и депресивни състояния, така че колкото по-бързо се навакса този докаран дефицит, толкова по-добре и в това отношение. 4000 единици не са много при установен дефицит, виж и в темата за витамин Д че там по-подробно обсъждат но поне на мен ми се виждат малко и може да не доведе до прогрес. Хич не е толкова лесно да се навакса витамин Д, за съжаление, камо ли да се натрупа прекалено много. Само К2 евентуално при високи дози, за да си свърши работата правилно.
Селен без доказана нужда не знам колко е добра идея да се взема редовно.
Заради такива неща не харесвам мултивитамините дето толкова народ ги купува и се радва че пие едно хапче сутрин и "си взема всичко", то просто не става така.

# 745
  • София
  • Мнения: 630
Аз на толкова храна ще умра от глад. 
fillme благодаря ти. По принцип хапвам повече, но сега заради тази пуста висока КЗ сутрин намалих и порциите. И да вярно е, че основното ми хранене е вечер. Но това не мога да го променя все още. Иначе и магданоз хапвам, та затова си мислех, че вит.К2 си набавям. Ох, да ще ходя на лекар, но ще е след  10-тина дни. Освен това се чудя дали да не увелича отново глюкофажа. Тръгнах от 3 х 1000 мг преди повече от две години. Сега съм на 1 х 500 мг само вечер. По принцип мислех още да го намаля през март, но май вместо това пак ще го увеличавам. И да, имам да свалям кг, но това при мен се случва много бавно

# 746
  • Мнения: 12 909
Не си правиш услуга с намаляване на порциите, според мен. Яж си, просто не неща дето ти вдигат КЗ, тогава какво пречи да се наядеш? С ядене се отслабва, не с намалени порции...

# 747
  • София
  • Мнения: 942
Здравейте,

За момента пия всичко сутрин, наведнъж. После пия кафе и не закусвам (глупаво да взимам лекарства на гладно, но знам ли)  - не е добра идея всички накуп.
Взимам:
Коензимиран Б комплекс - след хранене
Ябълков оцет, на капсули (подариха ми ги към друг продукт, едва ли бих закупила като приключи)
Магнезиев цитрат (444мг Мг)   приема се между храненията или вечер
Омега 3 (2000мг)   Омега 3 и вит. Д - след хранене, по-мазно
Витамин д3 (4000IU)
Селен (200mcg) - вечер, след хранене

Доказан дефицит само на вит Д

Има ли нещо, което не е хубаво да се приема с останалите или с кафе? - Най-общо е добре да има интервал от поне 1-2 часа от прием на витамини, минерали и кафето, чая ( зелен, черен).
Или пък е по-добре да се приема вечер?
Или пък мога да предозирам и да си създам проблеми...

Иначе като АД взимам Дуксет от 60мг, ако има общо.

# 748
  • Мнения: 27 599
Б-витамините в хубаво да не са вечер, че на някои им влияят доста енергизиращо, някой беше писал за "цветни сънища" /каквото и да значи това😃🤔/...
Азара, чудесно изглеждаш. Те сигурно хората си мечтаят така да "увиснат" като теб, къде го видяха това изпито лице и увиснала кожа...😃😅 🤔
Не мога да ви изчета качествено, та ще наваксвам довечера...евентуално...🙃
Аlivi, веднъж бях попаднала на най-гадния лилав алабаш в Кауфланд- беше нещо средно между топка с дърво и трици, жилав, твърд, сух, ужасен...🤪 Оттогава не смея да купя пак лилав за проба. В Лидъл алабашът си е по етикет или алабаш, или зелен алабаш /там поне не е колраби/; онзи гадният лилав алабаш в Кауфланд се водеше "колраби". Ама наистина беше супер ужасен и нищо общо нямаше със зеления алабаш...😶

# 749
  • София
  • Мнения: 966
Благодаря за отговорите!
Селен ми изписа ендото за ИР. Каза и канела, но не съм взимала.
Глюкофаж пиех, но не ми понася добре, а и искам без него. Засега наблягам на ВМ НВД хранене така или иначе Simple Smile 

Общи условия

Активация на акаунт