Керамична преса за коса - 9

  • 58 765
  • 827
  •   1
Отговори
# 405
  • Пловдив
  • Мнения: 2 386
Здравейте, може ли малко помощ в избора на преса? С права коса съм, съвсем леко чуплива. Нормален косъм, склонен към цъфтеж. Боядисвам се през няколко месеца. Косата ми е здрава и търся именно преса, която да е щадяща към косъма. За изправяне 2-3 пъти на месец. Ако е възможно и да мога да се къдря с нея. Цена до около 250 лв.
Отделно олио или кремообразни защити, кои са по- подходящи - имам новия крем на Олиосета, цимента на Керастаз, крема на Ми аманте. От олиата имам на Лакме с арган, за цъфтежи на Маракеш и класическото олио на Олиосета.
Резултатът, който търся е здрава коса, лъскава и гладка. Малко дълъг ми стана постът, но с удоволствие ще видя всяко предложение. Хвърлих около на Babyliss, но ме спира, че с нея мога само да я изправям.

# 406
  • Мнения: 4 215
Лятна буря, с Бейбилис можеш и да се къдриш, защото е заоблена. Стига да имаш умения за къдрене с преса.
За защита преди преса на суха коса особено препоръчвам Напура, а иначе на мокра коса кремообразна защита, като цимента, аз използвам екстеншънист на Керастаз. Ако я изправяш веднага след изсушаване със сешоар само крема ще е достатъчен. Как ти се отразява цимента на косата, аз никога не съм го ползвала?

# 407
  • София
  • Мнения: 5 683
Krystall, когато се изправяш и използваш термозащита мирише ли много? Аз каквото и да използвам след това, не мота да проветря с часове….

# 408
  • Пловдив
  • Мнения: 2 386
Кристалче, благодаря. Умения за къдрене нямам, с две леви ръце съм и досега все маши съм ползвала. Но на клипчетата не изглежда толкова трудно Joy може да е само подвеждащо, разбира се.
Циментът съм го ползвал само два пъти, тъй като го оставих за момент, когато ще ползвам преса, а засега предпочитам само със сешоар да се мъча (старата ми е някакъв боклук).
Доколкото си спомням, някак по-твърда ми стана косата с цимента. По същото време си взех и мултифункционалния крем на Олиосета и останах много доволна и оттогава само него ползвам.

# 409
  • Мнения: 4 215
Димяни, не съм забелязала такава силна миризма. Излиза си така един дим, ако мога така да го опиша, че аз изправям на 230, но не съм забелязала силната миризма, за която говориш.
На какво мирише при теб, на изгоряло ли? Изгаря ли ти косата, забелязала ли си нещо?

# 410
  • София
  • Мнения: 5 683
И при мин то има пушенето и го дължа на това,че косата е с намазана с термозащита ,но аромата е просто нетърпим.Цял ден се усеща в апартаменто,който е не малък😏На изгоряло мирише някак смесено със аромата на защитата….
Косата не ми изгаря.

# 411
  • Мнения: 4 215
Странно толкова време да се задържа миризма. Да не би да слагаш много термо?

# 412
  • София
  • Мнения: 5 683
Странно толкова време да се задържа миризма. Да не би да слагаш много термо?
Не мисля,че е много.Доста е дълга косата ми и гъста и може пък да прекалявам… идея нямам.
Ще опитам при следващото изправяне да започна без защита за да видя дали ще смърди😖

Последна редакция: ср, 04 яну 2023, 16:26 от ♥ Димяни ♥

# 413
  • Мнения: 4 215
Ще си изгориш косата, пробвай да намалиш термото, като количество.

# 414
  • Мнения: 1 714
Аз пък имам следния проблем , ако мога така да се изразя - косата ми е естествено права и гладка, здрава е. Косъмът е нормален и доста жив. Пресата я ползвам за заглаждане след сешоара. Но...не мога да се накъдря, просто защото не държи. Моята преса прави чудесни къдрици, но само след 15-20 минути няма и помен от тях. Според всички фризьори, с които съм говорила просто косата ми била такава, нямало как да се накъдри и да държи, защото не е третирана, не е боядисвана и е здрава и жива. Аз, като всяка жена искам обратно на това, което имам - искам къдрици пък Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: ср, 04 яну 2023, 22:37 от *Сладкодъвка*

# 415
  • София
  • Мнения: 5 683
Ще си изгориш косата, пробвай да намалиш термото, като количество.
Ще опитам да слагам по-малко!

# 416
  • Мнения: 19 253
Хвърлих около на Babyliss, но ме спира, че с нея мога само да я изправям.
С Елипсис може и къдрене да се прави, аз съм опитвала и е лесно, понеже рамената се нагорещяват и отгоре.

# 417
  • Мнения: 20
Здравейте, момичета някоя от вас да е ползвала тази четка на GHD? Водят я гореща четка за коса, която прави къдрици. Преди време се чудех за тяхната за изправяне, но не знам как се случват нещата с поръчка от къде и всичко по доставката не ми е ясно. Ако някоя дама има мнения за четката, ще се радвам да сподели. Не съм използвала нищо на марката.

# 418
  • Мнения: 78
Лятна буря, с Бейбилис можеш и да се къдриш, защото е заоблена. Стига да имаш умения за къдрене с преса.
За защита преди преса на суха коса особено препоръчвам Напура, а иначе на мокра коса кремообразна защита, като цимента, аз използвам екстеншънист на Керастаз. Ако я изправяш веднага след изсушаване със сешоар само крема ще е достатъчен. Как ти се отразява цимента на косата, аз никога не съм го ползвала?
ЗДравейте, като слагате термозащита и след това преса, не е ли влажна косата. Нали пресата се използва на суха коса. Отскоро ползвам и много не съм наясно, за което се извинявам. Позлвам Loreal Tecni Art Pli Thermo Modeling Spray, но първо суша със ешоар после преса, незнам колко е правилно.

# 419
  • София
  • Мнения: 5 683
Ще си изгориш косата, пробвай да намалиш термото, като количество.
Ще опитам да слагам по-малко!
Малко,много мирише тегаво ….
На другите които имат преса Elipsiss миришат ли ви странно ?

Общи условия

Активация на акаунт