Ишиас ли е това ?

  • 1 963
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 307
Здравейте, надявам се да ме насочите към какъв лекар да се обърна. Преди 4 или 5 години изпитвах болка в коленете (повече в дясното), болката не е постоянна, а на моменти...Преди 3 години някъде започна да ме боли отстрани таза, като болката се мести в слабините и по крака отзад ( понякога е много силна) и също не е постоянно,  най-изразена е през есента. Като лежа по корем сякаш ток ми минава по гърба, не ме боли, а е като лек ток за секунди и после отминава,  след 5 минути пак така...Някак скован ми гърба на моменти. Имам и изтръпване в ръцете понякога , та според вас възможно ли е да е ишиас и неврлог ли да търся ? Искам да разбера причината и какво е това. Благодаря!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 397
Прегледа при невролог е задължителен още повече че е с история от 4-5 години проблема, но няма гаранция че ще се открие нещо.
До колкото разбирам симптоматиката е по цялото тяло, може да са и ревматични проблеми. Ако имаш хронифицирали възпаления на дихателна, полова .........и др. системи ги лекувай, защото те предизвикват реактивни артропатии.

Последна редакция: вт, 22 фев 2022, 21:01 от VassiLea

# 2
  • Мнения: 307
Прегледа при невролог е задължителен още повече че е с история от 4-5 години проблема, но няма гаранция че ще се открие нещо.
До колкото разбирам симптоматиката е по цялото тяло, може да са и ревматични проблеми. Ако имаш хронифицирали възпаления на дихателна, полова,......... системи ги лекувай, защото те предизвикват реактивни артропатии.
Ами имам задух и хроничен бронхит,  не съм предполагала, че може да има общо. Болката в таза и крака не е постоянна( веднъж или два пъти в годината)и с коленете е така, затова не съм отишла досега, но ще отида. А кръста и гърба не ме болят, а по-скоро е като скованост..

Последна редакция: вт, 22 фев 2022, 21:34 от Sundayyy

# 3
  • Мнения: 3 597
По описаните от вас симптоми е добре да посетите и ревматолог . Понякога симптомите се препокриват , но сковаността говори по-скоро за ревматичен проблем .

Общи условия

Активация на акаунт