Войната в Украйна 1

  • 1 587 165
  • 44 851
  •   1
Отговори
# 33 225
  • София
  • Мнения: 62 595
Хюмън, нищо не пропускам. Сегашните цени са основно плод на санкциите, които се прилагат и поскъпването допълнително при нас на енергоносителите и цените. Писах го поне три пъти. Войната е от два месеца и вече "добавката" върху цените от февруари вече е с калкулираните проблеми от март и април. Сега сме средата на май. Свърши лагът на цените след Нова година, сега текат военно-санкционните.

Отговорника не го видях как се казва, но него не го дават толкова често, той се занимава с комуникацията с украинците още преди блокадата на завода, откакто се започна с първите обявявания на режим на тишина и предложения който иска да излезе, включително цивилното население, което уж в началото не беше там. В момента той отговаря за преговорите и той си говори с украинците в завода.

Не, не бях съгласна с компенсацията за кръчмарите, защото знаех какво ще стане - прибраха едни пари от намаленото ДДС и така и не свалиха нито цените, нито започнаха да наемат хора, нито да запазват хора, нито да осигуряват на реалния доход. Работещите в кръчмарския бизнес бяха най-прецакани, защото или работеха нелегално, или ги осигуряваха с тяхно съгласие на минимума на минимума.

Последна редакция: ср, 18 май 2022, 13:16 от Andariel

# 33 226
  • София
  • Мнения: 5 764
Владимир Путин предупреди, че Европа може да се сблъска с „най-високите енергийни разходи в света“, ако се откаже от руските енергийни доставки.

Руският президент заяви, че изхвърлянето на енергия от Русия може да има „необратими последици за значителна част от европейската индустрия“, по време на телевизионна среща с правителствени служители и представители на местната петролна индустрия.

А защо не си гледат тяхната индустрия, а са се загрижили за европейската? Тези неща Путин все на неговите ги обяснява. Laughing Сега по всички казионни руски телевизии е или как със Сармат ще унищожат Европа за 200 секунди, или как Европа ще страда. Нито думичка за руските пенсионери и цените на хранителните стоки в руските магазини.

# 33 227
  • Мнения: 5 623
Спорът с повишаването на цените може да се реши от тази табличка.
https://www.bulgargaz.bg/bg/uslugi/tseni-41
доста ПРЕДИ санкциите.

# 33 228
  • Пловдив
  • Мнения: 4 137
Никога не гледам цени като пазарувам, но понеже от Лидл купувам 4-5 неща, постоянно, там съм запомнила. Носни кърпи 4 пласта 1.79-1.99- 2.39. Зехтин 1 л. 9.99-12.99-14.99. Италианска салата, в плик, измита, 1.69-1.99-2.29. На сладките глупости цени не знам, и не помня, и не мога да сравня. Има ново поскъпване, след новогодишното.

# 33 229
  • Мнения: 18 571
Аз пък да попитам, Нана мисля че каза, искаме сами да се оправяме и ще успеем, сега като сами търсим гази  нефт  какъв ни е проблемът?
Че не е руски е ясно, това е голям проблем. Цените ще са като руските, в това вярвам, и не смятам, че ще намаляват всичките.
Освен да се изнасяме на Марс ,няма как да сме самостоятелни в този обвързан свят. И не от нас излизат промените.

# 33 230
  • София
  • Мнения: 5 764
Полковник в ефира на Россия 1: Целият свят е против нас, трябва да се измъкнем от това положение
https://offnews.bg/sviat/polkovnik-v-efira-na-rossia-1-tceliat-s … va-da-776924.html

Да видим дали днес ще бъде в студиото.

# 33 231
  • Мнения: X
Скрит текст:
На мен пък ми е интересно тези, според които ей сега сме умрели от глад, от какво се ограничихте последните месеци? Почивките в чужбина, колата, вече не купувате кашкавал, нямате пари за хляб?

Скрит текст:
Достатъчно е, че за същите пари, които към изкарала, този месец съм си купила по-малко стоки и услуги в сравнение с миналия месец, защото цените са скочили и има инфлация. Това не е ли лишаване?

Невена, моля те, само без тези примери, че вече за стотен път се извъртяха в темата. Принципите са винаги едни и същи. Да не мислиш, че исторически сегашните са измислили нещо ново?

Отговорникът по Азовстал каза, че първите излезли, парламентьорите, са поискали да се уговорят за процедурата за това как да се предадат в плен. И за модеми каза.
Само пропусна да кажеш, че инфлацията се дължи на скоковете в цените на горивата, които пък започнаха заради есените изпълнения на Газпром с доставките за Германия и продължиха заради войната на Путин в Украйна.
Какви есенни изпълнения на Газпром с доставките? За кои месеци не са си изпълнили задълженията по договор, защо Германия не го е прекратила и не е преминала към онези митични доставчици, предлагащи 4 пъти по-евтин газ?
Кого питаш? Защото отговорите на въпросите ти вече са давани десетки пъти. Включително лично на тебе.

# 33 232
  • Мнения: 1 242
Интересно е също каква ще е съдбата на наемниците, и разни чужди военни експерти (или други? ).

# 33 233
  • София
  • Мнения: 5 764
Скрит текст:
[Сводката:
Скрит текст:


 Препоръчвам хората, които не са разбрали защо НЕ Е СЪЩОТО (за нас и за големите потребители на руски газ да се откажат от него незабавно), да се върнат малко назад в темата, а и в другата тема за Политиката на България, доста пъти е обяснявано защо не е същото. Но ако някой няма желание да разбира, няма и как да му се обясни.

Нямам добри прогнози за оцеляването на военните от Азовстал в руски ръце. Но все пак, щом са преценили, че си струва да се пробват при тези 5-10% шанс, изборът им е разбираем. Понякога няма добри решения.
Има някакви идеи да ги разменят за кадировци./spoiler] По непонятна причина, кадировците били много ценен ресурс за размяна - руснаците ги обменяли незабавно и без условия, без пазарлъци, срещу когото им поискат от украинска страна.
Скрит текст:
Според Ирина Верешчук изявленията на Русия са за вътрешна употреба, а в действителност пазарлъкът продължава. Честно казано, не го вярвам особено. По-скоро нейните са за вътрешна употреба. Безкрайно ще се учудя, ако тези военни наистина се окажат извън руски ръце, и то в сравнително добро здраве (физическо и психическо).
Защото властта на Кадиров се крепи на парите на Кремъл и съответните споразумения с клановете. Не знам чеченската бригада дали включва хора от други кланове, сигурно. Ако се чуе, че и един кадировец е оставен в плен и не е разменен, като нищо ще се отвори втори фронт в Кавказ.

# 33 234
  • Мнения: 15 229
Аз пък да попитам, Нана мисля че каза, искаме сами да се оправяме и ще успеем, сега като сами търсим гази  нефт  какъв ни е проблемът?
Че не е руски е ясно, това е голям проблем. Цените ще са като руските, в това вярвам, и не смятам, че ще намаляват всичките.
Освен да се изнасяме на Марс ,няма как да сме самостоятелни в този обвързан свят. И не от нас излизат промените.
Там е проблема, че не искаТЕ да се оправяме сами, а трябва все да има някой друг, на когото да се разчита.
И никога не съм твърдяла, че без руски газ не можем да съществуваме, а че тази диверсификация, да не става на юруш.
В момента сме се отказали, но пак купуваме руски и така ще продължи, защото няма от къде да се компенсира.

# 33 235
  • Мнения: X
Надявам се, че по руските телевизии си водят тяхната вътрешна пропаганда, а в действителност ще има някакви размени на ценни военопленници, но честно казано, не го вярвам особено.

Ще видим и дали ще излязат всички. Далеч не всичко се казва за обща употреба.

Хайде пак някой не разбрал, че от юни вече не купуваме руски газ.

# 33 236
  • Мнения: 15 960
Скрит текст:
На мен пък ми е интересно тези, според които ей сега сме умрели от глад, от какво се ограничихте последните месеци? Почивките в чужбина, колата, вече не купувате кашкавал, нямате пари за хляб?

Скрит текст:
Достатъчно е, че за същите пари, които към изкарала, този месец съм си купила по-малко стоки и услуги в сравнение с миналия месец, защото цените са скочили и има инфлация. Това не е ли лишаване?

Невена, моля те, само без тези примери, че вече за стотен път се извъртяха в темата. Принципите са винаги едни и същи. Да не мислиш, че исторически сегашните са измислили нещо ново?

Отговорникът по Азовстал каза, че първите излезли, парламентьорите, са поискали да се уговорят за процедурата за това как да се предадат в плен. И за модеми каза.
Само пропусна да кажеш, че инфлацията се дължи на скоковете в цените на горивата, които пък започнаха заради есените изпълнения на Газпром с доставките за Германия и продължиха заради войната на Путин в Украйна.
Какви есенни изпълнения на Газпром с доставките? За кои месеци не са си изпълнили задълженията по договор, защо Германия не го е прекратила и не е преминала към онези митични доставчици, предлагащи 4 пъти по-евтин газ?
Кого питаш? Защото отговорите на въпросите ти вече са давани десетки пъти. Включително лично на тебе.
Тебе питам, защото няма такъв случай, Газпром да не си е  изпълнил задълженията по договор към Германия. Всичко друго са лъжи и инсинуации.

# 33 237
  • Мнения: 18 571
Не искаме самостоятелно ,без да влизаме в съюз, защото имаме светъл пример как сега самостоятелно(не напълно ,все пак има останал свят извън ЕС) се оправя Русия, ще я гледаме.
 Нищо конкретно как да стане от вашите предложения няма.
 А Бойко вече  обяви ,че сме  независими от газ,  няма страшно , полека е станало  и умната.
 Просто не разбирам това упорство и не приемане на никакви доводи. На истината. Не ме интересуват мечти.
Интерес имам как да стане отделно от целия развит свят  нашето добруване.

# 33 238
  • Мнения: 3 840
Зачетох се, ами то Украйна от 91-ва още тогава си е заложено да е хроника на една предизвестена смърт.
То излиза, че централната власт е навъпреки с половината си население и територия.




Един хубав анализ
https://geopolitica.eu/2018/169-broy-3-2018/2848-politikata-na-t … rotsesi-v-ukrayna

# 33 239
  • София
  • Мнения: 62 595
Надявам се, че по руските телевизии си водят тяхната вътрешна пропаганда, а в действителност ще има някакви размени на ценни военопленници, но честно казано, не го вярвам особено.

Ще видим и дали ще излязат всички. Далеч не всичко се казва за обща употреба.

Хайде пак някой не разбрал, че от юни вече не купуваме руски газ.

Кога от юни не купуваме? Нали ни врътнаха кранчето преди две седмици, от началото на май не получаваме руски газ.

Разбира се, че не се казва всичко за обща употреба - нито едните, нито другите, нито третите казват всичко. Отговорникът по Азовстал (така го кръстих, все пак си имам и работа, следя войната между другото) сам казва, че някои неща не може да коментира.
Вероятно ще има някакви размени на пленници, но предполагам, че ще е като по филмите и книгите за края на ВСВ и студената война.

Общи условия

Активация на акаунт