Дългото чакане след трансфер-тема 97

  • 45 108
  • 751
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 1 327
Аз правих разширена биопсия преди трансфера с дъщеря ми-имонологична,микробиологична и имплантационен прозорец.Пусках имунологични и генетични изследвания.Аз също съм със запушени тръби ,една напълно и една леко пропусклива .Това не е проблем освен ако не е установено хидрисалпингс.

# 736
  • Благоевград
  • Мнения: 2 878
Аз правих всички биопсии, включително и за имплантационен прозорец. Напълно чисти изследвания. И двата ембриона бяха със спукана обвивка, дори на снимката се вижда как са половината клетки навън И пак нямаше имплантация.
Замислям се за ПИД на другите ембриони преди следващ опит. След като са замразени, може ли да се направи ПИД?
Притеснява ме също, че всички са ИКСИ, а не естествен подбор. Не знам дали това също има значение.
Днес иначе ми дойде цикъла, 4 дни след спиране на лекарствата.
Ще почина до лятото, и юни-юли продължавам пак.
Успех и късмет на чакащите!

# 737
  • Мнения: 57
Аз правих разширена биопсия преди трансфера с дъщеря ми-имонологична,микробиологична и имплантационен прозорец.Пусках имунологични и генетични изследвания.Аз също съм със запушени тръби ,една напълно и една леко пропусклива .Това не е проблем освен ако не е установено хидрисалпингс.
А знаете ли, тъй като не всички клиники правят ЕРА тест, дали може да се направи такова изследване в някоя друга клиника. При мен казаха, че ще направят биопсия за да се види, дали няма някаква инфекция, въпреки, че всичките ми изследвания винаги бяха добри, но не разбрах, дали е разширена и дали се проверява и на имунологично и микробиологично ниво и имплантационен прозорец. Някой може ли да изясни как стоят нещата с биопсията. Къде ви е правена и дали  в самата клиника се обработва или се изпраща на друго място

# 738
  • Мнения: 148
Здравейте момичета, аз искам да попитам ,тъй като съм чела във форума ,че някои от вас правят акопунтура,никога не съм ходила а една позната се занимава с това, с какво помага и какво да кажа като отида , да обясня проблема за да знае къде да поставя иглите? Съжалявам за въпроса ако не е по темата...

# 739
  • Благоевград
  • Мнения: 2 878
Аз правих разширена биопсия преди трансфера с дъщеря ми-имонологична,микробиологична и имплантационен прозорец.Пусках имунологични и генетични изследвания.Аз също съм със запушени тръби ,една напълно и една леко пропусклива .Това не е проблем освен ако не е установено хидрисалпингс.
А знаете ли, тъй като не всички клиники правят ЕРА тест, дали може да се направи такова изследване в някоя друга клиника. При мен казаха, че ще направят биопсия за да се види, дали няма някаква инфекция, въпреки, че всичките ми изследвания винаги бяха добри, но не разбрах, дали е разширена и дали се проверява и на имунологично и микробиологично ниво и имплантационен прозорец. Някой може ли да изясни как стоят нещата с биопсията. Къде ви е правена и дали  в самата клиника се обработва или се изпраща на друго място

Аз съм в Надежда, мисля, че там си правят изследванията.

# 740
  • Мнения: 959
Аз съм правила акупунктура. Не бих казала, че имаше ефект, но пък е релаксиращо. Помага за подобряване кръвотока към яйчниците и оттам и трябвало качеството на яйцеклетките. Поне на мен така ми беше обяснено. Лекарят, при който ходех знаеше къде се слагат иглите за такива случаи.
Моята препоръка е да пробваш. Дори и да не ти помогне, ще те отпусне.

# 741
  • Мнения: 1 327
Аз също съм в Надежда ,но те не правят точно ЕРА тест .

# 742
  • Мнения: 148
Благодаря ти, ще отида!
quote author=Penguin4e link=topic=1414436.msg44639106#msg44639106 date=1650309097]
Аз съм правила акупунктура. Не бих казала, че имаше ефект, но пък е релаксиращо. Помага за подобряване кръвотока към яйчниците и оттам и трябвало качеството на яйцеклетките. Поне на мен така ми беше обяснено. Лекарят, при който ходех знаеше къде се слагат иглите за такива случаи.
Моята препоръка е да пробваш. Дори и да не ти помогне, ще те отпусне.
[/quote]

# 743
  • Мнения: 157
Mialma, аз също съм ходила на акупунктура преди един от трансферите ми. При мен беше уж за подобряване на кръвотока в матката, което да повиши шанса за имплантация, както и за релаксация. Мен лично нито ме релаксира, даже едва чаках да свършат процедурите (бях си закупила пакет), както и трансфера беше неуспешен (без имплантация). Но затова пък няколко пъти ми спукаха вени. Аз лично едва ли бих повторила освен, ако не е някой класически китайски "гуру". Неправилно правена акупунктурата даже може и да навреди.

# 744
  • Мнения: 139
Здравейте, да се похваля. След трансфер на 2 четири дневни ембриончета , теста ми е назначен за  12 ден (26 ти април) , трансферът ми беше на 14 ти април. Пия ношпа и слагам циклогест.
Успех и търпение на всички чакащи❤️❤️❤️

# 745
  • Мнения: 123
Гледам, че на доста жени им изписват но шпа. ( на мен не са ) Интересно ми е каква е идеята на това хапче, че и всеки ден по три ? Извинявам се за въпроса.

# 746
  • Мнения: 959
Гледам, че на доста жени им изписват но шпа. ( на мен не са ) Интересно ми е каква е идеята на това хапче, че и всеки ден по три ? Извинявам се за въпроса.
Отпуска мускулатурата, намаля контракции на матката.

# 747
  • Мнения: 1 327
Оле аз ако напиша какво взимам направо цяла аптека-Утрогестан,фолиева,Зарзио,Преднизолон,Фраксипарин,Прегнил 🤪🤪🤪.С дъщеря ми бях на друга схема ,сега друга.

# 748
  • Мнения: 312
Аз пия Естрофем,Дуфастон,Но-шпа,Бусколизин,Елевит,Аспирин Протект,слагам си Утрогестан и съм с лепенки Климара.Бия си Фраксипарин. Преднизолона ми го спряха на първия ден след трансфера.....интересно Шанел защо са ти го оставили на теб🤔

# 749
  • Мнения: 1 327
Аз го започвам от 3-ти ден след трансфера.Някаква нова схема на д-р Стаменов е .Различно е всичко ,не е както когато бях с дъщеря ми.Тогава слагах през ден фракси и през ден Зарзио .А сега всичко е по схема с някакви почивки .Първо всеки ден после почивка после през ден.Нещо ново е.

Общи условия

Активация на акаунт