Дългото чакане след трансфер-тема 97

  • 45 168
  • 751
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 327
Cvety.Yankova много е рано за кръвен ,пък камо ли за пиклив.Не гледай другите .Моя приятелка в момента е в 6 м ,на 9 ден ЧХГ и беше 43 .Нали се досещаш на 6 ден колко щеше да е !С дъщеря ми на 10 ден беше 189 .Всеки е различен ,всеки отделя различно ЧХГ ,но 6 ден е прекалено рано .Защо си го причинявате това .За 5 трансфера разбрах едно горе долу 10 ден за  мен е най-удачния ден за кръвен .Пикливите направо ги изключих от играта когато започнахме ин витрото .Само за спомен си направих на ЧХГ около 1000 за албума на дъщеричката ми.И на всичкото отгоре сега на двата ЗЕТ-а имам Прегнил.Той съдържа АЛФА ЧХГ и всеки уринарен ще ми е положителен.Затова изследваме БЕТА ЧХГ ,за да няма отражение.

# 721
  • Мнения: 322
Знам, че сигурно ще кажете че е много рано, но днес си направих уринарен тест- отрицателен е. Шести ден след свеж трансфер, на две петдневни ечбриончета. 🥺 Гледам в ютуб видеа, на някои жени от четвъртия ден има бледа втора чертичка, при мен на шести нищо… Имам леки менсъруални болки, както и болка в гърдите. Приемам Естрофем и слагам Утрогестан, та може и тях да са тези “симптоми”. Страх ме е да ида да направя кръвен тест, пикливия колкото и отрицателен да е вде пак е само шести ден и все още има някаква надежда в мен….

Незнам какво очаквате от толкова ранен ден, а тези с положителен пиклив на 4 ден нямам думи...
Какво се случва след трансфер на пети ден?

Ден след ЕТ — Развитие на ембриона

Ден 1: Обвивката на бластоциста започва да се пука.

Ден 2: Бластоцистът продължава да се освобождава от обвивката си и
започва да се закача към маточната стена.

Ден 3: Бластоцистът се закача все по-дълбоко и започва имплантацията.

Ден 4: Имплантацията продължава.

Ден 5: Имплантацията е завършена, клетките, които в последствие ще се превърнат в плацента и фетус вече са започнали да се развиват.

Ден 6: hCG започва да навлиза в кръвта.

Ден 7:  Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 8: Феталното развивие продължава и hCG продължава да се секретира.

Ден 9: Нивата на hCG са вече достатъчно високи, за да бъде установена бременност.

# 722
  • Мнения: 312
Дори това ,което Karlii е описала е ЗЕТ.
Трансфер на ден 3-ти:
Ден 1 = денят на трансфера.

1 ден – Ембрионът продължава да расте и от 6-8 клетъчен ембрион се превръща в морула (16-64 клетки).
2 ден – Клетките на морулата продължават да се делят и тя преминава в стадий бластоцист (70-100 клетки).
3 ден – Обвивката на бластоциста започва да се пропуква, така нареченото „излюпване“.
4 ден – Бластоцистът продължава да се излюпва от черупката си и започва да се прикрепя към лигавицата на матката.
5 ден – Бластоцистът продължава да се прикрепя по-дълбоко в лигавицата на матката и започва имплантацията.
6 ден – Имплантацията продължава.
7 ден – Имплантацията е приключила. Развитието на клетките, които ще се превърнат в плацента и фетус е започнало.
8 ден – ЧХГ започва да нахлува в кръвния поток.
9 ден – Развитието на плода и плацентата продължава, ЧХГ продължава да се секретира.
10 ден – Развитието на плода и плацентата продължава, ЧХГ продължава да се секретира
11 ден – Нивата на ЧХГ са вече достатъчно високи, за да се установи бременност.
Можете да направите тест (ако вече не сте го

# 723
  • Мнения: 322
Дори това ,което Karlii е описала е ЗЕТ.
Трансфер на ден 3-ти:
Ден 1 = денят на трансфера.

1 ден – Ембрионът продължава да расте и от 6-8 клетъчен ембрион се превръща в морула (16-64 клетки).
2 ден – Клетките на морулата продължават да се делят и тя преминава в стадий бластоцист (70-100 клетки).
3 ден – Обвивката на бластоциста започва да се пропуква, така нареченото „излюпване“.
4 ден – Бластоцистът продължава да се излюпва от черупката си и започва да се прикрепя към лигавицата на матката.
5 ден – Бластоцистът продължава да се прикрепя по-дълбоко в лигавицата на матката и започва имплантацията.
6 ден – Имплантацията продължава.
7 ден – Имплантацията е приключила. Развитието на клетките, които ще се превърнат в плацента и фетус е започнало.
8 ден – ЧХГ започва да нахлува в кръвния поток.
9 ден – Развитието на плода и плацентата продължава, ЧХГ продължава да се секретира.
10 ден – Развитието на плода и плацентата продължава, ЧХГ продължава да се секретира
11 ден – Нивата на ЧХГ са вече достатъчно високи, за да се установи бременност.
Можете да направите тест (ако вече не сте го

Това което съм копирала от първа страница е за трансфер на 5 ден. Далисвеж или ЗЕТ тук се говори за развитие, чиста биология. След като напоследък все по - често чета, че има разлика в развитието, да ви попитам - каква според вас е разликата в развитието на ембриона при ЗЕТ и при свеж трансфер?

# 724
  • Мнения: 312
Карли съобщението ми не беше насочено въобще към Вас, исках момичето да разбере ,че развитието става бавно и ранното тестване може само да навреди. Както виждате аз съм описала свеж трансфер на ембриони на 3 ден при трети ден те търпят развитие до бластоцисти още два дни и имплантацията започва на по-късен етап от замразен трансфер на ембриони на 5 ден.

# 725
  • Мнения: 1 327
При ЗЕТ обвивката на ембриона е по-твърда .Ако не се направи асистиран хетчинг и се остави сама да се разпука може да се забави имплантацията.В първата клиника ,която посещавах не правиха хетчинг .

# 726
  • Мнения: 322
При ЗЕТ обвивката на ембриона е по-твърда .Ако не се направи асистиран хетчинг и се остави сама да се разпука може да се забави имплантацията.В първата клиника ,която посещавах не правиха хетчинг .

По тази логика, защо не се прави трансфер ден по-рано?

# 727
  • Мнения: 31
Здравейте, благодаря за отговорите. Както казах абсолютно наясно съм, че е рано…. Предполагам въпреки това разбирате как се чувствам. За уточнение със свеж трансфер съм на пети ден, така че описаното е точно по темата. Благодаря. Явно всички с положитвлните тестове на пети- шести ден са много големи късметлийки, разбирам и че всеки организъм е различен, но чакането е убийствено…

# 728
  • Мнения: 322
Здравейте, благодаря за отговорите. Както казах абсолютно наясно съм, че е рано…. Предполагам въпреки това разбирате как се чувствам. За уточнение със свеж трансфер съм на пети ден, така че описаното е точно по темата. Благодаря. Явно всички с положитвлните тестове на пети- шести ден са много големи късметлийки, разбирам и че всеки организъм е различен, но чакането е убийствено…

От личен опит бих казала, че по - добре чакане още ден, два отколкото стресът от фалшиво отрицателен пиклив тест. Успокойте се и ви пожелавам хубава стойност на ЧХГ след няколко дни.

# 729
  • Мнения: 1 327
Няма как ,връщат се спрямо денят на замразяване спрямо О при естествен цикъл или при контролиран ЗЕТ си има друга схема ,но пак се съобразяват с денят на замразяване.И все пак не е задължително да се забави излюпването му и от там имплантацията ,но го има като вариант.Затова не винаги всеки ембрион попада в тези установени граници за имплантация

# 730
  • Мнения: 190
Момичета ,моят 2ри опит приключи с отрицателен резултат!Ще починем сега,стискам палци на всички чакащи за положителни тестчета Hug

# 731
  • Мнения: 1 327
denni82 Съжалявам за резултата.Познат ми е и въпреки, че ми е гадно всеки път си казвам ,че ще се случи чудото някой ден .И аз така вече си давам почивки .Последната почивка беше една година.Миналата година точно по това време бях пак тук.Отрази ми се добре .

# 732
  • Мнения: 2
Указанията след трансфер важат до датата на тест, освен ако не са ви казали друго. Направете кръвен тест, за да видите има ли имплантация, кървенето не пречи на тази информация.
Здравейте направих кръвен тест,но не разбрах дали е имало имплантация.Само че е атрицателен резултата е 0.83 от 1.И ако е нямало защо е така.

# 733
  • Мнения: 747
Указанията след трансфер важат до датата на тест, освен ако не са ви казали друго. Направете кръвен тест, за да видите има ли имплантация, кървенето не пречи на тази информация.
Здравейте направих кръвен тест,но не разбрах дали е имало имплантация.Само че е атрицателен резултата е 0.83 от 1.И ако е нямало защо е така.
Здравейте, не е имало имплантация, резултатът е категоричен. Защо не е имало, никой не може да каже. Некачествени ембриони, освен ако не са с предимплантационна диагностика - има възрастов фактор, проблеми - възпаление и др. по матката, ако е свеж трансфер, имплантационен прозорец би трябвало да е хванат. За мен обаче не е проблемът това, че не сте си поставяла лекарствата, което със сигурност не бива да правите отново.

Последна редакция: пн, 18 апр 2022, 19:37 от Danita 14

# 734
  • Мнения: 123
Здравейте, дами. Записвам се и аз с моя втори опит. Първият неуспешен. Сега втория ми е 4ти ден след трансфер на три тридневни ембриона ( два с перфектно качество и един с добро) Моля се за всички ни да имаме само +  🙏

Общи условия

Активация на акаунт