(Био)зеленчукова градина-нашето райско кътче (тема 47)

  • 34 456
  • 754
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 312
Голяма красота пак показа.След като ги бях купила попаднах на твоята публикация, ако бях я видяла преди това щях да взема и аз Тайко.Имаше и се чудих кои да избера.Може и такива да взема,макар че стават много.Ще опитам и аз да отгледам в саксии черита.Стига да стане разсада.
А колтучат ли се черитата, да знам кво да кажа на татко?

# 76
  • София
  • Мнения: 12 291
Голяма красота пак показа.След като ги бях купила попаднах на твоята публикация, ако бях я видяла преди това щях да взема и аз Тайко.Имаше и се чудих кои да избера.Може и такива да взема,макар че стават много.Ще опитам и аз да отгледам в саксии черита.Стига да стане разсада.
А колтучат ли се черитата, да знам кво да кажа на татко?
Тайкото са доста хлебни и сладки, така че ако не обичате такива не съжалявай.
Чела съм, че не се култучат, но става наистина гора. Аз лично поне в началото, да не е съвсем отдолу разклонението ги култуча, после спирам, но наистина нищо че са черита стават поне при мен огромни храсти. Първата година изобщо не бях преценила това и не можех да стигна Тайкото да го обера отвътре. Втората бях малко по-подготвена, култучех тук, там и оставих повече растояние между растенията.
А да и който си насади Тайко да не се изненадва на формата на листата. Картофен вид са, изобщо не изглеждат като доматени листа, а като картофени, но е домат резултата все пак накрая. Първата година докато не роди и не хапнах все още не бях убедена, какво ще излезе.
Аз продължавам да се боря с бататите. Най-накрая отпървият заложен батат преди месеци, оранжев от магазина имам един достатъчно пораснал филиз. Има и втори, но не расте. Много тегаво с тези батати. Моите наскоро както писах почнаха да пускат и растат буквално с часове, тъкмо единият филиз беше стигнал до тавана на етажерката и го отрязах и него. Вчера отрязах от оранжевият батат единият филиз и го натопих във вода да се вкоренява, но вече леко е и увехнал. Почнал е да прави коренчета, но все пак не съм убедена, че ще стане нещо.
Ето и няколко снимки. На първата снимка са два мои батата, които пускат филизи, на втората е и купеният оранжев батат за съпоставка. След това има снимка на отрязаният филиз и подготовката му преди да го натопя във вода да се вкоренява.
На отрязаното място от пазвата на предното листо, обикновено моите си пускат още веднъж поне филизче.
Скрит текст:



# 77
  • София/Варна
  • Мнения: 1 453
Много зарибяващо, като вляза да чета тук.
Ще се гледат батати и да не родят поне ще много зеленичко и красиво. Може ли да се премятат по оградата?
Зарибих се и за кейл. Вече имам семена и не знам кога се прави разсад, абе нищо не знам.Четох разни статии кога се сее и сади кейл и нищо не рабрах.
Може ли малко помощ от дамите,които са гледали кейл?

# 78
  • Мнения: 1 602
Може да слагаш кейла. Аз моят го сложих, в оранжерията е. Към началото на март скубя и разсаждам.

# 79
  • Мнения: 9 912
Освен Тайко има ли друг популярен сорт продълговато сладко чери? Опитвам се да разбера какво садиха по случайност роднини м.г. Взех семе оттам, но не го надписах и сега не знам какво садя, а обещах да осигуря разсад. Много ни хареса, но по вашето описание май не е толкова хлебно и с "картофени" листа.

Получих чувал дървесна пепел. Как да го нахвърлям, без да изгоря нещо насадено? В момента имам ягоди, пресен лук и чесън на по 10-15 см поникнал.

# 80
  • Мнения: 11 492
Когато е умерено с пепелта няма да имате проблем. Все едно сол слагате, а не да се наслага.

# 81
  • София
  • Мнения: 5 212
В Кауфланд има седмична тема Градина. Стават ли:
Ножица за храсти 15 лв
и Телескопична ножица за клони и храсти за 19 лв

В Лидъл препоръчвам комплект ножици за 5 лв, супер  качество са за по лев и половина Simple Smile
Колтуча, бера билки и тн с тях

# 82
  • Мнения: 10 720
Лидълски ножици 3 уморихме вече. На едната ММ й огъна насрещника с клон 😁
Стават за тънки клончета и не много. Ние много режем. И на дългата лидълска й се разказа играта, 2 пъти я заточва.
Ножица ми поръча ММ по-професионална, реже като масло 😏
По-нататък и акумулаторна ще си взема.
https://www.emag.bg/universalna-lozaro-ovoshtarska-nozhica-vesco … -a3/pd/D5MS5VBBM/

# 83
  • Мнения: 11 492
Изключително важен и ценен инстумент за мен от Кауфланд тази седмица. Препоръчвам.
Скрит текст:

# 84
  • Мнения: 1 814
Здравейте,колко често да поливам разсада домат? Вече и избил , в саксията е и му махнах найлона, Преместих го и на по студено (така ме посъветва),но понеже пръста му изсъхва, не разбрах, трябва ли да поливам?
Благодаря!

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 197
Тези черита хубави ли са?
Скрит текст:
Търсих и черно чери на Флориан,но нямаше.Имаше такива,но не взех https://www.agrogradina.bg/cheri-indigo-piur-drops
Попаднах на мнения от миналата година на Айла и там ги хвалеше тези черни черита.И едни симпатични цветни касетки видях  пълни с черита с разбор на сортовете.

От тези кръглите жълти черита имахме преди няколко години. Родиха двойно на червените, но пък на вкус бяха едни воднисти и никой не ги хареса. Майка ми им намери приложение в бурканите с домати, ей така цели и заляти със сок от обикновените домати.
И аз съм купила червени като твоите Мила тази година.

Някой дали има опит с катерливи рози? Миналото лято насадих четири такива. Казаха да не ги режа първата година. Та не съм ги правила нищо. Ще се радвам на съвет как се оформят.

Последна редакция: ср, 02 мар 2022, 10:39 от pables_m

# 86
  • София/Варна
  • Мнения: 1 453
Днес насях кейл, 3 вида и четох за декоративното зеле. И това ще се сее, хем цвете и красиво и хем в салатата ще отиде. И било ама много, мнооого полезно. Ако се окаже и вкусно, ще е трепач.

# 87
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 812
колко често да поливам разсада домат?
У нас се поливат всеки ден по малко, да е влажна почвата.

# 88
  • Мнения: 756
Аз ги поливам през ден, като видя, че почвата изсъхва.

# 89
  • Мнения: 1 814
Благодаря Blush

Общи условия

Активация на акаунт