СЕДМИ КЛАС 2021-2022 Тема 7

  • 48 262
  • 793
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 044
Жива да не бях! Синчето има 32т. от втори модул на Регалия. Значи общо ще са към 85.
Браво! Страхотен резултат!

При вас пишат ли оценки на стихотворенията наизуст? Тия опълченци ѝ взеха здравето на наборката и нали пусто оценките са ни нужни по тоя предмет Neutral Face

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 16 114
Благодаря за новата тема на Нина!
Скиорче,стискам палци да се нареди всичко при вас!

Започвам да се ядосвам на нашият господин по география. Вече цяла седмица мина,откакто правиха теста,а той още не ги е проверил.

# 32
  • Мнения: 161
При нас въобще не ги карат да учат стихотворения. Но то учителката по БЕЛ е много зле, тя ни е от тази година...най-редовно вторият час от блока е почивка за нея и учениците! Добре, че е частната учителка да правят анализи и да го кара да учи произведенията , но трябва ли да се ходи на уроци, за да разчиташ, че ще се научи нещо?!? Но това е друга дълга тема....

# 33
  • Мнения: 1 376
Момата не учи стихотворенията... Дори когато уж трябваше... Пак не беше го научила 😈
Обаче сама реши, че понеже бърка цитати от "Хубава си, моя горо" и "Отечество любезно, как хубаво си ти" трябва да научи поне едното🤔
Тииии да видиш 🤣🤣🤣

# 34
  • Мнения: 1 044
Нашите ги учат и ги изпитват до един на целите стихотворения. Няма как да мине между капките, а то буквално няма кога да ги учи .. училище, тренировки, уроци, пробни матури. Да видим сега каква оценка ще цъфне.

# 35
  • София
  • Мнения: 3 060
Нашите ги учат и ги изпитват до един на целите стихотворения.
Същото. Даже стихотворението е разпределено до тук е за три (сега на Опълченците за 3 е увода), до тук - за 4, до тук за 5 и 6 само за цялото. При това, ако запецнеш някъде няма помощ, няма "подаване на реплики" - спират те и точка. Ако не си стигнал следващия праг - за колкото си научил. На всичкото отгоре на това изитване се посвещават поредица часове, те са дълги стихотворения и поне 1/3 от класа иска да ги каже целите. Първи номер е най-онеправдан. Joy

Последна редакция: пт, 25 фев 2022, 14:44 от мандаринка

# 36
  • Мнения: 8 230
Нашите са още на "Една българка". Учат стихотворения наизуст, ни дългите - не. Или поне според моя син е така. Никакъв шанс няма да научи "Опълченците на Шипка" от игла до конец. Аз и не бих настоявала. Мисля, че все ще разпознае цитат от него. Аз честно си признавам, че позарязах по БЕЛ. Някой и друг преразказ или тест през почивните дни и това е. Не ми е интересно, не ми се и занимава, а и време нямам за всичко. Каквото научи в училище, това ще е. Приела съм, че ще е петица за годината. За шест е абсурд да се пребори. Ще си работим математиката. Аз само от нея разбирам. И на двама ни е приятно да решаваме заедно задачи. И от тестове по математика не се дърпа, защото ги прави бързо и знае, че след това няма да го занимавам с друго.

# 37
  • София
  • Мнения: 758
При нас не ги искат на изуст, само някои стихотворения. Тази уч. година казваха "На прощаване " като госпожата те прекъсва и ти казва цитат и ти трябва да продължиш. И така 4 пъти, от различните части на стихотворението.

# 38
  • при моите любими
  • Мнения: 2 528
В класът на дъщеря ми точно вчера учиха "Опълченците на Шипка" на изуст. Учи го до 23 часа вчера и днес стана в 6 да го затвърди. Преди малко получих оценка в школо. Явно са ги изпитвали. И аз много не го разбирам наизустяването.

# 39
  • София
  • Мнения: 56
Здравейте, при нас ги учат наизуст и съответно ги изпитват. Получихме и резултат за ПИ Релагия Модул 1/2. Тотал 93т не е зле, но не стига за заветните училища с математика.

# 40
  • Мнения: 9 689
Има смисъл да ги карат да наизустявот заради идиотките въпроси в тестовете.

# 41
  • Мнения: 1 738
Учи наизуст "На прощаване". Сега трябва да захващаме "Опълченците на Шипка". Направо ме втриса - на детето ученето наизуст не му се отдава, а тези са и дълги, и тегаво върви. Доста пиене изпих докато учи "На прощаване" и въпреки това имах желанието да си направя харакири накрая. Ставахме и лягахме с "На прощаване".

При моето е оценен само първия модул на Регалия - 65/65т. Погледнах сега отговорите му на втори модул - там има грешки. Да видим колко ще го оценят, грешките не са големи и не са фрапантни. Любопитно ми е и дали разписва достатъчно качествено нещата. Много съм доволна от тези ПИ. За сверяване на часовника са идеални.

Последна редакция: пт, 25 фев 2022, 15:29 от *PipiLota*

# 42
  • София
  • Мнения: 758
PipiLota, уауу за резултата на 1 модул.
mickname,  браво за точките. Този резултат е блян за нас. За училищата е така за жалост.

# 43
  • София
  • Мнения: 3 022
Днес ни изпратиха"разяснения" във връзка с предстоящата кампания по прием на ученици в VIII клас.Направи ми впечатление мед.свидетелство при записване.
Цитат:оригинал на медицинско свидетелство, издадено от общопрактикуващия лекар на ученика - за кандидатстващите по специалност от професия в професионални гимназии и професионални паралелки в профилирани гимназии, обединени и средни училища.
Правилно ли разбирам,че всички ще трябва да извадим това свидетелство?По спомен когато записвах баткото изискваха го само за професионалните паралелки.

# 44
  • София
  • Мнения: 12 003
Пак е само за професионалните паралелки - то си е казано в цитирания текст.

Общи условия

Активация на акаунт