Мъжете и бракът

  • 41 968
  • 1 609
  •   1
Отговори
# 15
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 269
Мъжът предлага брак тогава,когато е сигурен,че това е жената.
Има мъже,които живеят с партньорката си няколко години,дете имат,но не желаят да сключат брак.
Разделят се,събират се с друга жена и на третия месец се женят.
Реален случай.

# 16
  • Мнения: 3 350
Подкрепям горното мнение. Просто трябва да е влюбен. Нищо друго.

# 17
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Аз не виждам нищо искрено и добронамерено в това да не желаеш брак, защото половината от придобитото по време на него щяло да остане за партньора.

В повечето случаи, жената е ощетената от едни такива преместливи отношения, защото тя, за да роди деца на един мъж, да се грижи за тях, да се грижи за дома, трябва да се лиши от възможност да е финансово равнопоставена за определен период от време.
Имам нагледен пример на такива отношения - дълга връзка, после две деца, жената не е работила от няколко години вече, за да гледа тези деца, а той си купува апартамент на негово име, разбира се без тя да е включена по какъвто и да е начин като собственик, въпреки, че и тя влага някаква сума пари от себе си при покупката на жилището. Живеят двамата с децата в това жилище, там тя се грижи за всички, тя чисти, тя готви, за там пазарува и влага средства, с които да осигурява нормален живот, нали.. уж не е на гости.. но някой ден, ако той реши, че вече не я иска, тя няма да има нищо и буквално ще трябва да започне от нулата + две деца.

Всеки сам си решава какви компромиси е готов да прави, но в отношения, в които аз ще инвестирам всичкото си време, внимание, грижа, емоции, ще родя деца и ще гледам и ще се грижа и за тях... бих искала да имам поне сигурност, че няма да остана на улицата, защото нещо се е случило с партньорът ми, или просто сам е решил, че вече не ме иска.

В тази ситуация, законът добре е измислил как да се погрижи за хората, когато биха били в уязвим период от живота си, и на така нареченият партньор, няма да му е толкова лесно и безгрижно да си хване шапката, щото така е решил.
Само дето определения период от време, за който жената трябва да се лиши от възможност да е финансово равнопоставена е една година за дете (защото в модерното общество има неща наречени ясли и детски градини), след това ако толкова желае може да се върне на работа, хайде да го съпоставим със банков заем, за един апартамент примерно, който се изплаща 25-30 години и който обикновено е на името на мъжа (защото аз пък познавам такива семейства), и жената утре решава да се разведе получавайки половината, докато мъжа продължава да изплаща още десетилетия, в предишните поколения сватбата е била наистина до края, което е давало сигурност и на мъжа и на жената, защото никой от двамата не би посмял да се разведе без ама наистина много основателна причина, защото да си намери друг партньор е било изключено, а сега не е така, и особено случващи се раздели по безумни причини, достатъчно е да се отворят дори темите тук, някъде четох, че някаква потребителка беше писала, че обмисляла развод, щот не и се чистело или нещо от сорта, ако знае, че след това никога няма да си намери мъж, всички ще я гледат с лошо око и ще бъде отхвърлена от обществото дали въобще ще и минат такива мисли през главата (като разбира се това се отнася в същата степен и за мъжете).
А ако липсата на сватба беше такава минавка за жената нямаше да има пък такива жени, които не искат да се омъжват, а пък раждат деца каквито и аз познавам, интересното е, че в тея случаи жената е със собствено жилище и финансово осигурена, а там където имам и близки наблюдения изобщо не е защото мъжът не е, в единия мъжът изкарва колкото жената (и двамата имат високи доходи), в другия повече от жената (там доходите са по-нормални и там пък мъжът е дал пари за ремонта на апартамента теглейки кредит без да е записан никъде като наследник).
Защо да искат брак, жената си живее у тях, готви, чисти..
Ако една жена иска брак, просто отива да живее у мъжа, едва след като се вземат, за да е сигурно.
Нали, и като отиде да се окаже, че нито може да готви, нито да чисти, и мъжът се е минал Smile , незнайно защо в тоя форум жените си мислят, че за мъжа най-важното е жената да може да готви и чисти.
Дмитри, то пък защото е пълно с читави мъже, които само ходят и питат за читави жени, и видиш ли - не се намират. Joy
Истината е, че жените прекалено бързо предлагат всички екстри и тестдрайв-ове, като по този начин лишават мъжа от желанието да се старае. Това не означава, че не са читави. Но за мен, до голяма степен сами се прецакват, ако реалното им желание е да сключат брак и да имат деца.

В крайна сметка, кой се старае, стреми се, и се бори за нещо, което му е поднесено вече в краката, без да е положил особени усилия? Визирам основно съвместното съжителство и игричките на семейство още от първите месеци на връзката.
Жените прекалено бързо предлагат всички екстри и тестдрайв-ове в повечето случаи на финансово осигурените мъже, които неминуемо се отнасят със съмнение, дали тея екстри и тестдрайв-ове не са именно заради финансовата им осигуреност, а не поради чувства и любов, защото си спомням много отдавна (тогава бях наивен тийн и не ги разбирах тея работи, то честно казано и сега не ги разбирам, защото най-ценното нещо на всеки човек е времето) една кака как ми казваше за приятеля си, чакам го да ми купи апартамент и ще го разкарам.
Наши приятели живеят без брак, тя ми е споделяла, че не би се омъжила за него, защото знае, че няма да остареят заедно.
Какво той си мисли - не знам.
Едно дете, чакат второ.

На мен лично не ми беше важно да подпишем, но да родя дете без брак - не и в този живот.
Мъжът ми казва същото - детето след брака.
Това не мога да го проумея, защо една жена знаейки, че няма да остарее с даден мъж ще ражда деца от него, женската логика винаги ми е била тотално непонятна.
Тоест мъжът дори и да има сериозни намерения да казва, че иска само секс и нищо друго така ли? Thinking
Женещ се мъж се разпознава ако жената наистина търси женещ се мъж, а не банкомат (в повечето случаи).
В общия случай жените са тези със семейни ценности, не мъжете. Освен това на жените се повтаря, че мъжете търсят само секс, така че жените със семейни ценности няма да пуснат на мъж, който им признава, че търси само секс. По-младите жени обаче ще се вържат на мъж, който си играе ролята и се прави на сериозен на приказки, и ще си мислят как са намерили читав мъж, докато въпросният си търси просто бърз секс по неморален начин.
Това за банкомата не разбирам как може да е най-големият мъжки страх, като в общия случай мъжът не може себе си да подсигури, камо ли дете.
Ами в общия случай аз не виждам това, почти винаги мъжът за когото жената иска да се омъжи е по-добре финансово осигурен от нея, като изобщо не говоря за моделки и т.н. (където нещата са ясни) говоря за сравнително интелигентни жени (защото само с такива поддържам контакти). Лично мен не ме е страх, защото просто парите никога не са ме вълнували, винаги съм искал единствено да имам толкова колкото са ми нужни за моя начин на живот (който е скромен и ме кара да се чувствам добре), разбира се ясно осъзнавам, че ако дай боже се появи жена, в която да се влюбя (сингъл съм) и след това дете  ще трябва да увелича доходите, но с ясното изискване, че и жената ще може да поема грижа и отговорност за себе си, разбира се има мъже, които нарочно искат жена им да е зависима от тях (не само финансово ами и емоционално и т.н.), за да си трае, но това си зависи и от самите жени, които са съгласни на това защото на жените както се повтаря, че мъжа иска само секс така се повтаря и че собствено жилище и/или високите доходи са гаранция за това, че мъжа става за качествен партньор и баща, само дето това няма нищо общо с реалността (познавам жени оплакващи ми се, че мъжа не обръща внимание ни на нея ни на децата само и само за да изкара повече пари и изобщо не е защото ако намали работата ще останат гладни, което за мен въобще не е ок, защото в повечето случаи особено след появата на децата хората забравят, че имат човек до себе си, който не е даденост, а има нужда от внимание и това се отнася и за мъжете и за жените). На мъжете в същото време пък им се повтаря, че една жена ако на първа среща не си плати нейната част, а очаква мъжа да я почерпи задължително е златотърсачка и така кръга се затваря.
Въпроса в общия случай, който ти даваш като пример е дали жената може да подсигури себе си и поне половината от нуждите на евентуално дете.

# 18
  • INFJ
  • Мнения: 9 333
Много дълги постове, породени от големият страх някоя да не ти вземе 5те лева от джоба.
Много са малко жените, които ще откажат брак. Много са жените, които ще се съгласят на отношения без брак, защото смятат, че нямат друг избор.
И това, че жената една година стои вкъщи са глупости. Нямам нито една приятелка, която да е стояла една година вкъщи. Всички смятат, че е прекалено рано детето да бъде хвърлено на непознати в толкова ранна възраст. А ако се роди и второ дете през това време, лесно се събират едни 3-4 години, в които не си способна да работиш.
А дори децата да ходят на ясла/градина, нямаш никаква гаранция, че няма да боледуват през седмица и пак да се налага да седиш вкъщи.

# 19
  • Мнения: 14 802
Jerami, излишно дълъг пост, в който развиваш чисти хипотези за нещо, което я стане, я не, обясняваш какво ти лично смяташ за себе си, хем чакаш обстоятелствата да се наредят свише, хем ти преценяваш обстоятелствата...
Липсата на финансова стабилност след определена възраст показва дефицити на характера - безотговорност, мързел, нерядко интелектуален дефицит. Под финансова стабилност нямам предвид 5цифрен нетен доход и списък с движимо и недвижимо имущество, а  самостоятелен живот и покриване на личните разходи без дотации от мама, буркани от баба, две кредитни карти и 3 бързи кредита. Това е санитарен минимум, който всъщност много мъже не покриват.
Напълно нормално е жена да не иска да започва връзка с мъж, заради когото първо трябва да загуби време, пари и нерви да му докаже, че не е използвачка, пък после да се надява той евентуално да я оцени и евентуално тепърва да спре да го мързи и сам да се напъне да направи нещо полезно за бъдещото семейство и деца. Това е емоционален и времеви автогол за жената, резултатът е меко казано несигурен. Също е и финансов автогол, което щеше да е жалко, ако не беше смешно на фона на мъжките претенции.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 14 357
Има недостиг на семейно ориентирани жени със здрава ценностна система. И изобилие на такива, които са прекрасни за нещо временно.
Горките мъже, те идеални, мъже на място, ама жените им криви, читавите в недостиг. Wink

# 21
  • Мнения: 18 295
Само да обясня за нямащите деца, че по време на майчинството не стоиш вкъщи без един лев, както мислите, а първата година получаваш нормалния си доход - 90 %, ама без удръжки, което е горе-долу същото, и само втората година вземаш фиксирана сума, която не я ли направиха вече 720 лв. (пак не е без един лев). Тъй че майчинството не ви разсипва кариерата, нито ви оставя без пари, освен ако сте били безпарични и докато сте работели преди това и не сте били в майчинство.

# 22
  • SF
  • Мнения: 21 096
Мъжете не искат брак, защото ги мързи и не им се правят разходи за сватби, дантелки и пеперудки, които радват жената и приятелките й.
Но и много жени твърдят, че са против брака и не им е нужно някой да подписва с тях.
Станаха модерни изреченията: "Един подпис не променя нищо! Ако реша, че ще правя нещо, и с подпис, и без подпис ще го направя!"
Много млади жени, от страх да не ги обявят за селянки, повтарят мантрата, че не държат на брака. Не им вярвам, но те много стръвно го повтарят и не оставят място за никакъв спор по темата.

# 23
  • INFJ
  • Мнения: 9 333
Връщането на работа е по-големият проблем, адаптацията след това. Едно нещо, ако не го практикуваш дори само няколко месеца, може да изостанеш доста. Зависи за каква професия става дума.
А и са малко работодателите, които те посрещат с отворени обятия, ако от 3 години не са те виждали. Обикновено това е ситуацията в семействата с породени деца. Т.е. може да се наложи и нова работа да търсиш, ако правят всичко възможно, за да те откажат да работиш при тях. А на новата работа, боб хвърлят за майки с малки деца.

# 24
  • Мнения: 14 802
Лоре, а кой взима болнични да ти гледа детето, когато, не дай Боже, е болно?

Много млади жени, от страх да не ги обявят за селянки, повтарят мантрата, че не държат на брака.
Амин.

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Лоре, а кой взима болнични да ти гледа детето, когато, не дай Боже, е болно?
Очаква се това да е майката.

Мъжът ми (законния Благоверен) взима болнични за да придружи детето в болницата за операция. Попитали го това дете няма ли майка. Да не говорим, че е в друга болница, преди години отказаха бащата да е придружител. Аз кърмех.

# 26
  • Мнения: 18 295
Е какво значение има, болничните да не са неплатени? Пак си имаш дохода.

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 23 639
Е какво значение има, болничните да не са неплатени? Пак си имаш дохода.
Друго се има предвид, жените се развиваме по-трудно кариерно за да имаме по-високи доходи И заради децата. Защото нагласата е, че жените взимат болнични за гледане на дете, мъжете не. Което в 90% от случаите в Бг е така. От тази гледна точка - при дете жените инвестират повече (време, усилия, финанси) от мъжете. Да не говорим какво инвестира от тялото си и здравето си жената за да се роди дете. Една бременност и раждане.

# 28
  • Столичанин ама не в повече :D
  • Мнения: 1 993
Много дълги постове, породени от големият страх някоя да не ти вземе 5те лева от джоба.
Много са малко жените, които ще откажат брак. Много са жените, които ще се съгласят на отношения без брак, защото смятат, че нямат друг избор.
И това, че жената една година стои вкъщи са глупости. Нямам нито една приятелка, която да е стояла една година вкъщи. Всички смятат, че е прекалено рано детето да бъде хвърлено на непознати в толкова ранна възраст. А ако се роди и второ дете през това време, лесно се събират едни 3-4 години, в които не си способна да работиш.
А дори децата да ходят на ясла/градина, нямаш никаква гаранция, че няма да боледуват през седмица и пак да се налага да седиш вкъщи.
Брех започнаха персоналните атаки Smile щяха да имат база ако това беше първото ми мнение, ама човек лесно може да види, че просто така си пиша (а и говоря, което понякога признавам дразни хората в офлайн света, но аз съм си многопластова личност с неизчерпаем речник Sunglasses ). Оправдания винаги могат да се намерят, да може би е по-добре детето да се пусне на ясла на втората година или дори директно на детска градина на третата, да, може да боледува повече, но тук давам за пример възможности, които оборват твърдението ти, че жената била принудена да е финансово неравнопоставена за дълго време, което излиза, че не е така, а това е неин личен избор, но ок нека да са 3-4 години, пак могат ли да се сравнят с 30 години и то 30 години където няма мърдане, защото банката не я интересува има ли икономически кризи, здравословни проблеми и т.н. Това, че малко жени ще откажат брак и много ще се съгласят на отношения без брак, защото смятат, че нямат друг избор е така, но тук пак опираме до избора на мъже на вторите и в случаите, поне които аз виждам да се случва това мъжът е финансово привлекателен, и жената за да не изпусне финансово привлекателния мъж, защото знае, че не нейно място ще се появи друга, приема да живее с него без да се омъжва, от което произхожда заключението, че за нея е важно, не да се омъжи, а да е с финансово привлекателен мъж, така че излиза, че всъщност има друг избор.
Jerami, излишно дълъг пост, в който развиваш чисти хипотези за нещо, което я стане, я не, обясняваш какво ти лично смяташ за себе си, хем чакаш обстоятелствата да се наредят свише, хем ти преценяваш обстоятелствата...
Липсата на финансова стабилност след определена възраст показва дефицити на характера - безотговорност, мързел, нерядко интелектуален дефицит. Под финансова стабилност нямам предвид 5цифрен нетен доход и списък с движимо и недвижимо имущество, а  самостоятелен живот и покриване на личните разходи без дотации от мама, буркани от баба, две кредитни карти и 3 бързи кредита. Това е санитарен минимум, който всъщност много мъже не покриват.
Напълно нормално е жена да не иска да започва връзка с мъж, заради когото първо трябва да загуби време, пари и нерви да му докаже, че не е използвачка, пък после да се надява той евентуално да я оцени и евентуално тепърва да спре да го мързи и сам да се напъне да направи нещо полезно за бъдещото семейство и деца. Това е емоционален и времеви автогол за жената, резултатът е меко казано несигурен. Също е и финансов автогол, което щеше да е жалко, ако не беше смешно на фона на мъжките претенции.
Ми не знам какви мъже са в твоето обкръжение в моето мъжете покриват личните си разходи. Вече без кредити е трудно, аз съм единствения човек който познавам без такива (ама пък имам други задължения, само човек, който се е съдил с топлото знае за какво става на въпрос, живот и здраве тая година най-накрая ще приключат нещата), но е хубаво да не се забравя и какви са средните работни заплати, за които работят повечето хора. А жената, която иска мъжа да е със самостоятелен живот и покриване на личните разходи без дотации от мама, буркани от баба, две кредитни карти и 3 бързи кредита, дали може да предложи същото в замяна?
Мъжете не искат брак, защото ги мързи и не им се правят разходи за сватби, дантелки и пеперудки, които радват жената и приятелките й.
Но и много жени твърдят, че са против брака и не им е нужно някой да подписва с тях.
Станаха модерни изреченията: "Един подпис не променя нищо! Ако реша, че ще правя нещо, и с подпис, и без подпис ще го направя!"
Много млади жени, от страх да не ги обявят за селянки, повтарят мантрата, че не държат на брака. Не им вярвам, но те много стръвно го повтарят и не оставят място за никакъв спор по темата.

А пък жените искат брак ама и тях ги мързи и не им се правят разходи за сватби, дантелки и пеперудки. Има една поговорка на вълка врата му е дебел, защото сам си върши работата.

Последна редакция: сб, 26 фев 2022, 12:37 от jerami

# 29
  • София
  • Мнения: 187
Решението на констатациите на двата пола за недостиг на качествени партньори е лесно - живеем си в мета-вселените и толкова. Инак все се разминаваме някъде и за нещо.

Общи условия

Активация на акаунт