За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 24 512
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 216
Здравейте, моля ви за изпитана и успешна рецепта за фунийки. Искам да направя, но никога не съм правила и не искам да съм на пробата и грешката, поне рецептата да ми е сигурна Simple Smile Синът ми е опитал фунийки на рожден ден и много му харесали, та искам да се опитам да го изненадам Simple Smile
Рецептата е на моята баба.
Фунийки

    1 ч.ч. захар
    1 ч.ч. олио
    2 яйца
    1 кг брашно(колкото поеме)
    амонячна сода на върха на ножа +
    1 капка оцет

или

    1 к.л сода

Омесва се тесто, което престоява 1/2 час в хладилника.
Разстила се и се нарязва на прави, дълги ленти, широки 2 см.
Навиват се около фунийката.
Нареждат се на разстояние в намазана тава.
Студени се пълнят с крем.

# 46
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Тесто за пица как да замразя? Веднага след като го замеся или трябва да втаса и тогава? И като го извадя какво следва?

# 47
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Тесто за пица как да замразя? Веднага след като го замеся или трябва да втаса и тогава? И като го извадя какво следва?
Първо втасва веднъж и тогава прибираш на дози (ако правиш по-голямо количество) и добре завито, а като извадиш - размразяваш и ползваш.

# 48
  • Точно където трябва
  • Мнения: 4 751
Т.е. като размразя не втасва пак?

# 49
  • In transit
  • Мнения: 11 818
Т.е. като размразя не втасва пак?
Напротив, трябва да втаса. От фризера го изваждате да се отпусне. Най-добре е да се остави за една нощ в хладилника да се размрази, след това се оставя навън да се стопли за 30-40 минути и се оформя.

# 50
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Като правя пица измесвам тестото - втасва, оформям блат, слагам плънката и пека - едно втасване.
Така и замразеното... а пък ако му е оставено повече време за размразяване и ще втаса пак. Но не е нужно.

# 51
  • Мнения: 1 140
Може ли помощ за едни пуешки шницели? Идея си нямам как да ги приготвя, само искам да не са пържени. Благодаря!

# 52
  • In transit
  • Мнения: 11 818
Може ли помощ за едни пуешки шницели? Идея си нямам как да ги приготвя, само искам да не са пържени. Благодаря!
По същия начин както пилешките. Мариноват се, панират се с яйца и галета, след което се пекат на фурна с вентилатор.

# 53
  • Бургас
  • Мнения: 16 114
Запечи ги в гореща фурна.

# 54
  • Мнения: 9 108
Трябва да декорирам едни меденки с вафлена хартия. Имам бял фондан. На който ще поставя плаките, но нямам тайлоза и никакво лепило. Дали ще стане с вода и захар 50/50? И друго дали трябва да се намаже готовата бисквита накрая с нещо за блясък?
Вафлената хартия се лепи с кайсиево желе, друго светло, или кристалина. С вода ако е фондан на фондан. Намери някое от горните. За блясък може да намажеш, но бавно съхнат и лепнат

# 55
  • Мнения: 10 502
Скрит текст:
Здравейте, моля ви за изпитана и успешна рецепта за фунийки. Искам да направя, но никога не съм правила и не искам да съм на пробата и грешката, поне рецептата да ми е сигурна Simple Smile Синът ми е опитал фунийки на рожден ден и много му харесали, та искам да се опитам да го изненадам Simple Smile
Рецептата е на моята баба.
Фунийки

    1 ч.ч. захар
    1 ч.ч. олио
    2 яйца
    1 кг брашно(колкото поеме)
    амонячна сода на върха на ножа +
    1 капка оцет

или

    1 к.л сода

Омесва се тесто, което престоява 1/2 час в хладилника.
Разстила се и се нарязва на прави, дълги ленти, широки 2 см.
Навиват се около фунийката.
Нареждат се на разстояние в намазана тава.
Студени се пълнят с крем.

Много благодаря Simple Smile

# 56
  • Мнения: 274
Здравейте, моля ви за изпитана и успешна рецепта за фунийки. Искам да направя, но никога не съм правила и не искам да съм на пробата и грешката, поне рецептата да ми е сигурна Simple Smile Синът ми е опитал фунийки на рожден ден и много му харесали, та искам да се опитам да го изненадам Simple Smile
Аз правя по тази рецепта
Рецепта за фунийки
3 яйца,1 чч захар,1 чч кисело мляко с 1чл сода,1/2 чч олио и около 700 гр брашно
За крема
1 л прясно мляко,7 суп.лъжици брашно,7 суп.лъжици захар,2 ванилии и 50 гр масло

# 57
  • Бургас
  • Мнения: 16 114
Някъде назад из страничките,имаше снимка на орехчета.
Продават ли се още тези формички и къде?

# 58
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Някъде назад из страничките,имаше снимка на орехчета.
Продават ли се още тези формички и къде?
https://www.google.com/search?q=%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B8+% … p;sclient=gws-wiz

# 59
  • Бургас
  • Мнения: 16 114
Ехааа,благодаря ти,Морена!

Общи условия

Активация на акаунт