Мартенската изненада подрани, дъжд от бебенца вали 💙💗 Тема 10

  • 28 473
  • 658
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 489
Аз за щастие нямам стрии за момента и дано така останат нещата. И от първата бременност нямам. Както и черта на корема не ми е излизала както преди, така и сега.
В петък минах преглед и първи тонове- 2600 е бебчо,34 гс. Имам доста подготвителни и менструални болки. Следящата ми каза да си взимам повече магнезий за да облекча дискомфорта. Както каза тя-то тръгне ли да се ражда и всичкия магнезий на света няма да го спре 😂.
С първата бременност не съм изпитвала такива болки, всъщност чак в родилното изпитах болка. Преди това просто ми беше тежко…..а сега си е мъка…..
На 07.03 влизам в 9я месец и съм си дала срок на 11.03’да съм родила 😂 е не се издържа вече….
То е корем, то са килограми, то са подути крака….. чувствам се като тюлен и се движа като фрегата….
Измрънках си едно хубаво 😂

# 46
  • Мнения: 5
Здравейте, от февруарската тема съм и силно се надявам момата да се ражда, термина ми е днес, но няма индикации, 0 разкритие, няма тапа никакви контракции. Надничам тайничко и във вашата тема 😊 Мира пиша ти тъй като и аз ще раждам в Дева Мария и както до вчера нямах избор на екип набързо събрахме такъв ще раждам при доктор Минчев. Тъй като имам роднини на високо ниво в медицината и сме проучвали нещата мога да ти кажа, че в девата са добри специалисти. За мнение друго ако търсиш силно ти препоръчвам доктор Калчева. Парушева също е добра преди няколко години тя успя да ми постави диагноза ендометроза (а няма да ти казвам колко лекари бях обиколила) не знам дали ми обърна по обстойно внимание, защото съм израснала пред очите ѝ, но си разбира от работата. Драгнева също е добра. Не си назначавай сама лечение. Бъди спокойна ако се наложи да излезе по-рано вярвам, че всичко ще е наред.

Приеха ме по обяд днес ..
Скоро живот и здраве ако останат добри тоновете ще имам бебче …
Моят АГ е д-р Ирмов
Силно вярвам ,че ще се грижат по-добре навън за бебчо…
Просто се надявам да качи бързо ,да се адаптира и да не е дълго в кувьоз и далеч от мен
Днес казаха че е най-много 1,200 гр

# 47
  • Мнения: 311
Успех Мира, бебоците са малки само по размери, иначе са си големи бойци, всеки един от тях! Стискам палци всичко да е наред!

# 48
  • Мнения: 563
Nedavl чакай още малко стискай поне средата на 9 месец 😊
Мира успех, вярвам, че всичко ще е наред
Tanq6 хем много ви се радвам, хем мъчно ми става, защото мисля, че и аз ще съм така, много ще плача като ме друснат емоциите, най вече заради раздялата с детето, а за кърмата нормално е да се мръщи нали не са отпушени хубаво каналите, ще събере сили скоро да суче силно. 💕

# 49
  • Мнения: 30
Здравейте и от мен и честити бебчета на всички мами да са живи и здрави. на 18.02 и ние вече си имаме малко бебе Тервел .роден е 50 см и 3350 кг . няма такова щастие , леко раждане на останалите който чакат още 😊😊😊

# 50
  • София
  • Мнения: 744
И моето Мартенче стана февруарче. Докторът беше казал, че трябва да го задържим до 26.02.2022, когато съм в 38+0г.с. и след това да излиза когато си иска. И той го послуша - вчера в 16:29ч се появи Симеон, 3850гр, 54см.❤ За съжаление веднага ми го взеха, защото се беше нагълтал с околоплодни води и като изплака изплю малко водичка. От вчера му помагат да диша по-лесно и ако днес е добре, мама ще го гушка. 🙂 Все пак ще останем една седмица в болницата да го наблюдават. Раждането мина леко (да живее спиналната упойка!!! Бих родила 10 деца така) - с няколко напъна буквално излезе - нямах представа за времето, но не е повече от 5-10мин. Постоянно ми се въртеше в главата лекцията за дишането на Елена Василева и докторът и акушерката чак ме похвалиха, че напъвам както трябва. Но преди това бях приета с изтичащи води и за 12часа бях с 1см разкритие. 🤦♀ След поставянето на окситоцин, разбрах какво е това животно болезнени контракции и докато сложат упойката, беше тежко. Наложи се да изчакам, защото всички от предродилна зала започнахме да раждаме едновременно. Имам няколко козметични шева, но за 2-3 дни трябва да се оправя и предвид размерите на бебето, не е нищо.
Както казват всички като си видиш бебето, всичко си е струвало и лошите преживявания се забравят. Видях, че пишете за стриите. Мен вечерта много ме сърбеше корема и продължавам да се мажа активно и защото досега не видях нови и ще ме е яд ако се появят след раждането. Доверете се на лекарския екип и леко раждане на всички! ☺

# 51
  • Мнения: 274
Честити да са Тервел и Симеон. Здрави, щастливи и безгрижни да растат и да станат достойни българи, като еладетелите, чийто имена носят!

# 52
  • Мнения: 120
Честити бебчета Тервел и Симеон💙💙
Да са живи и здрави, много да ви радват🤗 Бързо възстановяване на мамите🌺

# 53
  • Мнения: 237
Честит да е Тервел! 💙
Честит да е Симеон! 💙
Да растат много здрави и щастливи!
На мамите, бързо възстановяване! ❤

Аз съм вече в 39 г.с. Много силно се надявам до другата неделя да родя. Имахме малко фалшива тревога в четвъртък вечерта, но всичко утихна и на следващия ден на тоновете се хванаха 2-3 контракции 50-60 и 0 см разкритие. Всеки ден вървя по около 2 часа, ям фурми, подскачам си на пилатес топката, изкачвам стълби и от петък предиобяд не ми се е стегнал веднъж коремът и 1 контракция не съм усетила, тапата също не е паднала, само течението ми стана прозрачно и обилно. Утре съм пак на преглед, стискам палци поне да има малко прогрес. Днес ми е терминът по ПРМ, но заради късна ову от началото го смятаме 06.03. Искам вече да си гушна момченцето.

# 54
  • Мнения: 1 804
Честити Симеон и Тервел! Какви величествени имена в един ден! Нека бъдат много здрави и борбени! ❤️
Бързо възстановяване на мамите!

Аз имам две стрии на кръста, където имах и преди и все едно са продълженке на старите 2. Много странно изглежда. 😅 И на гърдите малко. Но аз не съм редовна с мазането изобщо. Като нищо след раждането, при свиването на корема, да се нацепи и той.

От снощи имам подготвителни по-начесто. Тръпна в очакване кога ще се превърнат в родилни.

# 55
  • Мнения: 311
Честито за появата на всички нови
“УЖ МАРТЕНСКИ”бебоци 😂😂😂 нека са живи и здрави, а мамите бързо да се възстановяват! Браво момичета! 💙💗

# 56
  • Варна
  • Мнения: 854
Честити да са Тервел и Симеон  Blue Heart
Да растат здрави и щастливи  Blue Heart
А на мамите желая бързо възстановяване!
Все още не виждам нови стрии, надявам се и така да си остане.
Линията, този път е по-светла и по-малка.
Коластра не съм забелязала, но и първия път нямаше следи,  докато не ми докараха бебето.

# 57
  • Мнения: 652
Честит Симеон! 💙 (Това беше едно от двете имена, които и ние обмисляхме и все още продължаваме 😄)
Честит Тервел! 💙
gigi91 благодаря ти много за лекцията на Елена Василева, току що я изгледах на един дъх и ми вдъхна кураж, че напоследък страха беше започнал да навлиза. 👍

# 58
  • Мнения: 759
Вчера се роди и моето момче. Наложи се секцио, защото продължаваше да стои косо, а аз имах болки. При мен имаше усложнения, но казаха, че се случвало понякога и не се знае защо. Спиналната упойка не ме хвана и усещах всичко, доктора започна да реже и аз усещах, затова ме приспаха. После започна един кошмар, явно не съм спала напълно, защото помня някакви единични, но сливащи се сцени, придружени с халюцинации и така с часове, даже и след като са ме извадили от операционната съм бълнувала, отговаряла съм на разни въпроси, но не съм знаела къде се намирам общо взето. Чак вечерта се събудих наистина и можех да мисля адекватно. Много ме боли операцията, но малко по малко минава, вчера бяха нетърпими болките. Била съм с матка пред разкъсване, така че може и от това да са по-силни. Все ви казвах, че аз съм дребна и бебето е голямо за мен и наистина е било така, но е можело да бъде опасно, така че добре че направихме операцията. Ако можех да родя естествено, бих си спестила секциото, не знам как си го причиняват доброволно това някои жени, като никога не знаеш при теб как ще мине, ние не сме предполагали, че ще има тези усложнения при мен. И така нито чух бебо как е изплакал, нито го видях и още не съм го виждала, освен на снимки от доктора. Преди малко ме качиха от реанимацията в стаята и сега си почивам, за да мога да отида да си взема бебето.

# 59
  • Мнения: 1 804
Сим, честито момченце! Да ви е много здрав! 💙 Изтръпнах като каза "започна да реже, а аз усещах". За съжаление съм чувала и други такива истории, включително това за матката. Радвам се, че все пак сте добре. Бързо възстановяване! 🌷

Общи условия

Активация на акаунт