Тъжно

  • 2 187
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 502
Спомням си как навремето като се каже ,че ще се чисти пред блока се звънеше на домофоните на всички и от всеки апартамент идваше  по някой.

# 16
  • Мнения: 6 417
Винаги съм се чудела защо виждам само 1 брой захвърлени обувки(не, че ми трябват и двете де). Обаче що все по една се търкаля? Някой е ходил някъде си и тя му се е изхлузила от крака ли?  newsm78Ей на туй викам аз мистерия Shocked

# 17
  • Мнения: 3 740
Не, не чистихме, за да дадем пример, а защото ни беше неприятно. Аз не съм от трепетните домакини, дето всичко им блести и свети, мързелът ми е дълбоко присъщ, но ако не искам да живея в гето, няма друг начин.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Миналото лято организирах децата пред блока да почистим заедно детската площадка. Много е хубава, макар и запусната и стара - обслужва 7 входа с по 15 апартамента всеки, има много деца на възраст 1-13 (по-големите не броя).
С голям ентусиазъм се включиха. Чистихме сигурно 2 часа и едвам 1/3 що-годе почистихме. На другия ден гледах как същите тези деца ядат чипс/солети/каквото там и пускат опаковката на чистеното вчера от тях. Майките им, които оставят шлюпки от семки, цигарени фасове и опаковки от храни не ги броя - впрочем, нито един възрастен освен мен не се включи.
За два дена площадката беше в същия вид като преди.
Опитах се да засея цветя в градинките пред входа - пред няколко от съседните входове има поддържани градинки. Нищо не излезна... каквото поникна, колите, които паркират върху бордюра на градинката, смазаха.
Редовно се разхождат домашните кучета, които с удоволствие отделят фекалии в пясъчника пред пързалката.
Ядосах се и се отказах. Една птичка пролет не прави. Пък. Да си се рият в боклука - все ми е тая. По-рано докато беше детето малко, го водех до по-далечни градинки без боклуци. Щом на самите живущи в блока не им пука сред какви боклуци и лайна играят децата им, аз ли да се грижа за това...

# 19
  • Мнения: 3 740
Е затова ми стана тъжно.

# 20
  • Мнения: 11 607

  newsm10 за вас и  newsm11 за собствениците на боклука!

# 21
  • Мнения: 2 759
Иначе всичко може да видиш в градинките...
     Прането на съседката, дето се плосна на тревата преди 6 месеца още си седи там  Crossing Arms.

Винаги съм се чудела защо виждам само 1 брой захвърлени обувки(не, че ми трябват и двете де).
     A-a-a, при нас са си по две, ндей тъй! Това с едната обувка обаче ми напомни за една приказка за Хитър Петър и Настрадин Ходжа  hahaha... Надали ги помни някой тез герои..

     И на мен ми стана тъжно вчера: както си пушех на балкона видях един клошар, който успя да си намери доста използваеми неща зад блока  Mr. Green.. Явно контейнерите вече не дават толкова 'плодове'... Но в интерес на истината поразчисти човека, де..

# 22
  • Мнения: 2 591
чета темата и пред очите ми изниква една случка от преди доста години, когато сестра ми беше на 4-5-6 години. бяха пред нас с едно комшийче (с една година по-малко), което ядеше кроасан. изяде си детето кроасана, и си пусна опаковката на земята, на което сестра ми реагира веднага :"Герганче, не прави така, замърсяваш майката - природа", а отговора, който получи беше: "Ква майка природа ма, я си гледай работата".....


мисля, че това дава до някъде отговор на въпроса къде се корени проблема - във възпитанието и мисленето!

# 23
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 828
Ако видя съседско дете да си хвърля боклука пред мен, веднага го строявам в три редици да си го вдигне и да го занесе към контейнера на 15 метра - и от двете страни на площадката има големи контейнери. Обаче, пусто - не мога (а и не искам) да вися по цял ден и да ги дебна.

Случвало ми се е следното: седим преди година по рядка случайност с малката на детската площадка пред блока. До нас друга майка с пак толкова голямо дете. Изведнъж Ау! Оу! детето й настъпва кучешко лайно в пясъчника на пързалката. Майката се суети и му се кара. Предлагам й хартия да му забърше подметката. Тя - тцъ. Хвана му крака и го остърга в бетоненото ограждение на същия пясъчник. Ми! Дреме й на нея, че следващо дете пак ще стъпи в същото лайно...

Или така: двете с детето. Понечва да си хвърли боклука на земята, аз на висок глас й казвам да не хвърля боклуци по земята, а да ги пусне в коша (на 1-2-3 метра от нас - в Пловдив поне дал Господ кошчета из паркове и улици). Тя така и прави, а в това време майки до мен (които виждам, че ме чуват) невъзмутимо си мятат боклуците, свои и на отрочетата, по земята...

# 24
  • Мнения: 3 740
в това време майки до мен (които виждам, че ме чуват) невъзмутимо си мятат боклуците, свои и на отрочетата, по земята...

...все едно, че утре техните деца няма да ровят в същите тези боклуци.

Отчет: тази сутрин почистената площадка беше облагородена с 3 бирени бутилки, едно патронче от твърд алкохол и недопита бутилка от 1,5 л минерална вода. До довечера очаквам включване от опаковки от кроасани и чашки от кафе.
Тъжно.

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 4 036
много тъжно
и ме е яд също така
Цвета, браво за положените усилия и жалко, че хубавият резултат не е за дълго!  #Cussing out
а ме е яд
защото аз НИКОГА не хвърлям боклуци навън
дори и използвано билетче да е
ами прибирам си го в джоба, докато не намеря кофа
ЗАЩО тогава, питам се, трябва точно АЗ да чистя мръсотиите на другите хора???
ААА  #2gunfire
Иначе уча Алекс на чистота!!! Наред с правилата на движение, го приучвам непрекъснато къде се хвърлят боклуците, и че САМО ТАМ се хвърлят...
Колко ли майки са като мен???  newsm78

# 26
  • Мнения: 3 740
а ме е яд
защото аз НИКОГА не хвърлям боклуци навън
дори и използвано билетче да е
ами прибирам си го в джоба, докато не намеря кофа
ЗАЩО тогава, питам се, трябва точно АЗ да чистя мръсотиите на другите хора???

Спрях да си задавам този въпрос. Не мога да променя мисленето на някой друг. Мога да направя това, което зависи от мен - да почистя около дома си, за да не се потрисам, когато влизам и излизам. Мога да създам добри навици на децата си. Бобо редовно се прибира с джобове, пълни с боклуци - освен собствените си хартийки, събира и тези на най-добрия си приятел, който имал обичая да ги пуска по земята. Иначе е свястно момче. Питам Бобо дали не се ядосва, че събира чужди боклуци, а той, който иначе е доста емоционален пубер, свива рамене: "Не, той все някога ще се научи да ги хвърля, където трябва."

# 27
  • Мнения: 2 022
Няма оправия, само солени глоби е решението, ще им дойде нагорно един месец и после ще се оглежда за кошче още преди да си купи закуската. От простотията лек няма. И в ЕС е така, да не си мислим, че те са по-умни и по-възпитани - като дойдат тук стават същите свине. Само, че там закона работи. Ето и приходи за бюджета и за поддържането на зелените площи и градинките. След като си социално същество и ползваш предимствата на цивилизацията ще се научиш да се държиш цивилизовано - ако не - отивай си при свинете и добитъка.

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 09:16 от Cygnus

# 28
  • Мнения: 35 971
Браво!
при нас има една градинка, която се нарича "мръсната градинка" - всички я знаят така и няма как да я объркат - намира се точно под балконите на един блок  Rolling Eyes

# 29
И при нас така. Мръсотия до шия. Иначе в блока живеят все някакви важни и уж интелигентни хора. Все още правим събрания на входа и те като викнат, че било мръсно... Ядосах се аз веднъж и разлепих бележки и в двата входа, че на еди си коя дата ще се прави почистване (беше преди Великден). В уречения час на въпросната събота бяхме само 5 човека. Аз, едно момче(гимназист) и трима пенсионери (две жени и един мъж). Старецът беше направил заострени пръчки, за да набождаме с тях боклуците. Все пак реших да тръгна от етаж на етаж, за да призовавам останалите. Изненадах се, обаче, че на всички точно в този момент им бяха дошли гости. Една дама, която най-много мърмореше за чистотата дори ми каза; "Защо си търсиш на д-то приключения? Пак ще стане същото"...Почистихме си ние петимата и от тогава вече 4 пъти го правим, но без да викаме никого. Последният път бяхме много доволни от това, че дойде и приятелката на момчето, която дори не живее в квартала.
Всичко си е до съзнанието на човек и съм сигурна, че тези с най-големите претенции са най-безотговорни.

Общи условия

Активация на акаунт