вашите 2 годишни дечица играят ли на PC

  • 6 557
  • 135
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 13 512
Malenaaa, от утре близначките на курс по комп. програми и технологии!  Mr. Green Глей ко става, изостанаха децата!
Вече реших: Детската градина на Траката ще е профилирана- маха басейна и правя компютърна зала и ще е IT детска градина.  Това ще завиши леко таксите, но съм убедена,че това е бъдещето... Таз' година  в градината, догодина- в яслата.
Diva, мalenna,Eta  и Катюша остават със старите такси.

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 00:44 от monda

# 31
  • Мнения: 5 255
По темата - Лора не проявява интерес към компютъра.
Дори обратното - усещам раздразнение, когато аз съм на него  Rolling Eyes
Затова по цял ден на един ТВ върви Baby TV за компенсация  Flutter
Всичко с времето си, но на 2 г.  Naughty

# 32
  • София
  • Мнения: 6 999
Не.

Най-много е гледала някое филмче на лаптопа ми и това е. Тя и ТВ не гледа много, любител е на книжките.

Много ме смислихте, но все пак май оставам за книжките. Дано не греша.

# 33
  • Мнения: 2 768
Затова по цял ден на един ТВ върви Baby TV за компенсация  Flutter

Хехе, и у нас BabyTv-то е на почит. Даже вече се научи да казва "баай"  Simple Smile

# 34
  • Мнения: 5 255
hahaha Joy ей Варна - кефите максимално /еле този малък отбор/   bouquet

# 35
  • Мнения: 6 039
майтапа на страна, но еднственото нещо с което Малена се занимава са книжките. Вече не знам колко са, по цял ден ги разлиства и нарежда, колкото може, ни кукли, ни играчки, нищоооооооооооооооооо

# 36
  • Мнения: 13 512
майтапа на страна, но еднственото нещо с което Малена се занимава са книжките. Вече не знам колко са, по цял ден ги разлиства и нарежда, колкото може, ни кукли, ни играчки, нищоооооооооооооооооо
Защото знае буквите и  и е интересно да срича....

# 37
  • Мнения: 5 255
.. и у нас BabyTv-то е на почит...
Peace много е добра, особенно за тяхната възраст  Wink
Лора има любими предавания вече  Mr. Green

# 38
  • Мнения: 2 839
Моля, в градината и на английски да се набляга. Ей на, конкуренцията вече го плещи като майчин.
Моите плафони само се млатят по цял ден, туй могат, щото туй виждат от мене и баща си.

# 39
  • Мнения: 13 512
Е, ще ги научим на толкова,колкото на конкуренцията"бай" да викат...

# 40
  • Мнения: 4 187
Malenaaa, от утре близначките на курс по комп. програми и технологии!  Mr. Green Глей ко става, изостанаха децата!
Вече реших: Детската градина на Траката ще е профилирана- маха басейна и правя компютърна зала и ще е IT детска градина.  Това ще завиши леко таксите, но съм убедена,че това е бъдещето... Таз' година  в градината, догодина- в яслата.
Diva, мalenna,Eta  и Катюша остават със старите такси.


Ееееее, искам и аз бе  Crossing Arms!

# 41
  • Мнения: 2 839
Ееееее, искам и аз бе  Crossing Arms!
ШШШШШШШШШШШШШШШШт!!! Не проявявай така явно интереса си, де! Не виждаш ли какъв наплив става! Ще ни изплющи монда един приемен тест по С++ на децата и тогава я омазахме  ooooh!

# 42
  • Мнения: 822
В детската градина на сина ми имат и ползват компютри.Един-два пъти седмично по половин час.Най-малките деца в групата са около 2г.-2г. 2м.Бих казала,че проявява интерес,но поне засега умерен.В градината им пускат образователни игри.Вкъщи му позволяваме по-скоро да рисува или пише букви и цифри.
Въпреки,че като цяло не одобрявам ранното "сближаване" с компютъра,явно бъдещето е на технизираните поколения.Имам доста познати,чиито деца се научават да щракат на клавиатурата преди да се научат да пишат.В училище ръкописното предаване на текст се практикува до 5-6 клас.Проекти,есета се предават основно в печатна форма.Писането на ръка вече е едва ли не отживелица...
Споделям това,защото според мен игрите на компютъра не са най-големият проблем.Образованието като цяло се обсебва от техниката.Добавям само,че детето ми ходи в обикновена градина. Има и специализирани,където всеки ден имат компютърни занимания.

# 43
  • Мнения: 1 840
...

Така че моето мнение е твърдо "не" за ПС-то на тая възраст.

И моето мнение е такова. Naughty

# 44
  • Мнения: 9 990
Ми моето е тъпичко явно, щото на 4  не се справя, иначе си има и детска мишка.Един гений в семейството стига... LaughingДостъп до компа е имало винаги неограничен, забрана в това отношение няма, а само насърчаване, но-не зацепва или не иска, незнам...обича да се прави, че работи-пише нещо там или драска на Paint-а, но до там...
Еееееееееее недей така Simple SmileГолемия прояви интерес към 4 г.Аз му пусках занимавки където да учи цветовете ,тази
http://www.dechica.com/games/game28/foodpuzz.swf
и други за съобразителност и т.н.,но той като че ли по-бавно схващаше какво се иска,а и като не успееше от първия път се отказваше ConfusedДокато малкия явно е по-наблюдателен и от батко си гледа ,много рано според мен се заинтересува.
 Затова и пуснах темата,че ми е интересно дали и други толкова малки умеят или моето е по-наблюдателно Crazy
А според мен не бива да се отказва ако има интерес ,защото има и занимателни игри  които може само да помогнат за развитието на детето.Докато можем ние да избираме какво да правят пред монитора Laughing

Аз това на майтам малко, не ги разбирай буквално думите ми..Смятам, че понеже в нищо не е спирана, особено по техниката да пипа-не и е толкова интересно WinkНе иска просто, ако реши-разбира се, че ще се справи, просто не и е интересно.Не смятам за кой знае колко удачно 2-3 годишни да цъкат игрички.Не на последно място-научи ли се да пише-ще я спуквам от диктовки, пък нека има сили после да играе, няма лошо... Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт