вашите 2 годишни дечица играят ли на PC

  • 6 550
  • 135
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 847
Играе от доста време вече. Започна с Телетъбис - има игрички на официалния им сайт. После продължи с АВС - има пъзели за подреждане и разни такива. Напоследък играе с една програмка на Дисни Magic Artist Studio. Също така си гледа ДВД-тата на компютъра (мониторът е Флаттрон), като сама си пуска компютъра, слага си диска, пуска си го и си пуска и уредбата... Честно казано не предполагах, че на тази възраст го могат да го правят... Щрака си с мишката супер обиграно. Другото забавление е да пише букви в Word, след като й ги направя с размер 100 примерно. Разбира се, не й позволям по повече от час да гледа.
Че то твойто дете се оправя с компютъра по-добре от доста възрастни.
 И е само на две,правилно ли съм разбрала? newsm78

От лентичката се вижда, че е на три. Пък и просто става въпрос за поредица от натискане на три копчета, не е кой знае какво. Въобще не се гордея с това, но ги обожава тези филмчета, явно че въобще не трябва да им се показва какво представлява компютърът или да им се пускат филмчета, защото после вече следва отказване с много усилия предполагам... Говорите и за книжките, имаме купища, "чете" ги с голям интерес, от скоро дежурният въпрос е "това как се чете, мамо?", а от една седмица вечер иска да й четем не друга книжка, а "Робинзон Крузо" в някакъв детски вариант...
Според мен едно решение на проблема е в дома да няма компютър. Дори и да не са проявили любопитство към него вашите деца, скоро ще го направят. При Стела стана точно заради форума - защото вижда мърдащи картинки и зайчета, и бебенца, и мамо "вземи ме в теб" и хоп покатерила се сама на стола....

# 46
  • София
  • Мнения: 4 867
габриела е на 4. не знам дали може да прави нещо на компютъра. ако й покажа как, сигурно ще се справи. доволна съм обаче от пълната й липса на интерес по отношение на точно този елемент от интериора. сяда пред компютъра понякога със сестра си - играят заедно на някакви игри или си разпечатват разни неща.
предпочитам да тича на двора вместо да не откъсва поглед от монитора.

# 47
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рая засега само дава акъл на кака си. Най-обичат игрите в дечица.ком.

# 48
  • Мнения: 791
Беше на 1г. и 8месеца като започна да сяда на компютъра. Посъветвах се с педиатърката му и каза,че ако е достстъчно отдалече и с добър монитор не се бърка да прекарва повече от 15-20мин. пред монитора. Купихме нов монитор с  всякакви защити. Така започна и той да се вредява на компа  Laughing . Сигурна съм, че на доста от вас им се струва предкалено и неразбираемо, но при нас е неизбежно -  аз и съпруга ми работим на компютри - и професиално  и в къщи, меко казано е, че сме маниаци. Laughing
Сега мъникът работи свободно на компютъра, колкото и странно да звучи. Играе с няколко игри - предимно с обучаваща цел, даже му взехме "Буквенка"-та. Сам си пуска анимацийте и разглегда снимките. Игрите му са най-различни,но за жалост повечето са на английски.

# 49
  • Благоевград
  • Мнения: 142

Определено и при нас интереса към компютъра се увеличи откакто започнах да посещавам този форум.
Все още не сме играли на игри,пък било то и образователни. Но винаги тича тя да го включи и първо иска песнички, а после се сеща и за другите екстри.
Наблягаме на книжките- вкл. и за оцветяване,пишем и рисуваме.От скоро се опитваме и апликации да правим.
Мисля , че тепърва ни предстоят истинските битки на тази тема. Naughty

# 50
  • Мнения: 6 461
Пламен е на 1ги2м и е редовно на компа .От него човек не може да се вреди.......... Mr. Green
Тошко е по големичък(3г и 9м) и иска само на моменти да му пусна някоя игра ,но винаги пита дали може.

# 51
  • Мнения: 824
Като чета отговорите на някои ....все едно аз съм му казала сядай и се учи ,не съм го поощрявала изобщо,но той гледа брат си редовно и явно е разбрал какво се прави  HugКакто писах и в началото, бях просто изумена,че целенасочено движи  мишката.И двамата обичат книжки,играят на двора ,оцветяват,правят си палатка от шаловете ми и декоративните възглавници ,не седят цял ден на PC,в тяхната стая няма и телевизор.Не казвайте аз не позволявам,защото нищо не се знае ако се заинтересуват ще искат да пробват,което е нещо нормално Hug
Аз знам ,че тук пишат все образцови майки които възпитават децата си по-книга  Peace
И аз бях такава ,докато не се роди малкия .Преди се чудех,ама това дете защо така прави,как може още да е с памперс и т.н.Но ето че малкия е напълно различен от брат си ,при него нещата стават по друг начин и вече знам ,не казвам никога моето дете така не прав.Всяко дете се развива по свой си начин понякога постъпките им ни харесват ,друг път не ,но всяко е със собствена индивидуалност Hug
много объркано стана,но дано сте разбрали какво исках да кажа bowuu

# 52
  • София
  • Мнения: 10 825
Дани е на 1 и 8 месеца и желанието му да щрака по клавиатурата и с мишката е огромно. Игри още не играе, но и аз не съм му пускала нищо подходящо за най-малките

# 53
  • Мнения: 3 211
Габи доскоро не проявяваше интерес, чак ме е яд, че й пуснах dechica.com и все ме кара да й ги пускам, но не иска тя да играе с мишката, по-скоро й е интересно да облича барбито, да храни катеричката, но аз не й ги пускам, правя се на луда, че имам друга работа или да играем на друго. Въобще не ми харесва малко дете да "работи" на компютъра. Наши приятели с момиче на 5 год. си купиха скоро компютър и като им отидем на гости, вместо както преди да си играят с Габи с играчките, по-голямата не става от РС-то, а Габи стои и я гледа. Много тъпо Twisted Evil
Ще удължавам колкото може този момент, докатовече няма да мога да й отклонявам вниманието с друго.
Обаче факт е, че децата на възрастта на Габи (3.5-4г.)играят съвсем спокойно с мишка и клавиатура.
Племенникът ми се оправяше на тази възраст съвсем спокойно с лаптопа и стандартния РС на баща си (брат ми е програмист и само това прави в къщи), докато на мен ми е доста терсене да ползвам такава мишка.

Off: може ли някой да ми каже каква е тази Baby TV, че се заинтригувах

# 54
  • Мнения: 3 927
Не. И не смятам скоро да я открехвам на игрите. Достъчен ми е таткото-маниак Twisted Evil. Иначе държи мишката и я движи така, все едно само на компютъра е седяла Mr. Green, но засега се задоволяваме само с анимации и то основно зимно време......

# 55
  • Варна
  • Мнения: 10 791
Да, за съжаление.... ooooh!

Толкова е добра, че просто някои мои колеги като ги гледам как не знаят за къде се хваща мишката, ми става смешно.

Хич не искам да се курдисва на компа, но... Има една детска игра за учене на буквите, руска е, но с нейна помощ от 2 месеца знае всички букви!  #Crazy

# 56
  • Мнения: 1 615
Детето ми е почти на 5 и въпреки това гледам да е настрани от игрите. РС-то й е само за филмчета и да се учи на това-онова.

# 57
  • Мнения: 990
Синчето ми не проявява голям интерес, което ме и улеснява, защото и според мен не е много полезно за толкова малко дете... По-скоро е вредно отколкото полезно! Даже и телевизора много не го вълнува... само рекламите гледа, а и аз дори не го включвам през деня.Колкото до компютъра, даже и мен ме дърпа постоянно да ставам от него, ако се заседя повече от 10 минути Simple Smile Предпочита да си играе в детската си къщичка, с колите, и разбира се да "чете" книжки. Когато съм свободна сядам да му чета приказки, а вечер е задължително!!! За сега го държа на страна от новите технологии Wink

# 58
  • София
  • Мнения: 847


Off: може ли някой да ми каже каква е тази Baby TV, че се заинтригувах

Цифрова телевизия с предавания и филмчета, подходящи за около 2-3 годишна възраст. Приятна музика, плавни движения, меки цветове - много е добра. Показва деца в различни дейности и различни ситуации - примерно "готвят", играят с топки и т.н. Самите предавания целят езиково обучение (на английски е), познаване на цветове, форми и т.н. Има я в цифровите пакети на кабелните телевизии.

# 59
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Ами тука на мъгливия остров започват училище на 5 години в държавните, и на 4-в частните училища. Във въпросното има не едно, ами две проверки, едната-доколко познава букви, цифри и подобни,

 Rolling Eyes newsm78хм, в частните училища на мъгливия остров започват училище на 4  и то с 2 изпита
 Laughingне ги е срам Laughing

Общи условия

Активация на акаунт