вашите 2 годишни дечица играят ли на PC

  • 6 546
  • 135
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 835
Не, не давам. Интереса и желанието ги има, справя се много добре, но аз не давам. Много рядко, съм я пускала, да играе на някой занимателни и образователни игри, но като цяло, не. Има време за всичко.

# 16
  • Мнения: 824
Ми моето е тъпичко явно, щото на 4  не се справя, иначе си има и детска мишка.Един гений в семейството стига... LaughingДостъп до компа е имало винаги неограничен, забрана в това отношение няма, а само насърчаване, но-не зацепва или не иска, незнам...обича да се прави, че работи-пише нещо там или драска на Paint-а, но до там...
Еееееееееее недей така Simple SmileГолемия прояви интерес към 4 г.Аз му пусках занимавки където да учи цветовете ,тази
http://www.dechica.com/games/game28/foodpuzz.swf
и други за съобразителност и т.н.,но той като че ли по-бавно схващаше какво се иска,а и като не успееше от първия път се отказваше ConfusedДокато малкия явно е по-наблюдателен и от батко си гледа ,много рано според мен се заинтересува.
 Затова и пуснах темата,че ми е интересно дали и други толкова малки умеят или моето е по-наблюдателно Crazy
А според мен не бива да се отказва ако има интерес ,защото има и занимателни игри  които може само да помогнат за развитието на детето.Докато можем ние да избираме какво да правят пред монитора Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 847
Играе от доста време вече. Започна с Телетъбис - има игрички на официалния им сайт. После продължи с АВС - има пъзели за подреждане и разни такива. Напоследък играе с една програмка на Дисни Magic Artist Studio. Също така си гледа ДВД-тата на компютъра (мониторът е Флаттрон), като сама си пуска компютъра, слага си диска, пуска си го и си пуска и уредбата... Честно казано не предполагах, че на тази възраст го могат да го правят... Щрака си с мишката супер обиграно. Другото забавление е да пише букви в Word, след като й ги направя с размер 100 примерно. Разбира се, не й позволям по повече от час да гледа.

# 18
  • Мнения: 6 039
Играе от доста време вече. Започна с Телетъбис - има игрички на официалния им сайт. После продължи с АВС - има пъзели за подреждане и разни такива. Напоследък играе с една програмка на Дисни Magic Artist Studio. Също така си гледа ДВД-тата на компютъра (мониторът е Флаттрон), като сама си пуска компютъра, слага си диска, пуска си го и си пуска и уредбата... Честно казано не предполагах, че на тази възраст го могат да го правят... Щрака си с мишката супер обиграно. Другото забавление е да пише букви в Word, след като й ги направя с размер 100 примерно. Разбира се, не й позволям по повече от час да гледа.

 Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

# 19
  • Мнения: 2 196
Играе от доста време вече. Започна с Телетъбис - има игрички на официалния им сайт. После продължи с АВС - има пъзели за подреждане и разни такива. Напоследък играе с една програмка на Дисни Magic Artist Studio. Също така си гледа ДВД-тата на компютъра (мониторът е Флаттрон), като сама си пуска компютъра, слага си диска, пуска си го и си пуска и уредбата... Честно казано не предполагах, че на тази възраст го могат да го правят... Щрака си с мишката супер обиграно. Другото забавление е да пише букви в Word, след като й ги направя с размер 100 примерно. Разбира се, не й позволям по повече от час да гледа.
Че то твойто дете се оправя с компютъра по-добре от доста възрастни.
 И е само на две,правилно ли съм разбрала? newsm78

# 20
  • Мнения: 13 512
 Е,това вече не мога да го повярвам! Не само ,че не познавам деца на 2 години,които да  играят на компютър, но и не съм си го представяла и в най-смелите си мечти..това дали не е някаква пързалка?

# 21
  • Благоевград
  • Мнения: 142
bouquetЗдравейте на всички!За първи път се включвам в мненията.Всички ги прочетох с голям интерес.
Ето и моето мнение.Моята Ана-Мария е на 1год.и 10м. и почти не мога да я отлепя от компа, освен ако няма някакви уговорки.За мишката просто не ми се мисли- очаквам всеки момент да тичам за нова.Много й харесва , но това което прави с нея е да я движи бързо и да щрака .Опитва се да я сложи на старта, защото там най-много й харесва.По клавиатурата също често щрака и казва че пише.
До тук и се изчерпват уменията на този етап.
От скоро се вълнува и от скайпа, хваща слушалките и ми посочва къде да натисна за да говори.
Обичаме да гледаме Том и Джери- но само една серия.Пускам я само когато тя сама си я поиска.
Определено не ми харесва големият и интерес към компа, но мисля че всичко е с времето.Ако спазваме някакви времеви ограничения всичко ще е наред.

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 08:11 от Ellypr

# 22
  • Мнения: 11 607
 Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Моя син на 3г. и нещо играе на компютъра от около Нова година - т. е. започна от 2г. и 4-5 м. Играе на един въртолет, на Тарзан, на Зума, на Фифа с батко си и на Дядо Коледа и Зайчето - но те са еднотипни игри! Оправя се и с различните настройки по компютъра! Вие можете и да не вярвата,но приемам гости! Но аз се срамувам от това! Не е нормално за мен и започна с компютърните игри твърде рано, прекалено рано, срамно рано! Та Рая не се оправя толкова добре с компютъра, колкото Йоан!!!!!!! Тук не става въпрос да пускане на диск на ДВД-то, пускане, изключване на РС-то и др. елементарни. Това бяха първите неща,които научи!  Ужас! Като се залепят тримата мъже в къщи за компа.......  Сега се опитва да подражава на големите в билярда! Не, той просто има учители в къщи! Няма да се учуда ако скоро се оправя по сложените във фаворитите сайтове в интернет! Нещо страшно е в къщи на тема компютърни игри!

Не се хваля с това,а се срамувам! Че не се е оказал ефективен контрола ми! Сега мога и контролирам само времето пред монитора!

# 23
  • Мнения: 11 607
Е,това вече не мога да го повярвам! Не само ,че не познавам деца на 2 години,които да  играят на компютър, но и не съм си го представяла и в най-смелите си мечти..това дали не е някаква пързалка?
Заповядай на гости!!!!  Hug Hug Hug Приемам като подарък нов компютър!!!!   bouquet

# 24
  • Мнения: 253
Е,това вече не мога да го повярвам! Не само ,че не познавам деца на 2 години,които да  играят на компютър, но и не съм си го представяла и в най-смелите си мечти..това дали не е някаква пързалка?
Заповядай на гости!!!!  Hug Hug Hug Приемам като подарък нов компютър!!!!   bouquet

 Аз нямам нужда от нов компютър, но ще видиш дете, което на 2г и 7м се справя доста добре  Embarassed

# 25
  • Мнения: 6 039
аз мисля, и съм абсолютно убедена в това, че на дете под 10г, комп не му е нужен. няма такава потребност, която да развива някакви умения за работа с комп.

никога не съм изиграла нито една игра, дори не знам как изглеждат, но това не ми пречи да се справям с няколко професионални програми.

аз си мислех, че децата в предучилищна възраст вече са застрашени от тази напаст, а вие ми говорите за 2-3годишни деца???? не, просто нямам обяснение? страшно се озадачих тази вечер, признавам.

# 26
  • Мнения: 2 768
Malenaaa, от утре близначките на курс по комп. програми и технологии!  Mr. Green Глей ко става, изостанаха децата!

Майтапа на страна, за мен е меко казано странно  Shocked не го приемам.

# 27
  • Мнения: 5 255
...сега съм и дала задача да обръща снимки, че ми е много досадно това упражнение и така.
Браво на Ади  Hug
А сега я научи и да качва снимки в интернет или да праща на мейли, че ми се изчака чакалото  ooooh!
В нея ми е надеждата  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 6 039
дъщеря ми одавна преинсталира windows, въпреки, че предимно работи с Linux, но аз говорех за игрите  Joy

# 29

Общи условия

Активация на акаунт