Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 19

  • 32 789
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 447
Може и в лабораторията на Токуда и никой нищо не пита. Специално за анти ха е ок и на двете места съм пускала и резултите са еднакви, но за д-димера в НКБ е по-точен.

# 16
  • Мнения: 18
Здравейте на всички. Моля за мнение за добър и адекватен лекар разбиращ от тромбофилия и следене на бременност. Сега съм при д-р Вецев, но последните прегледи нещо ми се струва доста неадекватен, а и не е само мое мнение това. На кратко с фактор 5 съм и с 4G/5G хетерозиготни, а терапия само аспирин 75. Като питам всеки път Вецев да включи Клексан, той казва има време. И последния преглед записа час за след месец😳 исках и питах за по чести часове, отговора беше: “ ако искаш се следи и на още едно място”….Благодаря Ви🙂

# 17
  • Мнения: 321
Момичета, аз имам един въпрос понеже съм мутацията с Б12. Имах дълги години дерматит, сега спрях Б12 за да го изследвам, но в момента пак се появи този дерматит. Не можах да разбера доц. Русев в този случай как да процедурам. Да направя един детокс? Обясни ми, че дерматита е отражение на състояние вътре в тялото. В момента се храня доста чисто, почти не ползвам препарати за почистване. Ако някой се е сблъсквал. Въпроса е как да го махна без да се налага да ползвам лекарство под форма на крем. 😄

# 18
  • Мнения: 5 024
Аз също съм с тази мутация и от дете имам екзема, която излиза от препарати, прах за пране, веро и тн. Сега разбирам, че има връзка с мутацията и В12. Ще ми е интересно някой наистина да сподели какво може да се прави, тъй като иначе се мажа с кортикостероиди, което не е вечна опция.

Иначе за Вецев - той е много зает напоследък, аз се отказах от него след миналото раждане. Отидете на хематолог, за да ви дадат терапия, АГ рядко преценяват правилно. Все пак хематологът е правилният човек за тромбофилия.

# 19
  • Мнения: 18
Аз също съм с тази мутация и от дете имам екзема, която излиза от препарати, прах за пране, веро и тн. Сега разбирам, че има връзка с мутацията и В12. Ще ми е интересно някой наистина да сподели какво може да се прави, тъй като иначе се мажа с кортикостероиди, което не е вечна опция.

Иначе за Вецев - той е много зает напоследък, аз се отказах от него след миналото раждане. Отидете на хематолог, за да ви дадат терапия, АГ рядко преценяват правилно. Все пак хематологът е правилният човек за тромбофилия.
Благодаря🙂

# 20
  • Мнения: 5 024
Сега видях, че си с Лайден. Той си е сериозен фактор, отидете при проф. Паскалева а за АГ препоръчвам др. Корсачки

# 21
  • Мнения: 18
Сега видях, че си с Лайден. Той си е сериозен фактор, отидете при проф. Паскалева а за АГ препоръчвам др. Корсачки
Сега видях, че си с Лайден. Той си е сериозен фактор, отидете при проф. Паскалева а за АГ препоръчвам др. Корсачки
За Корсачки си мислех и аз, но нещо отзивите от познати не са добри😔

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 6 009
Здравейте на всички. Моля за мнение за добър и адекватен лекар разбиращ от тромбофилия и следене на бременност. Сега съм при д-р Вецев, но последните прегледи нещо ми се струва доста неадекватен, а и не е само мое мнение това. На кратко с фактор 5 съм и с 4G/5G хетерозиготни, а терапия само аспирин 75. Като питам всеки път Вецев да включи Клексан, той казва има време. И последния преглед записа час за след месец😳 исках и питах за по чести часове, отговора беше: “ ако искаш се следи и на още едно място”….Благодаря Ви🙂
Аз съм при Вецев и съм с Фактор 2 Протромбин + още 4 мутации (от които два хомозигота). И мен ме държеше само на Акард 75 заради добрия кръвоток. И така до 12-13 гс, когато отидох при Паскалева и тя ми предписа терапия. Той прие терапията, но ми каза, че с този кръвоток той щял да ми включи НМХ чак към 20 гс.
А за прегледите веднъж в месеца - да и при мен беше така. През първото тримесечие ме викаше по-начесто (може би защото бях с кървене), след това само веднъж в месеца. Но както са казали по-горе, той е доста натоварен и явно избягва допълнителни прегледи. И аз се следя при още една АГ, тя също следи кръвотока, тя също ме вика веднъж в месеца. Редувам ги.
Но терапията с НМХ си я пое изцяло хематолога. Вецев само я приема.

За добър АГ, който следи бременни с тромбофилия, аз съм чувала добри отзиви за Колева  от Токуда. Аз за малко да я избера вместо Вецев.

Последна редакция: пн, 28 фев 2022, 20:37 от Brin de muguet

# 23
  • Мнения: 1 192
Терапия за тромбофилия се назначава от хематолог, от АГ може да очаквате следене на кръвотока. В последствие АГ може да коригира терапията, ако кръвотокът не е добре.
Познавам момичета, които са имали сериозни проблеми с кръвотока, Вецев ги викаше през 2 седмици, въпреки че знаеше, че се следят и другаде. Аз се следя по ЗК при друг и при него ходя на частно, тъй като не съм от София. И през 5 седмици ме е викал като няма проблем, но също знае, че се следя на още едно място. Има ли проблем, те вика на преглед и по-често. Стандартно всички лекари преглеждат в месеца 1 път, затова доста момичета се следят на 2 места, и така прегледите стават през 2 седмици.
Аз отидох при него с назначена терапия, която си остана с месеци, защото кръвотокът беше добре. Към 23-24 седмица каза, че според Анти Ха дозата е за увеличаване, но кръвотокът беше много добре и каза, че този кръвоток ще изхрани бебето без проблем до 30-32 седмица. Така и стана. Но вече ми увеличи дозата, едно на база Анти Ха, едно че каза в трети триместър кръвта се сгъстява повече. Промяната е съгласувана и с хематолог. За сравнение лекаря по ЗК рядко ми следи кръвотока, въпреки че знае за тромбофилията и често дори за след месец няма час.
Изберете си лекар, на който имате доверие.

# 24
  • Мнения: 85
При зацапване продължихте ли с аспирина и инджекциите?

# 25
  • Мнения: 2 271
Девойки, и аз имам чуденка за Вецев, следя се и при друг лекар, отидох при него за кръвоток и каза, че нещата далеч не са зле, бебето върви напред, но пак се сдобих с допълнителни лекарства, които не ми понасят добре. Ако се следя при него, трябва да се откажа от препоръките на моята лекарка, а си я харесвам, просто не следи на доплер... Много съм объркана и притеснена, нещо интуитивно не го усетих много този лекар, в същото време знам че ме гони параноята, а и четох че бил много добър за следене на тромбофилии, сега като прочетох мненията ви и почнах чуденката наново Simple Smile)

# 26
  • Мнения: 1 192
Няма какво да се чудиш, като не си го усетила, значи не е твоят лекар, но потърси някой, който ще ти следи кръвотока.

При зацапване продължихте ли с аспирина и инджекциите?

Още при първото зацапване ми спряха аспирина, после имах по-сериозно кървене и ми спряха НМХ за 3 дни. Но това трябва да го съгласуваш с лекар.

# 27
  • Мнения: 2 271
Абе то така е, но ако отида на пети лекар, ще ми каже пето нещо, и това само ме кара да го мисля 24 часа в денонощието, кой е прав, кой крив, може би ще ида на фетална морфология следващия път, там поне не се занимават да ти се месят в терапията.

Всичко тръгна от ФМ при Марков, който ми каза, че едната ми артерия не е добре, после се консултирах с ангиолог в Токуда, която рече да си кача Фраксито от 0,6 директно на 1,00, заради ниско Анти Ха при останали кръвни в норма. След две седмици отидох при АГ, занесох и изследванията и тя рече - много е 1,00, да пробваме на 0,8. Отивам при Вецев, и той ми казва - бебето е напред, всичко е наред, ама заради тая една артерия ми предписа съдоразширяващи, а Анти Ха-то можело да е грешно, и той го гледал само 20-30 процента - да съм си останела на 0,6, че можело да прокървя. От съдоразширяващите 3 дена ходя като ударена с мокър парцал и се чудя защо ми беше нужно, при все че бебето се развива добре да ходя напред-назад, ама нали гледаме да направим най-доброто възможно, та вече съм минимум за психотерапевт.  

Не знам другите хора изпадат ли в такива ситуации, или аз прекалено много му мисля и затова си го усложнявам, ама просто все се тревожа да не направя грешка, щото при толкова различни мнения явно наистина трябва да реша просто на кого да се доверя и толкова.

# 28
  • Мнения: 321
Аз също съм с тази мутация и от дете имам екзема, която излиза от препарати, прах за пране, веро и тн. Сега разбирам, че има връзка с мутацията и В12. Ще ми е интересно някой наистина да сподели какво може да се прави, тъй като иначе се мажа с кортикостероиди, което не е вечна опция.

Иначе за Вецев - той е много зает напоследък, аз се отказах от него след миналото раждане. Отидете на хематолог, за да ви дадат терапия, АГ рядко преценяват правилно. Все пак хематологът е правилният човек за тромбофилия.

С тази мутация е по трудно да се детоксикира тялото и за това го показва отвън по някакъв начин. Аз много отдавна не съм имала, сигурно от поне 2 години и сега не мога да разбера какво го провокира. Обаче, със сигурност се появи след като спрях Б12 преди две седмици. Утре съм на контрола. Моето е контакт дерматит на ръката, но ми се появяваше и на венерения хълм, и заради това отидох на преглед. По принцип се активират от млечните, уж, но не според мен не е така. И доц. Русев като ми обясних разбрах, че е просто заради детокса. Сега се сетих, че може да взема да пия ябълков оцет известно време. В момента поради проблеми със сърцето е нужно да консумирам месо и не мога да направя един свестен 5-7 дневен детокс. Доц. Русев каза, че е добре като сме с такава мутация да се детоксикираме поне два пъти в годината от 5 до 7 дни. Обясни ми и за една отваря от дюлеви семки, че действала много добре.

Много хубаво, че захванахте темата за д-р Вецев. Защото и аз мислех да отида на консултация да видя, дали ще ми допадне. Аз като съм си харесала един АГ, но нз. За това искам да отида при още някого. Вецев доста ми го препоръча една приятелка.

gushka какво съдоразширяващо ти изписа?

# 29
  • Мнения: 5 024
И аз съм от силно притесняващите се. Но моята АГ ме знам следи ли кръвотока  сега съм в 7гс и се филмирам дали всичко е наред. Не знам как да я питам без да излезе, че я подценявам или че нещо не си върши работата. Идеи?
Иначе мисля да посетя Корсачки или ако ми дадете идеи за някой друг който в толко ранна седмица да види кръвотока.

Общи условия

Активация на акаунт