Ноемврийски бебета 2022 ❤️

  • 37 922
  • 782
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 29
Ясно, ами почивай си максимално много, това поне е най-честия съвет, който получавам. Почивка, спокойствие и пълноценно хранене. Ако приемаш и витамини за бременни, със сигурност ще е от полза.

Благодаря ти ❤
Напоследък много ми се пие сок от портокали, мандарини и ябълки. Всяка сутрин си изстисквам.
Ти как си с апетита ? Какви витамини приемаш?
Ще се радвам, ако и другите дами споделят 😄😄😄

# 31
  • Мнения: 38
Здравейте и от мен, аз също се записвам в 5г.с, днес бяхме на преглед и се установи, че бебето е много ниско долу, в най - критичната зона в която можело да бъде. Изключително рисково и ме предупредиха за възможност за кървене и проблеми. Медикаменти не ми изписаха, искат след 2 седмици да отида пак, за да проверим дали се е всигнало по горе. Нямам особен апетит и съм доста изплашена. Не ми излиза от главата. Друг проблем е също че съм с двурога матка, която на всичкото отгоре е и обърната. Нямам думи. Успех момичета, дано се справим !!!

Привет, истински силно ти пожелавам всичко да е наред Heart Аз също съм 5гс и 2 дни и днес бях на преглед, но се видя само сакче, докторът каза, че е много малко и не се вижда още ембрион. Също ме предупреди на никого нищо да не казвам още, което прозвуча като да не е много оптимистичен Sad Не ми изписа лекарства, само да си пия фолиевата киселина. При теб какво се вижда на снимката? Кога ти е определен терминът засега? Много ми е мъчно и на мен, притеснявам се, че може да е "кухо яйце" и да се наложи аборт Sad
Стискам палци всичко да се развие щастливо за всички ни.
При мен също все още няма зародиш. Нищо не ми изписа. И термина не ми определи. Също беше доста песимистичен. Моля се всеки ден, но определено си ме стяга коремчето от време на време, при стоене, кихане, кашляне .. дано момичета !!!

# 32
  • Мнения: 16
Аз мисля, че понеже още сме в много ранен етап, затова сме така уплашени и несигурни. Някак си не може да се зарадваме хубаво на събитията. В България имаме лукса да ходим на прегледи още в началото. В много държави първият преглед е чак след 10 г.с. и като се замислиш - спестяват ти толкова нерви и напрежение при честите прегледи (има ли сак, има ли жълто тяло, пък после ембрионче, пък след това сърдечен ритъм, недай си Боже се движиш назад с размерите).
Още на първи преглед и стрес - 3 миомни възела, малко било сакчето, не се виждало нищо ... Това, че съм на 35 и с Хашимото не улеснява положението ми. Мисля да се опитам да възприема "чужбинския" модел и да снижа очакванията. Надявам се да се развият добре нещата, опитвам се да мисля за сегашното състояние като възможност да има бебче, а не като факт, че вече има бременност.
Усещам придърпвания и аз, напрежения в гърдите, гади ми се следобедно и вечер. Хапваха ми се портокали и на мен преди няколко дни, но като цяло не изпитвам глад. Сутрин не закусвам, което се опитвам да променя. Пия по едно кафе, спрях цигарите от раз, но ми се пуши честно казано.
Вие пиете ли някакви витамини в момента? Питах доктора  и той каза нищо да не пия освен фолиевата.

# 33
  • Мнения: 159
Точица така е, идеалният вариант е да си чакаме развитието.
Но пък след 3,5 години опити искам да съм информирана какво става, затова пускам ЧХГ и прогестерон (днес за 3ти и последен път). Още не съм ходила на лекар и ще отида чак на 20ти ден закъснение, за да видим ембрионче и сърчице. Гледам да не се втелясвам, но преглед в 10та седмица би ми било по-изнервящо. Споделянето тук пък ми помага да си излея емоциите, тъй като на никой не сме казали още, а и пред голямото не говорим Simple Smile Затова Hug

Иначе днес влизам в 6та седмица (5г.с. +0) и повечето симптоми ми отшумяха. Само от миризмата на кафе и мадарини ми прилошава и като ставам рязко ми придърпва. С предната бременност не помня да ми е било лошо.
Ама и отдавна беше Wink

Хубав уикенд на всички!

# 34
  • Мнения: 44
Аз мисля, че понеже още сме в много ранен етап, затова сме така уплашени и несигурни. Някак си не може да се зарадваме хубаво на събитията. В България имаме лукса да ходим на прегледи още в началото. В много държави първият преглед е чак след 10 г.с. и като се замислиш - спестяват ти толкова нерви и напрежение при честите прегледи (има ли сак, има ли жълто тяло, пък после ембрионче, пък след това сърдечен ритъм, недай си Боже се движиш назад с размерите).
Още на първи преглед и стрес - 3 миомни възела, малко било сакчето, не се виждало нищо ... Това, че съм на 35 и с Хашимото не улеснява положението ми. Мисля да се опитам да възприема "чужбинския" модел и да снижа очакванията. Надявам се да се развият добре нещата, опитвам се да мисля за сегашното състояние като възможност да има бебче, а не като факт, че вече има бременност.
Усещам придърпвания и аз, напрежения в гърдите, гади ми се следобедно и вечер. Хапваха ми се портокали и на мен преди няколко дни, но като цяло не изпитвам глад. Сутрин не закусвам, което се опитвам да променя. Пия по едно кафе, спрях цигарите от раз, но ми се пуши честно казано.
Вие пиете ли някакви витамини в момента? Питах доктора  и той каза нищо да не пия освен фолиевата.
   Точно затова и аз чакам 8-9 седмица да отида, за да избегна стреса от честите прегледи. Ще се види ли толкова рано, няма ли? Ще се чуе ли сърчице, изостава ли? Каквото е писано ще стане, ако ембриона е читав ще порасне, ако не нищо не може да се направи, особено в толкова ранни седмици.
Затова док ми каза да си почивам колкото е възможно повече, да си приемам терапията и да се надяваме като се видим всичко да е наред. Единствено, ако прокървя, или имам много силни болки да му се обадя.
Аз имам много рискови фактори за спонтанен аборт и съм много нетърпелива да видя как се развиват нещата.
Стискам палци всички да гушнем здрави бебета на финал!🤞🏻

# 35
  • Мнения: 794
Ясно, ами почивай си максимално много, това поне е най-честия съвет, който получавам. Почивка, спокойствие и пълноценно хранене. Ако приемаш и витамини за бременни, със сигурност ще е от полза.

Благодаря ти ❤
Напоследък много ми се пие сок от портокали, мандарини и ябълки. Всяка сутрин си изстисквам.
Ти как си с апетита ? Какви витамини приемаш?
Ще се радвам, ако и другите дами споделят 😄😄😄
Ами това си е много полезно. 😊 какво по-хубаво от чаша фреш сутрин.
Аз пия Pregnacare само, имат всичко необходимо като витамини. Иначе относно апетита почти никакъв го няма, но определено по-отчетливо ми се хапва солено, сладкото тотално съм го отписала засега.

# 36
  • Мнения: 29
Аз мисля, че понеже още сме в много ранен етап, затова сме така уплашени и несигурни. Някак си не може да се зарадваме хубаво на събитията. В България имаме лукса да ходим на прегледи още в началото. В много държави първият преглед е чак след 10 г.с. и като се замислиш - спестяват ти толкова нерви и напрежение при честите прегледи (има ли сак, има ли жълто тяло, пък после ембрионче, пък след това сърдечен ритъм, недай си Боже се движиш назад с размерите).
Още на първи преглед и стрес - 3 миомни възела, малко било сакчето, не се виждало нищо ... Това, че съм на 35 и с Хашимото не улеснява положението ми. Мисля да се опитам да възприема "чужбинския" модел и да снижа очакванията. Надявам се да се развият добре нещата, опитвам се да мисля за сегашното състояние като възможност да има бебче, а не като факт, че вече има бременност.
Усещам придърпвания и аз, напрежения в гърдите, гади ми се следобедно и вечер. Хапваха ми се портокали и на мен преди няколко дни, но като цяло не изпитвам глад. Сутрин не закусвам, което се опитвам да променя. Пия по едно кафе, спрях цигарите от раз, но ми се пуши честно казано.
Вие пиете ли някакви витамини в момента? Питах доктора  и той каза нищо да не пия освен фолиевата.


И аз така мисля, права си. 5-6 седмица е рано и самички се филмираме.
Да, толкова много въпроси и постоянно напрежение да разбереш отговорите на следващия преглед. Знаеш ли, аз много се притеснявах да не е извънматочна, но някакси го преодолях и не го мисля вече.
Кафето и аз спрях, аз пушех айкос и ги спрях, но ми се пуши, много странно. Същото като при теб. Мъжът ми вика: пуши по някоя на ден, защото е шок за тялото от раз да ги спреш.
Знаеш ли, до вчера нямах никакъв апетит - само соковете, салатки и това е. Обаче вчера усетих апетитът да се завръща лека полека.
Много ще е хубаво да закусваш, дори да е нещо малко като банан. Лека полека ще свикнеш 😀
Аз не пия нищо друго освен фолиева киселина. Аз съм трудна с витамините, защото ми става лошо от тях ( ако са комплекс, а не един ) и се чудя какво да правя. Не искам големи хапчета, искам течни витамини и ще видя какво има в магазина. Видях едни течни онлайн, ама те имат фолиева киселина, а аз си я приемам отделно. 

Бъдете спокойни и си почивайте  и усмихвайте повече. Нямам търпение да влезем в 12-13 седмица.

# 37
  • Мнения: 16
Здравейте.
Не знам дали правилното място е тук , но реших да пиша. С последен цикъл 8.02 съм , през 30 дни , но вчераа си направих тест , и излезе една едва видима чертичка. Ако смятам , термина ми е за 15.11.
Та Вие кога правихте вашите тестове? От тази вечер съм с едни леки болки като се движа , като легна спират. Имам момченце на 13++ месеца , и не ми е било така. Та изобщо за тук ли съм?

# 38
  • Мнения: 159
Здравейте.
Не знам дали правилното място е тук , но реших да пиша. С последен цикъл 8.02 съм , през 30 дни , но вчераа си направих тест , и излезе една едва видима чертичка. Ако смятам , термина ми е за 15.11.
Та Вие кога правихте вашите тестове? От тази вечер съм с едни леки болки като се движа , като легна спират. Имам момченце на 13++ месеца , и не ми е било така. Та изобщо за тук ли съм?


Здравей, аз направих тест 2 преди закъснение и 2 дни след. Първия беше отрицателен, втория положителен. На някой им хващат още преди закъснение, така че е възможно да си бременна. Изчакай си закъснението и тествай пак!

# 39
  • Мнения: 794
И при мен 2 дни преди МЦ ми показа бледа втора черта, на следващите 2 дни обаче беше категорично положителен.
Най-сигурно изчакайте датата на МЦ и направете тест сутринта.

# 40
  • Мнения: 7
Здравейте, за тези от София - къде се следите? Не съм се спряла на лекар още и бих се радвала на препоръки? 🙂

# 41
  • Мнения: 16
Момичета , днес отново правих , и още е бледа , но видима. Ще пусна ЧХГ , и ще видя как стоят нещата.

# 42
  • Мнения: 159
Момичета , днес отново правих , и още е бледа , но видима. Ще пусна ЧХГ , и ще видя как стоят нещата.

Руми, защо не качиш снимка тук ? Повечето от нас са се наглрдали и на хубави и на бледи черти, предполагам.

# 43
  • Мнения: 16

Надявам се и вие да виждате нещо Simple Smile

# 44
  • Мнения: 705

Надявам се и вие да виждате нещо Simple Smile
pusni si kriven ce imam cetri lenti + edin presto i sega cakam krivniya ako e -  nz napravo

Общи условия

Активация на акаунт