На море в България 2022 г.

  • 67 932
  • 759
  •   1
Отговори
# 225
  • В.Търново
  • Мнения: 6 701

storm76, за съжаление е така.

# 226
  • Мнения: 9 776
По темата за Бяла, понеже аз попитах за скалите и сянката. Знам, че е скучновато градче, но кой каквото търси. Била съм преди сто години, но само за няколко часа, даже не на плаж а на капанче на плажа, но явно е било по обедно време, печеше си. Спомням си, че плажът беше доста спокоен и сякаш просторен. И скалите помня. Самата мисъл да легна под тях ми създава клаустрофобия сякаш. Май не е моето. Направо не знам накъде да се ориентирам тази година. Иначе аз направих запитване към този хотел от любопитство, дадоха ми много добра цена за трима възрастни /детето е на 13/, но самото място ..... май не съм одъртяла достатъчно за това прекалено спокойствие. Simple Smile

# 227
  • Мнения: 2 920
Storm, тона ми изобщо не е назидателен! Просто ми е болно как изглежда плажната ивица в края на туристическия сезон. Сигурно има и местни, които замърсяват, но едва ли са голяма част, защото много от тях разчитат на летния сезон за прехраната си.

# 228
  • Мнения: 10 910
Причината е комплексна. Общините не правят нищо, за да поддържат плажната ивициа. Изсипващите се мизерии в морето дори не ми се коментират. Отделно някои туристи се държат „след мен и потоп” на почивките си. Но и местните не пазят няма какво да се лъжем. Ние сме от Варна, в нетуристическия сезон пак си има хвърлени фасове и хартийки по плажните заведения.

# 229
  • Мнения: 2 833
Момичета, по темата с водата - за Обзор нищо не прочетох, някаква информация някой знае ли? Миналата година бяхме там, не сме имали проблеми, но и детето не се е къпало хич, беше го страх 😳 тази година обаче очаквам да прояви по-голям интерес. На почивката ни проблеми не сме имали. Виж, август хвана ентеровирус в града, лежахме в болница заради обезводняване и въобще не искам да си помислям за този кошмар отново 😫

# 230
  • Мнения: 3 306
Всяка година едно и също. Всеки втори има проблеми с WC вирусите, които виреят по нашите плажове, често стигат до болниците, но продължават да ходят.

 Не мога да си представя какви цени ще заформят това лято, вече девиза няма да е само ден година храни.

Винаги е било мизерия и така ще си бъде.
Още преди 20 год съм виждал тръбата на канала в края на Златните-северната част  как правеше 1 метър гейзер. Гейзерът беше да речем разстояние 2 шамандури навътре.
Южния плаж във Варна всяка втора година беше обявяван за опасен! По буните и Шокъровия канал също. Има кални бани, ама у нас може да има и лайняни.

Да спомена, че съм от Варна

# 231
  • Мнения: 1 072
Искам да попитам в кой град има крайбрежна алея със заведения?

Балчик

# 232
  • София
  • Мнения: 10 599
Момичета, помогнете ми с избор за бунгала за 3 възрастни(приятелки сме, без мъжове) и 5 деца. И скромен бюджет 😁😁.

# 233
  • Пловдив
  • Мнения: 2 031
Вашите управляващи да се замислят.
https://bgtourism.bg/19042022-turkey-puska-polski-turisti-bez-pasporti/

# 234
  • Мнения: 120
Искам да попитам в кой град има крайбрежна алея със заведения?
Ще ми е интересно да науча къде няма ?

# 235
  • Сф
  • Мнения: 10 698
Аз разбирам какво има предвид Айвабг . И не се сещам , не че съм била навсякъде по бг. Бих заложила на Влас.
Най - романтично, гледки и тнт. Иначе ясно че има единични заведения с гледка към морето. Стария Созопол, Несебър. Мисля ,че му трябва атмосферата на Влас Simple Smile
Аа, ма той не пита Айва 🤣. За него лично съм избрала Влас ! Ние имаме сходни критерии.
А той е казал Балчик, не знам , не сме били там.
Пп. Айва, ако дръпнеш към Влас ,да ми благодариш на лично..повлекла съм крак 😂

# 236
  • Мнения: 54
Обмисляме едно ранно първо море в края на м.Юни.И понеже не сме ходили друг път толкова рано ,а ни се иска да избегнем голямата жега и навалица понеже ,ще сме с бебе на 9м. какво мислите за края на м.Юни става ли за плаж?Оглеждаме нещо максимално на юг ,като за сега сме се спряли на Арапя ризорт.Приемам и други предложения за настаняване в района на Арапя,Нестинарка,Царево,Ахтопол.

# 237
  • Пловдив
  • Мнения: 320
Обмисляме едно ранно първо море в края на м.Юни.И понеже не сме ходили друг път толкова рано ,а ни се иска да избегнем голямата жега и навалица понеже ,ще сме с бебе на 9м. какво мислите за края на м.Юни става ли за плаж?Оглеждаме нещо максимално на юг ,като за сега сме се спряли на Арапя ризорт.Приемам и други предложения за настаняване в района на Арапя,Нестинарка,Царево,Ахтопол.


Това с почивка на море в края на юни винаги периодично се дискутира в темата. Според мен си е до човека и семейството. За мен това е идеалното време за море - по- ниски цени, по- малко хора, чисто море, дълъг ден. За някой водата не е достатъчно топла. За нас ако е 23 градуса е идеална. Имало е години , когато края на юни е била и 26 °. Времето си е на късмет, не само през юни. За 7 години само 2018 беше по- хладен юни , но пак имаше достатъчно хубави дни за плаж. Миналата година пък беше истински рай.
Според мен трябва да се решите на едно юнско море и от опит да предцените дали е  ок за вашето семейство. Мисля че това, че сте се насочили към Южното Черноморие е много добре.Успех в избора !🙂

# 238
  • София
  • Мнения: 10 599
Юни водата е най-чиста.
Ние си намерихме бунгала, за края на юни.
Преди 3 години 10 дни във Варна, времето беше прекрасно! До 10ч си беше хладно, но после цял ден на плажа!❤️
Миналата година обаче до юли беше студено,а юли не се издържаше, хем пак на север бяхме.

# 239
  • Мнения: 2 526
Обмисляме едно ранно първо море в края на м.Юни.И понеже не сме ходили друг път толкова рано ,а ни се иска да избегнем голямата жега и навалица понеже ,ще сме с бебе на 9м. какво мислите за края на м.Юни става ли за плаж?Оглеждаме нещо максимално на юг ,като за сега сме се спряли на Арапя ризорт.Приемам и други предложения за настаняване в района на Арапя,Нестинарка,Царево,Ахтопол.
Със или без изхранване?

Общи условия

Активация на акаунт