На море в България 2022 г.

  • 67 879
  • 759
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 6 300
Цените в Гъция не са по-ниски. Вчера си зададох дати в хотел 4* Дион Палас на ОИ за същият период, в който ще почивам в Дюни в хотел 5*. Ами разликата е огромна. В Гърция 1340 лв.в двойна стая за двама възрастни за 4 нощувки, в България 838 лв.Проверявах и само с настаняване в Паралио Офринио. Цената на вечер е 107 лв. за апартамент за 2+2, просто защото и за двама пак толкоз искат, или 428 лв. само за нощувка. Дали ако пия кафе, хапвам  и пийвам навън, плащам чадър и шезлонги с още 400 лв. ще се справя, м? Да, ама не. Преди 2 години последно бях в Гърция, също в такова малко населено место на Касандра. Само за 1 вечеря за двама възрастни със салати, плато от риби, две чаши узо и бутилка бяло вино - скромните 70 евро. А дали сега е по-евтино, ами не е?! Може и да излезе на някой, ако си напазарува от тук и там си готви, но лично това не е моята почивка.

# 346
  • Мнения: 1 069
Не е по-евтино, само е по-хубаво.
И в Гърция са малко хотелите с читаво изхранване. Чара там е друг Simple Smile

От преди дни - 2ма възрастни, платихме 40 евро за вечеря - 200мл узо, гръцка салата, тиквички, калмари, чеснова паста, патладжан, 1л рецина. Звучи скромно, но едвам го изядохме.Обяда на другия ден ни беше сходен без алкохол - 20 евро. Спането беше 25 евро/вечер в страхотно студио.
Да вярно е м. май, но все пак.

В бг спането ще е пак 60лв. Ако излезем на кръчма пак ще платим 80лв, но като количество едва ли. Ноооо това е друга тема за разговор.

Последна редакция: пн, 16 май 2022, 08:56 от aiwabg

# 347
  • Мнения: 2 885
Миналата година наехме апартамент за 60лв на ден. Тази година под 120 не виждам. Но пък параметрите на търсене са ми различни, така че сравнението не е точ в точ. И все пак ми се струва по- скъпо. А пък за цените на бензина да не говорим. То сега минава 3лв литъра, за август не смея и да гадая. Но, каквото такова.
Тази година съм се ориентирала към малките градчета. Не искам забавления, не искам кръчми, не искам забележителности, не искам атракциони. Само златен пясък, синьо море, голяма тераса с маса, столчета и изглед към морето, магазинче за храна в района и някое капанче, в което да предлагат цаца, бира, пържени картофи и шопска салата 😀

# 348
  • Сф
  • Мнения: 10 668
А, Фаталина , учудваш ме. Вие сте двама възрастни примерно ( децата са ти самостоятелни) и ще се набиеш по инклузивите тук? Знам,че имаш и предпочитания за достъпност на плажа и се чудя направо защо пък Дюни спомена с лудницата. Ако е да ядене и пиене - Турция ( не съм ходила на курорт там, но така чувам ) , но пък ако искаш свобода - Гърция. Там може и с 2 и с 200. Зависи колко си оправен. Какви чадъри! Носиш си или консумираш.Миналата година в таверна 40 евро някъде уговорих вечеря за 3 ма , с напитки. Ако исках, всяка вечер така , ама щяхме да се пръснем просто. Айде 50 с бакшиша. Ама ни доливаха и узо , хазяите ни оставиха и те комплимент вино ( хотел, не къща) Да не казвам за паркомясто дали се плаща как ни изгледаха. С деца под 12 тук е ок, ама ако трябва да се набивам за инклузив трима възрастни и ако сумата ми е 3000 бона, предпочитам да ги похарча в Гърция. И за каквото ми е кеф.
Ами всъщност сега се сещам в Сол Луна бей имаше 2 вида сладолед на клечка като бяхме.Пък е скъп хотел. Тая година с тия цени..предтавям си какви ще ги забъркат по хотелите. С интерес ще следя темата. Не съм казала,че няма да почиваме и тук някъде. Но ето например вчера отворих менюто на ресторанта на Катерино Спа ..да не казвам нощувката 3 ма колко ще излезе..ми просто на фона на заплатите в България.добре са се постарали. Любимите ти Иван Рилски също, с все пак не е зимен сезон. Там между другото аз от миналата година, инклузив, изобщо не съм доволна от храната. Просто толкова преработки и по морето не бях виждала...
Има попадения и тук, както съм писала Панорама Китен, приятна изненада. Но примерно, аз тая година няма да мога да се измъкна юни, началото на юли или септември към морето ,значи хващам топ сезон..Само като си представя гъчканицата и вирусчетата и се отказвам . За Гърция не ме плашат цените, а жегата ..ще видим
И двете теми следя, ще реагирам в последния момент. Дори не зная детето на 14 ще идва ли с нас...предполагам.

# 349
  • Мнения: 1 069
Интересен сезон ще е.
За тези цени качеството трябва  да е топ, но според мен ще са много малко веригите, които ще си запазят качеството. Дори паралиите ще предпочетат навън.

# 350
  • Мнения: 6 300
PureLove , в комплекс Дюни в средата на юни едва ли ще е лудница! За мен много неща са важни и с много неща се съобразявам. Категорично не мога да нося чадъри, не мога да седна директно на пясъка и морето трябва да ми е на не повече от 100 метра. Хотелът да не е на баир и по стапъла. Така, че това което избирам е по много показатели. Разбира се не на последно място качеството на храната и хигиената. Знам, че може с 2 и с 200, но при мен за съжаление не може с 2. Имам  си основателни причини за това, не е от претенции и гевезлъци. И да, от много години децата ми не почиват с нас, но въпреки това основно избирам хотели на ОИ.

# 351
  • Мнения: 79
През уикенда ходихме на еднодневна екскурзия до северното черноморие. Живуркат си украинците на Златни пясъци плажуват си разходат се на плажа. А във Варна пазаруват си в Гранд мол с черни дебитни безлимитни такива . Даже ни гледат странно групата сякаш ги безпокоим. Хотелите как ще се отърват от тях не знам. След видяното изобщо не ми е жал за тях пари имат но се правят на ударени.

# 352
  • Мнения: 6 300
През уикенда ходихме на еднодневна екскурзия до северното черноморие. Живуркат си украинците на Златни пясъци плажуват си разходат се на плажа. А във Варна пазаруват си в Гранд мол с черни дебитни безлимитни такива . Даже ни гледат странно групата сякаш ги безпокоим. Хотелите как ще се отърват от тях не знам. След видяното изобщо не ми е жал за тях пари имат но се правят на ударени.
Тази сутрин по Канала имаше репортаж от Златни пясъци, от Варна и от Сл. бряг. Ами самите хотелиери, които стопанисват или управляват  градски тип хотели, или са навътре в курортите, или пък са апартхотели, не искат мярката да спира на 31.05.2022г. Направила са някакво сдружение, което пледира за това украинците да останат още при тях, защото видиш ли сметките добре им се връзвали с тези 40 лв. на калпак. В противен случай нямало да имат резервации от други туристи  и хотелите ще са на загуба. Друга бира е вече за хотели, които са в курортите, с налични резервации за сезона и са си дали г..а под наем за едните 40 лева гювеч. Сега да се опряват как ще се отърват от бежанките, ако това им дублира резервациите на ранни записвания. Укаринките като ги гледах какви ги говорят, изобщо не смятат да напускат хотелите и да ги настаняват по разни соц бази. Лично аз се готвя в Обзор да си почивам редом с украинки. Още миналата година имаше доста семейства на почивка в Марина Сандс. Самият персонал от години, основно е от украинки. Не съм имала никакви пробелми и не ми пречат. Хора като всички други.

Последна редакция: пн, 16 май 2022, 12:43 от fatalina

# 353
  • Мнения: 6 617
Мен лично румънците са ми по-ужасни, по северното черноморие е пълно с тях, понеже нали там ходим вече две години и се нагледах на простащина, наглост, претенции, дива селяния от тия румънци.. ама ще трябва и тази година да ги изтърпя по неволя.

# 354
  • Мнения: 10 837
Румънците са наводнили Велико Търново... Уикенда бяхме там и все едно бях в Букурещ... Иначе аз и от румънците нямам някакво лоши впечатления, ама не съм била активно на почивка с тях. Иначе работих 5-6 години с украинци и молдовци, имат си особености, ама чак пък такава разлика не виждам. Преди ковид ходихме в Турция на море, ами бълагарите се държаха доста кофти и се отличаваха. Сигурно турците са си викали „уф, тия нагли българи...”. Иначе, да, има и богати украинци, не знам какво изненадващо има, но по групите се събират дрехи и лекарства за нуждаещи се бежанци по хотелите. Надали някой богаташ ще проси дрехи н-та употреба. Та чак и такива обобщения, че били всички богати и какво да ги съжаляваме, са ми непонятни...

# 355
  • софия
  • Мнения: 2 913
За мен цените за олинклузив тази година са страшни, поне за нашата конфигурация. И ако ще получа качеството на миналогодишната почивка в Серенити, не си струва . Поради това рязко смених концепцията и Гърция от допълнително море се превърна в основно. Въпреки това олинклузив си остава любим начин на почивка.

# 356
  • Мнения: 6 617
Аз преоткрих ОИ като почнахме да ходим с дете. Всичко ти е в хотела, вижда се какво има з аядене и може да се вземат и пет неща по малко за избор. А като си с малко претенциозно лапе е мноооого удобно, защото веднъж е "искам пиле с картофи" в следващия момент "ааа това е гадноооо, нееее" ама на ОИ не е никакъв проблем, просто отиваш и вземаш друго Joy пък на заведение, не ставааа.

# 357
  • Мнения: 10 837
Аз си изпатих с 3.5 годишно на зимната ни почивка. Като ревна, че храната в ресторанта се бави. После, че не е вкусна, драма, драма... за това лятото се на ОИ Grinning

# 358
  • при моите любими
  • Мнения: 2 536
И аз резервирах основната лятна почивка. От 2-3 лета заради Ковид избираме апартаменти. Децата са големи вече и не ни блазнят ОИ. Когато бяха малки е несравнимо удобство, с всичко под ръка, от храна до площадки, детски клуб, много деца за забавления на едно място и още други. Ние предпочитаме южното черноморие. Миналите две години бяхме на Градина. Тази ще сме между Приморско и ММЦ. Основния критерий е да е до плажа, чисто, просторно и да има басейн. Това е тазгодишния ни избор. https://www.booking.com/hotel/bg/zornitsa-apart.bg.html?aid=3041 … total;ucfs=1&

# 359
  • Мнения: 3 931
И ние заради децата ходим на ОИ, но тази година е страшно. Ще се търси друго, не виждам смисъл за това качество, което сме получавали, да се дават едни 2-3к за 5 дни.

Общи условия

Активация на акаунт