На море в България 2022 г.

  • 67 803
  • 759
  •   1
Отговори
# 360
  • В.Търново
  • Мнения: 6 680
https://www.booking.com/searchresults.bg.html?aid=816109&lab … rt_deals_upsorter
За тези, които не искат да почиват редом с бежанци от войната, тук са хотелите, които предлагат настаняване на украинци.
За тези, които им все тая, може от любопитство да хвърлят едно око да видят разликата в цените.
С този линк не излиза нищо.

# 361
  • Мнения: 1 069
Има отметка във филтрите на букинг , която отделя местата за бежанци, но и при мен не излиза.

# 362
  • Мнения: 2 522
И аз резервирах основната лятна почивка. От 2-3 лета заради Ковид избираме апартаменти. Децата са големи вече и не ни блазнят ОИ. Когато бяха малки е несравнимо удобство, с всичко под ръка, от храна до площадки, детски клуб, много деца за забавления на едно място и още други. Ние предпочитаме южното черноморие. Миналите две години бяхме на Градина. Тази ще сме между Приморско и ММЦ. Основния критерий е да е до плажа, чисто, просторно и да има басейн. Това е тазгодишния ни избор. https://www.booking.com/hotel/bg/zornitsa-apart.bg.html?aid=3041 … total;ucfs=1&
Това не е ли в апарт-хотел Алюр? Ако е така, ще чакам отзиви, включително за ресторанта и възможността за хранене.

# 363
  • Мнения: 49
Има ли любители на Елените? На мен ми е едно от най-предпочитаните места. Миналата година бяхме на Слънчев бряг, но никак не съм очарована. Може би, защото беше прекалено шумно за моите изисквания за почивка. Там е за по-младите Grinning

# 364
  • при моите любими
  • Мнения: 2 521
 Това не е ли в апарт-хотел Алюр? Ако е така, ще чакам отзиви, включително за ресторанта и възможността за хранене.
[/quote]   
Да точно този апарт комплекс е. Оказа се, че реално се дава под наем от няколко собственика. Всеки има по няколко апартамента. Тези ми дадоха най-добра цена. За всички оценката в букинг е много висока. И жената, с която говорих, беше много мила и отзивчива. Ще почиваме там от средата на август и след това ще напиша отзиви.

За питането за Елените, до колкото знам доста е занемарено и с лоша оценка. За последно сме ходили там преди 14 години във вилите и много ни хареса, въпреки че вече беше започнало да се занемарява. Но тогава още липсваха някои от хотелите. Проверете за актуални оценки.

# 365
  • Мнения: 6 294
ArizonaRed, то любители на Елените сигурно има, но на хотелите им няма. Ако имате конкретни отзиви от някой хотел, който посещавате и Ви е любим, ще съм благодарна да споделите. От години за Елените се пишат изключително лоши отзиви. Аз също много отдавна съм посещавала вилите, но ако нещата са се подобрили, бих се пробвала, само че в Роял Парк. Помня, че морето беше с големи камъни. Така ли е пред всички хотели? Продължава ли практиката да се паркира на паркинг извън комплекса и до хотелите да се ходи пеша с багажа? Правени ли са някакви реновации, защото всичко беше започнало да се захабява? Храната и обслужването имат ли подобрение?

# 366
  • Мнения: 2 881
Да, явно са го променили. Когато влизах в буукинг преди няколко дни ми излезе това:

Като натиснах “Научете повече” излезе подкрепа за украинци по държави. Избрах България, разгледах подредбата на хотелите, видя ми се интересно и го споделих тук.

# 367
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 562
Още ли ги дъвчете клетите бежанци, дошли тук с единствена цел да ви развалят кефа от почивката, да ви заразят с един куп болести и да източат държавния бюджет?
Мисля, че темата не е за това!
Ако ще се замеряме с вестникарски статии, ето и една, актуална от мен.
https://nova.bg/news/view/2022/05/12/368634/%D0%B1%D1%8A%D0%BB%D … 0%B8%D0%BB%D0%B0/

С 2 думи - спете спокойно:
- след 31 май бежанците няма да останат в хотели. Те ще бъдат извозени до ведомствени бази. Това ще се случва с влакове, при специален график. Издръжката им ще струва на държавата по 15 лева на човек на ден.
- гражданите, които са напуснали Украйна заради войната, вече са над 6 милиона. Към момента в България са останали само 104 235 лица, които пребивават на територията на страната. Регистрираните с временна закрила към 12 май са 102 522-ма души. От тях 52 000 са жени, а 40 658 – деца.
- В момента 63 000 граждани са настанени в общо 1204 места за подслон."
T.e. около 60% от тях разчитат на социален подслон, останалите - 40 % /вероятно по-платежоспособните/ са настанени в собствени домове.

И около 90% от тях са жени и деца!
И нека не се излагаме със злостни коментари в такъв момент и във форум за майки!

# 368
  • Пловдив
  • Мнения: 2 015
Цените в Гъция не са по-ниски. Вчера си зададох дати в хотел 4* Дион Палас на ОИ за същият период, в който ще почивам в Дюни в хотел 5*. Ами разликата е огромна. В Гърция 1340 лв.в двойна стая за двама възрастни за 4 нощувки, в България 838 лв.Проверявах и само с настаняване в Паралио Офринио. Цената на вечер е 107 лв. за апартамент за 2+2, просто защото и за двама пак толкоз искат, или 428 лв. само за нощувка. Дали ако пия кафе, хапвам  и пийвам навън, плащам чадър и шезлонги с още 400 лв. ще се справя, м? Да, ама не. Преди 2 години последно бях в Гърция, също в такова малко населено место на Касандра. Само за 1 вечеря за двама възрастни със салати, плато от риби, две чаши узо и бутилка бяло вино - скромните 70 евро. А дали сега е по-евтино, ами не е?! Може и да излезе на някой, ако си напазарува от тук и там си готви, но лично това не е моята почивка.
Напълно подкрепям написаното.В Гърция никога не е било евтино.В Турция човек най много получава за парите си.Но и там   има хубави и лоши хотели.И си иска гледане и питане.Сега хвърлих едно око на Дюни . Вдигнали са цените доста за разлика от предните 2 години.

# 369
  • Мнения: 2 824
В началото на годината резервирахме в Обзор на същите пари, на които резервирахме и миналата година горе-долу по същото време. Дано не свалят качеството на храната и/ли обслужването, за да си компенсират разликите.

# 370
  • В.Търново
  • Мнения: 6 680
Аз го разбирам, че ако сте украинци ще имате допълнителна отстъпка при резервация през Букинг.

С този линк не излиза нищо.
Да, явно са го променили. Когато влизах в буукинг преди няколко дни ми излезе това:

Като натиснах “Научете повече” излезе подкрепа за украинци по държави. Избрах България, разгледах подредбата на хотелите, видя ми се интересно и го споделих тук.

# 371
  • Мнения: 1 613
А относно домашните любимци съм възмутена как една шепа куче ще им съсипе хотела. В леглото ми спи, но в хотела им не може да бъде. С тъпите си забрани, изисквания и високи цени не знам на какво разчитат. Бях с кучето в Данай ризорт Халкидики, доста класен хотел и не мога да ви опиша възхищението си от приема на кучето, имаше специално легло за него, купички за храна, играчки и постоянно му се радваха. Тук такова отношение не съм срещала.
В някои от скъпите хотели наистина се отнасят много добре към кучетата. Специално Данай с цена за от почти 1000 евро на вечер (само със закуска) хич не е евтин. В България хотелите са в пъти по-евтини. Допълнителен бонус на нашето море е хубавият пясък. Немалко места в Гърция, Турция и Испания са доста по-зле в това отношение.

# 372
  • Мнения: 49
ArizonaRed, то любители на Елените сигурно има, но на хотелите им няма. Ако имате конкретни отзиви от някой хотел, който посещавате и Ви е любим, ще съм благодарна да споделите. От години за Елените се пишат изключително лоши отзиви. Аз също много отдавна съм посещавала вилите, но ако нещата са се подобрили, бих се пробвала, само че в Роял Парк. Помня, че морето беше с големи камъни. Така ли е пред всички хотели? Продължава ли практиката да се паркира на паркинг извън комплекса и до хотелите да се ходи пеша с багажа? Правени ли са някакви реновации, защото всичко беше започнало да се захабява? Храната и обслужването имат ли подобрение?

На хотел в Елените сме били само в Андалусия (2018г.). Четири човека наехме апартамент там за няколко дена на доста прилична цена. Нормален хотел, хубава гледка, нямам лоши спомени от там. Пеша с багажа не сме ходили. Да, паркираше се извън комплекса (близо до него), но от там ни взеха с нещо като количка за голф.  Другите пъти  бяхме на гости на приятелка на майка ми, която има студио там. Да, имаше част от плажа, която беше с големи камъни, но  една не малка част си беше доста чиста. За храната не мога да кажа, защото си готвехме ние и от време на време отивахме на заведение. Там заведения като цяло няма много, което за нас лично не е проблем. Харесва ми спокойствието там, няма бурен нощен живот. Нощта е тиха, а в същото време през деня има доста хора по улиците.

# 373
  • Мнения: 6 294

На хотел в Елените сме били само в Андалусия (2018г.). Четири човека наехме апартамент там за няколко дена на доста прилична цена. Нормален хотел, хубава гледка, нямам лоши спомени от там. Пеша с багажа не сме ходили. Да, паркираше се извън комплекса (близо до него), но от там ни взеха с нещо като количка за голф.  Другите пъти  бяхме на гости на приятелка на майка ми, която има студио там. Да, имаше част от плажа, която беше с големи камъни, но  една не малка част си беше доста чиста. За храната не мога да кажа, защото си готвехме ние и от време на време отивахме на заведение. Там заведения като цяло няма много, което за нас лично не е проблем. Харесва ми спокойствието там, няма бурен нощен живот. Нощта е тиха, а в същото време през деня има доста хора по улиците.
[/quote]
Благодаря! Значи нещата не са се променили особено. И преди нямаше заведения, а в тези които бяха там цените естествено бяха сериозно завишени, поради липса на конкуренция. Само наем на помещение не ме вълнува. Интересуват ме хотелите, които са на ОИ.

# 374
  • Мнения: 1 069
Елените бяха екстра преди 15 години, знаете кой е собственика им. Лично съм присъствал като се строяха повечето от хотелите и знам много неща за там, но най-важното е, че веднъж излъгал се, повече не се връщаш там Grinning

Общи условия

Активация на акаунт