Ноември да се стоплим ТУК ни кани 13-19.11

  • 9 494
  • 210
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 3 537
На Анелия и излезе една афта на бузката от вътре и я боли много.Мазах я с гранофорин,но още я боли.С какво друго мога да я намажа?От вчера я боли и то доста. Weary

# 181
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Силве, даже първо ти бях написала, че 4 - часовият работен ден се отразява и върху броя на дните платена годишна отпуска. Ама като ме обърка снаха ми и взех да се чудя  newsm78  Не е без значение и минималния осигурителен праг за съответия бранш.
  Като го проучиш със сигурност - кажи как е, че ми стана интересно.


  Краси, сигурна ли си, че е афта, да не са някакви гъбички? Ако е афта, гранофорин-а си остава един от най - добрите варианти. Някъде бях чела и за счукано на прах витамин С.

# 182
  • Мнения: 3 537
А как да разбера дали е гъбички?Гъбичките болят ли?

# 183
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Краси може да мазнеш със сода ама боли, но сравнително бързо минава.

# 184
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
 Дребната е имала и гъбички и афти по веднъж. Ама как да ти обясня кое как изглеждаше newsm78 Гъбичките седят по - бели на цвят, все едно лигавицата е покрита с остатък от кисело мляко например /уф, ама го разказах цветисто/, тях ги мазах с Дактарин Орал гел и минаха за два дни. Афтите повече приличат на ранички, определено я дразнеха повече, даже отказваше да яде. Тях ги преборихме точно с Гранофорин.

# 185
  • Мнения: 3 537
Ами сега ще ти кажа как изглежда. newsm78Езикът и е целия бял и има на бузата отвътре две бели мехурчета.Те именно я болят.По-скоро ми прилича като прехапано,но така както го описваш,май ще е гъбички. Sad
Не знам какво да правя сега до понеделник,до като отидем при педито. Rolling Eyes

# 186
# 187
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Краси, така както го обясняваш с мехурчетата, може и афти да са. Де да знам... Дано се включи и някой друг препатил... Даже да са гъбички, Гранофорин-а няма да им навреди до понеделник.

  Дени, вече си е голяма госпожица щерката  Hug Пу - пу, все така да хубавее и расте!

# 188
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Всички какви хубави снимки пуснахте

# 189
  • Мнения: 12
Аз съм Стън, пак влязох с акаунта ан майка ми, ама не ми се сменя...

Wolf, синът ти предполагам работи, ама аз да кажа - търсим хора в нашата фирма, за предпочитане студенти. В момента имаме двама, който си работят и ходят на училище. Общо взето се съобразяваме с учението им. Simple Smile Пък синът ти ми изглежда благонадежден Simple Smile

Дени, Бела вече голяма госпожица.
Само Яни не можах да видя... Ама ще наваксам Simple Smile

Аз да ви се пооплача малко - Гинко е доста болничък. Вече 4-ти ден и вместо да става по-добре се влошава. Поне няма температура, ама кашля като магаре, киха... Цял ден му тече нослето. Много ми е жал като гледам как се мъчи. Днес вече минах и на бабешки лекове - по рецепта на Yosarian му правих чайче то семки на дюля, пък да видим...

# 190
  • Мнения: 3 743
  Силве, аз също мисля, че Сети е права, но снаха /тя е счетоводител/ казва, че осигуровките са върху сумата, която ти е упомената по договор.  
  Май тези въпроси можеха да се изяснят на тел. на Министерство на труда и соц.политика на номер 0900 32 11.
И на мен така ми казаха, но в такъв случай, защо договора ми е на 4 часов работен ден newsm78 На всичкото отгоре ме осигуряват на 450лв заплата, защото съм директор bowuu на въпросната фирма. Не ме питайте защо не говоря с работодателя за това нещо....и аз не знам, но ме е срам да го попитам Embarassed

Краси, и аз мисля, че са гъбички не можеш ли да звъннеш на лекарката по телефона и да я питаш newsm78

Дени, Бела расте и хубавее с часове. От толкова красиви  девойки във форума вече не знам коя да си харесам за снаха Thinking

# 191
  • Мнения: 3 504
Краси, преди лекувахме афти, херпеси и от този род неща с мед и сода/разбъркани/ или паста за зъби, може да звучи тъпо, ама се използва.
Има много ефикасен крем за херпесите в много малки тубички, може и за афти да има от тях.
Това чудо пък къде се е пръкнало там?! Confused
Дано е намаляла вече болката

Виж какво намерих в нета за афтите:

Афти
Причината за възникването на афти е вирус или нарушен имунитет. По лигавиците на устната кухина се образуват мехурчета, които бързо се разязвяват. Наслагва се вторична инфекция. Раничките са много болезнени.

Лечението, което може да се прилага е местно и вътрешно прилагане на прополисов разтвор.

Вътрешно се приемат по 30 капки 30% спиртен разтвор на прополис, разтворен в малко хладка вода. При накапване на спиртния разтвор във водата се образува белезникава водно-спиртна емулсия. Необходимо е тя да се разбърка. След това течността се приема на бавни глътки или с чаена лъжичка за да се засили местният ефект на прополиса. Вътрешното приложение трябва да предшества местното прилагане на разтвора. То засилва неспецифичната устойчивост на организма спрямо болестотворни организми и повишава имунитета.

Местно се прилага 30% спиртен екстракт на прополис /пчелен клей/ след храна 2 - 3 пъти. Добре е една от апликациите да се прави вечер, преди лягане. След обработка на афтите с прополисов разтвор не се приемат храна и течности в продължение на 2 часа. При това приложение се постига обезболяващ, антибактериален и противовъзпалителен ефект на прополиса.


http://abiconic.dir.bg/bees/Apiterpija/afti.htm

Ето ти още за афтите:
http://club.biberonbg.com/read.php?8,43745,44236

http://pramed.com/afti.htm

дано ти помогнат по някакъв начин.
Стискам палци за по-добри новини. А дежурен лекар няма ли?

# 192
  • Мнения: 3 537
 Rosoneri ,много ти благодаря! Hug
Много я боли и днес.Не иска да яде.Дежурният ни е пълен некадърник ,знам го от опит и не ми се иска да я водя при него. SadНо ако няма промяна и днес от гранофурина,ще се наложи да я заведа при него.Много често е болна заради яслата и може да е афти от слаб имунитет,но много АБ изпи напоследък и в една от статиите пише,че от него се получават гъбички.Затова съм тотално объркана. Rolling Eyes
Тая ясла съсипа нейното здраве,но и моите нерви! #2gunfire

# 193
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 545
krasi 76 , на моите деца им излизаха афти и гъбички от един антибиотик, така боли, че и лакомия ми син дори вода не пиеше - една глътка и рев.
Аз ги водих при стоматоложката, тя ги маза с нещо червено, каза, че и гранофорин става, но той много цапа. Даде ми в една спринцовка от нейното си мазило, име не мога да ти кажа обаче. Каза ако искаме да си купим дактарин, но той е 11лв тубичката,така че за няколко намазвания не знам дали си струва. В крайна сметка сменихме антибиотика и чакахме. Въпрос на време е. Около седмица.
Аз лично съм пробвала на себе си за афти сода, зверски ме боля и не ми помогна. Sad

Вижте какво има в клюкарника: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=143316.0

# 194
  • Мнения: 4 414
   Като прочетох, че искате да видите мои снимки и мама Кали се смя на глас. Тя смята, че съм грозен. Аз също.
то пък аз съм първа красавица! ама колко снимки съм напускалааааааааааааа  Wink
я давай снимките и не се помайвай!
Дени, Бела е голяма чаровница! да ви е жива и здрава Hug

Общи условия

Активация на акаунт