Медицински комплекс „Д-р Щерев” - тема 9

  • 47 991
  • 765
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 23 168
30 часа ме държаха без води, само и само защото евентуално можело да тръгне естествено раждане, въпреки че нямаше нито един признак това да се случи. Абсолютно здраво и голямо бебе не можа да се адаптира извън утробата, защото е било повече от ден без води, беше в кувьоз и на няколко антибиотика. Ако бяха направили спешното секцио навреме, никога нямаше да се стигне до там. Може би детето ми е добре сега, зарази неонатолозите, но не и заради гинеколозите, които знаеха, че това чакане ще му навреди, но въпреки всичко го направиха. Ако за вас това е нормално-евала...

# 706
  • София
  • Мнения: 11 799
Слава богу вече няма такъв натиск... Аз даже останах супер изненадана как още от края на седмия ме почнаха със секцио, не само моята АГ ми и на ФМ. На няколко пъти даже попитах дали все пак не може нормално ако тръгне само, чак на последния преглед каза може да помислим ако всичко е както трябва. Та в това отношение за сега има голяма разлика. Но това което се случваше по времето когато sea.sea ражда беше пълен абсурд.

# 707
  • Мнения: 197
Съжалявам наистина за случилото се! Важното е че бебето ви е добре и в крайна сметка са се погрижили за него. Не го толерирам в никакъв случай, просто за мен все още си остава неразбираемо желанието на много жени без никакви медицински предпоставки за секцио да го правят, само защото смятат, че е по-леко и по - щадящо. Това далеч не е така. Радвам се, че всичко ви се е разминало.

# 708
  • Мнения: 1 218
Има риск и при двата вида раждане. Рисковете при естественото не са за подценяване. Ако една жена е стигнала до там да пожелае операция може би не е толкова глупава, че да я е избрала заради болка, още повече, че има епидурална.

# 709
  • София
  • Мнения: 23 168
Маце, сигурно, заради много такива като мен са се променили нещата и Слава Богу.

# 710
  • Мнения: 5 114
Маце, сигурно, заради много такива като мен са се променили нещата и Слава Богу.

Ох, съжалявам да го кажа, но моя близка съвсем наскоро беше в много сходна ситуация на двамата. Слава Богу вече са що годе добре. Не искам да казвам повече, защото все пак не е моя историята, но просто казвам, че нещата не са ЧАК толкова различни Sad

# 711
  • София
  • Мнения: 11 799
Aз съм и по медицински причини де, но не мисля че ако беше преди 2г заради Гестационен диабет и предишно секцио Григорова щеше да каже даа няма проблем , секцио.

Стоунфейс по добре не разказвай че съм много чувствителна в момента

# 712
  • Мнения: 5 114
Твоето в момента звучи доста различно. Може пък да е до мнението на следящия лекар, кой знае.

# 713
  • Мнения: 9 062
Съжалявам наистина за случилото се! Важното е че бебето ви е добре и в крайна сметка са се погрижили за него. Не го толерирам в никакъв случай, просто за мен все още си остава неразбираемо желанието на много жени без никакви медицински предпоставки за секцио да го правят, само защото смятат, че е по-леко и по - щадящо. Това далеч не е така. Радвам се, че всичко ви се е разминало.
И защо човек да не може да избере как да се роди детето, ако има такава възможност? Болницата го предлага, има съответния ценоразпис, правиш си сметката.
Хората си правят какви ли не сложни козметични операции, сменят си пола, но всеки път настава страшен дебат, ако кажеш, че искаш секцио. Не са толкова неосведомени жените за плюсове и минуси. Около мен много жени, раждали естествено, са също със "странични ефекти" като разкъсани перинеуми, множество шевове, пролабирали матки и т.н.

# 714
  • Мнения: 197
Реално на думи всеки може да избере. Истината обаче е, че човек отива в болница, а не си ражда сам вкъщи по своя преценка как му се иска... Затова има лекари, защото явно са по - компетентни от мен и вас. И пак повтарям - важното е крайният резултат - здраво родено дете без аномалии. Оттам насетне за мен всичко останало е на заден план...

# 715
  • Мнения: 417
Аз заченах ин витро и очаквах как всички ще ме убеждават, че трябва да родя секцио бебето да не се мъчило, уви не стана така. И в Щерев,и в МЦ Калчев, и в Турция след проследяване на бременността ми казаха, че всичко върви към нормално раждане каквото и аз самата исках. Наближаваха дните и аз много започнах да се страхувам и чувайки всеки ден,че първо дете се ражда много трудно, че е много дълго и мъчително и т.н, нещо което и вие сте чували със сигурност. С цялата негативна информация която ме заля, почти си казах,че раждането най-вероятно ще е най-ужасния ден в живота ми и разбира се най-прекрасния,защото ще де запозная с малкото човече. Е да ама се оказах първескиня рекордьорка за деня в който родих. Изтекоха ми водите и отидох със 7см разкритие без дори да съм разбрала. Нямах супер болезнени контракции,нямаше време дори за упойка,и да болеше,но с точно пет напъна родих и всичко се случи за няма и 3 часа. Още същия ден след обяд вече сядах,разхождах се и прегръщах детето си. След седмица две нямаше и помен от дискомфорта.Няколко месеца по-късно дори вече не си спомням болката и съм напълно готова за второ 😁. Та нека всеки ражда както е решил, всеки човек е различен, всеки организъм също. Просто исках да споделя, че ествственото раждане не е толкова страшно,колкото се описва, поне при мен,но пак си е до човек,състояние и куп други фактори. За това са и лекарите те най-добре да преценят според случая,кое е най-добре за нас. Simple Smile

# 716
  • София
  • Мнения: 23 168
Променете си първото изречение, че три пъти го четох, докато го разбера. Хем сте искали естествено, хем уви не Ви предложили секцио. Grinning

# 717
  • Мнения: 417
Мисля че много добре съм се изразила, не е нужно да се заяждате ако няма какво съществено да напишете. Винаги съм искала да родя естествено, а опция секцио се предлага след ин витро почти от всяко АГ дори и да няма нужда, просто ей така,защото е ин витро!
Променете си първото изречение, че три пъти го четох, докато го разбера. Хем сте искали естествено, хем уви не Ви предложили секцио. Grinning

# 718
  • София
  • Мнения: 23 168
Изобщо не сте се изразили добре, думата "уви", означава нещо съвсем различно.
И за да съм по темата, по-горе имаше запитване за Певтичев. Аз като цяло съм с доста добри впечатления от него. Той ме оперира с Александров, влиза няколко пъти при мен. Беше лекар на момичето, което преди мен го мъчиха 30 часа. Трябваше той да ми сваля и шевовето, но нещо спешно беше излязло и нямах възможност да го изчакам.

# 719
  • Somewhere beyond the moon and stars
  • Мнения: 649
Аз съм раждала по същото време като sea.sea и съм с тотално противоположни впечатления - минах спешно секцио и до последно беше моя преценка как да родя, след това вече медицински причини.

Archimind, пиши ЛС.

Общи условия

Активация на акаунт