От коя марка съдомиялни сте доволни? - Тема номер 4

  • 41 376
  • 796
  •   2
Отговори
# 750
  • Мнения: 419
Здравейте, търся си съдомиялна, свободно стояща, 45см, да е с кошница, а не рафт за прибори, и до тук съм стигнала с критерии.
Препоръчайте ми модел, среден клас от който сте доволни. Гледах добри отзиви за един уърпул:
https://www.emag.bg/sydomijalna-whirlpool-10-komplekta-6-program … &utm_content=link
Но виждам че последните няколко коментара са отрицателни.
За първи път избирам съдомиялна, всеки съвет ми е от полза. Simple Smile

# 751
  • Мнения: 1 045
Фрезия, съдомиялна 45 см. и с кошница за прибори изобщо не ми се струва удачен вариант. На долния ред трудно ще събирате големи съдове. Имам и съдомиялна 60 см. с кошница за прибори. Често слагам приборите на поставка, която е закрепена на втората кошница. Така си спестявам място на долната, а и не се налага да се навеждам.  Тази не е ли по-добре https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-za-vgrazhdane-whirlpool-wsfo3o34pf-x, ако държите на марката. Разгледайте какви програми имат като продължителност и градуси. Аз съм много доволна от опциите на двете ми съдомиялни за съкращаване на времето за миене. За чаши е много удобна програмата от 30 минути. Проверете тази има ли такава кратка програма. На едната съдомиялна стандартно не беше заложена кратка програма, но чрез приложението на Бош си изтеглих. Накратко съветите от мен  са: три кошници, кратка програма, опция за съкращаване на програмите.
Бих взела тазиhttps://www.technopolis.bg/bg/Svobodnostoyashti-s%C3%A0domiyalni … S4EMW28E/p/683709 с 5 г. гаранция, ако трябва дори на изплащане.

# 752
  • Мнения: 414
Фрезия, съдомиялна 45 см. и с кошница за прибори изобщо не ми се струва удачен вариант. На долния ред трудно ще събирате големи съдове. Имам и съдомиялна 60 см. с кошница за прибори. Често слагам приборите на поставка, която е закрепена на втората кошница. Така си спестявам място на долната, а и не се налага да се навеждам.  Тази не е ли по-добре https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-za-vgrazhdane-whirlpool-wsfo3o34pf-x, ако държите на марката. Разгледайте какви програми имат като продължителност и градуси. Аз съм много доволна от опциите на двете ми съдомиялни за съкращаване на времето за миене. За чаши е много удобна програмата от 30 минути. Проверете тази има ли такава кратка програма. На едната съдомиялна стандартно не беше заложена кратка програма, но чрез приложението на Бош си изтеглих. Накратко съветите от мен  са: три кошници, кратка програма, опция за съкращаване на програмите.
Бих взела тазиhttps://www.technopolis.bg/bg/Svobodnostoyashti-s%C3%A0domiyalni … S4EMW28E/p/683709 с 5 г. гаранция, ако трябва дори на изплащане.
Бих добавила 60 см. задължително. Като собственик на 45 см. виждам всички удобства на голямата.

# 753
  • Мнения: 3 451
Фрезия, съдомиялна 45 см. и с кошница за прибори изобщо не ми се струва удачен вариант. На долния ред трудно ще събирате големи съдове. Имам и съдомиялна 60 см. с кошница за прибори. Често слагам приборите на поставка, която е закрепена на втората кошница. Така си спестявам място на долната, а и не се налага да се навеждам.  Тази не е ли по-добре https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-za-vgrazhdane-whirlpool-wsfo3o34pf-x, ако държите на марката. Разгледайте какви програми имат като продължителност и градуси. Аз съм много доволна от опциите на двете ми съдомиялни за съкращаване на времето за миене. За чаши е много удобна програмата от 30 минути. Проверете тази има ли такава кратка програма. На едната съдомиялна стандартно не беше заложена кратка програма, но чрез приложението на Бош си изтеглих. Накратко съветите от мен  са: три кошници, кратка програма, опция за съкращаване на програмите.
Бих взела тазиhttps://www.technopolis.bg/bg/Svobodnostoyashti-s%C3%A0domiyalni … S4EMW28E/p/683709 с 5 г. гаранция, ако трябва дори на изплащане.
Бих добавила 60 см. задължително. Като собственик на 45 см. виждам всички удобства на голямата.
Вероятно никой не избира 45 см, ако има място за 60 см, иначе е ясно, че е по-добре.
Аз имам и двете в различни жилища и също оценявам разликата, но градската кухня не можа да се разтегли до комшията, нито можеше от друго да спестя място, поради което беше наложително да е 45 см. В селската къща се събира и там е 60 см.
Също съветвам горещо да е с трето чекмедже за прибори, а не кошница, която ще заема излишно място в която и да е от двете. Добре е да има програма за чаши или кратка, мисля, че повечето имат опция за съкращаване на някои от по-дългите програми при необходимост.

# 754
  • Мнения: 1 462
С малка съдомиялна всеки сантиметър място трябва да е максимално оползотворен. В този смисъл третото чекмедже е много по-удобно от кошница.

# 755
  • Мнения: 5
Здравейте, търся си мини съдомиялна 6 комплекта и в момента съм се спрял на АЕГ FFB21200CW. Имам доста добър опит с 45см Електролукс и знам, че са една и съща компания.

Въпросът ми е някой има ли опит с този модел и по-конкретно вратата отваря ли се сама в края на цикъла?
От кой модел 6 комплекта сте доволни?

# 756
  • Мнения: 25 707
Извинявай, но какво значение има дали се отваря вратата, или не? И да се отваря, съдовете няма сами да излязат и да се подредят в шкафовете. Simple Smile
Читавата съдомиялна и правилно подбраната програма гарантират добро изсушаване и няма нужда да се отваря вратата, за да излезе излишната влага.

Друг въпрос също много ме озадачава – защо толкова много държите и миете на кратки програми? Имате вкъщи само 2-3 чаши и ви е много важно да ги измие за половин час, или причината е някаква друга?
И кратките, и дългите програми мият с едно и също количество препарат и вода. Просто дългите мият и изсушават по-дълго време, съответно и по-добре. Нищо не пестите с тези кратки програми. Особено ако пускате след вечеря или преди лягане – какво значение има какво е времетраенето на програмите, когато така или иначе чак сутринта ще извадите чистите съдове? Засечете определен период на миене на ръка и същия период със съдомиялна на най-дългата програма и ще видите в чия полза е разликата. Да не говорим, че най-дългите програми се водят Еко...
Знам, че не е моя работа, но ми направи впечатление – масово се купуват големи съдомиялни, събират се съдове с дни, за да се измият на кратка програма. И после – ах, ох, ама тя не мие/не суши добре. Ами...

# 757
  • Мнения: 11 723
pinko, не е по темата, но купувай докато важи промоцията за 10-годишна гаранция и дано не се налага да я ползваш. За сушилнята, която купих, пишеше, че е до края на месеца. Дано Петя се включи по темата.
За мен Миле са най-удобните съдомиялни, но не и достатъчно качествени за тази цена.
Петя не предпочита съдомиялни Миле Simple Smile . Имам си едно наум с тях и помпите им. Не знам дали през последната година нещо са подобрили.

Goldeva, Бошът е добър.

# 758
  • Мнения: 3 451
Како Сийке, за кратките програми не знам кой за какво ги ползва, но ето аз за какво например ги ползвам: за нови съдове, главно цели сервизи, които преди шкаф трябва да измия или ако дълго не са ползвани, а ще се ползват; кристални чаши и съдинки - кани, гарафи, свещници, вази и т.н  /при мен си е специализирана програма за чаши 45 градуса, също толкова минути/, особено когато имаме гости - тогава цяла миялна зареждам с такива съдове; други деликатни и незамърсени съдове. Та, не става дума въобще за икономии, а за подходящи за някои съдове програми.    
Не събирам съдове с дни, дори и за голямата миялна - работи си всеки ден, когато сме двама, в почивните дни - и два пъти, а ако съм сама - през ден. Днес например вече съм пускала една след обяда, сега ще пусна друга и ще ми останат даже съдове за сутринта, които ще съчетая с тези, в които ще готвя преди обяд. В долната кошница в момента има средна тенджера с капак, голяма купа от миксер, чинии и 2 тави. Малки и по-големи купи, в които съм бъркала кремовете за сладкиша, чаши от следобедно кафе и чай, вода, мерителни чаши и малки чинийки - в средната, всички прибори от приготвяне и хранене - в чекмеджето за прибори - и тя се напълни...
Никога не съм имала неизмити съдове, нито ползвам кратка програма за основните съдове от готвене и хранене.  
При отворена врата съхнат по-бързо съдовете, факт. Защото са горещи и парата от тях се изпарява много по-бързо.
На мен специално отварянето не ми е било критерий за избор, но съм забелязала, че съхнат по-бързо, ако я отворя скоро след приключване на програмата.

# 759
  • София
  • Мнения: 1 560
Здравейте, търся си мини съдомиялна 6 комплекта и в момента съм се спрял на АЕГ FFB21200CW. Имам доста добър опит с 45см Електролукс и знам, че са една и съща компания.

Въпросът ми е някой има ли опит с този модел и по-конкретно вратата отваря ли се сама в края на цикъла?
От кой модел 6 комплекта сте доволни?

Моделите за 6 комплекта (тип „кубче“) нямат много общо със стандартните стоящи и вградени 45- и 60-сантиметрови съдомиялни. Повечето „кубчета“ на пазара, независимо дали се казват Beko, Candy, Finlux, Hansa, Klarstein, Electrolux или AEG, са произведени от Мидеа и предсталяват модификации на един и същи техен модел, който също има вариации:



Моделите на Bosch са по-различни, защото контролният им панел е разположен в долната част, а не на вратата. Но и при тях приликата с модел на Мидеа е поразителна:



С други думи, същата техника, но под друга марка, може да се купи за много по-малко пари, например:

Arielli ADW6-3601N има същите програми и идентичен дизайн с АЕГ-то, но няма дисплей и отложен старт: https://techmart.bg/Съдомиялна машина компактна Arielli ADW6-3601N White

Arielli ADW6-3602HN има две програми повече от АЕГ-то, има отложен старт и подобен дисплей, но е с по-различен дизайн: https://techmart.bg/Съдомиялна машина компактна Arielli ADW6-3602HN White

Вероятно има някакви разлики в качеството при двете марки, но те едва ли оправдават почти двойна разлика в цената. Измиването със сигурност не е много различно.

Последна редакция: нд, 19 ное 2023, 05:03 от Vilemina

# 760
  • Мнения: leet
Относно кратките и дългите програми при мен кратката е на 60 градуса ( автоматичната е 60-70), а екото е на 50 градуса. За мен беше важно, когато избирах кратната да е на 60 градуса, защото се измиват по добре съдовете. Ползвам кратка програма, когато не съм готвила и имам само чаши и чинии. Времето на сушене на кратка + допълнително изсушаване, не мисля че има голяма разлика с това на дългите програми. Определено, отварянето на вратата помага за по-доброто изсушаване

# 761
  • На брега на реката
  • Мнения: 7 710
Не искам да споря и затова не се обръщам към конкретен потребител!

Имала съм 3 миялни /45 см./. Първата беше Беко и много си я обичах. Изкара 5 г. и се развали. Оправихме я, но след няколко месеца се получи същото и се отказахме.
Купихме Бош със Зеолит и от към изсушаване нямах никакви забележки, но към миенето имах. Бекото ми миеше като звяр, Боша не! Показвала съм снимки на тенджера преди и след миене и то на интензивната програма. Оставаха си някои налепи, а не е било загоряло. Много и се ядосвах и затова, че нямаше кратки програми.

Купихме лятото друг Бош с отваряне на вратата и любимете ми кратки програми, както и изплакване. Ние сме двама в повечето случаи и понякога, ако не съм готвила, пускам само изплакване и на другия ден, като я донапълним, пускам миене!
Кратките програми не са с цел икономия, а по-скоро пестене на време. Както е писала и Кубратова, измиване на нови съдове, при сезонно почистване, след ремнот или след гости, само чинии, купи и чаши. Що да ми лангърка чаши, чиниии и вилици близо 3 ч?!

Това с отварянето на вратата е за да доизсъхнат съдовете хубаво и мога да кажа, че е много добра опция. Сутринта като стана, всичко е изсушено идеално, дори и пластмасовите съдове, както със зеолита. Има си опция за изключване, та не е драма.

За който не е наясно, да поясня, че когато е включена опцията за отваряне на вратата, програмата не е примерно 1 ч., а 1 ч. и 40 мин. Вероятно за да не излезе цялата пара в помещението, а и да не съсипе плота /предполагам/. Била съм в стаята, когато се отвори вратата автоматично и от машината излиза само топъл полъх. Няма облаци пара и т.н.
Когато бързам, изключвам отварянето на вратата и ако има пластмасови съдове си ги забърсвам, другото е идеално сухо.

Последна редакция: нд, 19 ное 2023, 09:18 от Бубoлина

# 762
  • Мнения: 6 314
Здравейте,
Трябва да взема съдомиялна за вграждане 45 см (няма място за по-голям уред). Жилището няма да се ползва от мен, но все пак искам уредът да си върши работата, а не просто да заема място!
Първата ми съдомиялна беше 60 см свободностоящо Беко. Страхотна машина на 14 г. После една скъпа 60 см за вграждане Електролукс, която честно казано даваше леко посредствени резултати като качество на измиване и плакнене най-вече.

Имам купени за два имота тази 45 см, но не са инсталирани още и не мога да ги тествам, за съжаление не са с трето чекмедже, но са за едно студио и за двустаен, та се надявам за двойка да са ОК (ние самите 4-5 човека цяло лято сме с малка машина без 3-та кошница). https://techmart.bg/%D0%A1%D1%8A%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%8F%D … ool%20WSIC%203M17
и тази
https://www.tehnomix.bg/sadomiyalna-za-vgrazhdane-10-komplekta-114310000

Попаднах сега на тази за 627 лв https://www.emag.bg/sydomijalna-za-vgrazhdane-beko-dis25011-11-k … q&cmpid=94946

Гледам, че в темата като среден клас се препоръчва сякаш Електролукс, но единствено харесах тази за 769 лв, която ми идва вече малко скъпа предвид огромната бройка уреди, които ми се събраха за покупка напоследък https://techmart.bg/%D0%A1%D1%8A%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%8F%D … rolux%20EEM43200L

Ако може да ме посъветвате за избора, а ако някой има лични впечатления от подобно вградено Беко ще ми е много полезно! Или показаните Whirpool/Teka ако са по-добра алтернатива? Мисля имаше негативен коментар за точно този Whirpool, който съм купила назад в темата като четох Sad , късно се сетих да потърся темата във форума...

Благодаря предварително за съветите!

# 763
  • Мнения: 25 707
За който не е наясно, да поясня, че когато е включена опцията за отваряне на вратата, програмата не е примерно 1 ч., а 1 ч. и 40 мин. Вероятно за да не излезе цялата пара в помещението, а и да не съсипе плота /предполагам/. Била съм в стаята, когато се отвори вратата автоматично и от машината излиза само топъл полъх. Няма облаци пара и т.н.
Когато бързам, изключвам отварянето на вратата и ако има пластмасови съдове си ги забърсвам, другото е идеално сухо.

При мен никога не е имало облаци пара, независимо на колко градуси е била програмата, даже на 70, нито колко бързо след края ѝ отварям вратата. Ако съм я пуснала през деня, отварям веднага след като свърши. Хем съм с просто кубче, които има само 5 програми на кръст плюс допълнително изсушаване. Явно затова и не мога да ви разбера.
Създателите на съдомиялните са решили по някакъв начин този проблем и няма нужда парата от машината да излиза навън, когато може да си остане вътре и да се отстрани по начина, който са измислили. Доколкото съм чела в темата, една и съща съдомиялна отваря вратата на някои програми, на други – не. Едва ли е направено нарочно, за да си вадят хората мокри съдовете.
А, да, аз ползвам задължително и гланц – ако това е разликата с тези, които споделят за облаци пара, капки по съдовете и т.н.

# 764
  • Мнения: 1 445
Купих Бош-ът,ето този- https://www.bosch-home.bg/bg/mkt-product/SPV4EMX20E.
Съвсем сама успях да махна ужасната стара и съвсем сама успях да сложа тази на нейно място,единствено остава да дойде майстор,за да ми изработи и сложи вратичката отпред. Дотогава се надявам,че не би било проблем да я използвам без вратичка.
Днес ще я пусна за първи път и обещавам да споделя впечатления. Но съм позитивно настроена Hug
Благодаря на всички за отговорите!

Общи условия

Активация на акаунт