Къната, билките и всичко останало за билките - Тема 17

  • 48 170
  • 794
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 472
Здравейте, момичета! Сега видях темичката ви и реших да се допитам до вас. От много време се боядисвам с руса боя и знаете, че особено от русото косата много се изтощава. Искам да ви питам има ли къна, която да е в този аспект- русо, капучино, светъл кестен, златисто кафяво или нещо подобно, но и да хваща на бели коси, защото моята е вече бяла. Гледах в магазин ДМ на Арома колор, има ли някой опит с нея?
Благодаря ви предварително за отговорите!

# 736
  • Бургас
  • Мнения: 6 534
На Арома не са истински къни.Истинските дават червеникави нюанси и с добавки дават по-тъмни кафеникави или черно.Русо с къна не може, особено на бяла коса.Единствено може на естествена светла коса да се правят златисти, златистомедни нюанси.

За съжаление.Аз харесвам червеникави нюанси, но понякога и на мен ми се иска нещо по-светло.

# 737
  • Мнения: 222
Може от боите на кхади, хена Фокс, но ще даде рижав оттенък. Аз така си смених цвета и съм доволна, но русо не може да се получи.

# 738
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 795
Шарпи, страхотен ти е цвета, косата ти също е разкошна. Браво!
Аз със Сахара се правих веднъж, но понеже моята естествена е доста светло кестенява отделно отпред имам бели коси и със Сахарата ми стана рижа, което не ми харесва. Карах си до сега със  пепелнокестенявата на Кхади, въпреки че с нея ми става твърде тъмна.
Но днес реших да пробвам да смеся Кхади пепелно кафява50% и 50% къна Сахара . Та вече съм намазана ще постоя около 3 часа и ще дам отзив след това.

Последна редакция: сб, 28 яну 2023, 12:52 от niditop3

# 739
  • Мнения: 387
И на мен наслояването на Кхади доведе до потъмняване, ще се радвам да видя снимки с резултата. Отделно не знам как да се преборя с леко по-светлият корен, където е бялата коса… Дори да мажа само корена, не мога да съм толкова прецизна с къната, че да не засегна вече боядисвана коса и става различно…

# 740
  • Мнения: 4 638
Шарпи, страхотен ти е цвета, косата ти също е разкошна. Браво!
Аз със Сахара се правих веднъж, но понеже моята естествена е доста светло кестенява отделно отпред имам бели коси и със Сахарата ми стана рижа, което не ми харесва. Карах си до сега със  пепелнокестенявата на Кхади, въпреки че с нея ми става твърде тъмна.
Но днес реших да пробвам да смеся Кхади пепелно кафява50% и 50% къна Сахара . Та вече съм намазана ще постоя около 3 часа и ще дам отзив след това.
Сърдечно ти благодаря ❤️.
Ще чакаме снимки с твоя експеримент.

# 741
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 795
Готова съм, нещо не ми дава да кача снимки, ще пробвам по-късно.
 Като цяло отново рижав корен, надолу цвета е хубав -една идея по-топъл стои, но не е потъмнен, което ми хареса най-много. Но и корена се откроява повече 😂. Може би корена трябва само с боята да остане   , а при дължините да смесвам.И при мен това разделяне на корен и дължина е много трудно . За това търся вариант с едно нанасяне да е хубав добре покрит корен и не твърде тъмни дължини.

# 742
  • Мнения: 13 836
Имай предвид и че цветът ще се доразвива поне до утре, изменя се леко оттенъкът но ти щом не се къносваш за пръв път си го знаеш това. Та съди за разликата колко е голяма след ден или дори два. Ще има, няма как, но може и да не е чак така.
За снимките наистина стачкува форумът напоследък, гледам тук-там качени но то ако ще са сто маневри... файда че са сложили опция направо за прикачване.

Последна редакция: сб, 28 яну 2023, 17:42 от natka

# 743
  • Мнения: 5 612
Здравейте,
От години не съм писала в темата,но ползвам само къна ( Тричуп ). Доволна съм,косата ми е жива и лъскава,не се изсушава. Обаче имам бели кичури ,които с къната изглеждат рижи ,къносвам се веднъж на 30-40 дни. Стои 5-6 часа.
Не искам да ползвам по-тъмни цветове ( индиго) .
Обмислям да започна да се боядисвам,но вече в по-светъл кестеняв или тъмно рус цвят.
Ако някой е преминал през подобна промяна,бихте ли написали какви са стъпките и в каква посока се промени косата - изсушава ли се,накъсва ли? Отделно,че с времето оредя и изтъня .
в Пловдив някой колорист с опит,който ще ме посъветва, да препоръчате ?
Благодаря!

# 744
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 952
6 ч и половина и това стана на другият ден

# 745
  • Мнения: 39 770
А основата каква е била?

# 746
  • Мнения: 435
Много равномерен цвят се е получил.При мен никога не се получава, белите коси са винаги по-светли, а дължините доста по-тъмни.Но пък и шест часа и половина никога не съм стояла, винаги четири.

# 747
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 952
Ами русо е изрусянвам се . Скоро слагах кана показах тук скоро скоро преди НГ.

# 748
  • Бургас
  • Мнения: 12 815
Това е замразена и размразена къна, с много, много хибискус в нея.
Явно става с натрупване.
Второ измиване е, не пада красивият отенък:

# 749
  • Мнения: 10 782
Трапезица, аз го направих по същите причини като твоите. Само след две боядисвания, косата ми стана на нищо - косъмът изтъня и ми се изправиха къдриците. Сега се къносвам с Култиваторс Кафяво и резултатът е този:
 
Скрит текст:

Изкуствена светлина:

 
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт