Къната, билките и всичко останало за билките - Тема 17

  • 48 159
  • 794
  •   1
Отговори
# 765
  • Мнения: 2 648
Имам един въпрос относно измиването след боядисване.
Понеже вече и аз не знам какво се случва с моя скалп, какви са тия сърбежи, забелязвам, че след боядисване, но не веднага почва да ме сърби още повече. Скалпът ми е зелен от боята поне 2-3 измивания, та се чудя дали, ако почна да се мия със шампоан, когато си отмивам боята от косата няма да го предотвратя?
Досега винаги мия само с вода и малко балсам и после чакам 2-3 дни преди да си измия косата.
Боядисвам се с Cultivator’s.

# 766
  • Мнения: 39 740
Винаги се мия с шампоан след къносване. И въпреки това пак не се измива добре. Представям си как е при миене без шампоан.

# 767
  • Мнения: 2 648
Зелено.
А добре, отразява ли се на цвета? В смисъл да хваща по-малко?

# 768
  • София
  • Мнения: 9 797
И моят скалп е чувствителен. Винаги ме сърби след боядисване ( билкова боя на Хена Фокс ползвам). Винаги мия боята с шампоан и не съм забелязала да се отразява на цвета ( опитвала съм и без шампоан, определено без шампоан ме сърбеше повече, а цветът беше същият). Обикновено в деня на боядисването пия противоалергичен сироп от запасите за детето, с него по-малко ме сърби.

# 769
  • Мнения: 4 636
Зелено.
А добре, отразява ли се на цвета? В смисъл да хваща по-малко?
И аз винаги се мия с шампоан след къносване. Дори 2 пъти се насапунисвам. Нямам разлика в цвета. Дори при измиване на косата с шампоан, когато тръгна да си суша косата, тъй като се суша с главата надолу, по паркета има остатъци от зелен прах. На второто измиване след 3 дни, вече няма зелен прах.

# 770
  • Мнения: 13 724
Моето оперение нали не е гъсто и буйно, явно успявам да отмия без драми. От най-фино смлените къни мога да мина и само с вода, по-грубо смлени си искат пяната от шампоана да извади парченцата от косата. Много малко количество шампоан, обикновено къносвам на чиста коса и съответно се разпенва много, ама да има пяна там.
И в двата случая чак прашинки не съм имала да падат, може би при по-гъста коса ще е по-трудно отмиването. Но си има повече по скалпа от самата къна, ако само съм изплакнала. На мен не ми пречи, вече за който изпитва дразнене със сигурност по-добре да измие хубаво.

# 771
  • Мнения: 2 648
Много ви благодаря за отговорите.
Ще пробвам другия път да се измия със шампоан, че да не дразни толкова много, имам чувството, че след боядисване скалпът ми е задръстен със зеленилка поне седмица напред (а миризмата няма да я коментирам изобщо).

# 772
  • Мнения: 13 724
Е, не бих пробвала с някой по-премиващ шампоан, примерно от тия дето се водят дълбокопочистващи. Но аз основно ползвам шампоан за честа/ежедневна употреба, не съм забелязала да пречи на цвета. Тя и при мен израства бързо и основно това ми е причината да трябва да къносвам пак (имам доста бели коси вече и правят да изглежда хептен рядка в корените), а не че цветът се е отмил толкова.

# 773
  • Мнения: 2 648
Аз такива шампоани така или иначе не ползвам… Гледам да са безсулфатни, ала-бала, не че не ме сърби и от тях.
Обаче на мен миенето със сигурност ми сваля част от цвета, особено в частта по-близо до корените. Надолу сякаш се е напластила повече боята и не се отмива.
Чудя се дали да тествам и друга боя, почти 100% съм сигурна, че не ми е тя проблема с тия сърбежи, защото 2 месеца не се бях боядисвала, а пак ме сърбеше ужасно, обаче знам ли дали и в нея няма нещо, което ми дразни? 🤔
Сега си седя с лепенки на гърба, че днес ме облепиха хубаво, за да ме тестват за контактни алергени, разгледаха ми старото тестуване и ми казаха, че било гранично за PPD, много се надявам наистина в тези билкови бои да няма тази съставка, че вече не знам какво ще се правя.
Някоя от вас да знае нещо повече по този въпрос?

# 774
  • Мнения: 91
Няма шанс на света при мен без шампоан и балсам ×2, но много ми помага и четката:


Не е майтап според мен да ходиш с недобре измита кожа предвид, че доста дразни—не знам дали не може да докара и някой проблем дългосрочно, а пък шампоанът не виждам как може да навреди. На цвета със сигурност не Hug

# 775
  • село в ямболско
  • Мнения: 6 928
5 ч къна само щях хибискус ама се отплеснах в магазина.

# 776
  • Мнения: 435
Хубав цвят се е получил!От коя къна е?

# 777
  • Мнения: 39 740
Тъкмо и аз вчера се къносах с малко къна от Хена фокс. Сложих само  в предната част на главата, че там излизат белите косми при мен. От доста време дължини не къносвам. Преди да сложа къната бях на козметик и си говорихме с козметичката на тази тема. Каза, че чувала от много места, че къната от едно време вече не е същата, има примеси, които не са описани, няма ясен произход. Съответно може да направи поражения. Вие какво мислите по въпроса? Говоря за натурална къна и добавки от хубави сайтове/магазини.

# 778
  • We are free to choose, but we are not free from the consequences of those choices
  • Мнения: 3 339
Няма да се учудя, че е така. То в днешно време кое ли остана чисто и качествено като едно време. И аз преди като ученичка съм се къносвала и нито ме е сърбяло, нито съм имала  оплаквания. Сега не е така, сърби си, дразни скалпа, е търпимо е, но си е кофти. Вече всичко е отровено, вода, въздух, почва. Няма как и в Индия да не ги пръскат най-малкото отгоре и всичко това да се поема.

# 779
  • Бургас
  • Мнения: 6 527
И мен ме сърби, но вече свикнах и го търпя.Според мен е от частиците по скалпа.На следващия ден вече не ме сърби. По възможност гледам поне един -два дена да я изтърпя.Може би зависи дали имаш бели коси, защото по тях по-трудно се задържа къната.За две три измивания обвивката върху тях пада и стават меки и без обем.

Общи условия

Активация на акаунт