Какво е мнението ви за камерите в детските заведения?

  • 9 387
  • 196
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 13 206
Ми много ясно, че ще е отказано! Аз ще съм първият родител дето ще подскочи ако сложат камери в градината!!!! А Охранителни камери знаеш ли какво означава???? Във всеки случан не Биг Брадър в детската градина... оже да се наблюдава САМО входа!!!! Има си СОТ и охрана за тия работи... Каква ми е работата на мен като родител да следя кой влиза в градината.. Ако това нещо го издействате - нямам думи!!!! Ми като ще говорите от името на родителите да бяхте проучили... колко са "момичетата, проучвали незнам какво си" Тези момичета не могат ли да си действат в техните детски заведения да видим колко ще са съгласни. Аз като родител ще защитя правото на личен живот на детето си. Моето дете има личен живот и в градината, откъде накъде някой ще я гледа на монитор, аз откъде да знам доколко е добронамерен този някой... айде стига се излагахте! Сега се ядосах толкова, че колкото от мен зависи ще направя всичко възможно да няма подобни неща в градините... Ако трябва ще си кажа мнението в писмен вид където трябва...

Последна редакция: пн, 13 ное 2006, 16:35 от Vache

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
И още нещо! Никой няма право да ме заснема и публикува снимки и видеоматериали с мен без изричното ми писмено съгласие! Аз представлявам детето си и повярвайте ми, няма да позволя то да бъде снимано и тия кадри да се гледат от когото и да било, във вида, в който вие го искате! Достатъчна е една камера на входа на градината... с това съм съгласна, но камери в помещенията и на двора.. НЕ! Naughty

# 17
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Самата идея да шпионирам детето си с камера ми се вижда толкова противоестествена, че даже не намирам рационални доводи да се аргументирам. Но ще пробвам
Проблем 1: Кой ще има достъп до тези файлове? Къде ще се съхраняват? Кодове, пароли, бази данни, бла-бла - съгласна с пенелопа. Имаме закон за защита на личната информация, за досиетата и какво ли не, а едновременно с това искаме камери в ДГ.
Проблем 2: Хипотетична ситуация - родителят Х иска да натопи учителката У, която се е поскарала на безценното му. Какво по-лесно, достатъчно е да прерови файловете няколко месеца назад и материалът изобличаващ учителката е готов.
Проблем 3 (за да бъде разбрана т.2): Искате ли у вас навсякъде камери и да се даде достъп на организациите за защита на децата, а?
Проблем 4: Това ли е най-належащата нужда на ДГ, които се задъхват от липса на пари, предлагат некачествена храна, смешно заплащане на хората, на които сме поверили най-скъпото ни, препълнени групи, лоши битови условия, платени занимания, учебници и помагала...списъкът може да се продължи до безкрай.
Проблем 5: Ти ще си сложиш ли видеокамера вкъщи и ще дадеш ли линк с парола на родителите ти да те гледат? Да изживеят моментите, когато ти си далеч, а те са самотни пенсионери.

Да позволим на децата да изживеят нормално детство, а не такова а ла Гатака.

Ваче  Hug виждам, че вече си написала всичко.

# 18
  • Мнения: 2 070
Идеята за базата данни е просто да се пазят записаните неща в самата градина, доколкото помня - пази се нещо като архив в рамките на месец. Единствено родителите могат да видят този запис. Кво се палите, никой не може да направи такова нещо без съгласието ви, имаше предложение, обсъждаме го.

# 19
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
А камерите на входовете? Какво очакваме да заснемат? Как лелка Х преяжда с луканка от детските закуски, или кака изнервената мама У пошляпва дерящото се инатливо отроче, или как наркопласьори обикалят да зарибяват младенците, или как фъстъчето М отваря вратата на ДГ и поема в неизвестна посока, или как маскирани бандити нахлуват за да отвлекат чадото на видната клечка Z?
В частните градини също няма камери, а "само" жива охрана на входа. Дали защото не могат да отделят пари за това, а?

Дещовиди, пак да кажа. Моля те дай линк с темата, където е това предложение. Къде е това обсъждаме го. Не тук, до колкото виждам :
Цитат
Гласувайте в анкетата моля, отговор ПРОТИВ не съм включила, защото се обсъжда да има камери за охрана и осигуряване на някаква безопасност, въпрос на време и средства е да се поставят

# 20
  • София
  • Мнения: 13 206
Идеята за базата данни е просто да се пазят записаните неща в самата градина, доколкото помня - пази се нещо като архив в рамките на месец. Единствено родителите могат да видят този запис. Кво се палите, никой не може да направи такова нещо без съгласието ви, имаше предложение, обсъждаме го.

Ами тогава шо не го обсъдите в тесен кръг.. като гледам колко са съгласните!!!

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
 newsm78Като че ли съм против  Thinking
Аз и сега като си снимам сина в парка, или в детски кът и в обектива на камерата или телефона ми попадат и другите играещи дечица, ми става едно неудобно, току-виж родителите им ми направят забележка,че им снимам децата  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 2 070
Идеята за базата данни е просто да се пазят записаните неща в самата градина, доколкото помня - пази се нещо като архив в рамките на месец. Единствено родителите могат да видят този запис. Кво се палите, никой не може да направи такова нещо без съгласието ви, имаше предложение, обсъждаме го.

Ами тогава шо не го обсъдите в тесен кръг.. като гледам колко са съгласните!!!

Обсъждаме го тук както виждаш, за това е пусната темата.

 Тинкърбел, поканих майката, която даде предложението, ако желае ще се аргументира. В първият ми пост казах, че става дума за сдружението, темата ни е закована в Настоящи и бъдещи майки...

# 23
  • Мнения: 46 526
Бих пуснала детето си в градина с камери!
Ако другите са толкова против, ще се съглася и на варианта да не се качва в Интернет, а който (от родителите) поиска да му записват диск Peace

# 24
  • Мнения: 1 639
Абе хора само мен ли ме дразнят тези  даведения ?   Rolling Eyes

Че даже и в анкетата е повторено .......

# 25
  • Мнения: 583
добре де-тези в общината не мислят ли, че първо трябва да оправят базата на детските градини и тогава да мислят за видеокамери #Cussing out. в детската ясла, която посещаваше дъщеря ми плочките в двора бяха разбити, разкривени-аз не мога да ходя нормално по тях да не говорим за дечица. ами железните пързалки и катерушки.това за двора само, за вътре мога да продължа. мисля, че първо това трябва да се реши и тогава да се мисли за видеонаблюдения.
по темата-направо не ми се пише/ядосах се на лакомите общинари/. да има такива, но не всички и всеки да си преценява като избира. Naughty

# 26
  • Мнения: 2 070
Какви лакоми общинари, не прочете ли, че идеята е от форума и не е подкрепена на работната група. По отношение на материалната база е взето отношение.Въпроса  охраната е само минимала част от обсъждаото, о тъй като породи най-много дискусии пуснах анкетата. Утре е последната среща на работната група, ще ви информираме за нещата, които са обсъждани и приети утре.

# 27
  • Мнения: 3 491
В Америка има частни детски градини, в която съществува такава практика, и камери, и с интернет. Има родители, за които това е важно. Като им е важно, избират такава градина. Аз съм ходила на огледи, където са ми показвали камерата. Но не ми е влизало в приоритетите, и не съм избирала точно тези градини.

# 28
  • Мнения: 822
С две ръце подкрепям такива идеи...Много държа на камера в тоалетната.Така ще зная,колко пъти детето ми е пишкало през деня,дали си е свършило голямата работа(каква е тя по количество и цвят),дали си мие ръцете след като е ходило (или ги е облизало примерно) и дали правилно си мие зъбите...Стига с тази слободия!На децата им трябва контрол.Да свикват от малки,как да се държат пред камера.Нали и в бъдеще това ги очаква?Камера в училище,камера на работното място.Според мен наличието й може да има и възпитателен ефект.Учителките вместо да обясняват,кои навици са грозни,ще казват на детето:Иванчо,не си бъркай в носа,камерата те снима!

# 29
  • Мнения: 9 990
Защо сте против, бре хора........не разбирам  ....  newsm78....така всеки родител, който иска може да види какво е правило детето му през деня.......

Детето ми разказва, не е нужно да гледам в камерите Tiredтака се поощрява диалог, аз като шпионирам всичко и после знам какво ще ми разкаже-кел файда...

В Америка има частни детски градини, в която съществува такава практика, и камери, и с интернет. Има родители, за които това е важно. Като им е важно, избират такава градина. Аз съм ходила на огледи, където са ми показвали камерата. Но не ми е влизало в приоритетите, и не съм избирала точно тези градини.

Частна градина с такава екстра-ок-всеки има право на избор, но в държавните-мерси.
Изхвърляне е това с камерите и то жестоко...
Майката, поискала това да се обсъди-явно е на зор-нека опише поради какви причини държи на това, какви са и съображенията?Ако е имало тормоз над детето и-това и без камера може да се оправи, така или иначе и с камера, това ако ще се случва, ще се случи, после лелката ще бъде уволнена и наказана, както може и сега да стане, ако адекватно и веднага се действа след подобен случай...

Общи условия

Активация на акаунт