За тези, които четат любовни романи № 41

  • 47 192
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 10
В инстаграм попаднах на препоръки на книги подобни на тези на Маас и нямаше как да се сдържа и да не видя за какво става въпрос в тях. Първата която прочетох беше тази https://www.goodreads.com/book/show/59339681-what-lies-beyond-the-veil която бих казала, че донякъде напомня на Дворовете. Магическа преграда разделя света на човеците от този на елфите, която обаче се разрушава и елфите успяват да навлязат в човешките земи търсещи своите сродни души. Всъщност книгата ми беше доста интересна, макар че плот туиста донякъде го очаквах. Хубавото е, че втората част от поредицата излиза през август, така че няма да е голямо чакането за продължението й.

Втората, която прочетох и която бих казала, че е близка до Лунатион е https://www.goodreads.com/book/show/59820919-city-of-gods-and-monsters, всъщност тя ми хареса повече от What Lies Beyond the Veil. Тук имаме доста интересно изграден фентъзи модерен свят  обитаван от  хора, вампири, върколаци, вещици и всякакви други създания. Имаме и Дариен Касел големият лош Дявол, който стана душичка, когато се влюби в човешкото момиче Лорън Кала. Книгата много ми хареса и определено я препоръчвам на феновете на Лунатион. Като минус обаче отчитам, че авторката тепърва пише втората част от поредицата и все още няма конкретна дата на издаване.

Току що прочетох "Дом на небеса и дихание". Не намирам следваща книга. Дали вече е написана? Много ми е интересно какво ще стане. Наистина ли Брайс попадна в света на Рисанд и Фейра? Интересна завръзка. Направо нямам търпение.

# 676
  • Мнения: 708
FBID1055437484471724, за съжаление третата книга от Лунатион все още не е издадена, няма и конкретна дата на която ще бъде, така че засега чакаме Маас с новини за поредицата.

# 677
  • Мнения: 187
Третата книга е планирана за следващата година, а в някаква група прочетох, че първата чернова вече е написана Grinning

# 678
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Прочетох "Лев", добре започна, интересна история. Обаче към края - едно страшно разтягане на локуми. Можеше спокойно да се завърши без последните глави или поне да се съкратят. Гледам замислено е било като поредица, но за втората книга доста негативни отзиви прочетох, едва ли ще  я преведат.

# 679
  • Мнения: 23
Да споделя нещо за новата ми книжка - “Превъзходстство” от Саманта Йънг и Калихан, началото е обещаващо. Сюжета обаче леко ми напомня на “Испанска любовна измама”, но с разликата че няма излишни драми ( до 10 глава ) доста бързичко се развиват нещата. Много по-интересна 🙂

# 680
  • Мнения: 708
Днес завърших https://www.goodreads.com/book/show/44293197-war-of-hearts и е доста добро ърбън фентъзи. Обичам как пише Саманта Йънг и тази й книга е много добро начало на поредица, която се надявам някое българско издателство да забележи и издаде.

# 681
  • Мнения: 4 737
Чудя се на книгата на Попи Андерсън - Тайната подправка на любовта. Дали не е нещо като Един ден през декември, Класически наръчник за любовта, Споделеният апартамент, Любов като на кино.

# 682
  • Мнения: 66
Здравей те момичета, аз вчера прочетох на Хелън Хоан, Съпруга по поръчка. Доста добра книга, останах приятно изненадана от авторката, понеже рядко харесвам някой нов автор, но като започнах да чета книгата към 9 вечерта и до 3 сутринта не се спрях докато не и прочета края. Препоръчвам я, няма да съжалявате Simple Smile

# 683
  • София
  • Мнения: 30 253
Тъкмо й се чудех на "Съпруга по поръчка". Сега съм на "Какво се случи в Лондон". Подготвила съм си и "Креолският призрак", дано е добра. Тук казахте, че не е фентъзи, което ме устройва.

# 684
  • Варна
  • Мнения: 2 380


Алекс Волков е дявол с ангелско лице и прокълнато минало, от което не може да избяга. Трагедия белязва живота му още в ранна детска възраст и определя пътя към отмъщение на всяка цена. В сърцето му няма място за никого.

Но когато е принуден да се погрижи за малката сестра на най-добрия си приятел, дълбоко в него се пробужда нещо.

Пукнатина.

Пламък.

Огън, който е напът да опожари света му.

Ейва Чен е свободен дух в плен на кошмари от детство, което не помни. Но независимо от тежкото си минало, тя никога не е спирала да вижда красотата в света около нея. Включително и в сърцето на мъжа, който не бива да пожелава.

Най-добрият приятел на брат ѝ.

Нейният съсед.

Нейното спасение и нейният край.

Тяхната любов не биваше да се случва, защото е напът да разкрие тайни, които ще унищожат и двамата.

Книга първа от поредицата ПОРОЧНИ ИСТОРИИ

Планираната дата на издаване е 11 юни 2022.

# 685
  • Бургас
  • Мнения: 5 943
Ей, ама американците какво са си я заплюли тая фамилия Волков за руска... Аз пък не зная един руснак да се казва така, а вече в поне 3-та книга /на различни автори/ я срещам

# 686
  • Бургас
  • Мнения: 7 461
О, тъкмо и се чудих на Ана Хуанг. Щом ще я издават на български ще я чакам

"Креаолския призрак " не е фентъзи. Типично в стила на Марч е. Ама свършва едно никакво и по-добре изчакай и другата.

# 687
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 922
Още не са дали дата за издаване на втората част. Иначе когато представяха първата книга, в отговор на запитване Егмонт потвърдиха, че през юни ще я пуснат. Ама кога...

# 688
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
Започнах да чета "Лев" .. мнооооого странна книга, мноооого!

# 689
  • Враца
  • Мнения: 5 224
Аз завърших поредицата Queens & Monsters Series. Като изключим първата, която беше за 3.5 звездички, останалите бяха петички за мен. Много ми харесаха. Идеята, стила на писане и героите - просто всичко ми говореше. Скоро не ми се беше случвало толкова да ми харесат книги. Препоръчвам.

Прочетох и още две на същата авторка - Beautifully Cruel. Пак много ми харесаха. Буквално ги изядох. Не исках изобщо да свършват.

Сега ще започна една друга поредица за рок група. Любими са ми любовните романи с музиканти.

Общи условия

Активация на акаунт