Паническо разстройство 53

  • 32 134
  • 792
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: X
Обръщам се към тези с опит, понеже тук съм сигурна, че всички са минали през това. Можете ли да ми препоръчате кардиолог в гр. София?
Оплакванията са ми следните:
-понякога много бавен булс, понякога много бърз, понякога усещам едно нещо като трептене.
Благодаря, че анемията се спомена в темата. Аз имам такива оплаквания, но нещо напоследък не съм сигурна че е само това 😔
Иначе след 3 месеца правя 23 години, та искам да не е от тоя тип лекари дето не си вършат работата като видят млад човек щото уж нищо му няма.

# 691
  • Мнения: 35 967
Скрит текст:
Имам въпрос към Вас, това не е съвсем по темата, но ми се струва, че е полезно да има такава информация в групата, особено за тези които все още не са наясно откъде идват оплакванията им. Разбира се аз не съм специалист и рядко получавам панически атаки, така че не знам как влияе на другите. Ще бъдат ли трити мнения, несвързани с дискусията?
дами и господа, моля да се въздържате от множество вложени цитати особено, когато пишете един след друг
подобни постове ще бъдат изтривани

ако въпросите, свързани с други проблеми, са малко и рядко - не
ако имате много други въпроси, колебания и терзания - просто се насочете към друга тема в здравния подфорум

# 692
  • Мнения: 5 675

Ина, работи с направление.

# 693
  • Мнения: X
Благодаря и на двама ви! Simple Smile

# 694
  • Мнения: 151
Някой има ли обяснение защо при силна тревожност вратът ми става безчувствен, все едно е от памук. И аз не знам как да го обясня точно… А бе, някак си не може да ми държи главата, защото кръвта от него изчезва, само се чудя къде отива 😂
Тва е всеки път. Чувствам се като амеба.

# 695
  • Мнения: 2 764
Някой има ли обяснение защо при силна тревожност вратът ми става безчувствен, все едно е от памук. И аз не знам как да го обясня точно… А бе, някак си не може да ми държи главата, защото кръвта от него изчезва, само се чудя къде отива 😂
Тва е всеки път. Чувствам се като амеба.
Понякога при силна тревожност има комбинация от съдови и мускулни спазми. Когато са налични и има някакъв вид протрузии примерно на гръбнак или врат се накъсват сигналите към дадени мускули. И ги усещаш все едно ги няма. Приемете го като изтръпване, но на врата.

# 696
  • Мнения: 151
Значи все пак имам някаква деформация там?

# 697
  • Мнения: 2 764
Значи все пак имам някаква деформация там?
Е ямр трябва да потвърди. Аз така установих, че са ми проблемни всички вратни прешлени.

# 698
  • Мнения: X
Георги, моля за Вашето мнение. Пия Серопрам, но в момента имам проблеми със синузита. Мога ли да пия Ибупром синус или Синулан форте, в съчетание с АД? Благодаря за отговора.

# 699
  • Мнения: X
Хм... Аз също съм установила, че при силна тревожност изпитвам обезчувствяване, но на ръка и други 🤔
Няма ли да си ходи това чувство 😄

# 700
  • Мнения: 7
Здравейте, мили хора ! Извинявам се , че ще Ви натоваря с моя проблем , но се чувствам много зле... Имам силно изразена тревожност за всяко предстоящо събитие. Вместо да се радвам на хубавите ми моменти, аз изпадам в паника и се затварям в себе си или отказвам предстоящото събитие! Пих 3 год сероксат и се чувствах много добре,но понеже вече се замислям за деца реших да го спра под схема,разбира се и отново започна кошмарът! Състоянията ми се върнаха с още по-голяма сила, сега пия Золофт от няколко месеца на 1тб и половина съм и лекарят ми каза да включа и Флуанксол , но аз много се притеснявам ако имам дете да не му навредя с тези лекарства :/ искам да попитам дали някоя мама е била на лечение докато е била бременна ? Благодаря Ви !

# 701
  • Мнения: 2 866
Здравейте! Прочетох последните теми през почивните дни и се радвам, че ви намерих.
Тревожността в моето семейство вече засегна всеки от нас със съпруга ми и детето, като всеки се справя и не справя с нея различно.
В моя случай последната капка, от която ми преля емоционално, беше започването на лечение на детето ми с лекарство, което има един твърде дълъг списък със странични ефекти, който беше задължителен за прочитане и обсъждане с детския психиатър, за да подпиша информирано съгласие. Разбира се, отделно се бяха натрупали за кратко време и много други факти, които и съвсем здрав човек биха поразклатили, но това чувство за отговорност и риск сякаш ме смачка.
Засега приоритет е да се закрепя до степен да си изпълнявам задълженията и да съм що годе адекватна.
От всичко, което прочетох дотук и съм благодарна, че сте споделили, си направих кратък план за действие и ще подновя контролите на щитовидна жлеза (преди време ми откриха дефицит на йод, после личният спря да ме преглежда с ултразвук и пускаше само кръвни изследвания), също ще обсъдя с гинеколога доколко високата тревожност може да е и страничен ефект от хормонално лечение на поликистоза. Веднага след това ще се консултирам с психиатър. Струва ми се, че в този ред ще е добре да действам.
Много силно се впечатлих, че в много от пишещите тук с времето е видимо едно подобрение и овладяване на тревожността.   Надявам се и при мен така да се получи нататък и да се мотивираме взаимно.

# 702
  • Мнения: 2 764
Георги, моля за Вашето мнение. Пия Серопрам, но в момента имам проблеми със синузита. Мога ли да пия Ибупром синус или Синулан форте, в съчетание с АД? Благодаря за отговора.
Може, не е проблем.

Mama xxl, още с планирането и контрола плановете са обречени. Принципно паники и подобни от желанието за контрол се случват. А поликистозата проверена ли е дали не е симптом на ИР?

# 703
  • Мнения: 2 866
Георги, моля за Вашето мнение. Пия Серопрам, но в момента имам проблеми със синузита. Мога ли да пия Ибупром синус или Синулан форте, в съчетание с АД? Благодаря за отговора.
Може, не е проблем.

Mama xxl, още с планирането и контрола плановете са обречени. Принципно паники и подобни от желанието за контрол се случват. А поликистозата проверена ли е дали не е симптом на ИР?

Инсулинова резистентност ли е  ИР? Не ми е правено конкретно такова изследване, но преди това на контролен при личния лекар кръвната картина беше наред.
Какво имаш предвид, че планирането обрича на неуспех?

Последна редакция: пн, 16 май 2022, 16:56 от Mama xxl

# 704
  • Мнения: 2 764
Георги, моля за Вашето мнение. Пия Серопрам, но в момента имам проблеми със синузита. Мога ли да пия Ибупром синус или Синулан форте, в съчетание с АД? Благодаря за отговора.
Може, не е проблем.

Mama xxl, още с планирането и контрола плановете са обречени. Принципно паники и подобни от желанието за контрол се случват. А поликистозата проверена ли е дали не е симптом на ИР?

Инсулинова резистентност ли е  ИР? Не ми е правено конкретно такова изследване, но преди това на контролен при личния лекар кръвната картина беше наред.
Какво имаш предвид, че планирането обрича на неуспех?
Според статистиките, хората , планиращи и контролиращи събития, независими от тях (което е 99%) страдат най често от тревожни разстройства. Проучването е правено по линия на ОКР, но е приложимо и при ГТР. ИР не се хваща толкова лесно с едни кръвни изследвания. Особеното е, че може захарта да е в норми и пак да е налично.

Общи условия

Активация на акаунт