Любители на кучета - 127

  • 29 390
  • 724
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 830
Моля мацките с бебета и кучета да кажат имало ли е промяна в поведението на животинчето по време на бременността. Подозирам, че поведението на Бизу е от това, явно усеща различната миризма и бушуващите хормони . За разлика от него Каду е без промяна.
Фея не се отделяше от мен,само чакаше да седна някъде и идваше да ми муцка корема ,сякаш да се увери,че всичко е наред. Бети видимо не показваше промяна,но когато бяхме навън не даваше да се доближават до мен.
Със сигурност усещат промените,Фея ме буташе постоянно по корема още преди да разбера че съм бременна самата аз дори. Какво те притеснява в Бизу ,заради опашката ли?

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 2 420
И ние благодарим за новата тема. Чаак на 4 та страница се включваме.
Пожелаваме на Бизу бързо да оправи опашката!
На Елзичка да и дадат и другата чехла, че с една чехла как се живее?
Пуфчото Чарли с новата играчка - честито!
Швепса тренира като Шошо - въргаляне в чаршафи.
Буба и в одеалото е фАшън!
*Видях, че на Тайра все още не са и  купили нова маса и милата едва се събира под старата.
** всички останали данъци - усмихвате деня ми!

Тук дъжд, сняг, кал - общо взето женски месец.
Ако си мислите, че Шошото мързелува - не, съчувства ми за надрания диван от Дон Томазо...


Скрит текст:
и един Дон Томазо след като е понадрал това онова...


Аз съм малко немарлива с обезпаразитяването. Днес дадох и на двамата по едно хапче за вътрешни паразити.
По принцип давам Диронет (или Милпразон) - вътрешни паразити/дирофилария, Адвантикс - външни. През периода март-октомври - за вътрешни и външни всеки месец, а през останалото време на 45-60 дни. За външни даже от септември не съм му слагала нищо.
Но всеки момент ще наизлязат кърлежите. Чакам да спрат валежите и да се затопли малко и започваме по-отговорно.

# 47
  • На земята
  • Мнения: 215
Здравейте сладурковци.
Нашето магаренце май понастина и сега е на антибиотик, препиква от събота, вчера й започнахме антибиотика и 2 часа след приема повърна. Днес ще даваме половинка. От сутринта е много игрива, все едно нищо й няма, дано се оправи, че я мисля като малко дете. Съпоставих, че когато детето е болно се чувствам по същия начин. Чак ми е странно. Ето данък и от нас.

# 48
  • Северозапада
  • Мнения: 5 475
Tsufi, бързо оздравяване на мъничето (не му помня името, за което се извинявам)!
Нашият го водихме на кратка почивка, но нещо не му беше комфортно, почти не се храни, увесил опашка. За капак на връщане 2 камиона ни засипаха с киша и така се стресира от шума, че трепери остатъка от пътя и не можеше да си намери място в колата.

# 49
  • София
  • Мнения: 13 852
Бебето куца. Писна ми вече. Нито видях как се е ударил, нито знам какво му е. Дадох му панадол и кокал. Утре ще го водя на вет.

# 50
  • Варна
  • Мнения: 10 623
Моля мацките с бебета и кучета да кажат имало ли е промяна в поведението на животинчето по време на бременността. Подозирам, че поведението на Бизу е от това, явно усеща различната миризма и бушуващите хормони . За разлика от него Каду е без промяна.
Фея не се отделяше от мен,само чакаше да седна някъде и идваше да ми муцка корема ,сякаш да се увери,че всичко е наред. Бети видимо не показваше промяна,но когато бяхме навън не даваше да се доближават до мен.
Със сигурност усещат промените,Фея ме буташе постоянно по корема още преди да разбера че съм бременна самата аз дори. Какво те притеснява в Бизу ,заради опашката ли?

Да, Слънчо, прави го, когато е притеснен и стресиран, а иначе постоянно ме гледа втренчено, не си отклонява погледа и за миг, търси моята компания постоянно, преди да навържа нещата викам на ММ, това куче е влюбено в мен, ама явно, че усеща хормоните и миризмите и се напряга излишно. Кой знае какво си мисли, тая що се промени, какво ли ще се случи, напрегнат е, а няма за какво.

# 51
  • Мнения: 1 054
Данъка да си платим:
- така минават мрачните, студени дни.....от диван на диван и играчка, след играчка(бях забравила какво е да събирам по цял ден играчки в коша, ама на- припомних си Simple Smile )
За обсъждането на противопаразитната грижа, много благодаря! Аз давам всеки месец( вет така препоръча), но имам следния проблем- кифлата се изтарикати и   докато засмукваше всичко което ѝ дадем( вкл. хапчетата), сега  вече ги плюе- скрити в салам, в кашкавал, в лакомство- осмуква опаковката и плюе хапчето. Миналия път трима души я държахме докато го глътне, но борбата беше безмилостно жестока и според мен, напълно излишна. Днес след като три пъти го намерих иплюто, го стрих хапчето и го обърках с премиум пастет. Е, то беше пак мазане, плюене.....влезе все пак, но направо в чудо се виждам. Иначе ѝ давам едни добавки- с тях такива дертове, нямам.

# 52
  • София
  • Мнения: 5 823
Аз стривам хапчето и го смесвам с храна - пастет, извара, кисело мляко, пасирани зеленчуци и т.н.

# 53
  • Мнения: 190
Здравейте ,момичета !Надявам се да ни приемете в групата!Това на снимката по долу е Макси,на 3 месеца,ши тцу.Сладичък и много послушен засега Simple Smile
След 2рата ваксина направи алергична реакция,изду му се муцунката,лапичките,затвориха му се очичките DisappointedНаправиха му Урбазон,след това 3 дни Фенистил и се оправи.Следващата ваксина му се пада на 10ти този месец иии..
Снощи отново се изду ,дадох фенистил и днес е добре. Доктора каза ,че е от храната най-вероятно(Роял канин с нея беше захранен,като го взехме).Да минем на хипоалергенна ,но да търсим такава ,която става за малки кученца.
Моля да ми препоръчате ,ако някой се е сблъсквал с алергично бебе кученце!И добър ветеринар също ще ни е нужен явно(може и на лично)!От София сме.Извинявам се за дългия пост!

# 54
  • Мнения: 18 567
На моя лакомник му давам хапчето като наградка след команда. Laughing

Милото алергично бебе. Нямам опит с хипоалергенна храна, но РК по принцип е с кофти слава. При алергии се съветва храната да не съдържа пилешко и зърнени култури, особено глутенови. Не съм сигурна, че трябва да е специална храната или просто по-висок клас без алергени.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 2 092
=-=-=-=
Пъхай го в устата в основата на езика и и задържай затворена муцунката докато преглътне. После хвалиш.
Моя му нарязвам кренвирш и го почвам-
Седни, кренвирш, легни , кренвирш , стани, кренвирш,  хапче, горе, кренвирш.
И така 3 пъти.

# 56
  • София
  • Мнения: 13 852
Аз правих тест за алергия. Оказа се, че не е от храна, а от всичко останало 🤣. Да ти кажа, хранителни алергии по-лесно се контролират, така че дишай дълбоко.
Ще му напаснете диетата на сладкото бебче.

# 57
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 030
Моля мацките с бебета и кучета да кажат имало ли е промяна в поведението на животинчето по време на бременността. Подозирам, че поведението на Бизу е от това, явно усеща различната миризма и бушуващите хормони . За разлика от него Каду е без промяна.
Рекси не даваше никой да припари до мен като бременна.И се гушкаше все около корема ми ,беше много внимателен и тактичен и изобщо ми бе толкова хубаво...Още съм сърдита на ММ за това,че го махна и май винаги ще съм сърдита.Това куче имаше огромна емоционална стойност за мен, защото откакто дойде у дома само хубави неща ми се случиха...

# 58
  • София
  • Мнения: 8 580
==-=-=-= , на мен най-добре ми се получава като стрия на прах Дронтал-а и след това го затворя в топче от пастет или digestive консерва, ако имам. Както го плюе "опаковано" в каквото и да било друго, така и на прах и затворено в топче, си го изяжда без да разбере Simple Smile И разбира се, като награда за нещо изпълнено - и ние като whitefang процедираме, ама още първа наградка ни е хапчето. Нексгарда също го плюеше преди, в каквото и да го сложа, но напоследък нещо й прищрака и взе да си го изяжда (сигурно защото алтернативата с тъпченето в гърлото не й харесва).

# 59
  • Мнения: 2 641
Нищо не стривам,тикам ѝ ги в гърлото и разтърквам с другата ръка.😁

Общи условия

Активация на акаунт