"Юношески артрит"

  • 81 954
  • 663
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 8 348
Пишете тука, не на лични
ние се лекуваме при хомеопат, но още не знам помага ли

# 16
  • Мнения: 1 271
мама Дими няма как да ви пишат на лични тъй като не сте се регистрирали  Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 8 348
Аз имам същия интерес
Можеш на мен да пишеш на лични ако имаш подобно инфо
Моля

# 18
  • Мнения: 2 142
Христос Воскресе!
Желая ви много здраве и дечицата ни да не страдат!  Praynig
Момичета, съжалявам, че не съм писала от много отдавна, но нямах никакво време, а и като не виждах дълго писано по темата и въобще не съм я поглеждала. Както бях написала в началото, започнахме хомеопатично лечение. Не зная какво точно да ви напиша, защото лечението преминава на приливи и отливи до сега... Не се съгласих детето ми да пие Метотраксат, а метилпреднизолона го спряхме. Вече от 3м, детето не пие лекарства. В началото на хомеопатичното лечение бях много силно обнадеждена, защото почти веднага изследванията и влязоха в норма, коляното и почти спадна, нещо, което не можахме да постигнем с 6м преднизолон... Всичко вървеше добре и постепенно коляното и стана съвсем същото, като другото. Февруари обаче изкара два грипа един след друг, настинка, настинка... и бая си поболедува и резултата беше на лице. Коляното пак се поду и до сега все още не можем да го оправим, не е като преди, но се вижда с просто око, без да опипваш, че има ексудат. Много ме е страх да не се влоши много, но все още се надявам на реакция от хомеопатичните. Сменихме няколко лекарства в последните 2-3 седмици, но резултата не е много задоволителен. Иначе има страхотна промяна в дето ми.  Grinning Отново е весела и жизнерадостна, игрива и любопитна, свободна, усмихната... пак си стана предишното ми детенце! Толкова ми беше мъчно не можех да я гледам такава винаги тъжна, безкрайно раздразнителна, уморена, затворена в себе си, с две думи обсолютно депресивна. Имаше и много силен червен обрив на бузките, отдавна вече го няма. Беше започнала да си яде ноктите, или по-точно да ги чопли, направо и бяха станали наполовина- сега вече не. Още преди Коледа вече бях забелязала, че не го прави! Станала е прекрасно дете, макар че е много палава и май от травми крака не може да се оправи  Confused 
Пишете момичета нека да се подкрепяме, да си даваме кураж, както и да обменяме полезна информация!

# 19
  • София
  • Мнения: 8 348
Още си пием метотрексата и метилпреднизолона, но го намаляваме и скоро ще го спрем
Криво ляво са ни добре ставите, но на моя са засегнати над 10 стави и не е толкова лесно оправянето
сега ще минаваме на ТЕЛК да видим оттам какво ще излезе
Кой хомеопат ви лекува
аз мисля да пробвам и с билки
няма да навреди на няколко фронта да се борим

# 20
  • Мнения: 2 142
...
няма да навреди на няколко фронта да се борим
Peace и аз така мисля!
При вас положението е по-тежко, но няма да губим кураж! При нас след приемането на хомеопатични в един момент дойде от самосебе си спирането на лекарствата, не че аз не направих и малко "преса" на доктора.
Сега преди Великден направих два компреса на Еми през няколко дни, но при нас определено не влияят никак добре. Първият компрес беше с мед, след него и се поду крачето, таман го пооправихме и и направих компрес с оцет, все с една надежда да помогна напълно да псадне отока- отново се поду. Явно компресите при нас само влошават нещата. Сега я мажа с Волтарен и все още се надявам хомеопатичното лечение отново да започне да помага! Praynig Хомеопата, ще ти го напиша на лини, за да не се тълкува като реклама  Wink

# 21
  • Мнения: 2 142
а и да те попитам относно ТЕЛК-а. Имам още една приятелка, на която детето и е също с такъв артрит, но е във форма между нас и вас 5-6стави. Та с нея си говорехме, наскоро, къде можем да получим информация за това имаме ли право на някакви помощи. Все пак тези деца е препоръчително да не посещават детски градини, а гледането у дома, определено е приоритет на по-заможни...  Confused Embarassed

# 22
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Имате право на ТЕЛК момичета. И на помощи по член 43 - процент от мин. заплата, ама колко е не знам. Към 120 лв. май. Освен това и право на двойни детски, независимо от дохода. Има и помощи за транспорт - 8,50, и за лекарства (само ако част от тях поема касата) - пак 8,50.
Дъщеря ни е с ТЕЛК - 60 % и тези неща ги получаваме..

# 23
  • Мнения: 2 142
Имате право на ТЕЛК момичета. И на помощи по член 43 - процент от мин. заплата, ама колко е не знам. Към 120 лв. май. Освен това и право на двойни детски, независимо от дохода. Има и помощи за транспорт - 8,50, и за лекарства (само ако част от тях поема касата) - пак 8,50.
Дъщеря ни е с ТЕЛК - 60 % и тези неща ги получаваме..

Лалка, благодаря ти за бързият отговор! А можеш ли да ми кажеш какви документи и от къде трябва да ги взема?! Преди няколко дни попитах личния лекар на Еми и Миа, а тя ми отговори, че тя имала в практиката си две деца инвалиди, но с много тежка инвалидност и единственото, което получавали майките били облекчения за телефона и че за заболяването на Еми не се полагало нищо, още повече че при нея все още заболяването не било в "мноого тежка фаза". Честно казано, стана ми малко обидно. Беше ми казано с такъв тон, сякаш, аз се опитвам да направя детето си инвалид за да получавам допълнителни помощи. Направо се почуствах унизена, че съм задала подобен въпрос  Embarassed

# 24
  • Мнения: 5 531
Не е вярно. Моите деца са с астма и двамата са с ТЕЛК. Баткото сега е и с реактивен артрит. На моя приятелка детето също е с астма и реактивен артрит и е със 70 % инвалидност.
Отиваш и искаш от лекарката портокол с описание на заболяването. Носиш го на Макариополска, в ТЕЛКа и си взимаш входящ номер. В рамките на 30 дена ще получиш писмо, къде и кога да се явите на телк, и какви документи да носите.  Събираш си всички документи, изследвания, епикризи от болниците ако сте лежали, придружаващи заболявания това е.

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Aми аз взех епикриза от болницата, всички изследвания и протокол от ЛКК. Този протокол ми го даде ревматоложката и ме прати при още една лекарка, за да го подпише и тя. Ама после с номерчето за телка как стана - честно, не си спомням, а и предполагам, че в София е различно.
Мен лично, за ТЕЛК ме светна д-р Стефанов. Личната да си гледа работата. Освен това облекчение за телефон се ползва само за инвалидност над 95 %.
За децата не се води пенсия за инвалидност, а суми за социална интеграция.  Освен това, което изброих, имаме право и на 11 лв. за обучение - нашата, понеже е по-голяма, ако я запиша на някакъв курс - после с фактурката при социалните.
Освен това всички тези неща си ги ползваш (засега, че догодина друго може да измислят), без да подаваш нови молби, докато важи решението за телк.
Най-много ме е яд, че ни отрязаха добавката за лекарства, не заради сумата, а заради начина по който го направиха. Щом касата не поема никаква част - няма добавки. Ама никой не ме пита откъде купувах метотрексата като го нямаше в България цяла година, или че платих по 35 евро за една ампула ледерлон.  Twisted Evil

При нас пак са се вдигнали малко антителата. Сега чакам доктора да се обади, да видим по колко лекарства ще пием. Иначе (да чукна на дърво) отоци няма. Тази зима не се е оплакала да я боли, ама изследванията малко са се повишили, отрицателни са, ама по-високи от миналия път.

# 26
  • София
  • Мнения: 8 348
ние ще минаваме на ТЕЛК утре, така че ще пиша какво се е случило. Но нито личната, нито ревматоложката се сетиха да ми кажат да задвижа тази процедура. На мен си ми хрумна и попитах може ли и какво трябва.
Та получих списък с изследвания, малоумното изискване за снимка на всички засегнати стави /тия луди ли са/; прегледи при различни лекари и утре на комисия
Ако не ни признаят процент ще ги вдигна на ура
После ще трябва да изяснявам какво точно ми се полага евентуално.
Но ще видим утре.
Аз метотрексата го купувах от Германия за 50 евро
добре, че го внесоха

michel дай ми името на хомеопата на лични моля

# 27
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
Аз метотрексата го купувах от Германия за 50 евро
добре, че го внесоха

Много скъпо бе. Това за колко хапчета?
В Гърция е 6 евро за 100 хапчета.

# 28
  • София
  • Мнения: 8 348
100 бяха струва ми се
ама нали е немецко производство, а и на тях 50 евро колко пари са им - сандарт!
но го купувахме щото уж е сигурно, че съставките са чисти
сега вноса в Бг е австрииски

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 518
И моя е австрийски. Имаме още от него и от България не съм купувала.

Редактирам това за ампулата, защото се окаа, че и е изтекъл срока на годност. Без да я погледна обявих, че е със срок до 2010, а се оказа, че е до 11. 2006  Embarassed ooooh!
Още веднъж се извинявам, че подведох човека, на който му трябва лекарството.   bouquet

Последна редакция: пн, 16 апр 2007, 08:37 от Лалка

Общи условия

Активация на акаунт